Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Alfa Romeo 147 ( AN 222 )

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Standart Alfa Romeo 147 ( AN 222 )

Merhaba yeniden arkadaşlar
    aranıza yeniden katılıyorum tanıyanlar bilirler
    sıkıntılı GP alım satım olayından sonra opel astra HB aldığımı söylemiş ve o tarihten sonra aranızda olamamıştım...
    ancak yaklaşık 2 aydır süren araba sızlık sıkıntım opel astra hb (2006) nın alımında yaşadığım sıkıntı nedeniyle (aynı GP de olduğu gibi satış veremiyeceklerini anlayınca anında daha parayı vermeden bıraktım)
    vazgeçtim..
    araya sağlık sounları cenaza falan derken.. araba alma işi biraz sekteye uğradı

Neyse uzatmayayım şimdi
    Alfa Romeo 147 1.6 Distinctive 1.6 16v 120 Ps
    2004 model (100bin km) tüm bakımları yeni yapılmış 2. el bi araç... arabanın vuruk -kırık -kaza -boyası falan yok temiz...

Sizden bu araç ile ilgili olumlu-olumsuz bildiğiniz yorumları almak istiyorum
    öncelikle araç km bakımından bi sıkıntısı yok ağır bakımı yapılmış masrafsız sadece TÜP taktırmayı düşünüyorum, bu masraf olabilir...

Birde bir sorum daha var
    araca yakın zamanda aküsü bitmiş ve yola da araca başka bir araçtan takviye yaparken aracın beynini bozmuşlar ve aracın beyni birmotta orjinal yenilenmiş... bu bana bi sıkıntı yaşatırmı aslında sizden istediğim öncelikli cvp bu..
    teşekkür ederim ..
    Allah nasip ederde bi sıkıntı yaşanmazsa bu aracı alacağım pazarlığı bitti sadece kafamda ki bu soruları cvplandırıp cumaya kadar bu işi tamamlayacağım...
    birde sizce

sizce FİYAT NE OLMALI...?

araç bu:

not: özellikle tanışma bölümüne yazdım yeniden başlangıç olarak
    uygun değilse tanşınırsa zahmet olur dursun bence burada

EN SON halimiz...

Konu kukart tarafından (27/12/2009 Saat 22:12 ) değiştirilmiştir.

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

sezgin agus
    La Cordélio AGUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AP 3261
    Edilen teşekkür: 400

merhaba karahan öncelikle hayırlısı olsun alfa'nın bu modeli hep sevdiğim modellerinden biri olmuştur ama bilinirki güzel araba olmasına rağmen tr'deki 2. el akışı biraz düşük bence iyi düşün derim ben daha sonra ya herşey istediğin gibi olmaz ise...???

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı kukart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

not: özellikle tanışma bölümüne yazdım yeniden başlangıç olarak
    uygun değilse tanşınırsa zahmet olur dursun bence burada
    Ser kürsü daha uygun
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hoşgeldin Karahan o zaman

Aracın hayırlı olsun öncelikle.147 c segmentinin premiumlarından.Bence oldukça kaliteli ve farklı bir araç.Gülü güle kullan.Sorunsuz bir araç için 100000km önemsenmeyebilir tabi.

Aracın beyninin bozulup serviste yenilenmiş olması hiçbir sıkıntı yaratmaz.Ancak bu değişimden emin olmalısın bence.Çünkü oldukça pahalı bir parçadır muhtemelen.

Fiyat konusunda yorumda bulunmak şu aşamada yanlış olur bence ama tahminim 20000TL-22000TL civarına geleceği yönünde

Hayırlısı olsun diyelim...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Karahan o zaman

Aracın hayırlı olsun öncelikle.147 c segmentinin premiumlarından.Bence oldukça kaliteli ve farklı bir araç.Gülü güle kullan.Sorunsuz bir araç için 100000km önemsenmeyebilir tabi.

Aracın beyninin bozulup serviste yenilenmiş olması hiçbir sıkıntı yaratmaz.Ancak bu değişimden emin olmalısın bence.Çünkü oldukça pahalı bir parçadır muhtemelen.

Fiyat konusunda yorumda bulunmak şu aşamada yanlış olur bence ama tahminim 20000TL-22000TL civarına geleceği yönünde

Hayırlısı olsun diyelim...
    teşekkürler..
    yanii aracın bu beyninin değişmemiş tamir edilebileceğinimi söylüyorsun.. tamir edilebilecek bi parçamıdır..
    fatura falan isteyecem bakacam...
    Fiyat konusunda açıkcası biraz uygun araç takastan gelme ve bu araçtan samdunda başka yok gibi birşey
    toplam 10 tane alfa olduğunu söyledi servis (tabi eski kasa olupta servis dışında işini yürütenlerden bahsetmezssek)
    oyüzzden buralarda piyasası olmayan bi araç gerçi tüm TR de pazarı olmayan bi araç...
    neyse bana 16 milyara mal olacak..
    masrafları (beyin + akü falan)yaklaaşık 2bin TL yi bana yıkmaya çalıştılar fakat kabul etmedim neyse..
    fiyat nette ki fiyatlara göre baya uygun o yüzden birazdaha titiz davranacam inşallah benm görmediğim ustaların farkedebileceği bi eksiklik yoktur baktıracağız Nasip...

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Emre Güzel
    ..:: GP BağımLısı ::.. emrequzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661
    Edilen teşekkür: 298

hayırlısı olsun inş bi sorun cıkmaaz güzel araç..

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tekrar hoşgeldin, başın sağolsun...

Sevdiğim bir araba Beyni değiştiği için bir problem olacagını ilerde sana sorun cıkaracağını sanmıyorum, resimlerden goruldugu kadar cok temiz alınır derim

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Karahan Alfa nın piyasasının çok iyi ollmadığı ortada.Ancak 16000TL lik fiyat, olması gerekenin oldukça altında bence.Eğer ki sorunsuz bir araçsa bence bu fiyata rahatlıkla alınır.Sen de belirtmişsin zaten titizlikle yaklaşacağını, bir iki ustaya gösterip alınabilir,

Beyinden kastım değişip değişmediğiydi.Onarımının çok zor olacağını tahmin ediyorum.Zaten donanımsal bir problemse o da mümkün değildir.Belki çıkma kullanılmış olabilir ama sanıyorum serviste değişimini sen onlara yaptırtmışsın.Hayırlısı olsun diyelim ...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet U.
    LTAB Riddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 122

Aracımı alırken çok düşünmüştüm . 2006 model yeni kasa 12.000 kmde araç 27.000 tl idi 2 sene önce. Müthiş bi araç iki arkadaşımda var sürüşü çok keyifli ancak bi o kadarda iyi yakıyo (350-400 kr.) ...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55

arkadaşlar teşekkürler
    ya bu çevre baskısı denen şey araba alırken ne kadarda sıkıntı veriyormuş..
    arabanın adını azıma alı almaz "ya o arabayı da nerden buldun"
    bisürü kulp buluyolar anlamadım gitti millet alışmış toyota korola röno megane başka da bişe bilen yok...
    valla o araba şöyle sıkıntılı böyle sıkıntılı..
    yarın başıma bi sıkıntı gelse arabayla ilgili nerdeyse bendemiştim sana pozisyonundan sevindirik olacak millet
    bu işten cayarsam hiç sürpriz olmayacak benim için ama içimde uhte kalacak...
    tıpkı yıllar önce İbiza almak istediğimde olduğu gibi bi pozisyondayım
    anasını satayım kimseye arabaalıyom demiycem biahakine
    ha bu arada bu laflar burada bulunanlara değil kendi çevremden bahsediyorum...
    ilgineize teşekkür ederim bakalım ne olacak aracı son bi ustaya gösterecem ama hala kulağımda milletin lafları Hayırlısı...

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Karahan, önemli olan senin kararın ve beklentilerin, tabi bir de aracın sorunsuz olması.Bizim insanımız biraz farklı bagajı büyük olacakmış, rengi beyaz olsun kolay satılırmış, 3k alma satılmazmış

Ben 2. 3k aracımı aldım.İleri de bu seçenek olursa yine tercih ederim

Tekrar söylüyorum eğer araç temizse ve hep aklında olan bir modelse almanı öneririm.Zaten fiyatı da çok uygun.Aldıktan sonra çevrendeki olumsuz düşünceler olumluya dönebilir, hayırlısı olsun...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Karahan bey öncelikle hayırlı olsun diyorum fiyat olarak gayet makul dediğiniz gibi eğer başka bir masrafı yoksa güzel birde aracı güvenilir yerden mi alıyorsunuz firma malının arkasında duruyorsa sorun yok

son olarakta takviyeden dolayı kaynaklanan sorunu gidermek için beyni değiştirebilirlerde onarımda yapılabilir sonuçta pc lerimizi nasıl formatlıyorsak bu beyinlerde de buna benzer yeniden yükleme yapılabiliniyor sorun olacağını sanmıyor güle güle kullan aracının muadilleri de 22-24 bin tl arasıdır

karahan k kaya
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karahan, önemli olan senin kararın ve beklentilerin, tabi bir de aracın sorunsuz olması.Bizim insanımız biraz farklı bagajı büyük olacakmış, rengi beyaz olsun kolay satılırmış, 3k alma satılmazmış

Ben 2. 3k aracımı aldım.İleri de bu seçenek olursa yine tercih ederim

Tekrar söylüyorum eğer araç temizse ve hep aklında olan bir modelse almanı öneririm.Zaten fiyatı da çok uygun.Aldıktan sonra çevrendeki olumsuz düşünceler olumluya dönebilir, hayırlısı olsun...
    SAhiplenme duygusu aracı almadan önceki önyargıların başlıca sebebi sanırım.. araca binip sevmemek elde değil aldıktan sonra dediğin gibi fikirleri değiştirebilecek potansiyel bu arabada fazlasıyla var..

Alıntı Buremir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karahan bey öncelikle hayırlı olsun diyorum fiyat olarak gayet makul dediğiniz gibi eğer başka bir masrafı yoksa güzel birde aracı güvenilir yerden mi alıyorsunuz firma malının arkasında duruyorsa sorun yok

son olarakta takviyeden dolayı kaynaklanan sorunu gidermek için beyni değiştirebilirlerde onarımda yapılabilir sonuçta pc lerimizi nasıl formatlıyorsak bu beyinlerde de buna benzer yeniden yükleme yapılabiliniyor sorun olacağını sanmıyor güle güle kullan aracının muadilleri de 22-24 bin tl arasıdır
    aracı ford tan koç oto dan alıyorum
    takastan gelen bi araç ... adam mondeo almış bunu bırakmış
    burada benim kayınço nun referansı ile alıyoz çalıştığı firme senelik en az bir araç yeniliyorlar bu ford tan bizede yamuk yaparlarsa artık kendileri bilir... bunun farkındalar..
    ama yinede baktırmadan almak biraz piyango olur...
    muadilleri nette baya bi pahalı benm fiyata göre, zateen ben almazsam araca 21 yazacaklar... ben uzun süre peşindeydim, birde bana bi fiyt verdiler, daha sonra düzeltmek için uğraştılar.. fakat restimi çektim kabul ettiler... zaten fazlada bekletmek istemiyorlar, çünkü aracı, dendiği gibi bakanı çok ama almaya gelince herkez aynı endişerlerle cesaret edemiyor...

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

20. Bu mesajı için 2 kişi kukart'ye teşekkür etti:

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı kukart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar teşekkürler
    ya bu çevre baskısı denen şey araba alırken ne kadarda sıkıntı veriyormuş..
    arabanın adını azıma alı almaz "ya o arabayı da nerden buldun"
    bisürü kulp buluyolar anlamadım gitti millet alışmış toyota korola röno megane başka da bişe bilen yok...
    valla o araba şöyle sıkıntılı böyle sıkıntılı..
    yarın başıma bi sıkıntı gelse arabayla ilgili nerdeyse bendemiştim sana pozisyonundan sevindirik olacak millet
    bu işten cayarsam hiç sürpriz olmayacak benim için ama içimde uhte kalacak...
    tıpkı yıllar önce İbiza almak istediğimde olduğu gibi bi pozisyondayım
    anasını satayım kimseye arabaalıyom demiycem biahakine
    ha bu arada bu laflar burada bulunanlara değil kendi çevremden bahsediyorum...
    ilgineize teşekkür ederim bakalım ne olacak aracı son bi ustaya gösterecem ama hala kulağımda milletin lafları Hayırlısı...
    DH'de vardı bu yazı ;

Neden Alfa Romeo?

Alfa Romeo’yu çok beğeniyorsunuz, belki de satın almak istiyorsunuz. Alfa Romeo’nun sportif başarılar ile dolu geçmişini belki duydunuz, belki duymadınız. Fakat bildiğiniz birşey var: Trafikte diğer araçların arasında ne kadar farklı, ne kadar estetik, ne kadar karizmatik değil mi? Eee, siz de farklı bir kişisiniz, sıradan olmak istemiyorsunuz. Eh, hem sıfır fiyatları hem de 2. el fiyatları gayet makul gözüküyor. Ama Alfa hakkında hiçbir bilginiz yok.
    Ne olur ne olmaz diye birilerine danışmak istersiniz herhalde, değil mi?

Bu düşüncenizi arabalardan anlayan bir tanıdığınıza açtınız….Ve müthiş bir tepkiyle karşılaştınız: “Sen deli misin, Alfa’lar benzini su gibi içer, para yetiştiremezsin. Hem yedek parça sıkıntısı da had safhadadır, en ufak bir şey için 3 ay beklersin, araban serviste çürür. Üstelik Alfa bizim memlekete uymaz, çünkü dayanıksızdır, hemen bozulur. Sen aklını peynir ekmekle mi yedin??????”.

Moraliniz bozuldu değil mi? Hayalinizdeki o yırtıcı bakışlı arabanın bu kadar sorunlu olduğunu bilmiyordunuz. Başka marka araba bakacaksınız mecburen. Eh, o markalarda herkeste olan modeller var. Herkesin hemfikir olduğu gibi sağlam, ekonomik, hızlı…ve fena halde sıkıcı! İçinize sinmiyor bir türlü. Gözünüzü kapadığınızda Alfa Romeo’nun beyinlere kazınan üçgen ızgarası ve tatlı hırıltılarla çalışan italyan motorunun sesi gelip beyninize yerleşiyor.

Peki bu tanıdığınız acaba gerçekten sizi doğru mu yönlendiriyor, ne dersiniz? İnternette bir sürü Alfa fanatiği olduğunu duyuyorsunuz, alfisti mi ne diyorlar kendilerine, neden bu kötü arabalara böyle aşkla bağlılar acaba?

Sahi, sizin bu tanıdık var ya, hiç Alfa kullanmış mı yoksa “amcasının oğlunun ortağı kullanıyordu da” ondan mı duymuştu?

Gelin kulaktan dolma bilgileri boşverin, gerçek Alfa kullanıcılarından bu iddiaların asıllarını dinleyin:

Öncelikle, Alfa bir UFO değildir. Bugün üretimde olan tüm modelleri, aynı sınıflarda üretilen modellere rakip olarak tasarlanmaktadir. Ancak Alfa, modellerini, pekçok rakibinde bulamayacağınız bazı baharatlarla önümüze sunmaktadir. Tasarım, imaj, kullanım özellikleri, Alfa'yı rakiplerinden biraz ayırır. Bu ayrım, oldukça ince karar bir ayrımdır. Güncel Alfa modelleri, belirli bir performans payı da katılan, fakat konfor özellikleri de gayet yerinde olan araçlardır. Bu otomobiller, sadece sürat tutkunlarını tatmin edecek şekilde değil, aileleri de mesud edecek şekilde şekillendirilmektedirler.

1. Alfa’lar çok benzin yakar. Sen o kadar zengin misin?

Madem öyle alın işte size kendinizi zengin göstermek için fırsat: Özellikle 1,6 lt hacimli twinspark motorlar standart kullanımda aynı sınıfta ve benzer ağırlıktaki rakiplerinden çok farklı bir tüketim değerine sahip değillerdir. 2004 model 1,6 156 sadece İstanbul şehir içi dur-kalk trafiğinde kullanıldığında yakıt tüketimi 10lt/100 km civarındadır. Bu, araçlardaki yol bilgisayarından alınmış bir veridir. Otoban kullanımında ise bu rakam 6lt civarlarına doğru düşmektedir.

