13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Tjet katalizör iptali doğrumu ?

zahir baba
    zahirbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 29

Standart Tjet katalizör iptali doğrumu ?

tjet aracımın bakımlarını yapan ustanın yönlendirmesi ile catalizör iptali yapmaya karar verdim yada vereceğim. usta boş katalizör alıp 60 lık düz boru ve son susturucu ile aracı rahatlatabileceğimi söyledi.

kafama takılan şunlar:
    aracın arıza lambalarını yakarmı
    aracın performansını arttırır mı
    megachips uygulaması yapmayı düşünüyorum, egzos uygulamasından sonramı yapmak mantıklı olur öncemi

chip içinde istanbul avrupa yakasında test edilmiş ustalarıda söylerseniz sevinirim.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Katta sensor var onu nasil halledecekmis senin kendini aynştayn sanan ustan onuda paylas islemleri yaptirmadan ustana bi sor bizle paylas zahir
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

aaa bbbb
    dt alee367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katta sensor var onu nasil halledecekmis senin kendini aynştayn sanan ustan onuda paylas islemleri yaptirmadan ustana bi sor bizle paylas zahir
    onu hallediyorlar ya muayene öncesi benim arabada benzer düzenek vardı lamba falan yakmıyordu sensörü yine bağlıyorlar ama nasıl bir işlem detaylarıyla bilmiyorum

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Lambda 2 sensörünü napcakmış ustan ?
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı alee367 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onu hallediyorlar ya muayene öncesi benim arabada benzer düzenek vardı lamba falan yakmıyordu sensörü yine bağlıyorlar ama nasıl bir işlem detaylarıyla bilmiyorum
    Ogrende paylas bizimle
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

aaa bbbb
    dt alee367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ogrende paylas bizimle
    https://forum.grandepuntotr.com/alin...-ariyorum.html

4. entryde arkadaş açıklmış....benim araçtan çıkarttığım sistemde plastik kelepçe değilde sensörü yerleştireceği bir yer vardı hiç arıza lambası sıkıntısı yaşamadım walla

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bekir Şahin
    Backer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 147

Benzer bir işçilikle sensör yuvasını da yaptırıp işlemleri tamamlarsanız herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı alee367 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://forum.grandepuntotr.com/alin...-ariyorum.html

4. entryde arkadaş açıklmış....benim araçtan çıkarttığım sistemde plastik kelepçe değilde sensörü yerleştireceği bir yer vardı hiç arıza lambası sıkıntısı yaşamadım walla
    O oncw kendi derdine derman bulsun ahaha

Eray Aydın
    t-jet teknisyeni gececiyiz35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Stock turboya 60 lık düz down pipe yapılırsa
    1- Alt devir dahada ölür
    2- Son hıza + saglar
    3- Lambda sensözrünü söndürmek meşakatli bi iş.
    4- Katı bosaltılmıs bi t-jet ile 60mm down pipe yazılımlı iki t-jet arasında son hızda 3 boy fark olusmakta.
    5- Önce egzozu yapıp daha sonra chip uygulamanızı yapınız çünkü eğerki mekanık olarak ustanız sensörü yanıltamazsa yazılımı yapan kişiler bu sensörü söndürebiliyorlar. Olduda yazılımı yaptırdınız sonra egzoz yaptırdınız lambda yandı tekrar yazılımcıya gittiğinizde bi yazılım parası daha istiyorlar
    6- Egzozunuzu 60 mm yaptıktan sonra sadece geniş boğaz bi susturucu kullanınız yok ben hem orta hem son susturucu takacagım dersenız hiç bulaşmayın. (benim aracımda cat boş susturucular yokken 2.vites 2500 gazladıgımda aracım her türlü sarıyordu asfaltı. orta susturucumu taktım tepkiler berbat. Egerki yazılımlı bi tjetten güç istiyorsanız down pipe + son susturucu olan bi uygulama yapmak mantıklı. Down pipe sayesinde tork üst devirlere yayılıyor.)
    7- Son olarak katı teste tabi tutun egerki dolmadıysa kullanmaya devam edın. Zaten dolduysa araç yeteri torku vermiyor. İşin en can alıcı kısmı egerki lambda sensörünü halledemezseniz aracınız stocktan 1 adım bile ileri gidemeyip gerileyecektir .
    8- Cadde içi kısa gazlamalar yapılacaksa cat 0km olan bi katla değiştirmek mantıklıdır alt devirleri öldürmemek için, ha yok ben 2den roll yaparım son hız görürürm diyorsanız down pipe daha mantıklıdır. Kullanım karakterinizi düşünerek işlem yapmanız ve aracın buna karsı verdıgı tepkiler sizi doyuracaktır.
    Konu gececiyiz35 tarafından (15/07/2014 Saat 15:38 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

zahir baba
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

arkadaşlar kafam karıştı orkun abi sen ne önerirsin. senin daha önce önerdiğin sistem baya masraflı ama kısa vadede 200-300 tlye bir kaç beygir nasıl elde ederim
    0- 100 hızlanmamı 7-7.5 sn yeye düşürsem yeter ne önerirsiniz.
    bütçem yazılım artı egzos 1000 tl gibi yoksa hiç ellemesemmi

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Alıntı zahirbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kafam karıştı orkun abi sen ne önerirsin. senin daha önce önerdiğin sistem baya masraflı ama kısa vadede 200-300 tlye bir kaç beygir nasıl elde ederim
    0- 100 hızlanmamı 7-7.5 sn yeye düşürsem yeter ne önerirsiniz.
    bütçem yazılım artı egzos 1000 tl gibi yoksa hiç ellemesemmi
    Sevgili Zahir, daha önce önermiş olduğum sistem belki biraz maliyetli olabilir fakat, gerçekten de turboşarjlı otomobil için en anlamlı ve teknik sistemdi. Eğer bütçen toplam 1000TL. ise, doğru ve sağlıklı bir yazılım ile, sadece son susturucuyu orijinal 51mm. lik çaptan daha geniş bir iç çapa sahip, örneğin 60-76mm. iç çaplı ve ser geçişli bir şekilde yaptırarak veya temin ederek değiştirmeni önerebilirim. Katalitik konvertörü ise, eğer spor tip cat. temin edilip uygulanamıyorsa, emisyon, ECU müdahalesi, koku, gürültü, muayene sorunu gibi nedenlerle asla iptal ettirmemeni öneririm değerli kardeşim.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

zahir baba
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

orkun abi öncelikle teşekkür ederim alakan için.
    ben peyzaj işiyle uğraşıyorum malüm sezonumuz fazla açılamıyorum kısa vadeli bir çözüm ararken konuyu açtığım sistem önerildi bana. yoksa hayalimde ki sistem ve bana mantıklı gelen senin önerdiğin sistemdir.
    son birşey daha soracağım. bana önerdiğin sistemde spor kat + garret turbo +green hava filtresi gibiydi galiba. bu parçaları temin etmek istediğimizde rahat bulunabiliyormu yoksa yurtdışındanmı geliyor beklemek gerekirmi

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Alıntı zahirbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orkun abi öncelikle teşekkür ederim alakan için.
    ben peyzaj işiyle uğraşıyorum malüm sezonumuz fazla açılamıyorum kısa vadeli bir çözüm ararken konuyu açtığım sistem önerildi bana. yoksa hayalimde ki sistem ve bana mantıklı gelen senin önerdiğin sistemdir.
    son birşey daha soracağım. bana önerdiğin sistemde spor kat + garret turbo +green hava filtresi gibiydi galiba. bu parçaları temin etmek istediğimizde rahat bulunabiliyormu yoksa yurtdışındanmı geliyor beklemek gerekirmi
    Rica ederim Zahir'ciğim, spor cat. ve kutu içi koton performans filtresi rahatça temin edilebilir, benim Fıat ana bayinden temin etmiş olduğum Garrett GT1446 turbo ise burada Alfa Romeo yetkili bayilerinden bir süre beklemek kaydıyla temin edilebilmekte.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler: