8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 2001 Palio 1.4 EL 8Walf 65Hp Yakıt Tüketimi Hk.

Kadir Edemen
    xLorey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart 2001 Palio 1.4 EL 8Walf 65Hp Yakıt Tüketimi Hk.

Arkadaşlar merhaba,

Aracımı yeni aldım, ancak yakıt konusunda beni üzüyor. Hesaplamalarım sonucunda 0.13 Litre lpg tüketiyor KM'de. Buda 1/0.13 = 7 Km yol yapabiliyorum 1 Litre LPG ile. Simit tank var arabamda 30 LT 'lik. 28 29 Litre gaz alıyor 28x7 = 196 Km yol gidebiliyorum. Bu hesaplamalara göre araç çok yakıyor gibi geliyor bana. Aynı model araç kullanan arkadaşlarım ne kadar hesaplıyor acaba ? 1 uzun yol denemem de, 28 Litre ile 268 Km yol gittim depo bitti benzine geçtim. Ancak bu uzun yolda.Benim tahminime ve çevremde diğer model marka araçlardan duyduğum kadarı ile 30 LT ile uzun yolda 300-350 km , şehir içinde ise 250-300 km yol gidebiliyorlar. Sizlerde de bu değerler aynı mı ? Eğer benim araç fazla tüketiyor ise, hangi LPG ustasına gitmem gerek ? İzmir / Karşıyaka'da oturuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum bu konuda arabadan soğudum sayılır neredeyse..

Teşekkürler.

Alper T.
    heondan999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 3

Standart Cevap: 2001 Palio 1.4 EL 8Walf 65Hp Yakıt Tüketimi Hk.

Alıntı xLorey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Aracımı yeni aldım, ancak yakıt konusunda beni üzüyor. Hesaplamalarım sonucunda 0.13 Litre lpg tüketiyor KM'de. Buda 1/0.13 = 7 Km yol yapabiliyorum 1 Litre LPG ile. Simit tank var arabamda 30 LT 'lik. 28 29 Litre gaz alıyor 28x7 = 196 Km yol gidebiliyorum. Bu hesaplamalara göre araç çok yakıyor gibi geliyor bana. Aynı model araç kullanan arkadaşlarım ne kadar hesaplıyor acaba ? 1 uzun yol denemem de, 28 Litre ile 268 Km yol gittim depo bitti benzine geçtim. Ancak bu uzun yolda.Benim tahminime ve çevremde diğer model marka araçlardan duyduğum kadarı ile 30 LT ile uzun yolda 300-350 km , şehir içinde ise 250-300 km yol gidebiliyorlar. Sizlerde de bu değerler aynı mı ? Eğer benim araç fazla tüketiyor ise, hangi LPG ustasına gitmem gerek ? İzmir / Karşıyaka'da oturuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum bu konuda arabadan soğudum sayılır neredeyse..

Teşekkürler.
    bu 1.4el serisi hepsi fazla yakıt tüketimi ile meşhur araba , bendede vardı 98 model 1.4 el sırf bu yakıt konusundan dolayı sattım.

Kadir Edemen
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Tamam bu motorlar fazla yakıyor evet, ancak arabanın benzinde 8.1 Litre şehir içi tüketim miktarı var. Hadi araba 16 yıllık diyelim, 9 litre tüketsin.. %20 ilave edelim, 10 litre yapar yani.. Bizim araç 13 litre tüketiyor.

Kadir Edemen
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Bu konu ile ilgili genel düşünce haricinde, benim gibi hesap yapmış arkadaşlarımız var mı acaba ?

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

bende 99 model 1.4 fire vardı yalnız 71 bg oluyor bunlar tek nokta duz sıstem lpg lı ortalama 9 litreye yakın lpg tuketıyordu
    yazın uzun yol sıcakta vs en az 7.2 lıtreye ındırebılmıstım 100 km de kısın en sogukta ıse 10.5 litre lpg yı gecmmıyordu 100 km de
    ama sen soguk ve cok kısa mesafede ıstanbulda vs belkı 12-13 litre gorursun benım hep uzun yol kısayol karısıktı
    benım motor ustunde hava hortumu yırtık vardı o ara bıraz fazla yakmıstı degıstırdım duzelmıstı en ucuz gazdan alırdım hep
    sadece yag su degısımı bırde 3 adet baskı balata ıle 300.000 km gormustum sonra sattım zaten toplamdada 1 kez subap ayarı yapılmıstı
    sureklı yag ekler 30 bınde kople bujı yag degısımı yapardım
    birde ben bu palıoda da 5-30 yag kullanıyordum onunda etkısı var tuketıme tabı kı
    giderdim sanayıye adamlar bu arabaya bu yagı ne alıyon derdi )) ama kısın sogukta cidden onemlı bence yag

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Edemen
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 99 model 1.4 fire vardı yalnız 71 bg oluyor bunlar tek nokta duz sıstem lpg lı ortalama 9 litreye yakın lpg tuketıyordu
    yazın uzun yol sıcakta vs en az 7.2 lıtreye ındırebılmıstım 100 km de kısın en sogukta ıse 10.5 litre lpg yı gecmmıyordu 100 km de
    ama sen soguk ve cok kısa mesafede ıstanbulda vs belkı 12-13 litre gorursun benım hep uzun yol kısayol karısıktı
    benım motor ustunde hava hortumu yırtık vardı o ara bıraz fazla yakmıstı degıstırdım duzelmıstı en ucuz gazdan alırdım hep
    sadece yag su degısımı bırde 3 adet baskı balata ıle 300.000 km gormustum sonra sattım zaten toplamdada 1 kez subap ayarı yapılmıstı
    sureklı yag ekler 30 bınde kople bujı yag degısımı yapardım
    birde ben bu palıoda da 5-30 yag kullanıyordum onunda etkısı var tuketıme tabı kı
    giderdim sanayıye adamlar bu arabaya bu yagı ne alıyon derdi )) ama kısın sogukta cidden onemlı bence yag

Merhaba bende yarın hava hortumunu kontrol edeceğim, acaba onda mı bir sorun var diye. Onun dışında LPG bakımını yaptıracağım. Kısmet artık bende sizin değerlerinizi görsem bana yeter zaten. Ama lzmir gibi bir yerde 12 13 litre 100 km de çok fazla değerler.

Tamer ARSLAN
    Melankolistt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA
    Edilen teşekkür: 19

Bu aracı 12 yıl kullandım ciğerini bilirim desem yeri vardır. Her türlü soruda yardımcı olmak isterim. Biz benzinde kullandık yıllarca ciddi tüketimi var fakat aracın artısı şudur ki saat gibi bir motoru var yıllarca sorunsuz kullandık lpg ile de zamanında teampalio üyesiydim orada lpg kullanan arkadaşlarım vardı zaman zaman sıkıntı yaşayanları biliyorum sebebi de bu arabanın enjeksiyon sisteminin tek nokta olması. Aracınız benzin ve gaz ayrımını güzel yapıp lpg ile benzini aynı zamanda yakmıyorsa sorun etmeyin biraz fazla yakar ama en azından sorunsuz kullanırsınız kazasız belasız sürüşler bu arada standartlı şehir içinde 8-11 arası sürüle göre değişir

Özcan Tekin
    ozcan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Selamun Aleykum.
    99 model Fiat palio 1.4 El aracım var.Şu an lpg de 43 kuruş falan yakıyor.Sibop ayarı yapıldı.Yağı suyu 3 bin km önce yapıldı.Zaten hep bakımlı kullandım.Üstünde Bosch iridum buji var.Bu kadar yakması beni delirtiyor açıkçası bu aracı tanıyan eden bilen varsa akıl versin ne yapmam laızm