7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Bir emeklilik hikayesi

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Standart Bir emeklilik hikayesi

2008 yılının ekim 30 unda emeklilik için müracatımı yaptım. Kabulü yapan memur geçmiş hizmetlerimin dökümünü yaptıktan sonra "Emekli Olabilirsiniz" dedi ve müracaatımı kabul etti. Aradan geçen süre içinde BAĞ KUR, VERGİ DAİRESİ, EMEKLİ SANDIĞI ve adını dahi duymadığım bir sürü devlet dairesine hakkımda bilgi isteme yazısı yazıldı. Amaç bu adamın başka yerden emekliliği varmı yada hizmeti varmı öğrenmek.
    Bu işlemlerin sonuçları da bana bildirildi. Gelgelelim BAĞ KUR bir türlü cevap yazmadı. Her soruşumda cevabı bekleyeceksiniz dediler.
    Bekledim, bekledim, bekledim ve geçen ay içinde ite-kaka yazının gönderilmesini sağladım. Üstelik elden teslimini filan da kabul etmiyorlar illa biz gönderecez diyorlar.
    Sonuçta, SSK tam 15 gün geçmesine rağmen cevap göndermediği için oradan takibe başladım. Bugün nihayet ilgili biri ile konuşabildim. Memurun verdiği cevap net ti "EMEKLİ OLAMAZSINIZ"
    Nedeni şu. Geçmiş tarihlerde pirimlerim mükerrer gözüküyormuş. Yani bir ay için yatan pirim tekrar gösterilmiş. O pirimler düşünce 63 gün eksiğim varmış. Yani müraacatım geçerli değilmiş aradan geçen 13 ay boşa geçmiş.
    Şimdi 63 gün daha sigortam yatacak, müracatı tekrar yapacam ve 2 ay sonra da emekli olabileceğim. Aradan geçen tam 17 ay kaybım da cabası. Eğer ilgilenmesem devletin bu yavaşlığı, bu gevşekliği vs. vs. beni sittinsene (100 yıl) emekli yapması olası gözükmüyor.

Şimdi bu hikayeden alınacak derse gelelim.
    GENÇLER...!!!
    Hepiniz ya çalışıyor yada okuyorsunuz. Çalışma hayatınız süresince kesinlikle sigorta yaptırınız. Çalıştığınız iş yerinden her 3 ayda bir vizite kağıdı alınız. Orada her ayın dökümanı gözükür. Şimdi anlaşılmaz ama emeklilik yaşı geldiğinde 1 günlük pirim dahi sizin için çok önemlidir. Hem emeklilik yaşınıza hemde alacağınız maaşa etki eder.
    DEMEDİ DEMEYİN..!!

2. Bu mesajı için 5 kişi serdar2362'ye teşekkür etti:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

serdar abi senin adına üzüldüm ama malesef türkiyede yaşıyoruz abicim

prim takibini ssk nın internet sitesindende yapabilirsiniz

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

4. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

DENİZ YURTSEVEN
    erkaymis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 89

Serdar abiciğim senin içine su serpermi bilemem ama bardağın dolu kısmından bakacak olursak daha bizim kaç yaşında emekli olacağımız bile belli değil 2 ay sonrada olsa en azından emekli olabileceksin umarım bu kanunlar yasalara da bir düzeltme gelirde bizde senin yaşında emekli olabiliriz

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Serdar abi geçmiş olsun. İnşallah bir daha bir sorun çıkmazda sende 2010 yılının başında emekliler kervanına katılırsın.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

abi umarım en kısa zamanda emekliliğine kavuşursun

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

etrafımda bırcok arkadasım sıgortasının yatırıldıgını zannedıpte gırısı dahı yapılmamıs oldugunu ısten cıkarılınca fark etmıslerdı.bu gıbı durumlarda tıtız davranmak lazım.degıl 63 gun 3 gun eksık olsa bıle odemeden ıslem yapmıyorlar...

bu arada Serdar Abı, "Sıttın Sene" 60 Yıl demektır...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Teşekkürler arkadaşlar. Mustafa'cım sana ayrıca teşekkür. Canımın sıkıntısından bu yazıyı nasıl yazdım bi de bana sorun. Bunca yıl çalış çabala, yıllar bir törpü gibi hem bedenini hem ruhunu aşındırsın, sonra emekli olacağım zannet devlet sana sahip çıkmasın, hadi hepsini bi kenara bırakalım koca bir yıl ha yazı gelecek ha cevap gelecek diye bekle sonra biri kalkıp "aaa pardon daha sizin gün eksiğiniz varmış" desin düşünebiliyormusunuz nasıl koyar.
    1990 yılında çalıştığım MNG Holding şirketinde süpervizör abilerimizden biri 18 yıl Almanya'da çalışmış bir gün elinde bir yazı ile geldi. Benden şunu bi tercüme et dedi yazıda şu yazıyordu " filanca tarihten filanca tarihe kadar ülkemizde çalıştınız yaş itibariyle emekli olmayı hak ettiniz eğer hayatta iseniz ve adresiniz doğru ise yada başka adreste iseniz bildiriniz emekli maaşı bağlanacaktır" hemen cevap yazdık bir ay sonra o zamanın parası 400 mark maaş bağlandı. Aynı bizim devletimiz gibi çalışıyorlar DEĞİLMİ....???

14. Bu mesaj için teşekkür edenler: