Punto EVO 1.3. Multijet Diesel 75 beygir (55 kw)

- Arabam 185.000 km'dedir. Motor ömrü 1.000.000 (Bir Milyon) kilometredir. Fiat marka bir ticari taksiye bindiğinizde kilometresine bakmanızı tavsiye ederim.
- Kilometresi, Tekirdağ - İstanbul arası uzun yolda, motor sağlığına riayet edilerek yapılmıştır.
- Muayenesinin bitimine daha 8 ay var.
- Motor mahalindeki tesisatlar, kablolar, soketler vs. ilk günkü gibi orjinal durmakta olup, aracın sağına soluna abuk subuk elektronik şeyler sokulmamıştır.
- Motor daha önce hiç indirilmemiş, silindir kapağı falan hiç sökülmemiştir.
- Bakımları, triger seti değişimi, EGR ve partikül filtre temizliği vs. kendi ellerimle bizzat yapılmıştır.
- Motor yağı değişiminde de kilometre gözetmem. Kafama göre 3-4 ayda bir Castrol Magnatec ile değiştiririm. Her yağ bakımında da, cihaz ile motor içi yağ kanalları temizliği yaparım.
- Yakıtı sürekli aynı Shell istasyonundan ve aynı pompadan alırım. Yakıt olarak da, Shell Eurodiesel Nitro kullanırım.
- Araçta küçük bir hasar kaydı var ama sorgulamada miktarı gözükmüyor. Ben aracı satın alırken sigortadan ve sorgulanacak her türlü yerden sorgulattım. (İşim gereği bu tür bilgilere rahatça ulaşabiliyorum) 700-800 lira falan çıkıyor, o da boyalı olan sol çamurluk yüzünden. O da yetkili serviste sürtme yüzünden boyanmış. Buyrun plaka açık, siz de sorgulayın.
- City direksiyon sisteminde arıza yok. Çatır çatır çalışır durumda. Ayrıca, torpidonun üst kısmında yolcu airbag kabarıklığı / çatlağı sorunu yok. Arka kapı kilitlerinde ses ve tıkırtı sorunu yok. Arka kapılarda açılmama ve zor açılma sorunu yok. (Bu sorunlar, bu araçlarda kronik sorundur ama benim arabamda yok)
- Boya rengi özel bir renktir. Normal zamanda siyah iken, güneş vurduğunda hafifçe kırmızılaşır.
- Sonax detaylı temizlik, pasta - cila ve seramik boya koruması yeni yapılmıştır.
- 2013 ve üstü, yine siyah renkli bir Punto almayı düşündüğüm için aracım satılıktır.
- (Favorilere ekleyen 36 kişiye teşekkürler)

Eklenti 34911

Eklenti 34912

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1843450/detay/