Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto Evo 1.3 MJet Chip Tuning yaptıran.

Mehmet Akdeniz
    makdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Standart Punto Evo 1.3 MJet Chip Tuning yaptıran.

Forumda biraz önce arama yaptım ama istediğim bilgilere ulaşamadım.
    Yaklasık 1 aylık Punto Evo MJet 1.3 S&S E5 75 BG bir araca sahibim.

Chip tuning yaptıran arkadaşlara şu soruları yöneltmek istiyorum.

• Aracın ömründe bir değişiklik olurmu
    • Araç garantili - garantisinde bir sorun olur mu
    • Yakıt ne türde değişebilir - azalır mı ? çoğalır mı ?

kubilai çırak
    kubilai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

punto evo değil ama genel anlamda chiptuning vs. ile ilgili bir sürü başlık var forumda aratırsan yeterli miktarda bulabilirsin.

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Alıntı makdeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1 Aracın ömründe bir değişiklik olurmu
    2 Araç garantili - garantisinde bir sorun olur mu
    3 Yakıt ne türde değişebilir - azalır mı ? çoğalır mı ?
    1 -> Motor ömründe azalma olur ( normalden fazla zorlanacağı için uzun vadede motor parçalarına zararı olur size masraf çıkarabilir )
    2 -> Garanti devre dışı kalır
    3 -> Basarsanız normalden fazla yakar , sakin kullanımda normalden az yakar

*S&S sorun çıkartabilir
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

FATİH EMANET
    AlemCi_SeRSeRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661
    Edilen teşekkür: 19

Ben 1.3 dizel evomda kullanıyorum gayette memnunum hatta benim ayarlarım fazlasıyla açık siyah duman atma harici hiç bir sıkıntım yok garantidende çıkmıyor sen gidip söylemezsen tecrübe etmeden anlaşılabilecek bir parça değil bi sıkıntı olursa git orjinal yazılımı yüklet git servise garantiden değiş ne bozuksa
    Sol Şeridi Kapama Belki Ben Geçerim...Kapasanda Fark Etmez Polemiğe Girmem YaN KoYaR, GideriM.!!

Erol Bulut
    darkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı AlemCi_SeRSeRi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1.3 dizel evomda kullanıyorum gayette memnunum hatta benim ayarlarım fazlasıyla açık siyah duman atma harici hiç bir sıkıntım yok garantidende çıkmıyor sen gidip söylemezsen tecrübe etmeden anlaşılabilecek bir parça değil bi sıkıntı olursa git orjinal yazılımı yüklet git servise garantiden değiş ne bozuksa
    benimde bugünlerde kafamı kurcalıyor bu chip işi ps chiptuningle ecufast'in arasında kaldım sizin chipi kim yazdı?stok haliyle epey fark varmı performansında

FATİH EMANET
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661

Ecufast Tek Geçiyorum git Alper Abiye Beni Söyle Ayarları Benimki Gibi Açsın Elini korkak alıştırmasın akşam görüşelim sanada aradaki farkı göstereyim 0554 530 89 98
    Sol Şeridi Kapama Belki Ben Geçerim...Kapasanda Fark Etmez Polemiğe Girmem YaN KoYaR, GideriM.!!

Erol Bulut
    darkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

tmmdır

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

Alıntı makdeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda biraz önce arama yaptım ama istediğim bilgilere ulaşamadım.
    Yaklasık 1 aylık Punto Evo MJet 1.3 S&S E5 75 BG bir araca sahibim.

Chip tuning yaptıran arkadaşlara şu soruları yöneltmek istiyorum.

• Aracın ömründe bir değişiklik olurmu
    • Araç garantili - garantisinde bir sorun olur mu
    • Yakıt ne türde değişebilir - azalır mı ? çoğalır mı ?
    1. aracın ömründe bir değişiklik olmaz çünkü ekstra bir yük getirmiyor var olan potansiyel kullanılıyor
    2. aracın garantisinde sorun olmaz çünkü servis sadece yazılım numarasını görüyor yazılımın içini göremiyorlar.tabi ki sizde chip tuning yaptırdığınızı söylemeyeceksiniz
    3. yakıt normal kullanımda düşmesi lazım ancak kesin olan artmayacaktır. forumda yaptıran arkadaşlar var...omer06 dan ayhan01 den bilgi alabilirsiniz

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. aracın ömründe bir değişiklik olmaz çünkü ekstra bir yük getirmiyor var olan potansiyel kullanılıyor
    2. aracın garantisinde sorun olmaz çünkü servis sadece yazılım numarasını görüyor yazılımın içini göremiyorlar.tabi ki sizde chip tuning yaptırdığınızı söylemeyeceksiniz
    3. yakıt normal kullanımda düşmesi lazım ancak kesin olan artmayacaktır. forumda yaptıran arkadaşlar var...omer06 dan ayhan01 den bilgi alabilirsiniz
    1. ve 2. cevaplar doğrudur
    3. cevabada açıklık getireyim yakıt tasarrufu 100 km de 1 litre civarınlarında

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Acaba hanginiz motoru alıpta ömrünü bitirene kadar kullandınız ve aynı motoru alıp chip yapıp yine ömrünü tamamladınız da böyle ömrü kısalmıyor falan tarzı cevap veriyorsunuz ben çok merak ediyorum.
    Hangi labaratuar ortamında denediniz veya hangi resmi bilgilere dayanarak bunu söylüyorsunuz?
    O kadar mühendis bilemiyormu aynı motordan hiç parça eklemeden basit bi yazılımla hem normal kullanımda daha az tüketip hemde sözde 90-105 arası hp yapmayı.
    Verdiğiniz akıllara bakın söylemeyin servise yazılımı garantiden çıkmaz. Ondan sonra serviste sana amortisör takozu yerine city bozulmuş derse yada 2 kuruşluk şeye 10 kuruş çekerse vay efendim şöyleymişte böyleşmiş.
    Servis görsün görmesin bu tarz hareketler 3 kuruş için insanın kalitesini düşürmesidir. 3 kuruş için aklı başında sağlam karakterli bir insanın bu tarz şeylere başvuracığını hiç düşünmüyorum.
    Bu tarz zihniyetli insanlar yüzünden zaten herkes birbirine şüpheyle bakıyor artık güvenemiyor, herkes herkesin dürüstlüğünden şüphe ediyor.
    Kusura bakmayın ama lütfen faydalı akıllar veriniz, bu tarz akıllar vermeyiniz.
    Konu bvulgari tarafından (19/07/2011 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme
    This is not personel, just business..

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

sen neye dayanarak diyorsan bende ona dayanarak diyorum....

istersen ankaraya gel...sana hangi araçların motorları aynı yazılımları farklı yada sadece turbosu farklı göstereyim...

ben 3 yıldır bu işin içindeyim...sen kaç yıldır bu işi biliyorsun yada yapıyorsun ???

forumları biraz gez dolaş 100 bin kmyi aşan chipli araçlar var

fabridakiler embesil değil bizde einstein değiliz
    biz motoru yeniden keşfetmiyoruz
    değil türkiyede dünyada yapılan bir uygulama...herkesmi yanılıyor ???

sana sadece basit bir örnek vereyim...

vw tsi araçlarda 122 125 140 150 160 170 lerde....motor aynı enjektör aynı
    122 ve 125 de sadece turbo küçük intercooler motor arkasında ve daha ufak
    diğeri herşey bütün parçalar bire bir aynı...ETKA dan araştırabilirsin...vw servis programıdır...

ayrıca

ford cargolar
    xx24 xx26 xx28 xx30...bunlar da ecu lar bile aynı sadece yazılım farkı var

xx30 un ecusunu alıyorsun xx24 e takıyorsun ve araç bir anda xx30 oluyor...tek sorun şase bilgisi km bilgisi model bilgisi de değişiyor...ama diğer taraftan araç 240hp den 300hp ye çıkıyor....

fabrika xx24 satarken 120 bine xx30 satarken 140 bine satıyor...

bu yeterlimi ???

