Arkadaşlar puntoya geçme kararı aldım. Bu yüzden aşağıda özelliklerini belirttiğim çok sevdiğim aracımı satma kararı aldım. Fiyatı 24.800 TL olarak belirledim. Puntodan dobloya geçmek isteyen olursa ben buradayım.

Aracın 2. Sahibiyim ve . İlk sahibi karşı komşumdu dolayısıyla ilk sahibi gibiyim. İlk sahibi de ben de ailemiz için kullandık. Yaklaşık 7 yıl DOBLO kullandım ve aracıma gözüm gibi baktım.
Aracın bütün bakımları yetkili servislerinde (BİRMOT ve MERKEZ servis) yapıldı faturaları mevcuttur alıcı arkadaşa vereceğim.1 önceki bakımda carbon clean (Enjektör temizliği) yaptırdım. 100 le giderken bile motorun sesi sinek vızıltısı gibi gelmektedir. Emsallerine göre sessizdir. Servislerde kendi yağımı kullandırttım (HELİX 5w30 ve 5w40) servisin açık yağını değil. Bütün bakımlarda TUNNAP ( motor iç temizleyici uygulaması) yaptırılmıştır. 3 ay önce serviste ön diskleri orjinaliyle yenilendi.
Aracı BOSCH dizel serviste hem enjektörleri hem de debimetre ile turbo basıncını kontrol ettirdim.
Bir dizel araca nasıl bakılması gerekiyorsa öyle baktım. Hareket etmeden ve motoru durdurmadan önce en az 1 dk. Vites boşta çalıştırdım. Bilen bilir turbolu araçlarda turbonun yağlanması için bunu yapmanız şart.
Asla ucuz mazot kullanmadım %90 opet %10 Shell (Opet bulamadığım zamanlar) çünkü kötü mazotun enjektörler için ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum.
Muayenesini 5 mayısta yaptırdım.
Lastiklerini mayıs ayında sıfır aldım ve nitrojen doldurttum(faturasını vereceğim). Aracın yol tutuşu sınıfına göre çok ama çok iyidir. Özellikle karda ve yağmurda kesinlikle DOBLO tavsiye ederim.
Araç sınıfının en dolusudur:
Yol bilgisayarı, park sensörü,ABS, çift airbag, sis lambaları, fallow me özelliği, ısıtmalı ve içerden kontrollü yan aynalar, ayarlanabilir direksiyon, yükseklik ayarlı ön koltuklar, klima, çift sürgülü kapılar, yan paslanmaz basamaklar, iç perdeler, fabrika çıkışlı arka renkli camlar (filim değil),tavan rayları, çelik jant, alarm, uzaktan kendi kapanan ön camlar.
Tek sıkıntı sağ ön çamurluğa kiremit düşmesi sonucu hafif bere olması. .Ben nazarlık olsun diye değiştirtmedim zira gözü bozmamaktadır. Onun dışında Allaha çok şükür kazası yoktur. Dikkat edin plakayı saklamıyorum. İstediğiniz gibi sorgulatabilirsiniz. 35 TL 058. Aracın Kaskosu vardır.
Bu kadar az km’de ve bu kadar bakımlı ve diri başka 1.9 premio bulamazsınız. İstediğiniz servise ve TÜV TÜRK’e km sorgulatabilirsiniz. Yedek lastiği daha kullanılmamıştır.
Bu sınıfta toplam 3 aracımız olduğu için elden çıkarıyorum. Sadece düşük km 1.3 punto takas edilir.
Bu tip araçları sevenlerin kaçırmayacağı bir araçtır.