Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Araç takip sistemi

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Standart Araç takip sistemi

Arkadaşlar araç takip sistemlerini kullananlarınız varmı.Çalışma sistemi nasıl.Duyduğum kadarıyla araç içine saklanan hatlı bir cihaz yardımıyla, çalınan aracı evde arayüz programıyla netten izlenebiliyormuş.ayda 3-5 tl gibi bi masrafı varmış.Tafsiye edermisiniz.
    Geçenlerde bi arkadaşımın arabası çalındı, doğrusu bende kendimce bi önlem almak istiyorum.
    Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.Saygılar.

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bahsettiğiniz GPS modülü ve aslına bakarsanız aylık bir maliyeti yok eğer dışarıdan bir bilgi alımı yapmayacak ve bunları datalara dökmeyeceksiniz...Bu modülleri genellikle şirketler çalışanlarını takip altına alabilmek adına kullanıyor ve gayet başarısız bir yöntem bana kalırsa...çalışan GPS i söküyor ve bilgisayarı yanıltacak sinyaller yayan farklı bir gps takıyor ve patronda elemanını takip edemez hale geliyor

Ama sizin durumunuzda bir Gps alıcısı - vericisi ve ücretsiz bir izleme programı ile aracınızı kontrol altında tutabilirsiniz...Maliyeti ne olur pek bir bilgim olmasada tahminen 500 - 1000 TL arasında olacaktır...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

öncelikle şirketimize ait 26 araçta bu takip sistemini kullanıyoruz
    berker in dedikleri kullanılmadan yapılmış bir yorum ayrıca sistemin detaylarını bilmiyor sanırım
    aracınıza bir modül ve içine hangi operatörle anlaşması varsa onun bir hattı yerleştiriliyor ben satko yu kullanıyorum ve vodafone hatla çalışıyor cihazlar
    taktırırken montaj dahil 595 +kdv ödüyorsunuz cihaz başı
    ayrıca takılı olan hattın aylık sabit ücreti 21,7tl ödüyorsunuz her ay
    sistemin detayına gelince
    hem internetteki web sitesinden hemde kendi bilgisayarınız veya laptopunuza bir yazılım yükleniyor bu yazılım sayesinde bilgisayarınız sistem merkezine bağlanıyor ve devamlı data verileri akıyor
    modülü çıkartıp yerine başka modül takmak patroonu kandırmak falan söz konusu bile değil nedenine gelince her şey alarm ve mail uyarıları ile devamlı kontrol ediliyor
    dışarıda olduğunuz zaman uyumlu telefonla ceptende araçları takip edebiliyorsunuz
    mesala ben bunun için blackberry strom kullanıyorum
    akünün kutup başı dahi sökülse veya modülün fişi çıkarılsa hatta bir müdahale olsa anında alarm ile mesaj ve mail yöntemiyle uyarılıyorsunuz eğer sizden olumsuzlukla ilgili bir bilgi alınmamışsa genel merkez sizi arayıp durumun neden kaynaklandığını soruyor
    diğer özelliklere gelince
    izleyebilecekleriniz şunlar
    1- hız kontrol
    2- depoda kalan yakıt
    3- depo kapağının açılıp kapanması ve ne kadar süre açık kalması
    4- rota ihlali
    5- agresif kullanım raporu
    6- duraklama raporu
    7- motor harareti
    8- rolantide çalıştırma süresi
    9- yasak yer raporu
    10-aracı uzaktan müdahale ile stop ettirme
    11- yapılan km raporu
    12 - yakıt sarfiyatı
    13- kapı açılma kapanma süre
    14 - kontak açılma kapanma raporu
    15 günlük haftalık aylık yıllık araç çalışma raporu
    gibi bir sürü detayı devamlı sizin tarafınızdan kontrol altına alınmış aoluyor
    afedersiniz ama şöför sizden hebersiz tuvalete bile gidememiş oluyor

4. Bu mesajı için 7 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Yaw Coşkun yengenin bu aletin özelliklerinden haberi yok değilmi. Aman haa. Haberi olmasın.

erhan denizli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle şirketimize ait 26 araçta bu takip sistemini kullanıyoruz
    berker in dedikleri kullanılmadan yapılmış bir yorum ayrıca sistemin detaylarını bilmiyor sanırım
    aracınıza bir modül ve içine hangi operatörle anlaşması varsa onun bir hattı yerleştiriliyor ben satko yu kullanıyorum ve vodafone hatla çalışıyor cihazlar
    taktırırken montaj dahil 595 +kdv ödüyorsunuz cihaz başı
    ayrıca takılı olan hattın aylık sabit ücreti 21,7tl ödüyorsunuz her ay
    sistemin detayına gelince
    hem internetteki web sitesinden hemde kendi bilgisayarınız veya laptopunuza bir yazılım yükleniyor bu yazılım sayesinde bilgisayarınız sistem merkezine bağlanıyor ve devamlı data verileri akıyor
    modülü çıkartıp yerine başka modül takmak patroonu kandırmak falan söz konusu bile değil nedenine gelince her şey alarm ve mail uyarıları ile devamlı kontrol ediliyor
    dışarıda olduğunuz zaman uyumlu telefonla ceptende araçları takip edebiliyorsunuz
    mesala ben bunun için blackberry strom kullanıyorum
    akünün kutup başı dahi sökülse veya modülün fişi çıkarılsa hatta bir müdahale olsa anında alarm ile mesaj ve mail yöntemiyle uyarılıyorsunuz eğer sizden olumsuzlukla ilgili bir bilgi alınmamışsa genel merkez sizi arayıp durumun neden kaynaklandığını soruyor
    diğer özelliklere gelince
    izleyebilecekleriniz şunlar
    1- hız kontrol
    2- depoda kalan yakıt
    3- depo kapağının açılıp kapanması ve ne kadar süre açık kalması
    4- rota ihlali
    5- agresif kullanım raporu
    6- duraklama raporu
    7- motor harareti
    8- rolantide çalıştırma süresi
    9- yasak yer raporu
    10-aracı uzaktan müdahale ile stop ettirme
    11- yapılan km raporu
    12 - yakıt sarfiyatı
    13- kapı açılma kapanma süre
    14 - kontak açılma kapanma raporu
    15 günlük haftalık aylık yıllık araç çalışma raporu
    gibi bir sürü detayı devamlı sizin tarafınızdan kontrol altına alınmış aoluyor
    afedersiniz ama şöför sizden hebersiz tuvalete bile gidememiş oluyor

teşekkür ederim bu değerli bilgilerin için.Sanırım bunlar benim için biraz fazla.hem meliyet, hemde kullanım amaçları için. benim istediğim daha çok tek kullanıcılar için, basit, hırsızlık olayına karşı sadece aracın çalınması karşısında nerede olduğunu tesbit etmek için.çok teferruatlı olmasına gerek yok.bunun için tafsiyelerini bekliyorum.

Bu arada site yönetimini anlamamaya başladim.böyle önemli teknik bir konuyu nasil olurda ser kürsü bölümüne taşiniyor, anlamak zor.
    Ben araç takip sisteminin geyik yönüyle değil, teknik yönüyle ilgileniyorum.zaten gelen yazilar da teknik yönlerinden bahsediliyor.
    Konu ABNEW tarafından (24/10/2009 Saat 23:22 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Erhan, forumumuzda bölümleme önem sırasına göre olmadığı için açmış olduğun konu Ser Bölüme taşındı.Zaten araç takip sisteminin geyikle ilgisi olmadığından konun Geyik Bölümüne değil de bu bölüme taşınmıştır,

Umarım açıklayıcı olmuştur ve yönetimi tekrar anlamaya başlarsın...

erhan denizli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı abnew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erhan, forumumuzda bölümleme önem sırasına göre olmadığı için açmış olduğun konu ser bölüme taşındı.zaten araç takip sisteminin geyikle ilgisi olmadığından konun geyik bölümüne değil de bu bölüme taşınmıştır,

umarım açıklayıcı olmuştur ve yönetimi tekrar anlamaya başlarsın...
    çok teşekkür ederim ilgili açiklamalariniz için.sizi çok iyi anliyorum, öyleki yazima 10 dakika içinde cevap verdiğiniz için de ayrica teşekkür ederim.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı erosistanbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim ilgili açiklamalariniz için.sizi çok iyi anliyorum, öyleki yazima 10 dakika içinde cevap verdiğiniz için de ayrica teşekkür ederim.
    Rice ederim Erhan, görevimiz,

Bu arada başlıklarla ilgili bir sorun ya da sınıflandırmayla ilgili önerilerin de olabilir tabiki.Bunları da İstek, öneri, şikayet bölümünde dile getirebilirsin yeni bir konuyla,

Araç takip sistemlerine dönmeliyiz artık

erhan denizli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

konuyla ilgili bi cihaz buldum yorumlarınızı bekliyorum.Anteni de Dahil, Araç İçine Gizlenebilir - İzleyenin Sabit Bir Konumda Bulunması Gerekmez - Abonelik Ücreti Yok - Sadece Çalınan Aracınızın Bulunması Değil, Aynı Zamanda Aracınızın Kumandasıyla İlgili Başka Birçok Özellik Bir Aradadır.

OTOMUBUL ARAÇ TAKİP SİSTEMİ - En ucuz fiyat 0 TL

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

orada yazılanları okudum ancak açıklayıcı gelmedi.

internet bağlantısı yok, harita yok, abonelik yok. ee o zaman aracın nerede olduğunu nasıl bulacağız. kim söyleyecek araç şuan ankara istikametine gidiyor diye.

internet ve uydu kullanılmıyorsa aracı nasıl uzaktan kontrol edeceğiz. bunlar açıklanmamış.

ayrıca size belki bu link yardımcı olabilir

https://www.zeynaotokontrol.com.tr/u...=7&baslikid=10
    Konu erhan tarafından (25/10/2009 Saat 11:07 ) değiştirilmiştir. Sebep: link eklendi
    Linea Dynamic 1,4 Fire

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Biz şirket araçlarımızda 3 yıldır Arvento marka arça takip sistemini kullanıyoruz. Coşkun'un da bahsettiği gibi araç üzerinde bir çok şeyi kontrol edebiliyorsunuz. Araç içine gizlenen bu cihaz ile isterseniz aracı kullanan kişi ile sesli konuşma yapıp, istersenizde sms gönderebiliyorsunuz. Aylık kullanım ücretleri ise belirtildiği gibi aylık 9-10 TL gibi bir tutar. Ancak firmamızın Turkcell'den almış olduğu ortak GPRS havuzu (APN) olduğu ve firmamız adına kayıtlı tüm hatlar bu havuzdan internete çıktıkları için biz bu bedeli de ödemiyoruz. Ayrıca kasko tutarlarında da riskleri azalttığınız için extra indirimlerde alabiliyorsunuz.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

konuyla ilgili bi cihaz buldum yorumlarınızı bekliyorum.Anteni de Dahil, Araç İçine Gizlenebilir - İzleyenin Sabit Bir Konumda Bulunması Gerekmez - Abonelik Ücreti Yok - Sadece Çalınan Aracınızın Bulunması Değil, Aynı Zamanda Aracınızın Kumandasıyla İlgili Başka Birçok Özellik Bir Aradadır.

OTOMUBUL ARAÇ TAKİP SİSTEMİ - En ucuz fiyat 0 TL
    https://www.liderguvenlik.net/otomubul.html
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

erhan denizli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orada yazılanları okudum ancak açıklayıcı gelmedi.

internet bağlantısı yok, harita yok, abonelik yok. ee o zaman aracın nerede olduğunu nasıl bulacağız. kim söyleyecek araç şuan ankara istikametine gidiyor diye.

internet ve uydu kullanılmıyorsa aracı nasıl uzaktan kontrol edeceğiz. bunlar açıklanmamış.

ayrıca size belki bu link yardımcı olabilir

zeyna otokontrol
    doğru söylüyorsun, bu verdiğin link banada mantıklı geldi.
    kaskomun haricinde her ay 90 tl otopark parası vermekten usandım artık.kendimce böyle bir güvenlik önlemi almak daha uygun geldi.
    biraz daha araştırıp birine karar vercem artık.dostlarımın tafsiyesine her zaman kulak vercem.Saygılar.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

teşekkür ederim bu değerli bilgilerin için.Sanırım bunlar benim için biraz fazla.hem meliyet, hemde kullanım amaçları için. benim istediğim daha çok tek kullanıcılar için, basit, hırsızlık olayına karşı sadece aracın çalınması karşısında nerede olduğunu tesbit etmek için.çok teferruatlı olmasına gerek yok.bunun için tafsiyelerini bekliyorum.

Bu arada site yönetimini anlamamaya başladim.böyle önemli teknik bir konuyu nasil olurda ser kürsü bölümüne taşiniyor, anlamak zor.
    Ben araç takip sisteminin geyik yönüyle değil, teknik yönüyle ilgileniyorum.zaten gelen yazilar da teknik yönlerinden bahsediliyor.

sevgili kardeşim
    bu anlattığım özelliklere müşterinin isteği doprultusunda ilave sensörler vasıtasıyla gerçekleşiyor
    sen sadece takip etmek istiyorum dersen onu kullanırsın
    ama yaseminin de dediği gibi aracın içine mikrofon ve kamera bile koyup canlı görüşme yapılabiliyor
    ben sadece beinim şirkette kamyonlarda kullandığım sistemin özelliklerini yazdım
    birde
    bu hizmeti satko ve arvento isimli şirketler kiralık olarak ta veriyorlar
    eğer istersen sana telefonunu veririm araya girip yardımcıda olurum

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Coşkun bey ben gerçekten sistemi denemedim ama çok net biliyorumki çeşitli yazılımlarla bahsettiğiniz alarm ve uyarıları devre dışı bırakabiliyorlar(uz).... ama açıkçası denemediğim için bu kadar kapsamlı olduğunu bilmiyordum...benim yaptığım açıklama GPS - PC - ARAÇ içerisinde geçen olayların kısa bir özeti gibiydi

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı berkeraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Coşkun bey ben gerçekten sistemi denemedim ama çok net biliyorumki çeşitli yazılımlarla bahsettiğiniz alarm ve uyarıları devre dışı bırakabiliyorlar(uz).... ama açıkçası denemediğim için bu kadar kapsamlı olduğunu bilmiyordum...benim yaptığım açıklama GPS - PC - ARAÇ içerisinde geçen olayların kısa bir özeti gibiydi

bu konuda için rahat olabilir hiç bir müdaheleden bi haber olmazsınız sistem merkezinden veya araçtan veya pc den anında uyarı alırsınız
    ayrıca sistem elektrik kesilmesi durumunda dahi
    48 saat kendinden şarzlı

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

peki ilaç firmaları da kullanıyormu bu sistemi arkadaslar. bence kullanıyorlardır ama merak ettim ben simdi bilen varmı

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki ilaç firmaları da kullanıyormu bu sistemi arkadaslar. bence kullanıyorlardır ama merak ettim ben simdi bilen varmı

tabiki kullanıyorlardır
    neden merak ettin

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

bi arkadasım mumessilde acaba onlar biliyormu bunu(söylüyorlarmıdır diye )

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

söylüyorlardır bence
    ama isterseler hiç söylemezler
    kimsenin ruhu duymaz

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon