Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
70 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Motor Start Butonu Fotoğraflı Anlatım

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika çalışma olmuş emeğine ellerine sağlık fakat çok gereksiz ve en önemlisi araba hırsızların işini daha çok kolaylaştırmış
    gerekliydi çünkü eşim sık sık stop ediyodu, akan trafikte bide kontağı 0 konumuna alıp tekrar çevirmek zorunda kalmıyordu, ayrıca çok pratik oluyo, çünkü anahtarı tevirip kadrandaki ışıkların sönmesini eliniz anahtardayken beklemenize gerek kalmıyor. süper pratik. hırsızın işi kolaylaşmadı, anahtar yerine takılıp kontak açılmadıkça buton çalışmıyor. değişen bişey yok yani hırsızlar açısından.

erkan arslankurt
    wurkac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    80 KB 268
    Edilen teşekkür: 7

emeğine ellerine sağlık

Erhan YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269

guncelll

Cengiz Dinçsoy
    dincsoy16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826
    Edilen teşekkür: 154

Elinize saglik cok güzel olmuş:thumbup:

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Erhan YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269

Guncel

sercankah
    Ziyaretçi sercankah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ce: Motor Start Butonu Fotoğraflı Anlatım

Alıntı sadece_erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Video Burada

Merhaba arkadaşlar bugün yoğun birgün oldu, femoliden aldığım siyah zemin sis farlarını, kolçağı ve mat folyoyu monte edip, yine kendim yaptığım yeni panjurumu da taktım. güzel oldular bence. Bütün bunları yapmışken birde butonla araç çalıştırmayıda aradan çıkarayım dedim. İşlem basit. anahtarımızı takıcaz kontağı çeviricez, butona basıp aracı çalıştırıcaz. Aracın anahtarını çevirip marşa bastığımızda tamamlanıp çalışan devreyi anahtarla değilde elektirk anahtarıyla birletiricez.

Malzemeler

1) Start buton. Start buton genellikle yeşil renktedir,bastığınızda devre tamamlanır. kırmızlar stop butondur bastığınızda devreyi kapatır, bıraktığınızda devreyi tamamlar, onları almayın. yeişl olandan alın siz 5 tl fiyatı var daha ucuzada bulursunuz, ben köşedeki elektrikçiden aldım
    işte resmi

2) Butonu yerleştirmek istedğiniz yeri delmek için matgab.
    3) direksiyon altındaki kutuyu açmak için alyan anahtar
    4) 1 metre 2 damar 0.75 kablo. (nalburlarda bile var ikili 0.75 kablo beyaz oluyo genelde görmeyen yoktur heralde)

YAPILIŞI

1) öncelikle direksiyonun altındaki kapağı sökücez.

fotoda kırmızılar vida, yeşiller tırnak yerleri ona göre söküyoruz.

2) vites körüğünü söküp kabloyu direksiyon altına kadar uzatıcaz, basit bi işlem, vitesin yanından kabloyu aşşağıya kadar uzatın eliniz uzar eminim
    sonra gaz perdalının yanındaki ızgaralı olan yeri kuvvetlice çekin çıkarın, korkmayın sadece tırnaklar var,(sağ tarafda polen fitlresini değiştirenler bilirler) hemen çıkar zaten. ordanda kabloyu üst tarafa direksiyonun oraya uzatın. kabloyuda çekmiş olduk böylece.

3)Fotoda da görüldüğü üzere Arabanın anahtarını taktığımız yerde soket var 3 kablolu, mandalına basıp çıkarın soketi.

4)az önce çektiğimiz kablonun bir damarını, söktüğümüz soketin 3. kablosuna (yanında kırmızı plastik zımbırtısı olan) diğer damarınıda ortadaki kabloya bağlıyoruz, (aman kabloları koparmayın)

5)vites körüğünü zaten sökmüştük. çakmağın oraya ya da istediğiniz başka biryer varsa oraya (aman kabloyuda butonu nereye koyacaksanız oraya çekin hee, sonra mağdur oldum falan demeyin aldığınız anahratın oturtacak çapta delik açın. çektiğimiz kabloları anahtara bağlayıp anahtarı yerleştin.

6) anahtarınızı immobilizer ve direksiyon kilidi için anahtar deliğine takıp kontağı açın. sonra yaptığınız butona basın aracınız çalışacaktır. çalışınca söktüğünüz herşeyi geri takın. işlem tamamlanmıştır.

araç çalışınca yanlışlıkla veya bilerek isteyerek butona tekrar bastığınızda marş motorunuz gereksiz yere çalışmaz. arabanız stop ettiyse anahtarı çevirip kontağı açıp kadrandaki uyarı ışıklarının sönmesini beklemenize gerek kalmaz. arabanızn anahtarı takılı ve kontağı açık ise hertürlü çalıştırırsınız.