Fakat yukarıdaki bu iddiayı doğrulayacak durumlar da olacaktır. Alfa’nın kalbi herşeyden önce sportif ruha sahip motorudur. Devir arttıkça hırçınlaşan motor sesi sizi daha fazla gaza basmaya teşvik edecektir. Elinizin altında devir kesiciye girerken bile hala hızlanmaya devam eden bir makine varken makul bir kullanım tarzı belirlemek tamamen sizin sabrınıza ve kulaklarınızı ne kadar tıkalı tutabileceğinize bağlıdır.

2. Alfa Romeo’nun yedek parça sıkıntısı vardır. Araban serviste çürür bak.

Bunu diyenin otomotiv sektörü ile olan ilgisinden kuşku duyun. Alfa Romeo distribütörlüğünün 2001 yılında Zeytinoğlu Grubu’ndan TOFAŞ’a geçmesinden sonra bu konuda hiç bir sıkıntı kalmamıştır.
    Yetkili servislerin dışında Alfa’nın Türkiye’deki ilk modellerinden beri hizmet veren özel servisler de gayet kaliteli hizmetlerini sürdürmektedirler. Eğer bir Alfa sahibi, aracının uzun süredir parça beklediğinden bahsediyorsa bilin ki standart olmayan, aksesuar grubuna giren bir parça yüzündendir.

3. Alfa’lar dayanıksızdır, hemen bozulurlar. Aldıktan 3 gün sonra bozulan Alfa’lar varmış.

Vardır muhtemelen ama onlar da kaza yapmıştır herhalde. Fakat, özellikle yeni nesil Alfa’ların resmi otoritelerin kayıtlarına giren arıza istatistikleri bu iddiaları çürütmektedir.

Her ne kadar Alfa’ların üretim kalitesi Japonlar kadar olmasa da Alfa’ların bu suçlamayla karşılaşmasının ana nedeni kullanılan malzemeden çok işçilik problemleridir.

Her marka araçta olduğu gibi elbette Alfa’larda da bazı kronik sorunlar ve hassas parçalar vardır. Twinspark motorlar için başı çeken sorun varyatör adı verilen motor parçasıdır. Motorun torkunu belli bir devir aralığında düzenli dağıtmayı ve çekiş gücünün devamlılığını sağlamayı amaçlayan bu parça yağsız kaldığı durumda bozulmaktadır. Her ne kadar bu parçanin bozulmasi motorun işleyişini ve performansını etkilemese de ilk çalışma anında çıkardığı ses rahatsız edebilmektedir. Ancak bu sorunda çözülmüştür.. Varyatör değişiminde servislerin taktıkları “Valf” sayesinde Varyatörün ömrü 50.000 km. ve üzerinde seyretmektedir..

Alfa modellerinin bir diğer hassas noktası ön takımlardır. Yüksek hızlarda rakipsiz bir stabilite ve viraj hakimiyeti sağlayan süspansiyon geometrisi ülkemiz şartlarında yol bozukluklarından olumsuz etkilenebilmektedir. Ancak bozuk satıhlarda özenli kullanımda süspansiyonlarla ilgili önemli herhangi bir şikayet oluşmamaktadır.

4. Alfa servisleri yetersizdir, bilgisizdir, kara cahildir vs.

Haddimize değil TOFAŞ’ı savunmak ama yetkili servisler düzenli olarak TOFAŞ tarafından eğitimden geçirilmektedir. Yeni nesil (147-156-166-159) Alfa’lar konusunda münferit olaylar dışında önemli bir şikayet duyulmamıştır. . Hatta normalde fren balatalarının garanti kapsamının dışında olmasına rağmen sırf fren yaparken “gıcırtı” sesi gelmesi nedeniyle Tofaş’ta garanti kapsamına sokulup yetkili servisler tarafından değiştirilmektedir...

Ayrıca unutulmamalıdır ki yeni alınan tüm Alfa Romeo modelleri 2 yıl mekanik garantiye sahiptir, ve bu garanti cüzi bir miktar ile 4 yıla kadar uzatılabilmektedir..
    Ayrıca Birmot’lar servis bölümlerini FIAT ve Alfa Romeo için ayırma çalışmalarına başlamış olup, Alfa sahiplerine verilecek hizmet kalitesinin de arttırılması planlanmaktadır.

5. Alfa’lar güvensizdir. Sakın kaza yapma! Aman diyeyim…

2001 yılında yapılan Euroncap testlerinde Alfa’nın 147 modeli çarpışma testlerinde beş üzerinden üç yıldız almıştır. Bu skor bazı rakiplerden kötüdür ancak yandan çarpma testlerinde 147 beş üzerinden beş yıldız almıştır. 147 makyajlandıktan ve ekstra güvenlik donanımları eklendikten sonra tekrar bu teste sokulmamıştır.
    156 modelinin euroncap tarafından yapılmış resmi bir testi bulunmamaktadır. 159 modeli ise testleri beş yıldız alarak tamamlamıştır.
    Burada unutulmaması gereken nokta euroncap testlerinde, kaza olduktan sonra aracın gördüğü hasar üzerinden aracın ne kadar güvenli olduğunun belirlendiğidir. Yani, pasif güvenliğin dışında aktif güvenlik unsurları bu testlerde dikkate alınmamaktadır. Daha önce bahsedilen dengeli yapısı ve süspansiyon geometrisi ile Alfa’lar yıllardır yol tutuş konusunda haklı bir üne sahiptir. Standart haliyle bile bir Alfa’nın viraj kabiliyeti rakiplerinden kat kat üstündür ve yoldan çıkarabilmek özel beceri ister.

6. Alfa’nın 2. eli yoktur, alırsan elinde kalır.

İtalyan arabalarının 2. elde diğer markalardan biraz daha fazla değer kaybettiği bir gerçektir. Ancak giderek kötüleşen 2. el piyasasında artık diğer markaların da Alfa’dan aşağı kalır yönü kalmamıştır.
    Alfa’lara 2. elde çok talep olmamasının nedenleri sizin de şahit olduğunuz kalıplaşmış düşüncelerdir. Alfa hiçbir zaman Türkiye’de geniş kitlelere satılmamış, dolayısıyla çok net bir kullanıcı görüşü oluşmamıştır. Çoğu bilgi kulaktan dolmadır. Eski modellerde yaşanan sorunlar ve üzerine Zeytinoğlu Grubu’nun düştüğü finansal darboğaz nedeniyle yedek parça temininde yaşanan sıkıntılar insanların kafasındaki Alfa imajını hakettiği yerin çok altına atmıştır.

7. Alfa’lar yürümez. Ben pejom ile Alfa’yı geçmiştim biliyormusun?

Allah iyiliğinizi versin. Kamera şakasıdır o.

Yine de en azından bu iddianın ilk kısmına ciddi bir cevap verelim: Alfa’ların motorları sınıflarının en yüksek beygir gücü değerleri arasındadır. Fakat bir aracın performansını belirleyen başka unsurlar vardır, aktarma organları, vites oranları ve ağırlık gibi. Bu unsurlar gözetilerek üretilen arabalarda başka konularda fedakarlık yapmak gerekir, ki konfor bunların başında gelir. Unutmayın ki Alfa’ların top modelleri dışında kalan modeller sadece performans amaçlı değildir. Alfa Romeo modellerinde performans/konfor dengesi iyi ayarlanmıştır. Ama sadece performans arıyorsanız yanlış yerdesiniz demektir.

Her üretici, ürettiği modellere bazı karakteristik özellikler atar. Genel olarak konuşursak Japon üreticilerde sorunsuzluk ön plana çıkar, Alman’larda konfor, İtalyan’larda ise hiç kuşkusuz estetik. İşte, Alfa Romeo’da üretim felsefesi de atak ve estetik araçlar yaratmak şeklindedir.

Sonuç olarak siz bir Alfa Romeo’yu beğendi iseniz bu arabayı gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.. Bu arabayı aldığınızda dünya otomotiv tarihinden bir parça satın aldığınızı zamanla anlayacaksınız.. Aldığınız arabanın 1900’lü yıllarda hangi arabadan, hangi konseptten esinlendiğini hissedeceksiniz.. Buda size anlatılmaz bir haz verecek, Alfanızı daha çok seveceksiniz…

Sahi, Alfa Romeo’nun kullandığı “Cuore Sportivo” sloganının ne anlama geldiğini hiç bu açıdan düşünmüş müydünüz?
    Yazar : Neanderthal

22. Bu mesajı için 3 kişi anvil'ye teşekkür etti:

karahan k kaya
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55

teşekkürler herkese
    aracı bugün iki farklı ustaya gösterdim..
    kaportada bişey yok 2 parça lokal boya var onuda anlayabilmek için usta aracın etrafında parande attı
    beyninin yeni orjinal olduğuna kannaat getirdi bi sorun olmayacağını söyledi,
    zaten bakımlarının düzenli yapıldığı kayıtları mevcut..
    birtek aracı açaltmışlar ondan dolayı adını şimdi unuttuğum yay gibi bişey sanırım yenisini taktırabilirsin bu masraf olur dedi - ki onada "bu şekildede kullanılabilir sonuçta görünüş için yapılmış bir şey olduğunu belitti..
    yani araçta ustaların notu iyi fakat herkes gibi onlarda "nerden çıktı bu alfa aşkı" dediler
    sonuçta içime sindi.. ptsi ye kadar bi kere daha gider biraz daha binerim herhalde
    160 km hıza çıktım (inşallah radara yakalanmamışımdır 'yeni mobese midir nedir kamara sistemi kurdular şehre' yakalandımsa almadan ceza yedim diyebilirim)
    ama banamısın demiyo daha da istiyoduda neyse bu arada arştırdım tüple 300 lirayı 180 e kadar indirebiliyoruz yani ekonomik hale dönüşebiliyor...
    şimdi birde uyumlu tüp olayına arştırmaya başlamak lazım...
    varyatör olayınıda valf le çözüyolarmış çözülmese de sadece ses de bi değişiklik oluyormuş buda sorun değil sanırım parç fiyatlarına gelince yukarda DH den alıntı yazıda olduğu gibi birmot olayı biraz daha ekonomik hale getirmiş.. neyse nasip
    inşallah sorun yaşamam

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Alfa benim hayalim ya Masaüstü pc de her zaman masaüstü logom 159 alfa bnce bi hayat biçimi arkdasımın 156 alabilmek için 2 sene babasına yalvarıp calıstıgını biliorum bn..
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

öncelikle,eğer alırsanız hayırlı olsun.bence bir alfa'nın karizmasını,sıradan japon ve avrupa arabalarla kıyaslamak alfa'ya büyük haksızlık olur.görünüm tarzı herkese hitap etmiyebilir.ama bu,hiçbir zaman alfaya karizmasından birşey kaybettirmez.

alfa için şöylede derler,O'NA YA AŞIK OLURSUNUZ YADA NEFRET EDERSİNİZ.eğer sizde aşık olup,çevre baskısı ile "aşkınızdan" vazgeçmek durumunda kalırsanız,sonrasında pişmanlık duyabilirsiniz.
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55

ha bir sorun
    aracın kornası çalmıyordu
    bağlantılarda birşey olabilir ona baktıracam teslim almadan önce..
    yanmışta olabilir olmazsa ford kornası taktırırım
    (aracı ford tan alıyorumya)
    yada ferrari kornası hoşuma gidiyor benim kayınçonun civic inde var çok tatlı

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Araba temiz görünüyor...Ben al diyenlerdenim....
    Hepimiz Punto aldık ta her ay hesabımıza ek para mı yatıyor?
    30.000 tl.ye yakın para verilen arabalar 2 senede 18-19 satılıyor...
    Alacağın fiyata göre en mantıklı araba olur bence ...

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Alfa 147 bildiğim kadarı ile 156 dan sonra ikinci en sorunsuz aracıdır Alfa Romeo'nun
    Fatih beyin paylaştığı yazı da gayet açıklayıcı ve kafalardaki soru işaretlerini giderici nitelikte diye düşünüyorum ben bir alfa kullanıcısı olarak satmış olduğum 147 mi hala arıyorum ve ilk fırsat ta yeni bir alfam olacak

Dedikleri gibi alfa ya bir kez binen başka bir araca binmez derler

Sayfa 1/3 123 SonSon