Sonuçlar: Klibi;

Katılımcı sayısı
30. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Beğendim, güzel olmuş harbiden

21 70.00%
  • Hiç olmamış, yapmasaydınız keşke

0 0%
  • Fena değil, sıkılmadan seyrettim

6 20.00%
  • Kim seyredecek bunu şimdi...

3 10.00%
Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İlk klibim

Can Çağrı Kara
    kornman887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 26

Karizmatik İlk klibim

Evet, kuzenimle beraber Feridun Düzağaç'ın Devrik şarkısına çektiğimiz klibim =)

2. Bu mesajı için 2 kişi kornman887'ye teşekkür etti:

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Gayet güzel olmuş, emeğinize sağlık

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

çok başarılı bir klip bence...Tebrikler...
    Keyif BMW'Dir...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih ATA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PeterPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 75

görüntü kalitesi ve kurgu gayet güzel olmuş tebrikler... nacizane fikrim tek kare içinde kullanılan görüntüler arasındaki beyaz şerit biraz sert bir hava katmış, onun yerine biraz daha simetri olmayan bir çizgilerin yan yana gelmesi ile oluşan bir çizginin ayrım oluşturması daha iyi olabilirdi...

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Seyrettiğiniz için ve güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Alıntı PeterPAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    görüntü kalitesi ve kurgu gayet güzel olmuş tebrikler... nacizane fikrim tek kare içinde kullanılan görüntüler arasındaki beyaz şerit biraz sert bir hava katmış, onun yerine biraz daha simetri olmayan bir çizgilerin yan yana gelmesi ile oluşan bir çizginin ayrım oluşturması daha iyi olabilirdi...
    Tam hatırlamıyorum ama sanırım onuda denemiştik. Genelde kullandığımız kısmın çok dışında kalıyordu. Farklı ve eklenmiş havası kattı sanki, bütünlüğü bozuyor gibi gelmişti. Zaten klibi çekerken tam olarak aklımızda bu şekilde canlanmamıştı, biraz daha asimetri vardı fakat kurguyu teslimden* önce son 48 saatte gece gündüz uyumadan yaptığımız için çok kaçak oldu. Klibi tekrar çeksek rahat bir %35-40'ı değişir zaten=)

*klibi kuzenimin bitirme projesi olarak çekmiştik.

Seyrettiğin ve güzel yorumların için ayrıca teşekkürler =)

Fatih ATA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PeterPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yapım aşamasının ne kadar uzun ve yorucu bir tempodan geçtiğini tahmin ediyorum.... 3-5 dk.lık bir kısa film yarışması için tam 2 ay çalıştığımı biliyorum amotörce tabi bu işte profosyonel olsak 1 haftalık bir zaman, kendi mavi ekranımızı ve studyomuzu kurup, kurgusu ve montajını uzun bir zamanda yapmıştık... video editlemek, photoshop yada vektorel çalışmalar ile bir tutulcak bir şey değil... Kurgu da hayal ettiğinizi ekrana taşımak malesef her zaman olmuyor gerek zaman gerekse ekipmanlar yüzünden...
    Ellerinize sağlık, umarım çok daha iyi çalışmalara imza atarsınız..

Unutmadan Vimeo daki sağ kısmda adınızın geçtiği EVDE KALDIM klibini izledim, tamamı evde yapılmış olmasına rağmen hayran kaldım, yapanların eline sağlık.. Kısıtlı şartlarda iyi işler çıkmış..

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yapım aşamasının ne kadar uzun ve yorucu bir tempodan geçtiğini tahmin ediyorum.... 3-5 dk.lık bir kısa film yarışması için tam 2 ay çalıştığımı biliyorum amotörce tabi bu işte profosyonel olsak 1 haftalık bir zaman, kendi mavi ekranımızı ve studyomuzu kurup, kurgusu ve montajını uzun bir zamanda yapmıştık... video editlemek, photoshop yada vektorel çalışmalar ile bir tutulcak bir şey değil... Kurgu da hayal ettiğinizi ekrana taşımak malesef her zaman olmuyor gerek zaman gerekse ekipmanlar yüzünden...
    Ellerinize sağlık, umarım çok daha iyi çalışmalara imza atarsınız..

