Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 21 ile 27 arası

Konu: Atatürk'ten bihaber KKTC'li gençler

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı mesutkarael Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar düzeltme geriği duyduğum için yazıyorum. ilgili video daki gençler yavru vatan KKTC deki öğrencilerdir. yani bu röportaj türkiyede değil kıbrısta yapılmıştır.ilginize.. konu sahibi arkadaş kısa süre içinde başlıkta gerekli düzeltmeyi yaparsa sevinirim.
    Ha Kıbrıs ha Türkiye gençler şuan aynı. Arkadaşlar şuan öyle bir nesil yetişiyor ki ne Atatürk'ü ne dini ne imanı. Soysuz sopsuz ot gibi bir nesil geliyor. bakmayın siz baş bakanın dindar nesil falan dediğine. Okullar yangın yeri. Öğrencilerin büyük çoğunluğu ahmak ve ahlaksız. Sadece yiyip içen küfür eden ve mutfakla tuvalet arasında boru görevi yapan güruh haline getirildiler.biz malesef artık bişey yapamıyoruz. Bişey diyecek olsan bakanından velisine kadar duymadığımız laf yemediğimiz söz kalmıyor.

Söylenecek çok şey var ama susacağım...

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Valla onu bunu bilmemde önümüzdeki 2023 senesindeki hedeflerin arasında ; Sanki M. Kemal Atatürk ' ü sadece tarih kitaplarında okuyucak evlatlarımız gibi bir hedefte var diye düşünmeye başladım !

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Kktc deki eğitim nasıl bilinmez ama şu gerçekki ezbercilikle de bu iş olmaz. Bu insanlar bugün atatürk ün ilkelerini bilseler ne olucak ? Bu gün Atatürk ü değerli kılan o değerli ve güzel fikirlerini uygulamaya konulmuş şeklidir. Bir düşüncenin doğruluğu pratik uygulamayla kanıtlanır. Ben o çocuklara kızmıyorum, bu çocukların ve daha birçoklarının nasıl bu hale geldiğini halen algılayamış ve çözememiş olmamıza üzülüyorum. Bizler o yaşlard bu ilkeleri adımız gibi biliyorduk.

Kıraç ın cnn türkde anlattığı güzel bir şey vardı; ben 18 yaşındayken türkiyeyi değiştirebileceğimi düşüşnüyordum. Benden önceki kuşak dünyayı değiştirebileceğimi düşünüyordu. Bu günkü gençlik neyi değiştirebileceğini düşünüyor ?

mesut karael
    İl Başkanı
    (Şanlıurfa)
    mesutkarael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 16

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun. Orası başka bi ülkeye ait değil. Çok bişey istenmiyor zaten. K.K.T.C nde olması atamızın doğum yılını bilmemek için bahane olamaz. Embesil sürüleri.

ben zaten KKTC li olmalarını bahane olarak sunmadım ortaya. ben sadece o videodaki gençlerin KKTC li olduklarını ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmadıklarını belirttim. Ki aslında genelleme yapmayı sevmem ama ne yazıkki oradaki öğrencilerin çoğu bu halde ve çalışmakla,eğitimle pek bir ilgileri yok..ya da benim yedek subaylık yaptığım dönemde bana öyle olanlar denk geldi.

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Alıntı mesutkarael Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar düzeltme geriği duyduğum için yazıyorum. ilgili video daki gençler yavru vatan KKTC deki öğrencilerdir. yani bu röportaj türkiyede değil kıbrısta yapılmıştır.ilginize.. konu sahibi arkadaş kısa süre içinde başlıkta gerekli düzeltmeyi yaparsa sevinirim.
    Kuzey Kıbrıs TÜRK CUMHURİYETİ.

Ayrıca ben adım gibi eminim ki Türkiye'de de bir çok kendiniz bilmez, nankör vatandaşımız vardır öğrenme imkanı olup da öğrenmeyen, bilip de saygı duymayan...

Bu arada, saldırgan davrandığımı düşünme hocam, KKTC'de hiç bulunmadım, nedir nasıldır senin kadar bilmem ama o bayrağın altında yaşıyorlarsa hak ederek yaşamalılar.
    Konu BaranSelo tarafından (15/01/2013 Saat 21:27 ) değiştirilmiştir.

mesut karael
    İl Başkanı
    (Şanlıurfa)
    mesutkarael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 16

Alıntı BaranSelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuzey Kıbrıs TÜRK CUMHURİYETİ.

Ayrıca ben adım gibi eminim ki Türkiye'de de bir çok kendiniz bilmez, nankör vatandaşımız vardır öğrenme imkanı olup da öğrenmeyen, bilip de saygı duymayan...

Bu arada, saldırgan davrandığımı düşünme hocam, KKTC'de hiç bulunmadım, nedir nasıldır senin kadar bilmem ama o bayrağın altında yaşıyorlarsa hak ederek yaşamalılar.

evet bende senin yazdığını söylüyorum zaten. orası dünyadaki diğer ülkeler tanımasada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yani ayrı bir devlet. Tamam millet olarak aynıyız ama devlet başka devlet...Nasıl Azarbaycan,Kırgısiztan,Türkmenistan vb. Türk milletindendir ama Devletleri Türkiye Cumhuriyeti değildir. Devlet ve millet kavramları her ne kadar iç içe geçmiş gibi olsada tek milletten kurulmuş bir çok devlet olabilir. her ne kadarda yavru vatan desekte aslında orası kendi anayasası olan ayrı bir devlettir...Yavru vatan lık kavramı 80ler ve en son 90 lar itibari ile bitmiştir.hatta kıbrıstaki yeni jenerasyonun Türkiye Cumhuriyeti ile pekte sıkı bağları olduğu ve bizlere sevgi bağları ile bağlandıkları SÖYLENEMEZ...Ki en son ada birleşmesi için yapılan referandumda çıkan evet oyu bizim yavru vatandan çıkmıştır ve rumlar hayır demiştir...hatırlatmak istedim..

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

kimseye tanıtamazsan, bütün kumarhaneleri oraya tıkarsan, tatil şirketleri kara para aklama yeri olarak orayı görürse ve en önemlisi var ama yok olan bir ülkeyi kendi başına ayakları üzerinde durmasını sağlayamazsan böyle olur. zaten belli seviyede olanı yurt dışında yaşıyor...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12