20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Nikon mu? Canon mu?

UĞUR KONAKCI
    .♬..piyanist..♬.. uurknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 182

Standart Nikon mu? Canon mu?

Merhaba arkadaşlar.. Kendimize profesyonel bir fotoğraf makinesi almak istiyoruz.. bütçe olarak 1000-1300 TL belirledik.. Yaklaşık aynı fiyatlardaki iki makineyi çok araştırdım, inceledim kararım Nikon oldu ama birde tecrübesi olanlardan, bu işle profesyonel olarak ilgilenenlerden yardım almak istedim.. Çekimlerimiz genellikle sanat fotoğrafları olacak.. (doğa resimleri gibi)... Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim...

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Standart Ynt: Nikon mu? Canon mu?

Cevremde profesyonel fotografla ugrasan bir cok arkadasim var cogu nikon kullaniyor hatta bir kaci katalog ve dergi cekimi yapiyor gecenlerde bu soruyu sormustum tabiki nikon diye bir cevap aldim.sormak istediginiz birsey varsa cevaplayabilirim

GT-I9300 cihazımdan 2 ile gönderildi

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Bende nikon kullaniyorum. Nikon d90 oneririm... almadan once kesinlikle makinalari elinize alip inceleyn. Hangisine iciniz isinirsa onu alin....

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Cevabı olmayan bir soru O fiyat aralığında arada çok fark göremeyeceksiniz, iki markanın da tecrübesi malum, ikisi de birbirinden iyi. Yalnız ilerde lens almak isterseniz (ki isteyeceksiniz) uyumluluk konusunda hangisi daha iyiyse, hangisinin daha çok lens alternatifi varsa, hangisinin çektiği fotoğrafları beğeniyorsanız (renk, kontrast vb. açılardan), hangisini ergonomik açıdan rahat bulduysanız onu tercih edin derim.

Nacizane bir tavsiye daha; eğer bu işi ilerletmek istiyorsanız o paraya 2. el fakat çok daha iyi bir gövde alın. Lensi de ayrıca alırsınız. Zira dediğim gibi bu bütçeyle ancak giriş seviyesi makine alınır. Giriş seviyesi işimi görecek diyorsanız, yine 2. el bir makine alıp birkaç lens, filtre vs. alabilirsiniz.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sinan UZUN
    Yüksek Lisans sinanuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok
    Edilen teşekkür: 89

Bence Nikon.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alper Şengül
    macman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 179

Bende prof fotoğrafla uğrasıyorum nikon D90 ve D700 kullanıyorum ekipmanları biraz pahalıdır ama gerçekten iyi makinelerdir takı çekimi için mecburen birtane de canon 600D almıstım ama çok ısınamadım sadece o amacla kullanıyorum ama kötü makine değil tavsiyem bu ise yeni baslıyosanız gidip iki makineyide kullanın hangisi hsunuza giderse onu alın elinize hangisi daha iyi oturuyorsa onu kullanın kötü makine yoktun bence iyi çeken fotoğrafcı vardı

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

nikon dünyanın en iyisi derlerdi fotoğrafçı arkadaşlar..

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

Bende Nikon kullanıyorum.Ve gayet memnunum.
    Sizin için...

AK Sigorta,Axa, Anadolu, Allianz, Mapfre, Sompo Japan, Güneş Sigorta,Orient ,Aviva.

Şah Ata Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.

selcuk.temiz@sahatasigorta.com
    0533 716 33 69

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UĞUR KONAKCI
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevremde profesyonel fotografla ugrasan bir cok arkadasim var cogu nikon kullaniyor hatta bir kaci katalog ve dergi cekimi yapiyor gecenlerde bu soruyu sormustum tabiki nikon diye bir cevap aldim.sormak istediginiz birsey varsa cevaplayabilirim

GT-I9300 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende nikon kullaniyorum. Nikon d90 oneririm... almadan once kesinlikle makinalari elinize alip inceleyn. Hangisine iciniz isinirsa onu alin....
    Bende nikon düşünüyorum.. çok teşekkürler..

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabı olmayan bir soru O fiyat aralığında arada çok fark göremeyeceksiniz, iki markanın da tecrübesi malum, ikisi de birbirinden iyi. Yalnız ilerde lens almak isterseniz (ki isteyeceksiniz) uyumluluk konusunda hangisi daha iyiyse, hangisinin daha çok lens alternatifi varsa, hangisinin çektiği fotoğrafları beğeniyorsanız (renk, kontrast vb. açılardan), hangisini ergonomik açıdan rahat bulduysanız onu tercih edin derim.

Nacizane bir tavsiye daha; eğer bu işi ilerletmek istiyorsanız o paraya 2. el fakat çok daha iyi bir gövde alın. Lensi de ayrıca alırsınız. Zira dediğim gibi bu bütçeyle ancak giriş seviyesi makine alınır. Giriş seviyesi işimi görecek diyorsanız, yine 2. el bir makine alıp birkaç lens, filtre vs. alabilirsiniz.
    Doru söylüyorsunuz aslında.. Bu fiyata alınan makinadan çok fazla birşey bekleyemeyiz ama ikinci ele pek sıcak bakmıyorum.. Öneriniz için teşekkürler..

Alıntı sinanuzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Nikon.
    Alıntı macman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende prof fotoğrafla uğrasıyorum nikon D90 ve D700 kullanıyorum ekipmanları biraz pahalıdır ama gerçekten iyi makinelerdir takı çekimi için mecburen birtane de canon 600D almıstım ama çok ısınamadım sadece o amacla kullanıyorum ama kötü makine değil tavsiyem bu ise yeni baslıyosanız gidip iki makineyide kullanın hangisi hsunuza giderse onu alın elinize hangisi daha iyi oturuyorsa onu kullanın kötü makine yoktun bence iyi çeken fotoğrafcı vardı
    Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nikon dünyanın en iyisi derlerdi fotoğrafçı arkadaşlar..
    Alıntı holigan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Nikon kullanıyorum.Ve gayet memnunum.
    Kararım Nikon d3100 olacak sanırım.. Yardımlarınız için çok teşekkürler..

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

merhaba ben hem nikon d90 kullandım hemde canon d60 şu anda canon kullanıyorum her iki markada kendini ispat etmiş makinalardır aralarındaki fark sizin kullanım şekline göre değişir hangisini daha rahat kontrol edebiliyorsanız onu almalısınız aralarında farklar yok mu derseniz tabi ki ufak tefek farklar var işte birinin renkleri daha canlıdır diğerinin parlaklığı gibi farklar ancak d3100 yerine biraz daha bekleyip d90 almanızı tavsiye ederim veya canon d60 alın 3100 profesyonel gibi gözükse de çok başlangıç bir makinadır. bu arada lens konusu ve çekimi otomatik modda yapıp yapmamada önemli ...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UĞUR KONAKCI
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

Beklerim sorun değil.. Eğer d90 daha iyi diyorsanız.. Bizde bi kere alalım bi daha değiştirmeyelim herşey olsun istiyoruz..

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

Alıntı uurknkc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beklerim sorun değil.. Eğer d90 daha iyi diyorsanız.. Bizde bi kere alalım bi daha değiştirmeyelim herşey olsun istiyoruz..
    kesinlikle aceleniz yoksa bekleyin biraz daha kenara para atın ve en azından d90 alın çünkü 3100 e vereceğiniz paraya yazık gerçekten...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UĞUR KONAKCI
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

o zaman beklicez başka çare yok 1500 e filan var baktığım kadarıyla.. teşekkürler..

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

2. eli sindirebilmek herkes için kolay değil, anlayabiliyorum Fakat -ben olsam- kesinlikle bu paraya giriş seviyesi DSLR almazdım. İcabında 600-700 liraya alacağınız çok daha eski bir gövde (üstelik kit lensiyle birlikte) ve aynı paraya alacağınız kaliteli bir lensle d3100 ve muadillerinden teknik açıdan daha iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. Seçim sizin tabii Bence giriş seviyesi makinelere o kadar para vermeyin. Biraz abartayım hatta, d3100 yerine gidin Canon Powershot G serisi bir makine alın. Sabit lensli ama tam manuel bir makine, canavar gibi. Hem de çok daha rahat taşırsınız, aynı ayarda fotoğraf da çekersiniz.

UĞUR KONAKCI
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

D90 biraz daha mantikli gozukuyor. Sabit lensli makine dusunmuyorum. tesekkurler

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Rica ederim, güle güle kullanın şimdiden.

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profesyonel değil, sadece SLR format. Hatta giriş seviye makineler bunlar.
    Aslında marka çokta önemli değil. Marka sadece gövde.. Kullanışlı olması yeterli.
    O fiyat aralığında satılan makinelerin üstünde 18-55mm lens geliyor. Bi süre sonra yetersiz kalabilir.. O yüzden Nikon d90 öneririm 18-105mm lensle veriyolar. Tabi en az 2.000 tl gibi bişey lazım olacak

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alper Şengül
    macman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 179

Arkadaşlara katılıyorum birazdaha bekleyip D90 al bencede kullanımı kolay ve keyifli bir makinedir kit lens alırsan 18-105 çok rahat işini görür sonrada bi 50mm alırsın portre çekimleri için oda 300-400 tl arası baktın bu olay seni sardı sonra ihtiyacına göre lensler alırsın ama şöyle soyleyim lenslere para yetmiyo benim lensler makinelerden pahalı şu an

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

d-90 yıllardır üretilen, tknolojisi artık eskimiş olsa da çok sevldiği için hala retilen bir makine... d-3100 ise bana göre çöp, nereden buldularsa sanki dünyada satılmayan ne kadar d-3100 varsa ülkemizde satmaya çalışıyorlar...

yanlız; d-90 dahil bu makinelerde dahili titreşim önleme yok.. bu yüzden titreşim önlemeli lensleri , kendi içinde bununla ilgili düzenek bulundurduğundan emsallerinden pahalıdır. bu yüzden dslr başlangıç seviyesinde dahili titreşim önleme ve çok nokta otomatik netleme yapan bir makine seçmeniz daha iyi...

sony a-35 / 37 gibi bir makine işinizi çok daha rahat görecektir.

UĞUR KONAKCI
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

Teşekkürler arkadaşlar.. Baya bi bilgi sahibi oldum