Sonuçlar: cihip mi? power box(modül)mü?

Katılımcı sayısı
40. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • chip diyenler

19 47.50%
  • power box diyenler

21 52.50%
Sayfa 6/8 İlkİlk ... 2345678 SonSon
142 sonuçtan 101 ile 120 arası

Konu: Chip mi daha sağlıklı power box mı?

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

performans konusunda bılgı alabılırmıyız.?

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Orijinal haldeki ilk testte 63.92 hp çıktı 75 hp olması lazım değilmi diye sordum aktarmalardan dolayı güç kaybı olur dediler speedkit chiptuning taktıktan sonraki ikinci testte 87.04 hp çıktı bor power nano yağ katkısından sonra 99.28 hp çıktı ve aynı yakıtla daha uzun yol yapabileceğim söylendi onuda önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

biraz fazla geldi bana

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Borpower dan sonra aldığın güç muhtemelen yere aktarılan güç değildir.

Kemal Özsu
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90

5.sayfada grafiklerini koydum grafiğe göre hesapladılar ben pek anlamıyorum grafikten anlayanlar varsa bilgi verirlerse bende sevinirim.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Ben gayet güzel anlıyorum grafikten. Anladığım şu ki bor power' ın etkisi sıfır. Grafiğin y ekseni yani dikey ekseni gücü, yatay ekseni de motor devrini belirtiyor. Ne olmuş bor power diye işaretlenen yeşilde, güç belli bir devirde düşmeye başlamasından itibaren gaz kesilmemiş ve gazlanmaya devam edilmiş. Yatay eksende bundan ötürü daha bir öteleme olmuş. Zaten bor un da çipli halin de dikey eksende çizdiği çizgi birebir aynı gibi. Bor veya başka bir katkıdan belirtildiği gibi 10 HP ler gibi birşey beklemek komiklik olur. Sözüm size değil ama bunu bu şekilde olduğunu iddia edip para kazanma yolunu seçenlere. Puntolarımızda zaten tam sentetik ve çok kısa değişim periyodlu yağ değişimi uygulanıyor. Bu fazlasıyla yeterlidir koruma için.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

emre abi grafik aynen dediğin gibi orda sadece gazı uzun tutup hızı otelemişler verim hemen hemen aynı gözüküyo

Kemal Özsu
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90

bor'dan sonra pek fark yok gibi ama chipten sonra gerçekten performans bayağı arttı çok atak oldu ben yakıt artar diye düşünüyordum ama yakıttada hemen hemen hiç bir değişiklik yok memnunum.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Kazasız belasız insallah.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evet bor a 10hp demeleri aldatmak olmuş. ama chip iyidir. yakıtı azaltacağını sanmıyorum tabi ki. chip in çalışma şekline bağlı. ama yakıtı artırsa bile verdiği performansa oranla az artıracaktır. bizim powerbox un 7 si nasıl bir etki gösteriyor aceba. bir de onla dynoya sokmak lazımdı aslında sizin aracı. ben 7 de kullanmıyorum kapattım. çünkü düşük devirdeki torku azaltıyor aracı devirli sürmek gerekiyor. ya 6 da kullanma kararım ya da kapalı kullanıyorum basacağım zaman açıyorum.

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

kimse üstüne alınmasın
    illa üstüne alınıp sinirlenecek olan varsada buyursun sinir yapsın.

110 mesajın 10 tanesi hariç 100 tanesi, arkadaşım taktı, birinde gördüm, 2 gün power box taktım beğenmedim 3ncü gün chip 4 üncü gün hem chip hem powerbox taktım gibi kulaktan duyma doldurma bilgilerle yazılan mesajlar.

Benim kızdığım nokta ise;
    Söz konusu motor modifikasyonları hakkında (chip tuning, power box), yanlış uygulandığında motorun ömrünü verimini etkileyecek modifikasyonlar hakkında bazı arkadaşların bilip bilmeden bu konuyu bilgi amaçlı referans alıcak kişileri yöneltmeye çalışmaları. Lütfen bilmediğimiz konularda yeterli bilgiye sahip olmadan yorum yapmıyalım. Forumu çöplük haline getirmeyelim.

14. Bu mesajı için 2 kişi KaMiKaZe'ye teşekkür etti:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Soru

Alıntı KaMiKaZe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse üstüne alınmasın
    illa üstüne alınıp sinirlenecek olan varsada buyursun sinir yapsın.

110 mesajın 10 tanesi hariç 100 tanesi, arkadaşım taktı, birinde gördüm, 2 gün power box taktım beğenmedim 3ncü gün chip 4 üncü gün hem chip hem powerbox taktım gibi kulaktan duyma doldurma bilgilerle yazılan mesajlar.

