Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Başımız sağolsun dostlar

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Konu Başımız sağolsun dostlar

AKP hükümeti bir kez daha üstün geldi.. tarih :12 eylül..cumhuriyet elden gitmeye bir adım daha yaklaştı....

kusura bakmayın siyasi bir konu tartışmalarada yol açabilir belki ama bunu yazmam gerektiğini düşündüm..konu kilitlenebilirde sorun değil..sadece görüş belirtmek istedim..
    Konu Romeo_er2 tarafından (13/09/2010 Saat 00:58 ) değiştirilmiştir.
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

2. Bu mesajı için 17 kişi Romeo_er2'ye teşekkür etti:

Mustafa Atam
    atom43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    43DD903
    Edilen teşekkür: 107

katılıyorum.ama bu konu gerçekten tartışınılır ve şuanda Türkiye 2 ye bölünmüş halde evetçiler ve hayırcılar olarak.artık yani gülmeye hiç halim yok ama gülüyorum gülüyorum 5-10 seneye göreceğizki evetmi hayırmı diye ozaman illaki bir kısım keşke diyecek keşke..oy kullanmak birşeyleri değiştirseydi zaten yasaklanırdı.
    Konu atom43 tarafından (13/09/2010 Saat 01:41 ) değiştirilmiştir.
    IPunto

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Ertug daha dun kadının tekı ıle kavga ettım bukadar cahıl bır ınsan olamaz kadına oturdum anlattım neden hayır demesı gerektıgını hatta 4 kısıydık tek kaldı oturdu dınledı hepımızı sonunda soyle bır konusma gectı ''Evet vermez ısek bıze yapılan KOMUR,ERZAK,GIDA yardımlarını melih gokcek keser '' dedıgınde ıse dıyecek bısey bulamadım,sonra bunun devletın sosyal bır devlet olmasından dolayı valılıge basvurdugundada alabılecegını bu yardımları bunun beldıye ıle alakalı olmadıgını anlattım bır ınsan bukadarmı akıldan yoksun olur kısacası dostum bu oyların tamamı yapılan yardımların eserı yurdum ınsanına verıyprsun odun ,komur dusunmeden,okumadan yoksul ınsanım gozunu kapayıp verıyor sana oyunu
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

6. Bu mesajı için 2 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

konuşarakda tartışarakda anlaşılmıyo malesef..daha kötüyü görmeden kolay kolay değişmez bu kör fikirler..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

8. Bu mesajı için 2 kişi Romeo_er2'ye teşekkür etti:

güven öğün
    guven_ogun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    68AG517
    Edilen teşekkür: 64

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuşarakda tartışarakda anlaşılmıyo malesef..daha kötüyü görmeden kolay kolay değişmez bu kör fikirler..
    kesinlike bir musubet bin nasihattan iyidir lafı gerçekten doğru,evet Türkiye Cumhuriyeti için talihsiz bir karar,ama biliyorum ki,bugüne kadar okuduklarım,öğrendiklerim beni yanıltmazsa bu ülke bununda üstesinden gelir,ve yanılanlara doğru yolu gösterir,hayinlere ise gereken cevabı verir...

Palio 1.2 16v EL
    Grande Punto 1.4 Fire Dynamic
    Linea 1.3 Multijet Emotion Plus Dualogic

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Soner Aktaş
    koyublack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    33 BEY 14
    Edilen teşekkür: 123

zamanında Aziz Nesin söylediğinde kimse inanmıyordu adam %2 lik fireyle doğru tespit yapmış...
    Mekân Mersin, memleket Bolu...

12. Bu mesajı için 4 kişi koyublack'ye teşekkür etti:

Sercan Türköz
    bravo_sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 549

Dünya Kadar Malın olucağına Fındık Kadar Turbon olsun =)

14. Bu mesajı için 8 kişi bravo_sercan'ye teşekkür etti:

Mustafa Atam
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    43DD903

Alıntı koyublack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zamanında Aziz Nesin söylediğinde kimse inanmıyordu adam %2 lik fireyle doğru tespit yapmış...
    kesinlikle doğru
    Alıntı bravo_sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karikatür süper güzel paylaşım

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

RTE : okyanus ötesinden destek veren arkadaşlara teşekkür ederim ...

biz bitmişiz de ağlayanımız yok

17. Bu mesajı için 2 kişi mix'ye teşekkür etti:

Soner Aktaş
    koyublack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    33 BEY 14

bugün amerika bizi 2 kez yendi. mağlubiyetin 1 tanesinde de golü kendi kalemize attık zaten
    Mekân Mersin, memleket Bolu...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Atam
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    43DD903

hani diyorlardı hayır diyenler kürtlere destek veriyordu diye anketler onu göstermiyor ey halk
    IPunto

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Rahmetli ve ablamın değerli hocası Sayın Necip Hablemitoğlu'nun bir sözü geldi aklıma. bir dersinde bende şans eseri bu sözünü duymuştum. O yüzden yorum yapmıyorum ve yapmayacağımda

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

yazıklar olsun AFFET BİZİ PAŞAM EMANETİNE SAHİP ÇIKAMADIK :s

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sezgin agus
    La Cordélio AGUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AP 3261
    Edilen teşekkür: 400

çok üzgünüz çook bir şeyi hep unuttuj millet olarak içim canım buna yanıyor ; sahip olduğumuz taşıdığımız '' can'ı '' Cenab-ı ALLAH 'a sahip olduğumuz özgürlüğü vatanı cumhuriyeti ATATÜRK 'e borçluyuz bizim insanlarımız '' LAİKLİK '' nedir unutmuş elden ne gelir...???

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

her ülke hakedildiği gibi yönetilir bu halka müstahak bence ama bayram sonrasına gelmesi sorun oldu 13 eylül de yapsalardı eminim daha fazla hayır çıkardı 9 milyon kişi oy kullanmamış

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sezgin agus
    La Cordélio AGUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AP 3261
    Edilen teşekkür: 400

Kızgın

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her ülke hakedildiği gibi yönetilir bu halka müstahak bence ama bayram sonrasına gelmesi sorun oldu 13 eylül de yapsalardı eminim daha fazla hayır çıkardı 9 milyon kişi oy kullanmamış
    bu akıl işi işte neden hayır olduğunun ispatı başımızdakiler hep kendi tarafına yontuyor + birde oy kullanmayana 22.9 lira ceza kesildi çarpalım 22.9*9.000.000 hesap ortada bedava gelir kaynağı bunca vergiden sonra...

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Hayırlı olsun ne diyeyim.
    Bir zehiri insana yedirebilmenin en iyi yolu onu bir ziyafetin içerisine gizlemek olsa gerek.
    Görünüşte çok güzel olan maddelerin yanında kötüye kullanılabilecek maddeler de kabul edildi haliyle.

Şimdi aklımda aşağıdaki sorular var:
    - İnsanları fişlemek anayasaya aykırı ise, MİT kapatılacak mı? Veya ben MİT e başvurduğumda benim hakkımda toplanan bilgileri öğrenip beğenmezsem sildirme hakkına da mı sahip olacağım? Ben suçlu veya suç işleme potansiyeli olan bir vatandaşsam ne olacak?

- Çalıştığım işyerinde siyasi grev başlar ve üretim durursa maaşımı devlet mi verecek? Hadi diyelim ki verdi, kimin parası ile verecek benim maaşımı? (Grev bekliyorum, nasıl ki bu ülkede önce tarım bitti, sonra hayvancılık, şimdi de sıra sanayi üretimini durdurmaya geldi anlaşılan. Hayat damarlarımızdan biri daha kesilmek üzere. Greve gerekçe mi? Çok kolay, 'çalıştığım iş yerinde çalışma saatleri ve molalar ibadet etmeme uygun değil' yeterli bir gerekçe olsa gerek. Çünkü bir kaç ay önce Bosch fabrikasına mescit denetleme baskını yapıldı, tepki alınca devamı gelmedi. Oysa çalışanların bizzat kendisi böyle bir grev yaparsa kimse suçlu duruma düşmez değil mi?)

- Yıllardır dertlerine çözüm bulun(a)mayan türbanzedeler(?)in hepsi anayasa mahkemesine bireysel başvuruda bulunurlarsa anayasa mahkemesi bu yükü nasıl kaldıracak? Asıl görevi ile ilgili davalara bakamayıp kilitlenirse ne olacak? (Sahi, başörtülüler vardı ne oldu onlara? Onların problemini böyle bir iktidar bile çözememişti, neden acaba?)

Kusura bakmayın, bu soruları cehaletimden dolayı soruyorum. Sadece öğrenmek için, yoksa bir şeyler anlatmaya çalıştığım falan yok.

Bu arada, yanlış da anlamayın. Başörtüsüne de karşı değilim; insanların günlük hayatlarının inançlarına göre düzenlenmesine de. Madem ki çoğunluk bu şekilde istiyor, saygı duyarım.

Sadece merak ettiğim şeyler var, vatandaş olarak yeni kazandığımız haklar kötüye kullanılırsa buna kim 'dur' diyecek?

Eğer ordu, bu kötüye kullanıma karşı 'dur' diyecek olursa, başka bir ülke bize 'demokrasi getirmek üzere' halkımıza yardıma mı gelecek?

Biri beni aydınlatırsa çok sevinirim, ben bir gariban mühendisim; aklım öyle kanuna anayasaya, sözel konulara pek ermez; bu yüzden çok cahilce sorular soruyor olabilirim kusura bakmayın.

Ha bir de şu var. 'Anayasa değişiklikleri yeterli değil, devamı gelecek' deniyor.

Yıllardır şuna da kafam takılır. Anayasanın ilk 4 maddesi. 4. madde ilk 3 maddeyi koruma altına alır ama kendini koruma altına almaz.

Yani ben şimdi 1. aşamada 4. maddeyi iptal edip, sonraki aşamada başkenti bile değiştirebilirmiyim?

Çoğunluğum ya ben, 'Evet' dersem olur mu? Mesela başkenti İstanbula, meclisi Dolmabahçe sarayına taşısam. Acaba 'reddi miras' temeli üzerine kurulan Cumhuriyetimden Osmanlının borçlarını yeniden talep ederler mi?

Bir sorum daha var, geçenlerde sayın Başbakanım '2011 den sonra başbakan olmayı düşünmüyorum' gibi bir şey demişti, hafızam da zayıftır tam ne dedi bilmiyorum.
    Ama 'siyaseti bırakacağım' diye bir şey demedi diye aklımda kalmış.
    Siyaseti bırakmayacaksa, Cumhurbaşkanı da olmayacaksa, e Başbakan da olmayacaksa ya ne olacak?

Biri açıklasın bana, çok sevinirim.

29. Bu mesajı için 2 kişi Moosty'ye teşekkür etti:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

korkarım ki arkadaşlar artık atatürkçü gençlik olarak bu ülkede azınlık durumundayız
    yazıklar olsun

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

31. Bu mesajı için 3 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

en çok, bir günlük tatil için ülkesinin geleceğini umursamayanlara içerliyorum....
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

33. Bu mesajı için 2 kişi 06kaymak'ye teşekkür etti:

mustafa yılmaz
    aeron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AYH 97
    Edilen teşekkür: 90

Standart Başımız sağolsun dostlar

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı
    Ertug daha dun kadının tekı ıle kavga ettım bukadar cahıl bır ınsan olamaz kadına oturdum anlattım neden hayır demesı gerektıgını hatta 4 kısıydık tek kaldı oturdu dınledı hepımızı sonunda soyle bır konusma gectı ''Evet vermez ısek bıze yapılan KOMUR,ERZAK,GIDA yardımlarını melih gokcek keser '' dedıgınde ıse dıyecek bısey bulamadım,sonra bunun devletın sosyal bır devlet olmasından dolayı valılıge basvurdugundada alabılecegını bu yardımları bunun beldıye ıle alakalı olmadıgını anlattım bır ınsan bukadarmı akıldan yoksun olur kısacası dostum bu oyların tamamı yapılan yardımların eserı yurdum ınsanına verıyprsun odun ,komur dusunmeden,okumadan yoksul ınsanım gozunu kapayıp verıyor sana oyunu
    neden hayir denilmesi gerektiğini birde bana anlatırmısın bak ben odun(etrafta çokça var zaten) kömür almadan evet dedim? (lütfen hangi maddenin hangi olumsuzluğu yaratacağını yaz bizde bakalım oylemiymis, bunca yıldır siyaset takip ettigimiz halde niye sizin gördüklerinizi göremiyoruz anlayalım)

35. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon