Sayfa 5/13 İlkİlk 123456789 ... SonSon
244 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Chiptuning

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arkadaslar yapılan işlemin ne odlguunu bilmeden soyluyorum. okudugum kadarı ile kabloyu takıyorsun arac bilgilerini bilgisayara kopyalayıp uzerinde oynadıktan sonra tekrar yukluyorsun bunun icin 700 800 tl cok deilmi.
    tabi bu arada bilgisayarda epey bir ugrasıyorsan orası ayrı..
    yyada soyle soruyum chip tuning yapılan arac ne kadar surede işlemi bitiyor.
    yukarıda arkadasın birisi arabanızı satarken chip uygulamasını iptal edin onun icinde ayrıca para vereceksin gibi bir ifade kullanmıs. neden iptal etmemiz gereksin onu anlmadım.
    cihan yaptıgın bir uygulama sonucu motorda arıza olustugunda yada bir problem olustugunda ne yapacagız. garantiyede girmez bu durum.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şimdi bu iş pahalı değil ucuz bile.

Araçtan o yazılımı okuyup geri yazmak için kullanılan ekipmanlar çok pahalı malesef.

Ayrıca yazılım üzerinde oynama yapmak için bilgisayarda kullanılan programların lisans parası da oldukça fazla.

Yine ayrıca o yazılımla nasıl oynanacağını bilmek apayrı bir durum. Bunu öğrenmek için yıllarınız gidebilir, malesef bunun bir kursu bir eğitimi ülkemizde yok. Çok hassas bir işlem. En ufak hatanızda araca zarar verebilirsiniz. Harcanan emeğin tarifi yok.

Yani hem bilmediğini söylemişsin hem de bilmeden pahalı demişsin pek hoş olmamış. Pahalı olduğunu düşünenler yaptırmaz zaten.

Ayrıca ben bayiyim. Olayın sadece araçtan okuma, yazılımcıya gönderme, yazılımcıdan geri alma ve araca yükleme bölümüyle ilgileniyorum. Benim kullandığım alet de hiç de küçümsenecek ucuzlukta bir alet değil ve yine ayrıca yazılım başı ücret ödemek durumundayım. Duruma göre 10dk ile 1 saat sürebilecek bir işlemdir.

Aracı orjinale döndürmek 5dk lık bir işlemdir. Orjinal yazılımın geri yüklenmesiyle gerçekleşir. Herhangi bir sıkıntı olmaz. Araçta uzman kişilerce hazırlanmış chipten ötürü bir arıza olmaz. Olursa da asla hiçbir araç arızalı yollanmaz. Öncelikle arıza sebebi tespit edilmelidir. Arıza chip in değiştirdiği bir şeyler ile ilgiliyse tasarımcıya bilgi verilir ve yeni yazılım yüklenip sorunun önüne geçilir. Chip işlemi sonucu oluşacak bir arıza riski, herhangi bir tamirat sırasında oluşacak arıza riski kadardır. İşinizi bildiğiniz sürece arıza yaşamanız pek olası durmuyor. Olursa da mutlaka çözülür. Yazılımı yükleyen kişinin hatasından ötürü oluşan bir arızanın sorumluluğu yükleyendedir her zaman.

3. Bu mesajı için 2 kişi Ziyaretçi047'ye teşekkür etti:

ENGİN ALAN
    archebebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

cihan kardeşim

istanbulda bu işi güvenilir olarak yaptırabileceğim yer neresi önerirsin? ayrıca garanti durumu ile ilgili başıma neler gelir?

malum city motor belası vs.. var, yarın öbür gün sıra bana geldiğinde servisle papaz olmayalım

diyelim ki garantide sorun çıkıyor, eski yazılımı bu durumda geri yükletirsem bunun herhangi bir şekilde anlaşılma ihtimali var mıdır??

ENGİN ALAN
    archebebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

bugün servisle konuştum;

ümraniyede bir yer tavsiye ettiler, istanbulun en iyisi dediler, daha yerini yurdunu görmediğim için buraya bir yorum yazmayacağım. garanti ile ilgili de ecu veya chip nedenli bir sorun yaşarsan garantiye girmez, ama bunun dışındaki tüm mekanik arızalarının garantisi devam eder sorun değil dediler (fiat özkar florya)

sevgiler..

