6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Zaman ve çok çalışma

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Standart Zaman ve çok çalışma

Adam, akşam geç bir saatte işinden döndüğünde beş yaşındaki oğlunu, kapıda kendisini beklerken bulur.
    Çok yorgun ve perişandır. Çocuk heyecanla sorar:
    - Baba, bir soru sorabilir miyim?
    - Tabii ki sor bakalım ama kolay olsun.
    - Bir saate kaç lira kazanıyorsun?
    Baba, çok sinirlenir ve oğluna kızar.
    - Seni ilgilendirmeyen işlerle ne diye uğraşıyorsun? Kaçsa kaç, sana ne?
    Oğlan tekrar sorar:
    - Sadece bilmek istiyorum, babacım. N'olur söyle, bir saatte kaç para kazanıyorsun?
    - Peki o zaman. Madem çok merak ediyorsun, söylüyorum. Saatte 50 lira kazanıyorum. Mutlu oldun mu şimdi? Çocuk birden çok üzülür, bu cevapla küçük belki de büyük hayalleri yıkılmış gibidir. Hemen kendini toparlayıp babasına sorar:
    -Baba, bana 25 lira borç verebilir misin?
    Baba yine sinirlenir ve şöyle der:
    - Eğer saçma sapan bir şey ya da oyuncak almak için bu parayı istiyorsan derhal odana git bakalım ve düşün.
    Baban bütün gün sen, o saçma sapan, ne olduğu belirsiz şeyi al diye para kazanmıyor. Böyle düşündüğün için yazıklar olsun sana!
    Küçük oğlan sessizce odasına gider ve yavaşça kapısını kapatır. Baba ise daha da çıldırmış olarak kendi kendine söylenir.
    Sırf para alabilmek için bana böyle sorular sormaya nasıl cüret eder, diye düşünür.
    Bir, bir buçuk saat geçmiştir ki baba artık sakinleşmiştir ve mantıklı olarak düşünmeye başlar. Belki de gerçekten alması gereken çok önemli bir ihtiyacı vardır diye hayıflanır.

Bugüne kadar oğlunun kendisinden hiç para istemediğini hatırlar.
    Doğru oğlunun odasına gider. Kapıyı açar ve oğluna sorar:
    - Uyudun mu oğlum?
    - Hayır, diye cevap verir oğlan.
    Baba devam eder...
    Çok yorgundum, o yüzden sana karşı biraz haksızlık ettiğimi düşündüm ve işte al, istediğin 25 lira.
    Çocuk, sevinçle yatağında zıplar. Parayı alırken babasına sarılıp 'sağol babacım, yaşasın' der ve
    heyecanla yastığının altındaki buruşuk paraları çıkarıp, saymaya başlar. Baba, oğlunun zaten parası olduğunu fark edince yeniden sinirlenir. Çocuk tek tek paraları sayarken, baba hiddetle sorar:
    - Madem paran vardı neden benden istedin?
    - Çünkü yeterince param yoktu da ondan. Ama şimdi tamam. İstediğimi satın alabilirim artık.Yaşasın! Ve çocuk babasının şaşkın bakışları üzerinde, devam eder:
    - Babacım, şimdi 50 liram var ve senin bir saatini satın almak istiyorum. Yarın eve erken gel ki birlikte yemek yiyip harika zaman geçirelim.
    Baba çökmüştür, oğluna sarılır ve onun kendisini affetmesini ister.

Sözümüz çok çalışanlara... Zaman büyük bir hızla akıp gidiyor ve biz, bizi sevenlere ve sevdiklerimize dokunamadan konuşamadan, koklayamadan, bir şeyleri paylaşamadan, gözümüzün, gönlümüzün arasından kayıp gitmesine izin veriyoruz. Sürekli, hiç bitmeyen bir işimiz var. Eğer yarın başımıza bir şey gelirse, çalıştığımız şirket, yerimize birkaç saatte bile yeni birini bulabilir.
    Ya geride bıraktığımız sevdiklerimiz, bizi sevenler? Onlar bu boşluğu nasıl dolduracak?

Yeni yıldan başlayarak değil hemen şimdi, bir kaç saatinizi sevdiklerinizle paylaşmaya ne dersiniz? Eminim karşılığı, paha biçilmez olacak !

Alıntıdır.

2. Bu mesajı için 8 kişi JASMINE'ye teşekkür etti:

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

paylaşım için çok ama çook teşekürler. hepimiz bir çalışmadır tutturmuş gidiyoruz ve iş yükünden devamlı sevdiklerimizi ihmal ediyoruz. taki ne zaman bu durumun farkına varıyoruz. onları kaybettiğimiz zaman geride kocaman bir boşluk bıraktığımızı anlıyoruz. ama o zamanda elden birşey gelmiyor. bu nedenle sevdiklerimize gerçek değerlerini hayattayken vermek ve zamanımızın büyük kısmını onlarla geçirmek en güzeli.
    Linea Dynamic 1,4 Fire

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Walla etkilenmemek elde değil ,Teşkkürler yaso

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

ben cok calısıyorum...bugun erken gıdıp kızımı parka goturecegım....
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

Alıntı 06kaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben cok calısıyorum...bugun erken gıdıp kızımı parka goturecegım....
    Dünya işi hiçbir zaman bitmez önemli olan vakit yaratıp sevdiklerimizle birlikte olmak.
    En güzelini yaparsınız Müslüm bey, çocukların bu günleri bir daha gelmiyor bu günleri en güzel şekilde değerlendirmek lazım.
    Linea Dynamic 1,4 Fire

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

11. 20/07/2009, 11:53

ismail DEMİRCİ
    Bravo07 style07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50
    Edilen teşekkür: 188

saol yasemin 6,5 aylık bir kızım var ve yazıyı okuduğumda çok etkilendim kızıma ve eşime daha fazla zaman ayırmaya çalışmam gerektiğini anladım sayende..

13. Bu mesaj için teşekkür edenler: