Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande Punto Supercharger Yardim

sami üzmezoğlu
    sarpines - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 20

Dikkat Grande Punto Supercharger Yardim

ARKADAŞLAR BU GRANDE PUNTOLARA SUPERCHARGER UYGULAMASININ FAYDASI NE OLUR Bİ BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ OLAYIN MANTIĞI NEDİR MALİYETİ YÜKSEK Mİ, BİLGİSİ OLAN BİRİLERİ BİZİ AYDINLATABİLİR Mİ AŞAĞIDA ELEMAN UYGULAMIŞ BİR BAKIN İSTERSENİZ
    https://www.youtube.com/watch?v=WEvIU3C_iGY

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Supercharger da turarger gibi silindirlere ekstra hava gönderir.Farkı ise bunu yaparken turbo gibi eksoz gazlarının tahriğinden yararlanmak yerine motordan-kayışlardan güç al
    ması.Motora ekstra güç ve tork kazandırır.Faydası, turboya göre daha düşük devirde güç sağlaması dezavantajı ise motordan birkaç bg güç almasıdır,

En güzeli aşırı beslemeli (T-Jet) Gp almaktır Sonradan yapılan uygulamalar oldukça zahmetli va pahalıdır...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

kusura bakmayın ama birşeyler yazmak istedim.
    performans istiyordunuz madem, neden 77 hpliğini aldınız? maddi açıdan yüksek geldi bekli 95lik ok, ama aradaki farktan çok daha fazlasını vermeniz gerekecek aracınızı en azından 95 hpye çıkarmak için, ve orjinali kadar sağlıklı olmayacak.

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

valla alper bende katılıyorum sana, başka konuda aynı mesajı yazdım.

çağlar mavuk
    grandecaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 ZEH 81
    Edilen teşekkür: 116

alperin dediği doğru ben ekonomik olsun diye aldım puntoya verdiğim parayla güzel 206 gtı alırdım ama benzin çok pahalı buna binemiyorum performans haram bizlere daha doğrusu bu pahalılıkta herşey haram

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar modifiye bir tutkudur. İlla aracı modifiye için almazsınız. Sonradan isteyebilirsiniz. Ve önemli olan elinizdeki aracı nasıl ve ne şekilde modifiye ettiğinizdir. Madem performans istiyordun niye bu aracı aldın sorusu bana çok saçma geliyor.

AKIN TAN
    yerliplaka yerliplaka34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    0000
    Edilen teşekkür: 217

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar modifiye bir tutkudur. İlla aracı modifiye için almazsınız. Sonradan isteyebilirsiniz. Ve önemli olan elinizdeki aracı nasıl ve ne şekilde modifiye ettiğinizdir. Madem performans istiyordun niye bu aracı aldın sorusu bana çok saçma geliyor.

sana sonuna kadar katılıyorum ben arç ekonomik olsun diye aldım ama ozaman satıcının bu motor modifiyeye uygun değil dememesi bi hata sattığı malı tanımayanlardan aldık araçlarımızı benimki ilk serilerden ve kimse beni 8v motor modifiye edilemz diye uyarmadı sonraları öğrendim vasat bi motor olduğunu ama ekonomisi vazgeçirdi beni diyer yüksek beygirli motorlardan şimdi sadece sesle yetinip açık hava filtresi var aracımda ve yakış konusunda büyük bi değişim yaşamadım ve arada bir gaza basıp o sesi duymam bana teselli veriyor... bu motor için daha ötesine gitmem zaten...
    Yeni Rio Sporty 1.4 crdi 90ps 220tork

Alper dağdemiR
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158

arkadaşlar yaptığınız modifiyeden zewk almamamanız değil bahsettiğim şey..

ok sen 77 lik al zwk için 95lik yapacağım diye.. kaç gün sorunsuz binip satıyorsun bakalım..gerçekten zewk alacak mısın bakalım.. ne mantığı war? hawa filtresi dersen 50 ytl, egsoz dersen delmek bedawa

berk ogretmen
    BrK_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    35 brk 20
    Edilen teşekkür: 95

delmek bedava

çağlar mavuk
    grandecaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 ZEH 81
    Edilen teşekkür: 116

ben katılmıyorum eğer bir arabayı almaya karar verirken insanda bir fikir olmalı ben biliyodum bu arabaya modifiye motoruna olmaz zaten 77 hp lik bir araç belli olmuyomu modifiye olmayacağı zaten modifiye yapacak bir insan 77 almaz biraz sert olmuş olabilir bence sokakta bir insana bile sorsak 77 hp modifiye yapacam güler o yüzden modifiye insanın kafasında olur zaten araç alırken düşüncelerim böyle

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

arkadaşlar modifiyenin amacı zaten standart bir arabayı mekanik veya görsel olarak geliştirmek değilmi.insan standart bir araba alır bunun üzerinde imkanları ölçüsünde modifiye eder.kimi insan için fazladan alabileceği 10 bg.bile,ona zevk verir.kaldıki sınırlıda olsa bu arabalar için yapılacak işlemlerlede(her ne kadar astarı yüzünden pahalıda olsa)modifiye ile yaklaşık 20-25 bg civarında ekstra bir güç alınır.eğer bu kişyi tatmin ediyorsa parasıda varsa neden olmasın.standart grup n araçlar modifiyeli değilmi rallilerde ben yıllardır modifiyeli reno 9'lar gördüm,tofaşlar gördüm.bu işilerin duayenleri yıllar önce bu işlere reno 12'lerle başlamıştı.önemli olan kişinin kendi tatminidir.
    Konu şekerlioğlu tarafından (10/04/2008 Saat 14:46 ) değiştirilmiştir.

Alper dağdemiR
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158

modifiyeye hiç birşey demiyorum yanlış anlaşılma olmasın. insan tabii ki arabasını güçlendirmekten zewk alır. ama madem güç istiyordun neden 95liği değil de 77liği seçtin başta dedim. para warsa 95liğe de mod yaparsın. yoksa zaten 95 almış olmakla karlı bi iş çıkmış oluyor

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlarım ben orjinali 1.3 75hp dizel arabamla kalkışlarda 1.6 110hp benzinli arabalara toz yutturuyorsam bu beni tatmin eder işte. iyi ki 75hp almışım diyorum. hatta 50hp olsaymış diyorum. 50hp ile 110hp yi geride bıraksaymışım da tatmin olsaymışım diyorum. ben bir modifiye tutkunuyum. mühendisin 500hp ürettiği arabayla hava atsam kime ne atacam? ahmet yapmış ben gaza basmışım benim emeğim nerde? bilgisayarımın orjinali 2.8ht fakat şu an 3.36 kullanıyorum ve milletin orjinal 3.0 larına fark atarım. bilmem anlatabiliyor muyum?

16. Bu mesajı için 3 kişi Ziyaretçi047'ye teşekkür etti:

Alper dağdemiR
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158

derdin hava atmaksa haklısın tabii. bana mantık olarak ters geliyor aynı gücü almak için fazladan birsürü masraf yapmak we motorun her zaman daha riskli çalışması. garantinin kesilmesi de cabası
    atıyorum 77lik alıp 3 milyar masrafla 95 hp yapacağıma, paşalar gibi 2 milyar farkla direk 95 hplik alırım. içim de rahat olur.

bakış açıları farklı olabilir,saygı duyarım

18. Bu mesajı için 3 kişi Auto engineeR'ye teşekkür etti:

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

modifiye herşeyden önce bir tutkudur ve bütün dünyada bu tutkunlar aldıkları aracı tabiri caizse daha binmeden modifiyeye sokarlar.yıllardır çeşitli lüx araçlara modifiye yapan onlarca profösyönel yerler var.mesele aracın daha güçlüsünü almak değildir.alınan aracı kendi sınıfındaki en güçlüsü yapmaktır.tuning firmaları bunun için vardır.bunu para koyar üst versiyonunu alırım demek başka şeydir,modifiye başka şeydir, bu bir tutkudur.amaç aynı aracın başka versiyonunu almak değil.

hüseyin özgür sarı
    husso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 232

para harcamadan modifye
    gaz basmadan performans olmaz...
    benim fikrim tabiki

Alper dağdemiR
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158

Alıntı şekerlioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    modifiye herşeyden önce bir tutkudur ve bütün dünyada bu tutkunlar aldıkları aracı tabiri caizse daha binmeden modifiyeye sokarlar.yıllardır çeşitli lüx araçlara modifiye yapan onlarca profösyönel yerler var.mesele aracın daha güçlüsünü almak değildir.alınan aracı kendi sınıfındaki en güçlüsü yapmaktır.tuning firmaları bunun için vardır.bunu para koyar üst versiyonunu alırım demek başka şeydir,modifiye başka şeydir, bu bir tutkudur.amaç aynı aracın başka versiyonunu almak değil.
    ben hala anlatamamışım. eğer dert sınıfının en güçlüsü yapmaksa, 95liği alır, onu modifiye edersin. fazladan birsürü masraf yapıp 77liği değil benim mantığıma göre böyle yani.

ha mod yapmış olmak için gücü önemli değil ben mod yapcam,param da sınırlı deniyorsa, alırsın 77liği mod edersin zewkine

sami üzmezoğlu
    sarpines - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 20

ben 77 beygirlik puntoya motor modifiye yapmak istesem komple motor takarım turbo falan uğraşmam ama ileri doğru bravo 150 hp almayı düşünüyorum bu puntoya modifiye motor modifiyesi çok pahalı olur ya her şeyiyle oynaman lazım arabanın performansı belli fabrika kıssa kıssa 15 beygir kısmıştır

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

bu konuda bende alpere katılıyorum.Modifiye elbette tutkudur ama modifiyeyle az cok ılgılenen adam 77 beygirlik motora nekadar güç ekleyeceğiini ve nekadar randıman alacagını az cok bılır.O yuzden 77 beygır alıyorsan eger bence cok kasmıcaksın.

benım görüşüm boyle en azından.Diğer goruslere elbette saygı vardır.

Mehmet Gazihan
    Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 KSK 75
    Edilen teşekkür: 28

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon