Eski forum üyelerimizden sevgili kardeşim Emre Korkut'un arabasıdır, son derece temiz durumdadır, tavsiye edilir.

Diğer Active Multijet Araçlarla Karıştırmayın!!!

Aracım değişken geometrili turboya sahip 90 HP gücünde ve 6 ileri vitesli makbul versiyondur. Bu versiyon Fiat'a maliyetinden ötürü 2008 yılından sonra üretilmemiştir. Aracımda ABS, EBD, ASR, MSR, ESP ve Hillholder gibi elektronik sürüş destek ve emniyet sistemleri mevcuttur. 2008 yılını bırakın, günümüzde bile bu paket, bu segment hiçbir arabada mevcut değildir. Diğer Active araçlarda olmayan 3 satır çok fonksiyonlu yol bilgisayarı, elektrikli-ısıtmalı ve gövde renginde yan aynalar mevcuttur.

ESP sistemi ile virajlarda yüksek emniyet, ASR ile kaygan zeminde üstün tutunma, Hillholder ile de en dik yokuşta bile 1 cm kaydırmadan aracı kaldırma imkanı vardır.

Aracımın bakımları alındığı günden bu yana, Ankara Kartaş Otomotiv'de düzenli olarak yapılmıştır. Arabada kazayı, boyayı, çiziği bir tarafa bırakın, yan yana parketmeden kaynaklı "kapı çarpması izi" dahi yoktur. İlk alındığı günden bugüne hem evimde, hem işyerimde otoparkta muhafaza edilmiştir. Aracımda bugüne kadar tek bir tane bile sigara içilmemiştir. Koltukları, tavanı, göğsü, her yanı pırıl pırıl mükemmel durumdadır. Arka koltuklarda neredeyse oturulmamıştır.

Aracımın rodajına büyük bir özen göstererek kullanarak, ilk yağ değişimini 3.000 km'de yaptırdım. 10.000 km'lik yağ değişim periyodlarında 1 gr bile yağ eksiltmemektedir. Araç stop etmeden turbonun yağlanarak soğumasına özen gösterilmiş, beklemeden hiçbir zaman kontak kapatılmamıştır. Motor ısınmadan kesinlikle araç zorlanmamıştır. Şanzuman yağı Mobil tam sentetik modelle değiştirilmiş olup, vites geçişleri mükemmeldir. Bakımları eksiksiz olarak Kartaş Fiat Servisinde 1.kalite yedek parçalar (F kodlu değil) yapılmıştır. En son bakımı 100300 km'de (24.08.2013) tarihinde yine Kartaş'da gerçekleştirilmiş olup, yapılan bakım bedelinin liste fiyatı 1000 TL'nin üzerindedir. (En son yapılan işlemler; yağ-yağ filteresi, hava filtresi, mazot filtresi, polen filtresi, terletme yaptığı tespit edildiği için su pompası, V kayışı, motor soğutma suyu, fren hidroliği, sağ ön hoparlör ve aklıma gelmeyen başka bazı kalemler) Arabada isteseniz de masraf edeceğiniz tek kalem iş yoktur.

Aracım uzun yolda dikkatli kullanımda 100 km'de 4 lt ve altında yakıt sarfiyatına sahiptir. Şehir içinde ise yazın 5,5-6 lt, kışın 6-6,5 lt/100 km sarfiyatı vardır. Arabamın 2013 yılına ait tüm vergileri ödenmiştir. 2012 kış döneminde aldığım belki 2-3 gün kar görmüş sıfır durumda Goodyear Ultragrip 8 kar lastikleriyle (değeri 700 TL) birlikte verilecektir.Şu anda üzerinde yine iyi durumda Goodyear Efficient Grip lastikler bulunmaktadır. Aracın yedek lastiği hiç kullanılmamış, avandanlık yerinden oynamamıştır.

Bu kadar severek kullandığım aracımı çalıştığım şirketin bana şirket arabası vermesinden ötürü satmak istiyorum. Öyle bir durum olmasaydı da zevkle binmeye devam ederdim. Aracımın çalışmayan hiçbir aksamı yoktur. Zaten garantisi 2012 Aralık ayında bitmiştir.

Aracımın plakası fotoğrafta göründüğü gibidir. Kaskosu bugüne kadar sadece tek sefer dolu izinin vakumla boyasız giderilmesi için kullanılmıştır ve onun da kayıtları Kartaş Otomotiv'de mevcuttur. Kartaş'da benim arabamın plakasını verin veya aracımı Sedat Usta'ya sorun, o size gerekli açıklamayı yapacaktır.

-https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ilk-sahibinden-hatasiz-90-hp-6-ileri-135047357/detay/