19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Oto Erol Maslak Hakkında Önemli

Berat Imali
    beratimali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Kızgın Oto Erol Maslak Hakkında Önemli

Arkadaşlar benden size tavsiye kesinlikle chıp tuning ısınızı masak oto erol a yaptırmayın

hem yapamıyorlar hemde cırkefe yapıyorlar

yalvarırım oto erol a gıtmeyın arkadaslar

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

ops noldu hocam bu ne sinir neye kızdınız
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Ziyaretçi78
    Ziyaretçi Ziyaretçi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sizi bi tanısak nasıl olur.

H.KURU Saygılarımla

Berat Imali
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Kızgın

Selam

Istanbul dan Berat IMEI ben meslek lojistik.

Bundan 1 hafta kadar önce punto t-jet ime yazılım yaptırmak için maslak oto sanayi OTO EROL a gittim. Yazılımı yaptılar fakat aracı aldığımda yaklaşık 1 saat sonra aracda turbo da basinc kesiklikleri yaşamaya başladım.

Saygı değer ORKUN AKSOY abimle konuşmalarımin sonucunda sıkıntının yazılım kaynaklı olduğunu tespit ettik.

Bundan sonra OTO EROL u aradım ve Aracımda gaza bastigim da kesiklik oldunu söyledim.

Önce bana buji lerden dedi.

Varan 1 buji ler iscilikle beraber 250 tl servise

Sorun devam etti tekrar OTO EROL u aradım. Bu arada şehir disindayim tabi. Sorun o zaman bobin lerden dedi.

Varan 2 4 bobin ve işçilik 1000 tl servis de

Son olarak enjoktorlerime laf attı. Onları değiştirmedi. Bugün orjinal yazılım i yüklemek için gittim sabah saat 9 da ve orjinal yazılımı min yüklenmesi saat 19:00 buldu.

Şimdi yazilimim bozuk ve parami geri vermedi.

Yarın ANKARA da ki ORKUN abimle beraber REMAPS UMIT e gideceğiz.

Taaa istanbul dan Ankara ya geleceğim.

Ettiğim masraflar cabasi

Sizden ricam MASLAK OTO EROL A gitmeyin canınız yanmasin saygı değer forum arkadaslarim

5. Bu mesajı için 4 kişi beratimali'ye teşekkür etti:

Berat Imali
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaslar an itibari ile problemim çözüldü. ANKARA REMAPS UMIT DOĞAN a çok tesekkurler

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Yahu tespit edilmeden neden hem buji,hemde bobinlere okadar masraf yaptınız..yazılım atılmadan birşeyi yoktu diyemedinizmi?Ve bu parçaların kontrolu sağlanmadan hemen değiştirildimi?Bana hiç mantıklı gelmedi..Sanki reklam kokusu var gibi!!!

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

ya arkadaşlar yanlış anlamayın elbet zevk meselesi ama tjet gibi iyi giden bir alete ne gerek var yazılım attırmaya ? fabrikada binbir testten geçiriliyor öyle iyi olsa adamlar stock halini öyle yapmazlar mıydı ? yazık günah hem canım motorun anası ağlıyor hemde cebinize bir sürü masraf oluyor

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

TANER A.
    darktiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 5885
    Edilen teşekkür: 112

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar yanlış anlamayın elbet zevk meselesi ama tjet gibi iyi giden bir alete ne gerek var yazılım attırmaya ? fabrikada binbir testten geçiriliyor öyle iyi olsa adamlar stock halini öyle yapmazlar mıydı ? yazık günah hem canım motorun anası ağlıyor hemde cebinize bir sürü masraf oluyor
    +1

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu tespit edilmeden neden hem buji,hemde bobinlere okadar masraf yaptınız..yazılım atılmadan birşeyi yoktu diyemedinizmi?Ve bu parçaların kontrolu sağlanmadan hemen değiştirildimi?Bana hiç mantıklı gelmedi..Sanki reklam kokusu var gibi!!!
    Orkun abinin adinin gectigi bi konuda ben reklam olacagini sanmiyorum Cemil abi.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot Partner 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

12. Bu mesajı için 2 kişi cdogu'ye teşekkür etti:

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orkun abinin adinin gectigi bi konuda ben reklam olacagini sanmiyorum Cemil abi.
    Tamam kardeşim ozaman o ibareyi kaldırıyorum..Derken,düzenle sekmesi neden yok o yorumda anlamadım..?
    Konu fotobelit tarafından (06/09/2014 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Tamam kardeşim ozaman o ibareyi kaldırıyorum..Derken,düzenle sekmesi neden yok o yorumda anlamadım..?
    Forumda belli bir saatten sonra duzeltme yapilamiyor. Sorun olmaz yahu.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot Partner 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Berat Imali
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Oncelikle Merhaba.

Reklam kokusu demişsiniz. Onu ilk önce açıklayayım. Benim kimsenin yaptığı işi reklam yapmak gibi bir derdim yok. Nedeni ise bu işten sağlamış olduğum herhangi bir çıkar amacı yok.

2. Si neden kontrol ettirmedim parçaları. Çünkü OTO EROL servis yetkilileri ile kendisi de telefonda görüştü ve o servisciler de değiştirelim dediler bende ok dedim.

Son olarak bu konuyu açma sebebim.

modifiye ye merak salmış ve gönül vermiş kişilerin tabiri caizse kasap diye adlandırılan bir sürü modifiyeci ( chip egsoz vs.) Den uzak durulması adına .

Benim yaşadığım sıkıntıları sizlerde yaşamayin diye acmistim.

Fakat anlasiliyorku buraya faydali bilgiler yazmak bilgilendirmek gerçekten gereksiz.

Çünkü açtığım konuya bakarak cevapları okuduğumda üzüldüm. Siz reklam demişsiniz. Bir başka arkadaş ne gerek var chip e demiş.

Uzun lafın kısası. Reklamları isim yok kaldı ki bu işi ben ORKUN abimle birlikte yaptım.

Hepinize iyi forumlar

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Bu ara forumda çoğaldı bu chip mağduriyeti.. Altımızdaki araçlara yazık etmeyelim arkadaşlar.. Misal ben; zaten 77hp araç nasılsa bişey olmayacak diye hiiç bulaşmıyorum en temizi Şaka bi yana hem faiş masraflar yapılıyor hem de araç zarar görüyor garantili yerlere uğramak lazım galiba.. Bir de chip yapan yerler ne yap derse yapıyoruz bence önce bi bakmak lazım gerçekten parçada sorun var mı diye.
    M.K.ATATÜRK

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre kardeşim, stock motor için programlanan yazılımın bazı pazarlama kriterleri vardır ve bu en iyisi olduğu anlamına gelmez, en optimum olduğu anlamına gelebilir. Hatta bazen otomobil firmaları kendileri yazılım güncellemeleri de yapmaktadırlar. Yazılım upgrade (geliştirme) ile belli limitler dahilinde motor zarar da görmez. Örneğin, Abarth firması t-jet motorunu Grande Punto Abarth'da, multiair turbo motorunu da Punto Evo Abarth'da 180HP-270Nm. gibi daha yüksek performans değerleriyle kullanmaktadır.

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler sevgili Cenk, Berat kardeşim sıkıntı yaşadığı bu konuda benden fikir sordu ve ben de elimden geldiğince objektif olarak yardımcı olmaya çalıştım, hepsi budur ve bizler ticaret yapmıyoruz.

Cemil kardeşim, önceden test edilmeden parça değişimi konusunda sizi haklı buluyorum, burada arkadaşımızın masumane bir gereksiz çabası olmuş olabilir fakat, problem ile ilgili Berat kardeşim fikir sorduğu için elimden geldiğince objektif olarak yardımcı olmaya çalıştım ve kendisi adına sonuçta doğru olanı uygulatma imkanı bulduk, bunda reklamla ilgili hiçbirşey yok, bizler ticaretle uğraşmıyoruz değerli kardeşim.
    Konu OAGP1960 tarafından (06/09/2014 Saat 19:34 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Abi Yanlışlık şurda başladı aslında,arkadaş direk konuya balıklama girdi ve isim verdi..Bende sizi tanımadıgımdan ve daha sonrada cenk in yazısından sonra geri almaya çalıştım ama biraz zaman geçince malesef değiştirilmiyormuş..(Nick görünce şimdi tanıdım)reklam gibi düşündüm..Özür dilerim..

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Abi Yanlışlık şurda başladı aslında,arkadaş direk konuya balıklama girdi ve isim verdi..Bende sizi tanımadıgımdan ve daha sonrada cenk in yazısından sonra geri almaya çalıştım ama biraz zaman geçince malesef değiştirilmiyormuş..(Nick görünce şimdi tanıdım)reklam gibi düşündüm..Özür dilerim..
    Rica ederim sevgili Cemil kardeşim, iyi kalplilik ve olgunlukla dolu anlayışınıza ve de nezaketinize çok teşekkür ederim.
    Konu OAGP1960 tarafından (08/09/2014 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

dogu0 dogu
    dogu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: Oto Erol Maslak Hakkında Önemli

Alıntı beratimali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam

Istanbul dan Berat IMEI ben meslek lojistik.

Bundan 1 hafta kadar önce punto t-jet ime yazılım yaptırmak için maslak oto sanayi OTO EROL a gittim. Yazılımı yaptılar fakat aracı aldığımda yaklaşık 1 saat sonra aracda turbo da basinc kesiklikleri yaşamaya başladım.

Saygı değer ORKUN AKSOY abimle konuşmalarımin sonucunda sıkıntının yazılım kaynaklı olduğunu tespit ettik.

Bundan sonra OTO EROL u aradım ve Aracımda gaza bastigim da kesiklik oldunu söyledim.

Önce bana buji lerden dedi.

Varan 1 buji ler iscilikle beraber 250 tl servise

Sorun devam etti tekrar OTO EROL u aradım. Bu arada şehir disindayim tabi. Sorun o zaman bobin lerden dedi.

Varan 2 4 bobin ve işçilik 1000 tl servis de

Son olarak enjoktorlerime laf attı. Onları değiştirmedi. Bugün orjinal yazılım i yüklemek için gittim sabah saat 9 da ve orjinal yazılımı min yüklenmesi saat 19:00 buldu.

Şimdi yazilimim bozuk ve parami geri vermedi.

Yarın ANKARA da ki ORKUN abimle beraber REMAPS UMIT e gideceğiz.

Taaa istanbul dan Ankara ya geleceğim.

Ettiğim masraflar cabasi

Sizden ricam MASLAK OTO EROL A gitmeyin canınız yanmasin saygı değer forum arkadaslarim
    Bugün aradım telefonları cevap vermiyordu Allah yüzümüze bakmış Uyardığın için teşekkürler.

dogu0 dogu
    dogu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Özetle bu işi doğru düzgün yaptırmış,yapabilen başarmış 15 Bg extra güç almış kimse yok anlaşılan.

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Arkadaslar oto eroldaneymis ilk defa duyuyorum yazilimci ismi olarak. Yazilim denilince akla ecufast,pschiptuning isimleri en basta gelir. Ucuz diye bilmediginiz yerlere is yaptirmayin