10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Atatürk ölmedi öldürüldü !

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Standart Atatürk ölmedi öldürüldü !

GAZETE HABERTÜRK

Ankaralı işadamı ve koleksiyoncu Muhammet Yüksel, otopsi yapılmadığı açıklanan Atatürk'ün naaşına, gizli otopsi yapıldığına dair elinde operasyona katılan bir doktor tarafından çekilmiş fotoğraflar bulunduğunu, büyük önderin saligran isimli civa içeren bir ilaçla yavaş yavaş zehirlenerek öldürüldüğünü iddia etti.

Habertürk'e konuşan Yüksel, otopsinin detaylı fotoğraflarını hiç kimseye vermeyeceğini, Atatürk'ün bu fotoğraflarla hatırlanmasını istemediğini ifade etti. Yüksel, otopsiyi doktorlar Akil Muhtar, Mehmet Kamil, Süreyya Hidayet, Nuri Ulusu ve Abravaya Marmaralı'dan oluşan heyetin yaptığını ileri sürerken şu iddialarda bulundu:

OTOPSİ 12 KASIM'DA YAPILDI
    Otopsi ve tahnit işlemi 12 Kasım'da yapılmış. Ancak ortada açıklanan bir rapor yok. Otopsi raporunun da devletin arşivinde olabileceğini düşünüyorum ve açıklanmasını istiyorum. Neden halka aydınlatıcı bir bilgi verilmediğini soruyorum. Bu ülkenin kurucusu ölüyor ve 'nasılsa karaciğer sirozu' diye sorgulanmıyor. Atatürkle ilgili gerçekleri bütün Türk vatandaşlarının bilmesini istiyorum.

Otopsi Dolmabahçe'deki yatağında folyo üstünde yapılmış. Çok net değil ama karın bölümünün açıldığı görülüyor. Fotoğrafları otopsiyi yapan doktorlardan birisi çekmiş. Orjinal Atatürk fotoğrafları koleksiyoncusuyum. Elime açıklayamayacağım bir yerden geldi. 1938'de bütün dünyada otopsi yapılıyor ve ölüm nedeni açıklanıyordu. 'Kan almaya cesaret bile edemedik' diyor doktorlar. Fakat fotoğrafları çeken doktorun yazısında bir otopsi olduğu ve bu otopsinin gizli olarak yapıldığı da yazıyor. Çok küçük bir örnek alınarak ölüm nedeni belli olabilir.

ZEHİR GİBİ İLAÇLA ÖLDÜRDÜLER
    Atatürk'ün tedavisinde kullanılan ve zehirli civa içeren Saligran isimli idrar söktürücü ilaçla yavaş yavaş bilinçli bir şekilde öldürüldüğünü iddia ediyorum. Elimdeki fotoğraflardan bu iddiamın doğru olabileceği sonucuna varıyorum.

DEVLET ORTAYA ÇIKARMALI
    Bir dönem Fransız doktor geliyor ve Atatürk iyileşme sürecine giriyor. Ancak tedavi eski ekibe tekrar devredilince hastalığı artıyor. İnternette de Atatürk'ün öldürüldüğü yönünde iddialar var. Doğrudur veya yanlıştır bunu devletin ortaya çıkarması lazım.

"ANITMEZARDA BEKÇİ YATIYOR"
    Eski DYP Milletvekili Mustafa Kemal Aykurt ise idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes'in naaşının anıtmezarda olmadığını, demir bir kafes içinde denize atıldığını iddia etti. İstanbul'daki anıtmezarda bir bekçinin yattığını öne süren ve "Bunun için DNA testi herhalde yeter, iddiamın doğru olup olmadığını kanıtlar" diyen Aykurt, şöyle devam etti: "Bunun görgü şahidi var, şu anda 70 yaşında olan bir şahıs. O gün askermiş ama can korkusuyla açıklama yapamıyor."
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

çok enteresan kaynak neresi ?

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Şaşırdım.. Ama kişi kendinden çok emin konuşuyor doğruluk payı olabilir gibime geliyor.
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Menderes olayını ilk defa duyuyorumda Atatürk'ün bu durumunu daha öncede duymuştum hatta teyit için çok sevdiğim ve güvendiğim üniversite hocam aynı zamanda Türk İnkilap Tarihi Enstitüsü Müdürü DR. Necdet Aysal hocama sormuştum kendisiyle çok samimiydim ayrıca sıkı bir Atatürkçüdür, bu konuda yalan söyliyeceğine pek ihtimal vermiyorum kendisi böyle birşeyin olmadığını söylenti olduğunu belirtmişti. Bencede bu şekilde. Sonuçta Atatürk askerlik ve kuvayi milliye döneminden beri sürekli hastalıkla uğraşmıştır. Görev aşkı uğruna kendi sağlığını hep ihmal etmiştir. Bu tarz söylentiler insanları paranoyak hale getiriyor maalesef. Ülkemizde sürekli yanlışlar oldu olmayada devam ediyor. Dış mihraklarnda istedikleride, insanları artık tamamen hiç birşeye güveni olmayan şuursuz korkak bireyler haline getirmektir. Ben bu tarz bilgiler için genellikle atalarıma danışıyorum. Onlar o zamanın gazetesi olduğundan daha doğru daha net bilgiler alabiliyorum Hele benim gibi şanslıysanız. Anneannemin babası eski saray hizmetlisi daha sonra ise Atatürk'ün silah arkadaşı idi, koy kadıncağızı önüne tarihi kitap gibi anlatsın Kısacası varsa kanıt göstersin. Devlet çıkarmaz bu tarz dosyaları varsa bile. Kendi totosuna güveniyosa göstersin bizde bakalım ne var ne yok diye ben güvenmiyorum bu tarz asılsız haberlere.

Şerif sevinç
    DeepFear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 26

O zamanda yaşamadık bilmiyoruz ama bence tamamen gerçek haber

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Herzaman Dediğim gibi ''TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR''
    Atatürk ''Beni Türk Hekimlerine Emanet Edin'' demiştir bir bildigi vardır da demıstır haberın Dogru olma olasıgı yokta degıl adam dünyaya kafa tutmus düşmanın tüm planını mahvetmiş milyonlarca dolar zarar ettirmiştir . Ölmüş veya öldürülmüş olabılır ama Allah Rahmet eylesin mekanını cennet eylesin bugun dinimiz islam ise babamız belli ise ,Özgür isek bunun yegane unsuru Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dahihane zekası ve Sehitlerimizdir
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

7. Bu mesajı için 7 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Ne farkedecek ki şu saatten sonra. Sonuç olarak böyle bir lideri erken kaybetmiş olmanın hüzünü hala içimizde.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

mesut çelik
    mesutt1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 66

Dünyaya gelmiş eşi ve benzeri olmayan üstün zekaya sahip tek lider

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaptan Kartal
    eros06060 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 29

Çok Okuyup fikir sahibi olduğumu düşünürüm Yüce İnsanın hakkında ancak bu fikre pek ısınamadım . Hiç bir kaynakta okumadım , bir de şu görgü şahidi var ölüm korkusuyla açıklamıyor kısmı kafama yatmadı. Açıklamasından korkulsa o askeride yok ederlerdi. Ama dendiği gibi olan olmuş Allah razı olsun, Allah rahmet eğlesin o ve bu ülke için iyi şeyler yapan yapmaya çalışan herkesten.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Siroz dogru olmayabilir , ama bununda dogrulugu meçhul bir yaklasimdir. Her ne sebeple olursa olsun ATAM İZİNDEYİZ ÇAPULCULAR OLARAK..!!

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var