Emre Emre
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Ben herşeyden önce Doğruluğa, dürüstlüğe, mantığa ve menfaat gözetmeden doğru bilgi vermeye dayanarak söylüyorum.
    90 lık mjet ile 75 lik arasında bir kere donanımda farklılıklar var. Olay sadece yazılımdan ibaret olmadıgı için. En basitinden mazot filtresi bile değişik hatta debriyaj balatası bile değişik.
    Ankara bu iş için büyük üstadların AR-GE çalışma merkezi olmadıgı için oraya gelmeme gerek olduğunu düşünmüyorum.
    Forumlarda yazan herşey doğru değil, 100.000km aşabilir tabii ki.. 200.000 ide aşabilir. Ama ben bunu masrafsız geçiririm, senin chipli arabanda en basitinden enjektörler bozulur onları değiştirirsin. Chip yapma, abuk subuk mazot kullan 30.000km dede bozarsın motoru. Ama aynı şartlarda sen nasıl chip zararsızdır normal kullanımda az yakar diyorsan bende chip zararlıdır hiçte aynı yakmaz diyorum.
    Ben bu işin içinde olmadığım için tarafsız kendi düşüncemi sunuyorum. Sen bu işin içindeysen ve bu işi yapıyorsan elbette chip iyidir demen gayet normal.
    vw nin motoru 1.4cc ise zaten aynı motor..1.3cc 75hp ile 95 hp de aynı motor..ikiside 1.3cc zaten..Diğer tamamlayıcı ekipmanları farklı..
    Yurt içi yurt dışı farketmiyor.. Orda da sadece yazılım yapıyorsa bu araca ve benim aracım sözde 90hp oldu 95 hp oldu diyorsa onunda motoru erken problem çıkaracak ve ömrü kısalacak.. Bu şartlara eyvallahsa Ay da bile olsa yaptırsın beni ilgilendirmez.
    Ama hiç bişey olmaz demek hatta yakıtı azaltır demek ve bi sıkıntı olursa garantide sölemeyin onlar göremez tarzı akıllar vermek bence hiç etik değil kusura bakmayın.
    Ayrıca sizin einstein olmadığınızı ve fabrikadakilerin embesil olmadığını sanırım herkes biliyordur.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

şöyle söyliyim

sıfır 75 hp puntoya yaptırmıştık araba 2010 model şuan 90.000 civarında

-chip ile çok açtırmadan tadında 95-96 hp civarında güç aldık
    -garanti devre dışı kalmadı siz gidip söylemesseniz kimse anlamaz anlaşılıcak birşey değil çünkü
    -sakin kullanımda çok ekonomik,zaten agresif kullanımda stock bir punto bile yaktığı için agresif kullanımda yakıt artar demiyorum
    -75 hp den sonra 95 hp oldukça tat veriyor.
    -chipi arabaya 10 veya 15 kmdeyken yaptırmıştık araba şuan 90.000 kmde fakat arabada ilk günki gibi bir canlılık yok(bu parçalar alışmadan yapıldığı için böyle oldu) gaz yememe gibi sorunlar ortaya çıktı(önceden 2.500 devirde canlıyken şimdi 3.000 devirden sonra canlı) her zaman agresif kullanmayacaksınız eğer kullanırsanız max 110.000 120.000 km sonra motor artık ömrünü yitirir hale gelicektir.
    son olarak yaptırayimmi diye sorarsanız bu söylediklerimi okuyup ona göre hareket ederseniz hiçbir sorun yaşamassınız kullanım çok önemli unutmamak lazım

FATİH EMANET
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661

Merttt Hee Dee Geeçç Mal Bizim Para Bizim Kimseye Zarar Vermiyoruz..Kimseyi İlgilendirmez..Yıllardan Beri Bütün Araçlarıma Chip Yaptırıyorum Daha Hiç Zararını Görmedim...Sonuna Kadarda Arkasındayım Sadece Yaptırıcağınız Yeri Biliyorsunuz..Bu Mühendis Bu Beygir Yükseltmeyi Akıl Etmiş..Ama Bu Aracı Öyle Bir Ayarlamışlarki Yakıt Ekonomisi İçin Chipli Araç Aşırı Gazlamalarda Yakıyor Yakmıyor Diyen Yalan Söyler Garanti Servis Meselesine Gelince Onların Yıllardır Halkı Dürttüğüne Saysınlar...Şu Forumda İddaya Girerim 1980 li yıllardan bu yana tofaş ve fiatla sorun yaşamamış insan kalmamıştır..ilk kuş serisi üretimde sağ aynaları ekstra satmaları..bayinin satması gereken arabaların renkleri kötü ve ellerinde olmamaları ve sonradan ne hikmetse araçların bayilerden temin edilemeyerek spotculardan fazla paralar ödenerek alınması...daha bu günlere gelelim tipo-tempra serisi..güneşten tavan boyalarının yanması dijital gösterge arızaları güneşten torpidonun şişmesi..yaaa yazsak burda cilt cilt ansiklopedi olur o yüzden bana gelipte sen garantiyi kandırıyosun arabayı bozupta demesin diyemezde 0 aldığımız linea 3 ay fabrika hatasından serviste yattı motor arıza lambası yaktı durduk yere daha sıfır yol yapmadan.....varsa böyle bir merakın olan açalım bi konu tartışalım yıllardan beri tofaş - fiat bakalım kimlerin başından neler geçmiş

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Emre
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı AlemCi_SeRSeRi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merttt Hee Dee Geeçç Mal Bizim Para Bizim Kimseye Zarar Vermiyoruz..Kimseyi İlgilendirmez..Yıllardan Beri Bütün Araçlarıma Chip Yaptırıyorum Daha Hiç Zararını Görmedim...Sonuna Kadarda Arkasındayım Sadece Yaptırıcağınız Yeri Biliyorsunuz..Bu Mühendis Bu Beygir Yükseltmeyi Akıl Etmiş..Ama Bu Aracı Öyle Bir Ayarlamışlarki Yakıt Ekonomisi İçin Chipli Araç Aşırı Gazlamalarda Yakıyor Yakmıyor Diyen Yalan Söyler Garanti Servis Meselesine Gelince Onların Yıllardır Halkı Dürttüğüne Saysınlar...Şu Forumda İddaya Girerim 1980 li yıllardan bu yana tofaş ve fiatla sorun yaşamamış insan kalmamıştır..ilk kuş serisi üretimde sağ aynaları ekstra satmaları..bayinin satması gereken arabaların renkleri kötü ve ellerinde olmamaları ve sonradan ne hikmetse araçların bayilerden temin edilemeyerek spotculardan fazla paralar ödenerek alınması...daha bu günlere gelelim tipo-tempra serisi..güneşten tavan boyalarının yanması dijital gösterge arızaları güneşten torpidonun şişmesi..yaaa yazsak burda cilt cilt ansiklopedi olur o yüzden bana gelipte sen garantiyi kandırıyosun arabayı bozupta demesin diyemezde 0 aldığımız linea 3 ay fabrika hatasından serviste yattı motor arıza lambası yaktı durduk yere daha sıfır yol yapmadan.....varsa böyle bir merakın olan açalım bi konu tartışalım yıllardan beri tofaş - fiat bakalım kimlerin başından neler geçmiş
    Konu başka yerlere taşımaya gerek yok.Tofaş fiat ın geçmişini tartışma konusu değil. Chip tuning hakkında birkaç soru konumuz.
    Senin yaptırdığın chip in kimseye bi zararı yok arabandan başka. Ama çok iyidir chip şöyle faydalıdır böyle zevklidir demek doğru değil.
    Madem sadece yazılımla oluyor bu işler neden 75hp ile 90 hp de bazı parçalar değişik. Madem bu kadar basit bu işler 15hp için herifler parçaları niye değiştirmiş acaba..

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

evet doğru stock 75 hp ile stock 90 hp nin arasında fren mekanizmalarına kadar herşey değişik mazot pompası,fren diskleri,balatalar felan hepsi değişik böyle bir konu vardı karşılaştırma yapmıştık aratınca çıkar

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

90'lıkta Geometrili turbo detected
    TSİ Jetta.

FATİH EMANET
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661

Tamam Hocam Ben Karışmıyorum CHİP Çok Zararlıdır Kimse Yaptırmasın Turbonuz Yağlanır - Enjektörler Bozulur...Bu Şekilde Düşünüyorsanız Size Şunu Söyleyim Araçlarınıza Fabrikadan Çıktığı Gibi Binin Taktığınız Jant-Lastikten Taktığınız Spor Yaylara Kadar Hepsi Arabaya Zarar Veriyor..Xenonlara Kadar - Müzik Tesisatına Kadar Hepsi Zarar Veriyor...Ben Chipten Çok Memnunum Duman Atma Olayıda Yarı Yarıya Azaldı Artık..Ve Hatta Bir İnce Ayara Daha Gitmeyi Düşünüyorum...Gaz Tepkimesi Arttırıcı Bile Taktırabilirim..Bu Araç Kendi Benim İstemediğim Şekilde İsterse 1 milyon km yapsın ben zevk almadıkça bi anlamı yok benim istediğim gibi yürüsün bana tat versin 200 binde kaldırıp çöpe atalım önemli değil

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

chip yazılımı çoğu uzman önermiyor konu kapanmıştır
    Konu Misafir047 tarafından (01/08/2011 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

ya o kadar yaptıran insan var o kadar örnekleri var....ama buna rağmen hala birileri çekipde zararlıdır sakın yaptırmayın diye ahkam kesiyorlar yaaaa deli oluyorum...

herkes hatalı herkes yanılıyor sizler doğrusunuz sizler haklısınız...

Sayfa 1/2 12 SonSon