Punto EVO 1.3. Multijet Diesel 75 beygir.

- Arabam 183.000 km'dedir. (''Yüksek kilometreli dizel araba alınmaz'' mevzusu Multijetlerde geçerli değildir. Motor ömrü 1.000.000 (Bir Milyon) kilometredir. Fiat marka bir ticari taksiye bindiğinizde kilometresine bakmanızı tavsiye ederim.
- Bakımları, triger seti değişimi, EGR ve partikül filtre temizliği vs. kendi ellerimle bizzat yapılmıştır. Motor yağı değişiminde de kilometre gözetmem. Kafama göre 3-4 ayda bir Castrol Magnatec ile değiştiririm.
- Yakıtı sürekli aynı Shell istasyonundan ve aynı pompadan alırım. Yakıt olarak da, Shell Eurodiesel Nitro kullanırım.
- Araçta küçük bir hasar kaydı var. (700-800 lira falan sanırım) Sadece sağ ön çamurluk boyalı. Sağ marşpiyelde de ufak bi sürtme mevcut. Orjinalliği bozulmasın diye yaptırmadım. Plakam açık, buyrun sorgulayın
- City direksiyon sisteminde arıza yok. Çatır çatır çalışır durumda. Ayrıca, torpidonun üst kısmında yolcu airbag kabarıklığı / çatlağı sorunu yok. Arka kapı kilitlerinde ses ve tıkırtı sorunu yok. Arka kapılarda açılmama ve zor açılma sorunu yok. (Bu sorunlar, bu araçlarda kronik sorundur ama benim arabamda yok)
- Boya rengi özel bir renktir. Normal zamanda siyah iken, güneş vurduğunda hafifçe kırmızılaşır.
- Yüksek model Opel Astra HB dizel veya 2013 üstü Grande Punto dizel ile mantıklı takas yapabiliriz.

(Alan vatandaş sadece ön viraj demir lastiklerini değiştirecek. Zamanım yok, söküp değiştiremiyorum. Tanesi 10 lira)
Eklenti 34545
https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1843450/detay/