Stop etmek için anahtarı ilk konumuna getiriyorsunuz.

video çekemedim, yarın çeker yüklerim. okuduğunuz için tşk ederim

en kısa zamanda deneyecegım. super

sercankah

Alıntı sadece_erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Video Burada

Merhaba arkadaşlar bugün yoğun birgün oldu, femoliden aldığım siyah zemin sis farlarını, kolçağı ve mat folyoyu monte edip, yine kendim yaptığım yeni panjurumu da taktım. güzel oldular bence. Bütün bunları yapmışken birde butonla araç çalıştırmayıda aradan çıkarayım dedim. İşlem basit. anahtarımızı takıcaz kontağı çeviricez, butona basıp aracı çalıştırıcaz. Aracın anahtarını çevirip marşa bastığımızda tamamlanıp çalışan devreyi anahtarla değilde elektirk anahtarıyla birletiricez.

Malzemeler

1) Start buton. Start buton genellikle yeşil renktedir,bastığınızda devre tamamlanır. kırmızlar stop butondur bastığınızda devreyi kapatır, bıraktığınızda devreyi tamamlar, onları almayın. yeişl olandan alın siz 5 tl fiyatı var daha ucuzada bulursunuz, ben köşedeki elektrikçiden aldım
    işte resmi

2) Butonu yerleştirmek istedğiniz yeri delmek için matgab.
    3) direksiyon altındaki kutuyu açmak için alyan anahtar
    4) 1 metre 2 damar 0.75 kablo. (nalburlarda bile var ikili 0.75 kablo beyaz oluyo genelde görmeyen yoktur heralde)

YAPILIŞI

1) öncelikle direksiyonun altındaki kapağı sökücez.

fotoda kırmızılar vida, yeşiller tırnak yerleri ona göre söküyoruz.

2) vites körüğünü söküp kabloyu direksiyon altına kadar uzatıcaz, basit bi işlem, vitesin yanından kabloyu aşşağıya kadar uzatın eliniz uzar eminim
    sonra gaz perdalının yanındaki ızgaralı olan yeri kuvvetlice çekin çıkarın, korkmayın sadece tırnaklar var,(sağ tarafda polen fitlresini değiştirenler bilirler) hemen çıkar zaten. ordanda kabloyu üst tarafa direksiyonun oraya uzatın. kabloyuda çekmiş olduk böylece.

3)Fotoda da görüldüğü üzere Arabanın anahtarını taktığımız yerde soket var 3 kablolu, mandalına basıp çıkarın soketi.

4)az önce çektiğimiz kablonun bir damarını, söktüğümüz soketin 3. kablosuna (yanında kırmızı plastik zımbırtısı olan) diğer damarınıda ortadaki kabloya bağlıyoruz, (aman kabloları koparmayın)

5)vites körüğünü zaten sökmüştük. çakmağın oraya ya da istediğiniz başka biryer varsa oraya (aman kabloyuda butonu nereye koyacaksanız oraya çekin hee, sonra mağdur oldum falan demeyin aldığınız anahratın oturtacak çapta delik açın. çektiğimiz kabloları anahtara bağlayıp anahtarı yerleştin.

6) anahtarınızı immobilizer ve direksiyon kilidi için anahtar deliğine takıp kontağı açın. sonra yaptığınız butona basın aracınız çalışacaktır. çalışınca söktüğünüz herşeyi geri takın. işlem tamamlanmıştır.

araç çalışınca yanlışlıkla veya bilerek isteyerek butona tekrar bastığınızda marş motorunuz gereksiz yere çalışmaz. arabanız stop ettiyse anahtarı çevirip kontağı açıp kadrandaki uyarı ışıklarının sönmesini beklemenize gerek kalmaz. arabanızn anahtarı takılı ve kontağı açık ise hertürlü çalıştırırsınız.

Stop etmek için anahtarı ilk konumuna getiriyorsunuz.

video çekemedim, yarın çeker yüklerim. okuduğunuz için tşk ederim

resimler gorunmuyor tekrar gonderebılırmısınız?

sercankah

Alıntı sercankah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimler gorunmuyor tekrar gonderebılırmısınız?

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Anahtarı takıp çevirdikten sonra marş yapmak için çevirmek mi zor geliyor anlamadım? Hani desen ki anahtarı takmadan anahtarsız çalıştırma gibi butona bas araç çalışsın eyvallah ama anahtarı takacam, çevirecem marş motorunun hareketi için butona basacam. Anahtarı 1 kere çevirmişken 2. ye de çeviririm çok da zor değil. Gereksiz bir işlem olmuş bence.

FATİH AYDIN
    htsfatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 FG 1413
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşım bende sana güzel birşey söyleyeyim benimde aracımda sonradan start stop ve uzaktan çalıştırma var ve on numara anahtar devri kapanda sanki bmw aracına biniyorum yaklaşınca açılıyor uzaklaşında kitleniyor araba araca bindiğim zaman start stop düğmasine birkez basıyorum ledler yanıyor (anahtarla kontak açmış gibi ledler yanıyır) birkez daha basınca marş alıyor ve on numara beş yıldız

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234