2CR Performans | Chiptuning | Reklam
Kemal Oto | Aksesuar Modifiye Tuning | Reklam
Kavaklıdere Oto | Ankara | Reklam
Petronas Madeni Yağlar | Petronas Lubricants International | Reklam
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Neden Atatürk Hedef?

 1. #1
  Umut K.
  Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09/10/2010
  Yaş
  36
  Mesajlar
  431
  Nereden
  İstanbul
  Rengi
  Beyaz
  Edilen teşekkür: 242

  Standart Neden Atatürk Hedef?

  Neden Atatürk Hedef?

  Son 11 Yıldır, Ulu Önder'in öğretilerini, devrimlerini yıpratmak, millietimiz üzerinde ki büyük dehanın prestijini düşürmek için türlü kampanyalar düzenlenmekte, her platformda Atatürk, İstiklal mücadelesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefes ve Lozan Antlaşması her fırsatta aşağılanmakta, hakaret görmektedir.
  Atatürk, onlara göre dinsizdir, içkicidir. Devrimleri ile milletimizi dinsiz yapmıştır cümleleri sürekli duyulmaktadır ama ne yazık ki tarihsel bilgi, gerçekler ve bilinç zayıflığı nedeni ile sadece ''Atatürk olmasaydı ismin john olurdu, kiliseye giderdin'' şeklinde çaresizce o kilişe savunmaya başvurulmakta, bu durumda ne güçlü bir tez ortaya atılabilmekte ne de karşında ki umarsızca Atatürk'e kin kusan kişi susturulabilmektedir.
  Atatürk'e karşı kindarlık son dönemlerde tavan yapmış ve moda olmuşken, Atatürk ve Devrimlerine sahip çıkmak için sadece ''ben Atatürkçüyüm'' demekle malesef eksik kalıyoruz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin hiç bir döneminde böylesine güçlü bir kampanya ile karşı karşıyaya kalmadı. Ilımlı İslam adında İslam ile alakalı olmayan bir model ABD, Türkiye'ye enjekte etmektedir.Siyasi irade ve medya eliyle çeşitli fraksiyonlarla Türk Milletine yedirilmektedir. Herkes gözlemliyordur ki gün geçtikçe kapalı bir toplum haline geliyoruz, akıl ve bilimden uzaklaşıyoruz, tıpki Osmanlı'nın son 300 yılında olduğu gibi.
  Osmanlı'nın son 300 Yılına bakacak olursak eğitim kurumları olan tekke ve zaviyelerinde sadece gerici bir din ve dogma bilgiler öğretilmiş, bilim ve akıl, dinsel fetvalarla Osmanlı Topraklarına asla girememiştir. Kaldı ki matbaa icadından 2 asır sonra Osmanlı, kabullenebilmiştir. Buna karşın felsefeye önem veren Avrupalı milletler bilimle, teknolojisi ile güçlü devletler, güçlü ekonomiler kurmaya başladı, halklarına refah ve mutluluk getirdi. Osmanlı ise dogmatizm bataklığında her geçen gün o malum çürüme ve yok olmaya doğru hızlı yol aldı. Osmanlı bir daha ayağa kalkmamak üzere düşerken, Avrupa akbaba misali dogma bataklığında boğulan osmanlı'nın zenginliklerine, kültürlerine el koydu. Önce Balkan savaşları, sonrasında 1. dünya savaşı ile Osmanlı Devleti karanlık bir çukura gömülürken, Atatürk bu çukurdan Türk Milletini kolundan çekip çıkarıp, bağımsız ve uygar milletler arasında yerini aldırdı.
  İşte Atatürk'e düşmanlıkta tam burada en başında başladı..
  Ortaçağ karanlığından ve yok olmaktan kurtulan Türk Milleti,özgürlükle, bilimle akılla tanışmaya başlaması emperyalistlerin ve onların ülkemizde ki temsilcilerinin hoşuna gitmeyecekti. Türk Milleti kendine gelmişti ve millet bilinci oluşmaya başlamıştı.

  Bu mucize sonunda millet kavramı ve Türk Milleti kendi adıyla ve Türk olma bilincini bizle tanıştıran Atatürk, milliyetçilik hedef alınarak, Türk'lüğün ırkçılık olduğu yaftaları yapıştırılarak yani kısacası Atatürk devrimlerinin ana temeli Türk Milliyetçiliği ayaklar altına alınarak yok edilmek istenmektedir. Ülkemiz fedaratif bir sistemle, Türk milletinin üstüne başka etnik gruplar salınarak ayrıştırılmak, Ilımlı İslam denilen model ile yeniden karanlık çağ, gericilik ve bağnazlık getirilmek istenilmektedir.. Atatürk devrimlerinden uzaklaşan, yıpratılmış, dejenere ve yeniden dogmalarla boğulmaya mahkum olmuş bir Türk Toplumu kolay yönetilmeye hazır hale gelecektir. Atatürk'e karşı , siyasi din ile savaşılmaktadır., çünkü milletimizin kandırılmaya en müsait zayıf karnı dindir. Atatürk'e karşı bir atakla, Fatih Sultan Mehmet'i Ata olarak göstermeleri, ülke deki basiretsiz siyasetçiler yüzünden ortaya çıkan adaletsizliği Atatürk inkilaplarına bağlamaları, banka hortumlayan, türlü yolsuzluklar yapanları ve onları cezalandırmayan düzeni Atatürk düzeni olarak gösterilmesi, Atatürk'ün içkici ve ayyaş olduğunu savunanların, Osmanlı padişahlarının bir çoğunun içkici ve hatta sarhoş lakaplı padişahların olduğu gerçekleri görmezden gelmesi, İsmet İnönü'nün Türkçe ezan icadını bile Atatürk'e dayandırılması, Atatürk sabotajının en çarpıcı, kitleleri en etkileyici silahlarıdır.
  Emperyalistler Atatürk'e bir milleti karanlıktan çıkardığı için,, içerideki temsilcileri de, bataklıkta ki bir Osmanlı'nın yerine ve medeni bir ülke yarattığı için düşmandır.
  İçerde ki temsilcilerin zihniyet yapısı, Ortadoğu da ki müslüman ülkelerden bir farkı olmadığı aşikardır.

  Sonuç olarak her Türk var olmak, ve son kalan ülkesine karşı bu büyük müdahaleyi ber taraf etmek istiyorsa Atatürk'ün Türklük bilinci, devrimleri ve akıl ve bilime sarılmalıdır.

  Umut
  " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
  Osman PAMUKOĞLU


 2. Bu mesajı için 9 kişi sundown'ye teşekkür etti:


 3. #2
  Sato Topal
  ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  19/08/2012
  Mesajlar
  6.826
  Nereden
  Ankara
  Rengi
  Rock Siyah
  Edilen teşekkür: 1246

  Standart

  Kardeş çok güzel bir metin gerçekten senmi yazdın yoksa hazır bir metnimi kopyaladın bilemem ama emeğine sağlık.
  Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk


  Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

 4. #3
  Cem Doğu
  cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26/03/2013
  Mesajlar
  1.764
  Nereden
  Ankara
  Rengi
  Yok
  Edilen teşekkür: 510

  Standart

  güzel yazı.diğer bir tartışma dönen konudan ilham aldığını seziyorum.ve orada "atatürk olmasaydın john olurdun" ibaresini kullanan da bendim...

  Atatürk olmasaydı şuanda İtalya Fransa gibi büyük devletlerin yemeğiydik, adımız muhtemelen Türkiye bile olmazdı.Vilayet-i Sitte diye tabir edilen yerde şu an Ermenistan olurdu, ve 1. dünya savaşı sırasında soykırıma uğradıkları için(uslu durmuyorlardı, başka çare kalmamıştı.mondros 7 ve 24 maddesinin uygulanmasını engellemek için zorunlu göç yapılmıştı) şu anda Türklere Kürtlere yüklüce eziyetler, soykırımlar yaparlardı.En önemlisi, tüm ekonomik faaliyetlerimiz başka devletlerin sözüne bakardı.Hoş diyeceksiniz bugün çok mu farklı? Hayır değil, ama o halden daha iyi bir vaziyetteyiz.Bütün bunlara, ve daha anlatmadığım birçok duruma objektif bakacak olursak, evet eğer Atatürk olmasaydı sen John olurdun, ben joshua.Bu site de komple yabancı kelimelerden oluşurdu..Gerçi, puntolarda daha az sorun olurdu heralde...


  Ayrıca evet Atatürk alkolü seven biriydi, hatta Alkolik idi.Savaş zamanında da çok alkok tükettiği için ve sağlık koşulları korkunç olduğu için siroz hastalığına yakalandı.Çok sigara içer-miş.o zamanlar paket yok-muş, şimdiki hesapla günde 2-3 paket sigara içer-miş.ancak bu, zemzem suyuyla, ayranla ayık kalamayanların yaptığı şeylerin yanında hiçbirşeydir.

  "atatürk olmasaydı john olurdun"dan daha saçma birşey bence "osmanlı padişahlarının yarısı alkolikti" demek.çünkü öncelik bence harem adı altında genelev kurmalarında olmalı.hatta şu olmalı ; herkes eşittir diyen 2.Meşrutiyet döneminde bile kendini ayrı görüp, Kullarım diyebilecek kadar saçma bir devlet sistemi vardı.Azınlık isyanlarını bastıramayacak hale gelmişti, Duyun-u Umumiye yüzünden hazineye ne gelse, hop başka devletlere boca olurdu.


  Yani özetle Atatürk'ü sevin bence, bugünleri önce Allah'a sonra Atatürk'e borçluyuz.Başka kimseye değil...

 5. Bu mesajı için 3 kişi cemdogu'ye teşekkür etti:


 6. #4
  EREN ZOR
  TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29/09/2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1.036
  Nereden
  İstanbul
  Rengi
  Beyaz
  Plaka
  35Y5140
  Edilen teşekkür: 223

  Standart

  Mustafa Kemal ATATÜRK Tüm dünyanın saygı duyduğu bir kişidir ve öylede kalacaktır.

 7. #5
  Tarık .
  tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20/11/2011
  Yaş
  45
  Mesajlar
  785
  Nereden
  İstanbul
  Rengi
  Bolero Kırmızı
  Edilen teşekkür: 248

  Standart

  Alıntı CMasteR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Mustafa Kemal ATATÜRK Tüm dünyanın saygı duyduğu bir kişidir ve öylede kalacaktır.
  Tüm dünya konusunda eminim, Ancak iş kendi torunlarına gelince şüpheliyim.

  Ne mutlu Türküm diyene.

 8. #6
  Umut K.
  Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09/10/2010
  Yaş
  36
  Mesajlar
  431
  Nereden
  İstanbul
  Rengi
  Beyaz
  Edilen teşekkür: 242

  Standart

  Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kardeş çok güzel bir metin gerçekten senmi yazdın yoksa hazır bir metnimi kopyaladın bilemem ama emeğine sağlık.
  Yazı bana aittir. Ufak çapta kendimce denemelerim oluyor amatörce. Teşekkür ederim.
  " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
  Osman PAMUKOĞLU


 9. #7
  atila semerci aveo ltz 95 hp
  atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  02/04/2011
  Yaş
  49
  Mesajlar
  465
  Nereden
  İstanbul
  Rengi
  Beyaz
  Edilen teşekkür: 92

  Standart

  Güneş balçıkla sıvanmaz.

 10. #8
  mustafa aladag
  muti9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10/06/2012
  Yaş
  27
  Mesajlar
  267
  Nereden
  İzmir
  Rengi
  Rock Siyah
  Edilen teşekkür: 45

  Standart

  Emeğine sağlık harika olmuş.
  I Love Abarth

 11. #9
  Yağız Karadeniz
  CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06/04/2012
  Yaş
  30
  Mesajlar
  278
  Nereden
  Ankara
  Rengi
  Beyaz
  Edilen teşekkür: 68

  Standart

  İslam = dogma,pragmatizm ! avrupa=modernlik ve felsefe... ?

  Avrupanın sözümona yüzyıllardır,osmanlı da matbaa bile yokken gelişen bu engin kültür seviyesine; değerli siyasetçileri; Hitler, Stalin ve Mussolini de dahil mi ?

  saygılarımla....

 12. #10
  Cenk Doğu
  Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17/05/2013
  Mesajlar
  2.890
  Nereden
  Ankara
  Rengi
  Vals Mavi
  Edilen teşekkür: 977

  Standart

  Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İslam = dogma,pragmatizm ! avrupa=modernlik ve felsefe... ?

  Avrupanın sözümona yüzyıllardır,osmanlı da matbaa bile yokken gelişen bu engin kültür seviyesine; değerli siyasetçileri; Hitler, Stalin ve Mussolini de dahil mi ?

  saygılarımla....
  Dahil değil mi? Gelişmişlik olarak bakalım. Zamanın babaları bu bahsettiğiniz insanlar değil miydi?

  Faşist,ırkçî ve diktatörler. İğrençler bence de.. Katılıyorum..

  GT-5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
  [CENTER]2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
  2008 Peugeot Partner 2.0 HDi Gümüş Gri
  2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

  Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Benzer Konular

 1. 10 kasım Atatürk'ü anma günü ve Atatürk haftası
  Ziyaretci031 tarafından Mustafa Kemal ATATÜRK forumunda yazıldı.
  Cevaplar: 19
  Son Mesaj: 10/12/2012, 22:51
 2. nihayet starjet ama hedef tjet:)
  jacoben tarafından Üye Garajı forumunda yazıldı.
  Cevaplar: 26
  Son Mesaj: 26/07/2011, 17:33
 3. GP İçin Hedef Ankara..:)(Lpg Dönüşümü,Boya Motor Koruma,Mini Onarım)
  barisunye tarafından Genel forumunda yazıldı.
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 20/06/2011, 22:23
 4. Neden GP ya da daha doğru anlatımla neden Fiat?
  jakabo_ank tarafından Genel forumunda yazıldı.
  Cevaplar: 39
  Son Mesaj: 16/05/2010, 21:35
 5. Atatürk'e Göre Atatürk...
  batuhann80 tarafından Mustafa Kemal ATATÜRK forumunda yazıldı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02/04/2009, 23:56

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  


Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanlar, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, admin onayıyla üye olabilmektedirler. O nedenle üye olurken profil bilgilerinin özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girilmesi son derece önemlidir. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.
Reklam vermek, bilgi & iletişim için: admin@grandepuntotr.com# Fiat Türkiye Kullanıcı Forumları Network #

www.fiattr.com   |    www.puntotr.com   |    www.grandepuntotr.com   |    www.puntoevotr.com   |    www.bravotr.com   |    www.lineatr.com   |    www.500tr.com   |    www.ottimotr.com   |    www.aegeatr.com