Unutmadan Vimeo daki sağ kısmda adınızın geçtiği EVDE KALDIM klibini izledim, tamamı evde yapılmış olmasına rağmen hayran kaldım, yapanların eline sağlık.. Kısıtlı şartlarda iyi işler çıkmış..
    Kesinlikle deli emek harcanan işler bunlar, biraz kıymeti görüldüğü zaman bütün uykusuz gecelere, çekilen sıkıntılara, kara kara storyboard la sabahlanan gecelere deyiyo. Feridun bey bizi konsere davet etti, biraz sohbet ettik kendisiyle klipten sonra felan =) hoştu...

Evet o klibide yazın boş bir vaktimizde can sıkıntısından çekmiştik. Oyuncu arkadaşın vakti kısıtlı olduğu için ancak 2 saatlik görüntü alabildik, fakat yeterli görüntü olmadığı ve spontan bir çalışma olduğu için kurgusu geceli gündüzlü bir hafta sürdü. Birde HD kameramız o zaman olmadığı için yeşil perde olayı baya zorladı. Kuzenim askerden dönsün, sağlam ekipmanla daha güzel şeyler yapacağız inşallah =)

Fatih ATA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Dediğin gibi, yapılan işin kıymeti bilinirse verilen değere ve zamana hiçte yazık olmuyor, fakat TR de malesef, video montaj ve edit işinde pek de kıymet bilinmiyor, hele hele 3D çalışmaların resmen ayaklarda olduğu bir dönemdeyiz, bu yüzden ortaya da kaliteli işler çıkmıyor malesef 3D olarak.. umarım bizden sonraki nesillerin bu konularda şansı çok daha fazla olur..
    birde küçük bir soru ? madem konu HD kameradan açıldı uygun fiyata bir HD kamera almak istiyorum ne tavsiye edersin...

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Dediğin gibi, yapılan işin kıymeti bilinirse verilen değere ve zamana hiçte yazık olmuyor, fakat TR de malesef, video montaj ve edit işinde pek de kıymet bilinmiyor, hele hele 3D çalışmaların resmen ayaklarda olduğu bir dönemdeyiz, bu yüzden ortaya da kaliteli işler çıkmıyor malesef 3D olarak.. umarım bizden sonraki nesillerin bu konularda şansı çok daha fazla olur..
    birde küçük bir soru ? madem konu HD kameradan açıldı uygun fiyata bir HD kamera almak istiyorum ne tavsiye edersin...
    3D inanılmaz emek isteyen birşey ve beklentiler ayaklar altında olduğu sürece orada kalacak, büyük firmalarla çalışanlar logo tasarlamacayla işin kaymağını yerken işi hakkıyla yapanlar aç kalacak... Ülkemizde bunun tersi olan bir iş sahası yok zaten sanırım =)

Kamera ile ilgili detaylı bir pm attım, kafana takılan birşey olursa sorabilirsin =)

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

`Yasak oldugu ııcın ızleyemıyorum ama akşam ızleyecegım
    I ' m c a p u l i n g . . .

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    `Yasak oldugu ııcın ızleyemıyorum ama akşam ızleyecegım
    Peki abi, akşama bekliyorum yorumlarını

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

bence gayet başarılı emeğinize sağlık

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

süper olmuş..kurgu görüntü kalitesi degil sadece güzel olan oyunculuk da güzel.. ben çok begendim. okadar saçma sapan klipler yapılıyor ki inan bu izledigim dogal güzel kurgulanmış abartıdan kaçınılmış profesyonel bir iş olmuş.. sanatcının yerinde olsaydım klibi yoksa şarkının telifini ödeyip direk verirdim tvlere

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih ATA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı kornman887 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3D inanılmaz emek isteyen birşey ve beklentiler ayaklar altında olduğu sürece orada kalacak, büyük firmalarla çalışanlar logo tasarlamacayla işin kaymağını yerken işi hakkıyla yapanlar aç kalacak... Ülkemizde bunun tersi olan bir iş sahası yok zaten sanırım =)

Kamera ile ilgili detaylı bir pm attım, kafana takılan birşey olursa sorabilirsin =)
    3D çalışmaları ülkemizde üst seviyelere ulaşamadan daha en alt seviyelere indi bile... bu alanda iyi olan insanlarda malesef yurt dışına kacıyorlar... TR de 3D nin yuükselmesi için önce bilinçli tüketici olması gerek, müşteriler bu gece verip yarın ekranda olsun isityor işlerini halbuki bilmiyorlar ki ? çizim bitmiş olsa dahi render 4-5 gün sürecek..

Ayrıca PM için çok teşekkürler, çok faydalı oldu benim için..

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süper olmuş..kurgu görüntü kalitesi degil sadece güzel olan oyunculuk da güzel.. ben çok begendim. okadar saçma sapan klipler yapılıyor ki inan bu izledigim dogal güzel kurgulanmış abartıdan kaçınılmış profesyonel bir iş olmuş.. sanatcının yerinde olsaydım klibi yoksa şarkının telifini ödeyip direk verirdim tvlere
    Evet özellikle bu şarkıyı seçmiştik, klibi yoktu. Feridun beyin menejeriyle görüşmelerimizde oldu fakat bazı noktalarda anlaşamadık. Ama Feridun beyle ilk karşılaşmamızda "ben seni tanıyorum, sen benim klibimdeki çocuksun" deyip gelip elimi sıkması bile çok hoştu =)))

3D çalışmaları ülkemizde üst seviyelere ulaşamadan daha en alt seviyelere indi bile... bu alanda iyi olan insanlarda malesef yurt dışına kacıyorlar... TR de 3D nin yuükselmesi için önce bilinçli tüketici olması gerek, müşteriler bu gece verip yarın ekranda olsun isityor işlerini halbuki bilmiyorlar ki ? çizim bitmiş olsa dahi render 4-5 gün sürecek..

Ayrıca PM için çok teşekkürler, çok faydalı oldu benim için..
    Evet, malesef işi yumurta kapıya dayandıktan sonra sunuyorlar genelde... Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu...

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

facede paylaştım klibini

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Bence de güzel olmuş,bir ekranda parça parça kareler de değişik bir çalışma olmuş.Eline sağlık,başarılar...

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Tebrikler Arkadaşım Güzel Bir Çalışma Emeği Geçen Tüm Arkadaşların Emeğine Bileğine Oyunculuğuna Sağlık. İlk Olması Vesilesiyle Ben Gayet Başarılı Buldum Eksiklerin Nacizane Bizlerin Görebileceği Kadar Var Ama Kesinlikle Yenileri Geldikçe Daha İyi Çalışmalar Çıkacağından Eminim Ama Bir Tavsiye Bundan Sonra Klip Çekmede Kısa Filmler Çek Olmasmı En Azından Seni Daha kısa Zamanda Piyasada Görürüz... Çalışmalarının Ve Başarılarının Devamını Dilerim...

Bu Arada Pilav Üstü Kısa film Olarak Bomba Olmuş Yhaa
    Konu Scottie tarafından (24/03/2011 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesajlarınız birleştirilmiştir.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Arada Pilav Üstü Kısa film Olarak Bomba Olmuş Yhaa
    Deneysel filmdi onda konu, daha önce hiç bakılmamış bir açıdan bir olaya bakmak gerekiyordu yani. Bir ay boyunca düşündük düşündük aklımıza gelmedi hiçbirşey. Ertesi gün projeyi teslim etmesi gerekiyordu kuzenimin, 15 dakikade hazırlamışlar =)))

soner sen
    whitegold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34JYB70
    Edilen teşekkür: 540

can emegınıze saglık arkadasım cok cok guzel ve degısık bır calısma olmus basarılarının devamını canı gonulden dılerm arkadasım...

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri

Yer imleri