Benim kızdığım nokta ise;
    Söz konusu motor modifikasyonları hakkında (chip tuning, power box), yanlış uygulandığında motorun ömrünü verimini etkileyecek modifikasyonlar hakkında bazı arkadaşların bilip bilmeden bu konuyu bilgi amaçlı referans alıcak kişileri yöneltmeye çalışmaları. Lütfen bilmediğimiz konularda yeterli bilgiye sahip olmadan yorum yapmıyalım. Forumu çöplük haline getirmeyelim.

valla hocam 2 aydır bırınden bırını taktırmayı dusunuyorum ama o kadar enteresan yorumlar varkı kullanan kullanmayan bıseyler soyluyor.sahsen bnm sureklı kafam karısıyor ve hala hangısının daha saglıklı oldugu konusunda net bı sonuca ulasamadım...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Kemal Özsu
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90

Ben powerbox'lu araç kullanmadım onun için yorum yapamam ama aracımda speedkit chiptuning var gayet memnunum bende mersindeyim bir gün karşılaşırsak deneyebilirsin

Ziyaretçi047

Kemal arkadaşım. Bizim araçları bir kaldırmamız lazım bence Chip vs. Powerbox. Kim kazanır bu yarışı dersin

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benım aracımda chip+powerbox var ıkısındende memnunum en iyisi ikisi

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı plastro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben powerbox'lu araç kullanmadım onun için yorum yapamam ama aracımda speedkit chiptuning var gayet memnunum bende mersindeyim bir gün karşılaşırsak deneyebilirsin

valla hocam super olur.plakadan anladıgım kadarıyla sen erdemlı tarafındasın mersının ıcınde pek gormedım senı. ama ben ara sıra gıdıp gelıyorum o taraflara mutlaka ugrarım yanına...

Alıntı Ah-MeT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

valla sen abartmıssın bıraz mıllet bırını bulamıyo sen ıkısını bırden Allah kaza bela vermesın kardesım...
    Konu Linos tarafından (07/04/2008 Saat 10:57 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!!! (Lütfen forum kurallarını okuyalım!!!)
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Kemal Özsu
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90

[quote=mustafaf;158703]valla hocam super olur.plakadan anladıgım kadarıyla sen erdemlı tarafındasın mersının ıcınde pek gormedım senı. ama ben ara sıra gıdıp gelıyorum o taraflara mutlaka ugrarım yanına...
    Herzaman beklerim gelirsen ben erdemlideyim ama bir ayağım mersinde haftanın üç dört gününü mersinde geçiriyorum görüşmek dileğiyle hoşçakal.

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemal arkadaşım. Bizim araçları bir kaldırmamız lazım bence Chip vs. Powerbox. Kim kazanır bu yarışı dersin
    Merhaba cihancım birgün kısmet olursa kaldırırız, powerbox'lu araç kullanmadım performansı nasıl bilmiyorum. geçen gün hyundai getz'i olan bir arkadaş yarışalımmı anahtarına dedi baya ısrar etti ama yarışmadım jetta ile kapıştım geçtim geçenlerde yine eski kasa meganlı bir arkadaş yarışalım dedi 1400 motor dedi ikişer kişi bindik geniş ve boş bir alanda yarıştık kalkışta bizimki geç kalıyor o arada arayı açıyor biraz ama bizimki peşini bırakmıyor yarıştan sonra öğrendim meğer 2000 motor 115 hp imiş içim biraz rahatladı

Alıntı Ah-MeT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba chip+powerbox merak ettim doğrusu chipten sonra powerboxu takınca performans artışı nasıl acaba eksi ve artı yönlerini yazabilirmisin
    Konu OzzY tarafından (07/04/2008 Saat 12:03 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood- lütfen kuralları okuyunuz

Ziyaretçi047

bu gidişle ben de chip + box yapacam.

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

[quote=plastro;158721]
    Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla hocam super olur.plakadan anladıgım kadarıyla sen erdemlı tarafındasın mersının ıcınde pek gormedım senı. ama ben ara sıra gıdıp gelıyorum o taraflara mutlaka ugrarım yanına...
    Herzaman beklerim gelirsen ben erdemlideyim ama bir ayağım mersinde haftanın üç dört gününü mersinde geçiriyorum görüşmek dileğiyle hoşçakal.

Merhaba cihancım birgün kısmet olursa kaldırırız, powerbox'lu araç kullanmadım performansı nasıl bilmiyorum. geçen gün hyundai getz'i olan bir arkadaş yarışalımmı anahtarına dedi baya ısrar etti ama yarışmadım jetta ile kapıştım geçtim geçenlerde yine eski kasa meganlı bir arkadaş yarışalım dedi 1400 motor dedi ikişer kişi bindik geniş ve boş bir alanda yarıştık kalkışta bizimki geç kalıyor o arada arayı açıyor biraz ama bizimki peşini bırakmıyor yarıştan sonra öğrendim meğer 2000 motor 115 hp imiş içim biraz rahatladı

Merhaba chip+powerbox merak ettim doğrusu chipten sonra powerboxu takınca performans artışı nasıl acaba eksi ve artı yönlerini yazabilirmisin
    önce box takmıstım box bana yetmedi chiplettim sonradan araba yerinde durmuyor deli gibi asılıyor müthiş kaçıyor... ama siyah duman fazla oluyor box u cıkarıp sadece chiple denedim oylede guzel ama box+chip gibi tatmin etmiyor cok muthiş oluyor...

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

madem aracınızın daha güçlü olmasını istiyordunuz neden 90 bg olanını almadınız. kısa planda box + chipin masrafı 90 bg ile 75bg fiyat farkından fazla olsa bile ilerde motordan götüreceklerini sayarsak çok daha pahalıya gelicektir.

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 2345678 SonSon