Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon
125 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Ölmeden önce okunması gereken kırk kitap

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Nutuk Atatürk
    Beyaz Zambaklar Ülkesinde Grigory Petrov
    Böyle Buyurdu Zerdüşt Nietzsche
    Charriere Kelebek
    Dumas Monte Kristo Kontu
    Fareler ve İnsanlar John Steinbeck

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

kerem çok teşekürler. yazdığın üç kitap mevcut diğerlerini takip edeceğim

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

rica ederim bu kitapları ısrarla tavsiye ederim

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Alıntı ozdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    *Divan (Irvin D.Yalom)
    *Bugünü Yaşama Arzusu (Irvin D.Yalom)
    *Aşkın Celladı (Irvin D.Yalom)
    *Annem ve Hayatın Anlamı (Irvin D.Yalom)

*Bin Muhteşem Güneş (Khaled Hosseini)
    *Uçurtma Avcısı (Khaled Hosseini)
    Okuduğumda içimi sızlatan ender kitaplardan birisi idi..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fikret gümüş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55

hafta sonu alacağım teşekürler..

fikret gümüş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55

Standart tavsiye

1 2 3 AKLINDAN BİR SAYI TUT. JOHN VERDON KORİDOR YAYINLARI ( seni o kadar iyi tanıyorumki ne düşündüğünü nü biliyorum)

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fikret gümüş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55

Standart kitap

portobello cadısı-PAULO COELHO-Can yayınları

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fikret gümüş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55

Standart Can yücel

Şair CAN YÜCELİ anarken tam ona göre bir anısı mutlaka okuyun...Can Yücel, vakt-i zamanda bir yazısında adamın birisine argo bir kelime dediği için dava açılmış.
    Mahkemede Can Yücel şunu anlatmış:
    Bir köyde ateşli bir hasta vardır, kasabaya doktora getirir hastayı köylüler.Koca devletin koca doktoruna. Doktor hastaya fitil verir ve köye döndükleri gibi hastaya fitili anüsten vermelerini söyler köylülere.
    köylüler tabi ‘tamam dohtor bey’ diyip köye giderler.Köydeki herkese sorarlar, en bilgelere bile, ama kimse anüs ne demektir bilemez. bu nedenle bir türlü ilacı da veremezler hastaya.
    Hastanın durumu da gitgide kötüleşmektedir.Bunun üzerine köylü, doktora, koca devletin koca doktoruna telefon etmeye karar verir ama kimse buna yanaşmaz.Ne cüret di mi doktoru arayacak bi köylü. neyse durumun vehameti üzerine muhtar aramayı kabul eder.Bütün köylü toplanır santrale, muhtar arar, ‘biz ne yapacaamızı bilemedik dohtor bey’ felan der işte. karşıdan doktor bişiler söyler.Muhtar döner, ama arkasına: ‘makattan verin dedi dohtor’ der.
    Yine tüm köye sorarlar, komşu köylere birilerini yollayıp sordururlar felan, ama makat ne bilen yoktur yine.
    hasta ise giti gidecek, ateşler içinde kıvranıyo baya.İhtiyar meclisi toplanır.Son çare, doktorun bir kez daha aranmasına karar verilir.Yine kimse aramaz istemez doktoru. nihayetinde yine biri kandırılır, telefonun başına geçer, ama bi yandan söylenmektedir: ‘çok kızacak dohtor çok!’ diye.
    Sonunda telefonu açar, durm anlatır, doktor bişiler söyler yine. telefondaki köylü, yüzü allak bullak, arkasını döner:
    ‘Çok kızacak demiştim; ****** sokun dedi’
    Yani işin aslı hakim bey “bizim orada göte *** derler”
    Sözümüz meclisten dışarı…
    Konu fiko tarafından (15/08/2011 Saat 19:06 ) değiştirilmiştir. Sebep: eksiklik

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fikret gümüş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55

yılmaz özdilin İSİM.ŞEHİR.HAYVAN kitabını okurken BALKON başlıklı yazısını sizinle paylaşmak istedim yorumsuz...LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUN...

Yılmaz Özdil
    yozdil@hurriyet.com.tr
    Balkon
    13 Haziran 2010 Pazar 10:09
    Biz İzmirliler için hayatın özetidir balkon... Evimiz isterse 800 metrekare olsun, daralırız, balkonda otururuz. Kiralarken, alırken filan, ölçeriz mutlaka, masa sığıyor mu? Balkonda yeriz çünkü, balkonda içeriz, komşudan komşuya balkondan sohbet ederiz.

*
    Herkes oturma odasında otururken balkonunu kilitler, hırsız girmesin
    diye... Biz İzmirliler yatak odasının penceresini kilitleriz, ki, balkonda otururken hırsız girmesin.
    *
    Babam... Balkona klima taktırmaya kalktı, vantilatöre zor ikna ettik.
    *
    Danıştay mesela, geçenlerde, balkonunu camla çevirip, oda haline getiren bir İzmirli için “yıkım kararı” verdi. Evi, aslında yayla gibi, 4 oda, 1 salon ama, kışı var bu işin, illa balkonda oturacak! Yargıtay desen, balkonda mangal yapılmasını yasakladı İzmir’de, hukuki tartışma çıktı, İzmirli hâkim ve savcılar itiraz etti, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne götürürsek, şaşmayın.
    *
    Havalar güzelleşti, cam çerçeve açıldı ya, gidip bakın, yüzlerce kolu bacağı alçılı çocuk görürsünüz İzmir’de... İkinci katta oturan veletler, zahmet edip kapıdan çıkmaya üşenir çünkü... Kendimden biliyorum, dünyanın en çok balkondan düşen çocuğu oradadır, inanın.
    *
    Nane kuruturuz.
    Salça yaparız.
    Balkonda ders çalışırız biz.
    Balkonda kahvaltı ederiz.
    On binlerce İzmirli bu yazıyı balkonda okuyacak, adım gibi eminim...
    Balkonda güleriz.
    Balkonda ağlarız.
    *
    Ve, balkonda ölürüz.
    *
    Bakın... Osmaniye’de askeri lojmana roket fırlattı teröristler, balkonda oturan bir teğmenin eşi başından isabet aldı. Toplantıdaydık o sırada, “İzmirlidir” dedim... İzmirli çıktı Pınar.
    *
    Çocukken; Yağhaneler’de komşuymuşlar Cumhur’la, balkondan balkona tanışmışlar, 8 yıldır çıkıyorlarmış, iki aile de Buca’ya taşınmış, balkondan balkona arkadaşlıkları devam etmiş... Pınar Bolu’ya gitmiş, öğretmen olmuş, atanamamış... Cumhur harp okulundan mezun olunca, evlenmişler sadece 47 gün önce, Buca’daki komşuları balkonlardan alkışlamış gelin arabasını... Pınar’ın babası SSK emeklisi, iki evlat okutmuş, borç dağ gibi, düğün müğün derken, iyice bunalmış, evinin balkonuna asmış kendini, sadece 40 gün önce... Kahpe roketin balkonda bulduğu Pınar, tabutuyla değil, babasının mevlidine gelecekmiş meğer bugün.
    *
    Balkonlara bayrak asıldı, komşuları ağlayarak balkonlardan el salladı Pınar’a dün... Ocağımıza ateş düştü, evlerimizin içi her zamankinden dayanılmaz, balkonlarımızda hüzün var bugün.
    *
    Aslında, sadece terörle izah edemeyiz bu durumu... Arka odalara girdiğinde, zorlu geçim mücadelesi, ekonomik kriz, haciz, çaresizlik, intihar, yıllarca okuyup iş sahibi olamayan, atanamayan, alacağı üç kuruşla ailesine yardımcı olamayan evlatlar, kurbanlar... Ve, İzmir’in refah içinde yüzdüğünü zannedip, dağlara savrulan, intikam için canavarlaşan ruhlar.
    *
    Türkiye’nin balkonudur İzmir.
    Hayatın özetidir.
    fiko
    “Böcek olmayı kabul ediyorsanız ezildiğinizde AĞLAMAYACAKSINIZ

14. Bu mesajı için 3 kişi fiko'ye teşekkür etti:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

çok güzel yazmış... bu kitabı en yakın zamanda okuayacağım... kitap kütüphanemde duruyor...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Daha önce aldığım ve okuduğum bir kitap. Köşe yazılarının bir derlemesi aslında. Ancak bu adama ve yazım stiline hayranım. Hiç birşeyden çekinmeden, lafını esirgemeden bir yerlere mesaj göndermesine bitiyorum.

Paylaşım için teşekkürler Fikret Abiciğim. Ellerine sağlık.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fikret gümüş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55

evet aynen katılıyorum.BALKON yazısı etkiledi beni
    fiko

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Arkadaşlar ben bu kitaplara itibar etmiyor ve tanımıyorum . Ben İslami ve ilmi kitapları tanırım saygılar .Okuyacaksanız kuranı kerim'in Türkçesini okuyun.

fikret gümüş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55

itibar etmez ve tanımayabilirsin.paylaşmak istediğin kitap ismi varsa yazarsan sevinirim.
    fiko

NURİ RÜZGAR
    puntocu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 GB 409
    Edilen teşekkür: 125

teşekür ederiz fikret abi eşimle beraber bakıyoruz kesinlikle mükemmel kitaplar
    son sözümüz FENERBAHÇEE.....

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Araştırma Konusu

Alıntı fiko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itibar etmez ve tanımayabilirsin.paylaşmak istediğin kitap ismi varsa yazarsan sevinirim.
    okuyacaksan!
    [sıze=4]Marifetname - Erzurumlu İbrahim Hazretleri[/sıze]

okuduğuna değsin dimağın bayram etsin.
    Konu sezerism tarafından (18/09/2011 Saat 11:08 ) değiştirilmiştir. Sebep: Büyük Harf Yaptım.

fikret gümüş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55

okumadığımı ne biliyorsun ?ben hayata tek bir pencereden bakmıyorum.gerekli olan dini eserleri okuyorum.örn;ilmihal (manası gerekli olan dini bilgiler ).,hayatül sahabe ,(sahabelerin hayatları)ihya ulimiddin (hadis i,lminin en büyük eseri)daha sayabilirim.siyeri nebi (peygamber efendimizin hayatı) vs..marifetname okunmsı gereken bir kitap paylaşım için teşekürler...
    fiko

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Alıntı sezerism Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu kitaplara itibar etmiyor ve tanımıyorum . Ben İslami ve ilmi kitapları tanırım saygılar .Okuyacaksanız kuranı kerim'in Türkçesini okuyun.

İsmail bey, Kur'an-ı Kerim'i okumadığımızı nerden biliyorsunuz?

Bu tarz kitapları okuyor ve isimlerini paylaşıyor olmamız kendi dinimiz ile ilgili birşeyler okumadığımız ve bilmediğimiz anlamına gelmiyor.

Eleştirmek yerine kitap isimleri paylaşmanızı tercih ederim.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Fikret abi tesekkurler paylasım ıcın benım evın balkonunun degerın ıbırazdaha anladım dıyebılırım bızdede bır İzmirlılık var galıba bızde ıcerde oturmuyoruz hiç.Ama bu balkonu temızlemek sıkıntı 1-2 saat suruyor
    Bu arada Dini kitapları okurkende dunyevı hayatınız ıcınde dunyevı faydaları olan kıtaplarda okuyunuzkı dunyayada bır katkınız olsun Unutmayınkı Dunyadaki en cıddı ıcatlar genelde Yahudılerın elınden cıkmıstır (Elektrık,telefon,İzafiyet Teorisi ya da Rölativite Kuramı) geliştirmiş, kuantum mekaniği, istatistiksel mekanik ve kozmoloji) gibi dünyada çıgır açmıslardır bu buluslarda neden bir Müslüman 14.YY dan sonra dunyanın akısını degıstıren bılımsel buluslarda bulunamamıstır çünki Arap felsefesi ve miliyetçiliği sadece insanları dini kitaplara yönlendırmıs dıgerlerine günah,gavur icadı dıye dıye insanları bilimden teknolojıden uzaklastırmıslardır.
    Japonlar puta tapıyor ama adamlardakı teknolojı hıcbır Arapta yok nıye acaba hıc dusundunuzmu okuyor,arastırıyor,uyguluyorlar biz müslümanlar gibi herseyi Yüce yaradandan beklemıyorlar agzımı acayım armut gokten dussun demıyorlar.Bizim balkondan kareler
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fikret gümüş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fikret abi tesekkurler paylasım ıcın benım evın balkonunun degerın ıbırazdaha anladım dıyebılırım bızdede bır İzmirlılık var galıba bızde ıcerde oturmuyoruz hiç.Ama bu balkonu temızlemek sıkıntı 1-2 saat suruyor
    Bu arada Dini kitapları okurkende dunyevı hayatınız ıcınde dunyevı faydaları olan kıtaplarda okuyunuzkı dunyayada bır katkınız olsun Unutmayınkı Dunyadaki en cıddı ıcatlar genelde Yahudılerın elınden cıkmıstır (Elektrık,telefon,İzafiyet Teorisi ya da Rölativite Kuramı) geliştirmiş, kuantum mekaniği, istatistiksel mekanik ve kozmoloji) gibi dünyada çıgır açmıslardır bu buluslarda neden bir Müslüman 14.YY dan sonra dunyanın akısını degıstıren bılımsel buluslarda bulunamamıstır çünki Arap felsefesi ve miliyetçiliği sadece insanları dini kitaplara yönlendırmıs dıgerlerine günah,gavur icadı dıye dıye insanları bilimden teknolojıden uzaklastırmıslardır.
    Japonlar puta tapıyor ama adamlardakı teknolojı hıcbır Arapta yok nıye acaba hıc dusundunuzmu okuyor,arastırıyor,uyguluyorlar biz müslümanlar gibi herseyi Yüce yaradandan beklemıyorlar agzımı acayım armut gokten dussun demıyorlar.Bizim balkondan kareler
    bu nasıl balkon salon salomac gibi harika biraz çiceklendirsen inş ankaraya gelince görüşürüz.
    fiko

Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon