15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Punto Tjet TD04L-13T Turbo

Hasan Ülger
    HasanU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Gülen Yüz Punto Tjet TD04L-13T Turbo

Selam arkadaşlar punto tjet aracım için ilk başta orjinal olsun diye ıhı vl36 veya gt1446 turbo baktım ürün türkiyede bulmak zor ve cok ciddi maliyetli oldugu için uzunca bir süre türk ve yabancı forumlarda araştırma yaparak punto tjet için turbo uygulamalarına baktım türkiyede td04 lü bi tane bravo görmüştüm revlimit adlı sitedede td04 lü puntoları görünce çok mutlu oldum sadece turbo ve yazılımla 200-235 hp görmüşler stoc motorla enjektör egzantrik mil piston falanda girince 300 hp dayanıyor 200-210 hp benim için yeterli bende hemen turbo arayışına girdim ve sonunda turboyu buldum aldım bu gun kargoda ancak turbo montajını iyi yapacak hatta olursa yazılım işinide yapacak bildiginiz yardımcı olacagınız yerler varmıdır şimdiden teşekkürler

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Standart Ce: Punto Tjet TD04L-13T Turbo

Turbo konusunda Orkun abiden yardım almanız çok iyi olacaktır. Kendisi serviste yaptırdı bu işlemleri bildiğim kadarıyla.

https://forum.grandepuntotr.com/members/oagp1960.html linkten kendisine mesaj atabilirsin.
    Beklenen Şuan Düşünüyorum....
    2009 Fiat Grande Punto Fire Fun
    2006 Opel Vectra 1.6 essentia
    2011 Fiat Grande Punto 1.4 fire active

3. Bu mesajı için 2 kişi Kadir00906'ye teşekkür etti:

dursun ali ay
    rt839 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41 rt 839
    Edilen teşekkür: 3

turbo manifold kısmı nasıl iyi baktınmı,td04 t3 flanşmı? egzos kısmı için flanş yapılacak, tabii dp. ve egzoz en kötü 60. mm. ye çevrilecek, krom ve podsuz olması lazım, gördüğüm kadarıyla Kocaeli' desin ,yapacak yer bulamazsın.
    İstanbul yada Bursa'ya gideceksin, yağ hortumları uyacakmı? benim bildiğim uymuyor, revlimit TD04 setupta onları değişiyor.
    Birde wg. var ,td04 yönü aynımı? yazılım işi zaten belli kişiler var, sen sen ol bilinen biryere git, biz Ümit Doğan ' a yaptırdık.
    birde üstlerde basınç tutmama sorunu var, biz bonalume pop of valve ile hallettik , kolay gelsin ama iş yalnız turboyla bitmiyor ve sanırım 2. el turbo aldın 1000 tl civarı garret gt 1446 revizyonlu turbo bulurduk.
    Ayrıca bende Kocaeli'deyim 05413021455 tlf. yardım istersen ara, iş yalnız turboyla bitmiyor. baya işlerin var.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hasan Ülger
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı rt839 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo manifold kısmı nasıl iyi baktınmı,td04 t3 flanşmı? egzos kısmı için flanş yapılacak, tabii dp. ve egzoz en kötü 60. mm. ye çevrilecek, krom ve podsuz olması lazım, gördüğüm kadarıyla Kocaeli' desin ,yapacak yer bulamazsın.
    İstanbul yada Bursa'ya gideceksin, yağ hortumları uyacakmı? benim bildiğim uymuyor, revlimit TD04 setupta onları değişiyor.
    Birde wg. var ,td04 yönü aynımı? yazılım işi zaten belli kişiler var, sen sen ol bilinen biryere git, biz Ümit Doğan ' a yaptırdık.
    birde üstlerde basınç tutmama sorunu var, biz bonalume pop of valve ile hallettik , kolay gelsin ama iş yalnız turboyla bitmiyor ve sanırım 2. el turbo aldın 1000 tl civarı garret gt 1446 revizyonlu turbo bulurduk.
    Ayrıca bende Kocaeli'deyim 05413021455 tlf. yardım istersen ara, iş yalnız turboyla bitmiyor. baya işlerin var.
    Selamlar turboyu sifir aldim ben 1200 tl aynisi nette su an 800 dolar(kinugawa td04l-13t) +gumruk+kargo(belki) bu isle ugrascan bi. Abimiz var gorustum flans yapacak kat iptal edip dp yapacak gerekli olursa yag su baglasi vs onlarida ayarliycak gerekirse enjektorleride degistircez ondan yana sikinti yok yazilim konusunda dr.ecu servispasaoglu ecufast rams ecu diye oneriler geliyor ama agirlik dr.ecu turbo montajini sorunsuzca halledersek gerisi gelir

dursun ali ay
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41 rt 839

hayırlı olsun, sahibindende vardı kinugawa onumu aldın, eğer o ise manifold tarafı içinde flanş yaptırman lazım, onunla uğraşacak iyi bir tornacı bulmalısın.
    Kocaeli'de kaliteli krom dp. yapan varmı ? birde kalitali saatlerin olmalı, wideband afr,boost ve egt.
    bunları yapınca ıntercoolerda lazım olacak, 6.5 -7 lt.lik yeter, orjinali yetersiz kalıyor ve araç çabuk ısınıp şişiyor.
    Dr. Oz Özgün, remaps Ümit Doğan, ecutech Eyüp ilk tercihlerin olsun.
    bence Mega Chips Mehmet Gazihan ile görüş, o bu işlemlerin hepsini yapıyor ve aşırı para talep etmiyor. gayet mütevazi birisi, montaj, dp. ıntercooler yaptırırsın yazılım yapmazsa istediğin yere yaptırırsın.

Hasan Ülger
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı rt839 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, sahibindende vardı kinugawa onumu aldın, eğer o ise manifold tarafı içinde flanş yaptırman lazım, onunla uğraşacak iyi bir tornacı bulmalısın.
    Kocaeli'de kaliteli krom dp. yapan varmı ? birde kalitali saatlerin olmalı, wideband afr,boost ve egt.
    bunları yapınca ıntercoolerda lazım olacak, 6.5 -7 lt.lik yeter, orjinali yetersiz kalıyor ve araç çabuk ısınıp şişiyor.
    Dr. Oz Özgün, remaps Ümit Doğan, ecutech Eyüp ilk tercihlerin olsun.
    bence Mega Chips Mehmet Gazihan ile görüş, o bu işlemlerin hepsini yapıyor ve aşırı para talep etmiyor. gayet mütevazi birisi, montaj, dp. ıntercooler yaptırırsın yazılım yapmazsa istediğin yere yaptırırsın.
    Sagol evet sahibindekini aldim iki tarafada uygun flans yapilcak dp yapilcak kartal taraflarinda yaptircam hepsini turbo montaji flans dp vs. Cooler su an dusunmuyorum bakalim ne olacak duruma gore ilerde artik. Megachiple gorustum. Ben yardimci olamam dedi yazilimdan dolayimi nedir bilemedim bende bisi sormadim.

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Takipteyim
    Oz Büyücüsü

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

300 hp punto yer yüzü roketi olur düşünemiyorum bile

Hasan Ülger
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300 hp punto yer yüzü roketi olur düşünemiyorum bile
    Selamlar
    300 hp icin piston falanda girmek.lazim simdilik beni asiyor ben 200-240hp araliginda dusunuyorum sadece turbo+dp+yazilim yapcaz bakalim ne sikinti yapacak istedigimizi almazsak sorun cikarsa enjektor ve cooler da takacaz wideband boost gostergesi vs. falan onlari saymiyom zaten bu ay sonuna kadar halletcem insallah

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Cooller şart olacak gibi.Yüksek devirde şart olacak alt devirleri de iyice canlandıracak..

Hakan Karabin
    Hknkrbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35LZ213
    Edilen teşekkür: 0

Bende 1.3 dizel 90lik punto var yazılım egzoz filtre vs yaptım turboyuda buyutup hard yapıcaktım vazgectım abime suanda hgt turbo yaptık bir aksılık cıkmazsa bu ay sonu yollarda benimde tjet ile ilgili projem var ilk etapta yazılım egzoz filtre ile baslıcam yaklasık 180-200 hp arası guc alabılıyormusuz daha sonra manifol degisimi turbo degisimi yakıt sıstemi atesleme degisimi yapıp 1.2 bar cıvarında 240-270 hp alındıgını internette arastırarak buldum onun icin suanki kullandigim arac satılık yardım istedigin zaman arayabilirsin 05419251984

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Sonuç ne oldu arkadaşın ?
    Beklenen Şuan Düşünüyorum....
    2009 Fiat Grande Punto Fire Fun
    2006 Opel Vectra 1.6 essentia
    2011 Fiat Grande Punto 1.4 fire active

dursun ali ay
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41 rt 839

vazgeçti galiba, turboyu satılığa çıkarmış.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Bu yazılım atma ne kadara maloluyor. Fiyat bileniniz varmı. Ben performans istemiyorum küçük viteslerde rahatlama olsun ekonomik olsun yeter.

dursun ali ay
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41 rt 839

500 tl. ye sizin aracı hallederler