14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: 16' dan 15' e dönmek.

SALİM cinisli
    slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

Standart 16' dan 15' e dönmek.

arkadaşlar 2013 lounge aracim var ve biliyorsunuz aracim orjinal bu jantlar ile geliyor 16 inç.:

geçtigimiz günlerde 3 cm yay taktim. kw 3 cm. konforum yüzde 30 kadar dştü haliyle. şimdi puntolarımızın 2012 lerinde 2011 lerinde kullanilan 15 jantlardan takma niyetindeyim. biliyorsunuz onlarin lastik yanaklari da daha geniş. daha konforlu olacagini düşünüyorum.
    örnek:

veya:

yaylarımı sökme niyetinde degilimarkadaşlar bu arada=)
    artı su anki jantlarimi da fazla begenmiyorum. ha derseniz ki takcagin jantlar senin jantlarindan daha güzel degil derseniz o konuda da haklisiniz. arki cok konforlu lastikler de degil 16 lardaki lastikler .
    ne dersiniz böyle bir degişiklikle kaybettigim konforun bir kismini geri alabilirmiyim ne dersiniz? böyle bir takasa gidersem üzerine bir miktar para almaliyim dimi?
    aracim 2013 ve 16000 km de. yani lastik ve jantlarim kusursuz kondusyondalar.
    aranizdan 16 lounge a geçmeyi düşünen ve elinde 15 jant lastigi olan arkadaşlar benimle kontak kurabilirler bu arada=)
    hepinize okudugunuz için teşekkürler
    salim cinisli

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Bunun hastaları var hocam.
    Hatta Lounge 15 i lup Lounge 16 isteyen bir üye vardı, Düzce'li. ben ce onu buk takas edin. Üstüne bir miktar da para alırsın.

Bu arada 15 16 pek de farketmeyecek.
    Yaylar 3cm olduktan sonra, ikisinde de yüksek konfor kaybı olur.

SALİM cinisli
    slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun hastaları var hocam.
    Hatta Lounge 15 i lup Lounge 16 isteyen bir üye vardı, Düzce'li. ben ce onu buk takas edin. Üstüne bir miktar da para alırsın.

Bu arada 15 16 pek de farketmeyecek.
    Yaylar 3cm olduktan sonra, ikisinde de yüksek konfor kaybı olur.
    evet hocam biliyorum daha önce forumda biyerlerde okumustum bnm jantlardan ciddi ciddi ariyan ve begenen kişiler oldugunu biliyorum. bu arada yüüzde 5-10 bile konforu düzeltebilsem bana yeter. cnkü 55 yanaktan 65 yanaga dönüşte azda olsa biraz konfor kazanimi yaşarim diye tahmin ediyorum.

Tevfik Işık
    tafo0911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 30

Bence jantlar cok guzel. 15 jant yerine 205-55-16 lastik alabilirsiniz
    Konu tafo0911 tarafından (29/04/2014 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Aşkın
    Moderatör elbruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 458

Yayla alakalı sizin konfor kaybınız, yoksa lastikler jantlar konfor kaybı yaratacak ölçüde değil, yaylardan vaz geçerseniz ancak konfor düzelir....
    Konu elbruz tarafından (29/04/2014 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

195/55/16 te yanak kalınlığı 107mm
    185/65/15 te yanak kalınlığı 120mm

Mutlaka bir konfor artışı olacak. Ama taban daralmasından da bir miktar düşüş olur.

**Örnek 175/65/15 'den 185/65/15e geçinde bile konfor artıyor
    114mm--->120mm hem 6mm yanak genişliyor hem de taban genişliyor.

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

Alıntı salimcinisli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2013 lounge aracim var ve biliyorsunuz aracim orjinal bu jantlar ile geliyor 16 inç.:

geçtigimiz günlerde 3 cm yay taktim. kw 3 cm. konforum yüzde 30 kadar dştü haliyle. şimdi puntolarımızın 2012 lerinde 2011 lerinde kullanilan 15 jantlardan takma niyetindeyim. biliyorsunuz onlarin lastik yanaklari da daha geniş. daha konforlu olacagini düşünüyorum.
    örnek:

veya:

yaylarımı sökme niyetinde degilimarkadaşlar bu arada=)
    artı su anki jantlarimi da fazla begenmiyorum. ha derseniz ki takcagin jantlar senin jantlarindan daha güzel degil derseniz o konuda da haklisiniz. arki cok konforlu lastikler de degil 16 lardaki lastikler .
    ne dersiniz böyle bir degişiklikle kaybettigim konforun bir kismini geri alabilirmiyim ne dersiniz? böyle bir takasa gidersem üzerine bir miktar para almaliyim dimi?
    aracim 2013 ve 16000 km de. yani lastik ve jantlarim kusursuz kondusyondalar.
    aranizdan 16 lounge a geçmeyi düşünen ve elinde 15 jant lastigi olan arkadaşlar benimle kontak kurabilirler bu arada=)
    hepinize okudugunuz için teşekkürler
    salim cinisli
    Bahsi gecen kisi benim arkadasim bende 2012 model 15 lounge jantlari var. Lastiklerim de oldukca iyi durumda. Su an jantlarimi isteyen bir alici var ama ben kendime jant bulamadigim icin bekletiyorum adami kac gundur kesin cevap vermedim. Eger takas dusunursen detayli gorusebiliriz ben uzun suredir 16 janta gecmek istiyorum.

》81AP975《
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

Serhat T.
    Seronet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 132

Bir çok yay, jant ve lastik kombinasyonlarını denemiş biri olarak pek fark edeceğini düşünmüyorum. Imkan varsa denemeden değiştirmeyin. Pişman olabilirsiniz.

seronet.blogspot.com

Ümit TÜRKER
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz

15 lounge jantlarim
    Eklenti 28953

》81AP975《

Talha Tunaboylu
    Tunaboylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 111

16 dan 15 e geçtiğinizde mutlaka bi konfor artışı olacaktır ama görsel olarak kaybınız daha fazla olacaktır. Bence aracınız bu jant ve yay kombinasyonuyla gayet güzel duruyor. Benim önceliğim konfor derseniz onu bilemem tabi.

ONUR BİLGİLİ
    Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    05 LL 854
    Edilen teşekkür: 10

bende dynamıc jantı var takas dusunursenız pm atabılırsınz ama ben ankaradayım

Ümit TÜRKER
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz

Arkadaslar 16 lounge ile 15 lounge takasinda uzerine kac lira vermemiz gerekir gorusunuzu almak istedim. Lastik olarak ikiside birbirine yakin temizlikte.

》81AP975《

ibrahim ibrahim
    ibooovn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

abi sen spor yay takıpta konfor arama boşuna. istersen 14 lük jant tak yine bişey değişmicektir.ancak lastiklerin havasını 1-2 bar indir .... benim eski aracımda apex 30mm başlarda iyidi 1*2 hafta sonra biraz daha çöktü ve alçaldı at arabası gibiydi araç....puntonun orjinali zaten bana konforsuz geliyor bide yay hayatta taktırmam nede olsa yollar almanyadaki gibi değil lastikler sürekli balon olur çukura girdikçe..tamam görüntü 10 numara oluyor ama konfor dahada kötüleşiyor....

kenan kayalık
    prolaktin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 2

aynı sorun bende de var

Yer imleri

Yer imleri