Ziyaretçi047

İstanbul'da bayisi olduğum PS Chiptuning i öneririm.

Keresteciler Sitesi İşgören Sok. No 31 Topçular / Eyüp / Istanbul - TURKIYE

Yazılımcı Barbaros BAYRAK dır. Selamımı söylerseniz her türlü yardımcı olacaktır. Türkiye'de aynı derecede profesyonel birini ben tanımıyorum, siz tanırsanız beni de tanıştırın lütfen.

536 216 81 64 telefondan kendisine ulaşabilirsiniz. Kendisi de forumumuz eski üyesidir zaten.

NOT: CITY motorun bozulduğunda bunu yazılıma bağlayacak servise benden çok selam söyleyin.

Yazılım sonucu bir arıza çıkarsa ki (bizde öyle bir şey olmayacağını garanti ediyorum) bunu tabi ki ben de servis olsam garantiye sokmam ama söylüyorum bunun ihtimali yazılım PROFESYONEL insanlar tarafından hazırlanıyorsa milyonda birdir. Diyelim ki oldu, tüm zararınız karşılanacaktır. Bunu ben söylüyorum herkes söylemeyebilir.

Ayrıca bir şey daha söylemek istiyorum. Aracınızda yazılım olduğunu neden servislerinize söyleme ihtiyacı hissediyorsunuz? Servislerimizin durumunu yaklaşımını bilmiyor musunuz? Araçları garantiye sokmamak için ellerinden gelen çabayı çekinmeden harcayan onlarca servis var malesef.

Eğer araçta yazılım olduğunu kendisi anlayabilecek servisler olsa zaten, araçlarımı gözü kapalı teslim edeceğim. Sürmeden etmeden anlayacak kapasitede olunsa, zaten kendiler başlayacak aynı işe ki bir çok servis yavaş yavaş başlıyor ne de olsa amaçları para kazanmak. Arkadaşa servis yer bile önermiş, zaten servis dediğiniz olay serviste çalışan bir kişiden ibaret. Servis lafını çok da sevmiyorum özellikle burası Türkiye

Aynı şeyleri yine yine yine yazdım hayırlısı...

ibrahim odabaşı
    ..:aranan adam:.. imdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BA -7-7
    Edilen teşekkür: 473

Cihan ın yaptığı yazıLımda bir sorun çıkacağını düşünmüyorum NEDEN ? derseniz Cihan çakma bir sistem kuLLanmıyor profesyoneL aLet ve cihaz kuLLanıyor en önemLisi Bu işi yapan garantisini veren servis hizmetini veren bir firmanın temsiLciLiğini yapıyor ki Cihan bu sisteme güvenmese kendi aracına yapmaz
    Servisin yazıLımı fark etmesi nin imkanı yok zaten bu arabanın orjinaLinden yazıLımı var sadece üzerindeki yazıLım değiştiriLiyor ki bunuda araştırmak gibi bir Lüks Leride yok veLhasıLkeLam geL geLeLim ah birde pahaLı oLmasa Cihan yap artık bir kampanya da yaptıraLım bişeyLer ihtiyaç var artık
    Konu Ziyaretçi047 tarafından (10/06/2009 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi047

İbrahim teşekkürler güzel açıklaman için. Yazında cümleyi etkileyen bir kaç imla hatasını düzelttim. "Servisin farketmemesi yazmışsın farketmesi olarak değiştirdim"

Söylediğin konuya ben de parmak basayım. Piyasada komik fiyatlar duymaya başladım. Böyleleri yüzünden bizim adımız kazıkçıya felan çıkacak diye korkuyorum. Arkadaşlar bu işlerde kullanılan tüm aletler (donanımlar) ve programlar (yazılımlar) lisanslıdır. Lisans parasını ödemeden ve firmaya kayıt olmadan kullanamazsınız. Doğrulamalar internet üzerinden yapılır. Lisansı kırmanız da çok zordur. Varsayalım ki kırdınız, hiçbir güncellemeyi, hata düzeltmelerini ve yenilikleri alamazsınız. Böyle bir işte güncel kalmamanın araçlara zararı olabilmektedir. Malum her komut ecu ya voltaj iletmektedir. Zaten aletlerin bu şekilde kullanımı yasaktır. Bu gibi kişilerin BSA ya şikayeti söz konusudur.

Klon diye tabir ettiğimiz aletler de bulunmaktadır. Bunlar orjinal aletlerin bir şekilde kopyalanması mantığı ile çalışmaktadır. Elektrik devrelerinin ve kodların kopyalanmasından bahsediyorum. Aynı cep telefonu klonlamak gibi bir yöntemdir. Böylece tek lisansla 2 alet kullanma şansı olmaktadır. Fakat bu aletler de aynı klon cep telefonları gibi devre dışı bırakılabilmektedir, güncellemelerden, yeniliklerden vs. yine mahrum kalmaktadır. (Bir çok firma artık doğrulamayı net üzerinden yaptığından bu aletlerin çoğu çalışmamaktadır fakat hala çalışabilen aletler var.)
    Konu buraya gelmişken bahsedeyim, bu işi yapanların fazla para aldığını gereksiz yere basit ve ucuz bir işlemi pahalılaştırmaya çalıştığını düşünenler oluyor. Eğer bu işler bu kadar ucuz olsaydı zaten insanlar bu yollara başvurmazlardı değil mi? (Klon,Crack,Kaçak Yazılım, Çin malları)

Bir diğer yöntem de çin mallarıdır. Evet hepinizin bildiğini çin li dostlarımız bu sektöre de el atmış bulunmaktalar. Bu tarz çok ucuz aletler de mevcut. Lisans ücreti vs. de yok. Alıyorsun cesaretin varsa müşterinin milyarlık aracına takıyorsun ve kullanıyorsun. Bu tarz aletler meşhur çin mallarının olduğu gibi sorunlarıyla biliniyor. Okumadan ziyade yazma işlemi esnasında bir kesinti olursa yazdığınız arabanın X6 olduğunu varsayarsanız nerenizden ter akacağını bilmiyorum. Zaten böyle alet kullanan birine sırf ucuz diye aracını programlatan X6 sahibini gözlerinden öpmek lazım. Okuma esnasında da araca zarar verebilirsiniz. Sonuçta ecu ya voltaj gönderiyor bu alet. Eğer fazla voltaj gönderip devrede bir yerleri yakarsanız sonuçlarına nasıl katlanacaksınız. Bugün en dandik marka arabanın bile yeni ECU 'su kaç lira araştırmanızı öneririm. Ki siparişten kaç gün sonra gelecek ve müşteri ile olan ilişkinizi siz düşünün. Arabanın camı bile açılmayabilir...

Yaptığımız iş gerçekten yüksek risk barındıran bir iş. Fakat nedense insanların gözünde paracı bir iş olarak görünüyor. Paracı olan yok mudur tabi ki vardır. İşte o dandik aletleri kullananlardan bahsediyorum. Sırf ucuz diye giden çok insan var gerçekten üzücü bir durum. Gerçekleri bilseler hiç sanmıyorum bu hataları yapacaklarını.

Gelelim diğer en önemli noktaya. Arkadaşlar sonuçta aracınıza yeni bir program yükleniyor. Mevcut programınızın modifiye edilmiş hali yükleniyor. Peki bunu kim nasıl yapıyor? İşte en önemli nokta bu. Dünyada sayılı insan var ECU programlayabilen. İyisi var kötüsü var acemisi var profesyoneli var. Çok dikkat etmenizi öneririm. Bizim Türklerde bir anlayış var. Yabancı her zaman en iyisini yapar diye. Birkaç yıl öncesine kadar ben de öyle düşünürdüm fakat Türkiye'de haberimiz olmayan cevherleri görünce bu fikirlerim değişti. Hiç bilmediğimiz bir çok konuda yurt dışına ihracat yapıyoruz. Yabancı bizden alıyor yani. Şimdi bizim konumuzla ilgisi nedir açıklayım.

Ben bu işe girerken Türkiye'den bir çok kişi bayisi olmam yönünde ısrar etti. Bunlar arasında yazılımı yurt dışından alan da vardı (bayinin bayisi olmak), yazılımı kendisi yapan da vardı. Hepsini bir bir araştırdım. Bayinin bayisi olmayı çok istemiyordum zaten ve daha iyisi nedir diye düşünüyordum, yazılımı kendi yapan programcıları incelerken, yazılımla oynayıp ne yaptığını bilmeyenler olduğunu farkettim. 2 - 3 veri değiştirmekle tuner olunmuyor malesef. Araştırmalar devam edince bayisi olduğum PS Chiptuning'in Türkiye dışında dünyaya yazılım verdiğini gördüm. Yani düşünün gidip yabancı bir firmadan hizmet alabilirsiniz ve o da hizmeti bir Türk ten alıyor olabilir.

Ben ikna oldum, öncelikle kendi aracımda ardından babamın aracında harikalar yarattık ve daha sonra satışa başladım. Konu özetle budur. Ben güvenmediğim bir şeyi asla kendime yapmam sizlere hiç yapmam bilirsiniz. Bu işe girmek için harcadığım parayı buraya yazmam doğru olmaz ama şu kadar söyleyim ki hala paramı çıkartamadım. Bu saatten sonra da çıksın çıkmasın önemli değil çünkü benim esas uğraşım kendi aracımdı ve o da son noktada.

Kampanya demiş arkadaş o konuya değineyim.

Forum üyelerine zaten istedikleri kadar indirim yapıyorum. Şaka değil. Sırf pahalı diye yaptırmaktan vazgeçen veya yaptırmayan veya ucuz yapanlara yönelen, yönelecek arkadaşlar var ise bana ulaşsınlar bir şekilde çözeriz para işini. Gerekirse maliyetine yaparım gerekirse ücret almadan yaparım! Maksat mutlu olun, memnun kalın, aracınızın gerçek gücünü keşfedin ve boşa yaktığınız yakıtı artık yakmayın. Bir de kafanızı kurcalayan düşüncelerden kendi aracınızda görerek kurtulun.

Herkese iyi günler dilerim.
    Konu Ziyaretçi047 tarafından (10/06/2009 Saat 21:02 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesajı için 2 kişi Ziyaretçi047'ye teşekkür etti:

ibrahim odabaşı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BA -7-7

saoL cihan teşekkür ederim güzeL açıkLama oLmuş artık anLaşıLmışsındır merdiven aLtı bir iş yapmadığını

Ziyaretçi047

Yine aynı sorular gelecek merak etme

ibrahim odabaşı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BA -7-7

doğrudur ortak günümüzde insanLar chip miş Eco muş bunLarın biLincinde değiL misaL bir vidyo vardı adam x5 Le denize girmişti ve bunun gibi neLer neLer ya bir örnekte burdan vereyim ama vidyo çekemedim ben utandım yav kışın adamın aküsünde problem vardı sanırsam marşa basıyordu aLmıyordu derken akü boşaLdı ve adam sonra ne yaparsa beğenirsin 2008 passatı sen yokuş aşağı vurdururmusun yıkıLdım güLmekten yaaa adama gidip te bak arkadaş bu versiyon arabaLar chipLi yani beyinLi sen bunu yokuş aşağı değİl bir kamyona bağLayıp çektirip vurdurmaya çaLIşsan sabağa kadar beceremezsin diyecektim ama neyse yine çıkar yine çıkarr böLe adamLar

Drukhan Gwen
    JuzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    344422
    Edilen teşekkür: 29

arkadşlar daha yeni gb aldım fun version 75 hb eski puntoma yaptırmak isteyibde kısmet olmayan şu chiptunıng olayında biraz yardım almak istedim sizlerden,daha önce arastırdıgımda racechip die bişy bulmuştum size linki atıyorum bi incelersenz sevinrm anladıgım kadaryla tamamı manuel olarak yapılan bişy ama aracımda sorun yaşamak istemıyorum sizce bunu alıp yaptırmalımym...NATRO WEB HOSTING - Web Hosting - Alan Adı Kaydı - Domain Name Kayıt - Marka Tescil - Kiralık Sunucu - Co-Location - Web tasarım buraya getirma olanagım var..pahalı olanda motor koruma var pek bilgim bişy diil ama bi nepze güven verio.
    Konu JuzZz tarafından (11/08/2009 Saat 17:09 ) değiştirilmiştir.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

oncelıkle foruma hosgeldınız.lınkte vermıs oldugunuz urunun chıptunıng ıle alakası yok.ısmını o sekılde vermısler.bu urunun genel adı PowerBox.bırcok markada aynı ısın altında bu urunu satıyor.bahsedılen Chıptunıng ıslemı sokulup takılamaz, aracın beynındekı yazılımın yenısıyle degısıtırılmesıyle olur.dolayısıyla ıstedıgınız zaman sokup takamazsınız.PowerBox ıle ılgılı konuyu okumanızı tavsıye ederım...

https://forum.grandepuntotr.com/moto...-powerbox.html
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Drukhan Gwen
    JuzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    344422
    Edilen teşekkür: 29

bende powerbox a benzetmiştimde hangi araclara ne sağlıo gbi bi bölum var yanında chiptunıng yazınca kafası karışıo insanın...bu arada buyuk hoşbulduk.

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

ewt aynı yanılgıya bende dusmustum zamanında
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Ziyaretçi047

Chip Tuning Hakkında bir video vardı elimde şimdi gözüme çarptı. Meraklı arkadaşlar için paylaşmak istedim. Belki soruları bir nebze olsun azaltırız 3 farklı adres veriyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=xLysb8MEmu4

https://www.facebook.com/video/video.php?v=132278668152

https://videos.streetfire.net/video/...ing_701863.htm
    Konu Ziyaretçi047 tarafından (17/08/2009 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir.

x y
    000001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

bende bu furyaya katıldım ve aracı chipledim. servis'ten yaptık iyimi yaptık bilmiyorum, 1000 tl'ye patladı. Ölçümlere gelince, proservis'ten ölçtürdüm. 142 bg ve 257 tork çıktı. Yorumlar, görüşler???

20. 01/09/2009, 01:36

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı 000001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bu furyaya katıldım ve aracı chipledim. servis'ten yaptık iyimi yaptık bilmiyorum, 1000 tl'ye patladı. Ölçümlere gelince, proservis'ten ölçtürdüm. 142 bg ve 257 tork çıktı. Yorumlar, görüşler???

oncelıkle hosgeldınız.Chıptunıng ıslemınden once olcum yaptırmıs olsaydınız, daha gercekcı yorum yapılabılırdı.her ne kadar aracınız teorıkte 120HP olarak egcsede yere aktarılan guc, aktarmadakı kayıplardan dolayı pratıkte 120HP'nın altındadır mutlaka...
    Konu mustafaf tarafından (01/09/2009 Saat 10:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: ımlâ

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Hayırlı Olsun abi , Uça uça gezersin artık
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Ben de chiplendim sonunda. Ankara'dan gelen bir arkadaş yaptı. Hızlanmalara müthiş katkısı oldu. Henüz değerleri ölçtürme vaktim olmadı fakat en az 110HP olduğu kanaatindeyim. Kendimi durduramıyorum. Her fırsatta gazı köklüyorum.

Bir de enteresan bir durum oldu. Arabayı chipletmeye karar verdiğimden beri(chiplenene kadarki 2 gündür) 2. viteste şaha kalkıyor. Pati çekiyor.
    Yoksa "ben chipsiz de yaparım bu işi" demeye mi çalıştı.

x y
    000001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oncelıkle hosgeldınız.Chıptunıng ıslemınden once olcum yaptırmıs olsaydınız, daha gercekcı yorum yapılabılırdı.her ne kadar aracınız teorıkte 120HP olarak egcsede yere aktarılan guc, aktarmadakı kayıplardan dolayı pratıkte 120HP'nın altındadır mutlaka...
    bir yıldan fazladır bu forumu takip eden birine hoşgeldin demek biraz saçma oldu ama yinede hoşbulduk...birde cihan senin aracı merak ediyom acaba ölçüm yaptırmışmıydın. Daha önce 4. vitese kadar bizim araçları geçerim demiştinde merak ettim...
    Konu 000001 tarafından (01/09/2009 Saat 13:09 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 5/13 İlkİlk 123456789 ... SonSon