18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Grande Punto t-jet--Abarth Bonalume power pop elektroselenoid valve

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Standart Grande Punto t-jet--Abarth Bonalume power pop elektroselenoid valve

Merhaba arkadaşlar, orijinal elektroselenoid dump valve'in basınç tutamaması nedeniyle uyguladığımız 3 bar turbo boost ve 270°C ısıya mukavim Grande Punto t-jet--Abarth için özel üretim olan Bonalume power pop elektroselenoid dump valve fotoğraf ve videosunu beğeninize sunuyorum.

Bonalume power pop elektro selenoid dump valve GP t-jet--Abarth - YouTube
    Konu OAGP1960 tarafından (08/12/2014 Saat 17:50 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bravocu multiair sport
    bravocu F500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 89

Abicim hayirli olsun yaptiklarini hayranlikla takip ediyorum ve su isleri orenmeye calisiyorum gecenlerde bi arkadasimla muhabbeti olmustu bu dump valfin.bende senin arabayi ornek gosterip turbo icindeki artan basinci tutabilmesi icin dump valfin icindeki yayi dahada sertlestirmistir diye ama cok daha iyisi geldi.anladigim kadariyla bizim gibi sadece chip box yada yazilim yaptiranlar basinc sensorunun bari arttirildigi icin belli beygirin yakalasmasi durumunda dump valfe yani hava filtresine dogru basinci birakip ayarlayan hatta cuff yaptiran dump valfin icindeki yayin daha sertini yada yenisini almak lazim.abarth kitin son onemli parcasida geldi
    Konu F500 tarafından (08/12/2014 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı F500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim hayirli olsun yaptiklarini hayranlikla takip ediyorum ve su isleri orenmeye calisiyorum gecenlerde bi arkasimla muhabbeti olmustu bu dump valfin.bende senin arabayi ornek gosterip turbo icindeki artan basinci tutabilmesi icin dump valfin icindeki yayi dahada sertlestirmistir diye ama cok daha iyisi geldi.anladigim kadariyla bizim gibi sadece chip box yada yazilim yaptiranlar basinc sensorunun bari arttirildigi icin belli beygirin yakalasmasi durumunda dump valfe yani hava filtresine dogru basinci birakip ayarlayan hatta cuff yaptiran dump valfin icindeki yayi daha sert yada yenisinimi almak lazim
    Teşekkür ederim değerli kardeşim, artan performans değerlerine göre artmış olan turbo basıncı ve hava debisini throttle (gaz) esnasında tutabilmesi için, dump valve'in yay tansiyonunun ve de üretilmiş olduğu malzemenin ısı, basınç ve debiye (akım miktarı) mukavim olması gerekiyor. Bu nedenle, plastik yapıda ve yay gerginliği zayıf olan orijinal ''elektroselenoid'' (elektro mıknatıslı) dump valve yetersiz kaldığından, mutlaka metal yapıda ve bahsettiğim koşullara dayanıklı, araç için özel üretilmiş olan modifiye bir ''elektroselenoid'' dump valve uygulamak gerekiyor. Bu şekilde de basınç kaybı yaşanmadığından, hem performans kaybı olmuyor ve ekonomi sağlanıyor, hem turbo daha fazla dönmek zorunda kalmıyor ve ısınmıyor, hem de egt (egzoz gazı ısısı) düşmüş olduğundan, motor güvenliği artmış oluyor.
    Konu OAGP1960 tarafından (08/12/2014 Saat 18:07 ) değiştirilmiştir.

bravocu multiair sport
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Abicim cevabini 2 kere dikkatlice okudum10 kerede okurum ama hemen anladim tabi.kullandigin terimler kelimeler takdire şayan profosor gibi bende bu islere merakli bi öğrenci.benim multiair turbodada kendimce nacizane novitec powerjet 2 chip box açık hava filtresi ve son susturucu iptal kullaniyorum hatirlarsan bir onceki t jetim icinde aynilarini yapip fikirlerini almistim. 1 kere ariza verdi sonrada kayboldu basinc ve hava debisi degisimi vermisti bende filtreden suphelenip dump valfe den oturu blow off sesinden vazgecemedigim icin emilen hava direnci artsin diye filtrenin etrafina özel bi kılik gecirdim senin dump valfe hesabi ise yaradi gibi

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erman adakale
    ermanadakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581
    Edilen teşekkür: 126

süper genelde youtube ta gördüğümüz parçalar birer birer senin araca ekleniyor abim maşallah.
    herkes kazandığı karşısında REHİNDİR.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Abicim cevabini 2 kere dikkatlice okudum10 kerede okurum ama hemen anladim tabi.kullandigin terimler kelimeler takdire şayan profosor gibi bende bu islere merakli bi öğrenci.benim multiair turbodada kendimce nacizane novitec powerjet 2 chip box açık hava filtresi ve son susturucu iptal kullaniyorum hatirlarsan bir onceki t jetim icinde aynilarini yapip fikirlerini almistim. 1 kere ariza verdi sonrada kayboldu basinc ve hava debisi degisimi vermisti bende filtreden suphelenip dump valfe den oturu blow off sesinden vazgecemedigim icin emilen hava direnci artsin diye filtrenin etrafina özel bi kılik gecirdim senin dump valfe hesabi ise yaradi gibi
    Teşekkürler sevgili kardeşim, t-jet ve multiair turbo motorlar malesef açık hava filtresi kullanmaya pek müsait değiller, kaput altında toplanan sıcak havayı, hem de genel olarak havayı, normalden daha fazla çektiğinden, ECU sensörler vasıtasıyla bunu derhal bir hata olarak algılayıp ikaz veriyor ve de önce dump valve vasıtası ile kısa aralıklarla tahliye ediyor, sonra da turbo basıncını kısıyor. Yani bu arabalarda mutlaka kutu içi koton filtre veya kapalı tipde air intake kit içerisinde koton filtre kullanmak gerekiyor. Modifiye edildiğinde artan boost sayesinde dump valve boşaltma sesi zaten duyulabildiği gibi, modifiye elektro selenoid dump valve'in boşaltma ucu açık ve sesli olan tipleri de kullanılabilir.

Alıntı ermanadakale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süper genelde youtube ta gördüğümüz parçalar birer birer senin araca ekleniyor abim maşallah.
    Çok teşekkürler sevgili Erman.
    Konu OAGP1960 tarafından (08/12/2014 Saat 19:12 ) değiştirilmiştir.

bravocu multiair sport
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Anladim abi yani filtreyi kutu ici yada intake ikiside kapalı ve blow off sesi icinde ayarli hava cikisi olan dump valfe diosun bizi masrafa sokuyosun

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Konu Orkun Abi nin paylaşımı olunca yapılacak tek şey geriye çekil ve sadece izle

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Anladim abi yani filtreyi kutu ici yada intake ikiside kapalı ve blow off sesi icinde ayarli hava cikisi olan dump valfe diosun bizi masrafa sokuyosun
    Dump valve mutlaka arabaya özel ve ''elektroselenoid'' olmalı, bir anlamda haklısın tabiki fakat, malesef bu otomobil hobisi, emek, zaman ve masraf gerektiriyor değerli kardeşim.

Alıntı Kadir00906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu Orkun Abi nin paylaşımı olunca yapılacak tek şey geriye çekil ve sadece izle
    Teşekkür ederim sevgili Kadir, uygulamalarımız teknik açıdan tam olarak t-jet'in ihtiyaçları.
    Konu OAGP1960 tarafından (08/12/2014 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.

bravocu multiair sport
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Orkun abi ozelden msj attim sana ama you tube da gordum punto multiairda anladigim kadariyla blow off sesi icin dump valfin arasina mandalli bi aparat takiyorlar hem sesi hemde basinci ayarliyor galiba yine bonalume https://www.x-parts.de/Blow-Off-Vent...::2516204.html
    Konu F500 tarafından (21/12/2014 Saat 22:39 ) değiştirilmiştir.

bravocu multiair sport
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

bende bunu anlamaya calisiyorum dump valfle turbo arasina bi aparat takiyolar orda hava disari cikip blow off sesi veriyor ama turbo basinci yine belli bi bara gelince burdan birakiyor zaten
    [url]https://m.youtube.com/watch?v=zqeKtsAmeIo
    [/urlhttps://www.bonalume.com/en/component/content/article/84-prodotti/p/293-pop-off-punto-evo

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Orkun abi ozelden msj attim sana ama you tube da gordum punto multiairda anladigim kadariyla blow off sesi icin dump valfin arasina mandalli bi aparat takiyorlar hem sesi hemde basinci ayarliyor galiba yine bonalume Fiat Punto Evo 1.4 MultiAir Power-Pop Blow Off Ventil einstellbar
    Evet, multiair turbo için üretilen bu parça doğru, fakat dump valflerde basınç ayarlama olmaz, basınç ve ısıya mukavemet söz konusudur.

bende bunu anlamaya calisiyorum dump valfle turbo arasina bi aparat takiyolar orda hava disari cikip blow off sesi veriyor ama turbo basinci yine belli bi bara gelince burdan birakiyor zaten
    [url]https://m.youtube.com/watch?v=zqeKtsAmeIo
    [/urlhttps://www.bonalume.com/en/component/content/article/84-prodotti/p/293-pop-off-punto-evo
    Bence bu parça, 160HP güç üretirkenki turbo basıncına uygundur, yani kaçırma sorunu oluşmaz ve de istediğin gibi vites değiştirirken ses duyarsın, doğru parça, tavsiye ederim.
    Konu OAGP1960 tarafından (23/12/2014 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.

bravocu multiair sport
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Sagol abi tekrar anladigim kadariyla sadece ses icin turboya yada performansa bir etkisi yok en kisa zamanda siparis isini halledicem umarim ara tatilde ankarada olurum musait olursanda cuuff cuff gelirim yanina

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Sagol abi tekrar anladigim kadariyla sadece ses icin turboya yada performansa bir etkisi yok en kisa zamanda siparis isini halledicem umarim ara tatilde ankarada olurum musait olursanda cuuff cuff gelirim yanina
    Rica ederim, multiair turbo makine için üretilmiş olan bu ventilin fonksiyonu, sadece ses çıkartmak şeklinde, turbo üzerindeki orijinal valfin performans kaybı yaratmadığı anlaşılıyor. Her zaman beklerim, şeref verirsin değerli kardeşim.

bravocu multiair sport
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Sagol abi bende seref duyarim bizim bravo forumdaki baskan nikli arkadasimiz 170 lik multiair guilettasina dump valfi pop off olarak ayni sekirde cnc tezgahinda yaptirmis ama videosunuda paylasmis sagolsun kendide soylemis basinc kaciriyor tabi performans kaybida var en iyisi ben o ses ayarsiz pop off u alayim

Abdullah YUCEER
    aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

Orkun Abi,

Merhaba,

Bu Dump Valve lerin 1.6 Multijet e uygun olanı var mıdır?

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orkun Abi,

Merhaba,

Bu Dump Valve lerin 1.6 Multijet e uygun olanı var mıdır?
    Abdullah kardeşim, bu bahsettiğim elektroselenoid valf, t-jet makine için üretilmiştir ve multijet makine için bu tip bir orijinal üretim malesef yok.
    Konu OAGP1960 tarafından (23/12/2014 Saat 16:20 ) değiştirilmiştir.

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Sagol abi bende seref duyarim bizim bravo forumdaki baskan nikli arkadasimiz 170 lik multiair guilettasina dump valfi pop off olarak ayni sekirde cnc tezgahinda yaptirmis ama videosunuda paylasmis sagolsun kendide soylemis basinc kaciriyor tabi performans kaybida var en iyisi ben o ses ayarsiz pop off u alayim
    Rica ederim,tabiki bu tarz işlerde her zaman orijinal parça kullanmak gerekir.