Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon
81 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: T-Jet'e Bi-Turbo ve Süperşarj uygulaması

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

Alıntı Stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Murat Gürakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ------
    Bu arada abarth turbosu, garrett gt15 serisi, golf tsi turbosu bunlar senin işini görür senin aracını 200hp civarlarına getirirki bu çok çok çok büyük bir değişim demektir. Bugün en güzel yazılımla bile 120tjetten 160hp üstüne çıkılmıyor o turbonun basacağı son nokta o malesef. Benim turbomdada aynı büyüklükte ve sadece değişken geometriye sahip olunmasıyla 190hp civaların üstüne çıkabilen yok dünyada.
    ------
    Merak ettim, benzinli aracınıza değişken geometri turbo mu taktınız ben mi yanlış anladım?
    Ben bişey takmadım araştırırsanız 120tjet ile 150tjet arasındaki farkları sizde anlayacaksınız. Bizdeki ekstradan 30hp güçü veren şey o değişken geometri olayı yoksa hava üfleyen pervane büyüklüğü aynı.
    değişken geometri sadece dizellere takılıyor diye bişey yokki BAzen bende duyuyorum bu tarz şeyler ama yanlış bilgi emin olun.
    Konu Murat Gürakan tarafından (19/02/2010 Saat 12:16 ) değiştirilmiştir.

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben kendi adıma aracım 120 hp olmasa bile memnunum üsttede belirttiğim gibi 3.kez punto alıyorum memnuniyetsizliğim olsa almazdım.Sadece belli limitler var onu zorlamamak ve fanatizm yapmamak benim anlatmak istediğim.
    Abarth ayrı bir konu o açıdan bakarsak chevrolet lacettininde wrc versiyonu var ama onlar tamamen o platforma göre düzenlenmiş ve standart araçlardan bir çok özellikleriyle ayrılan modeller.kaldıki GP S2000 de 275 hp alıyor ama tamamen o güce göre tasarlanmış bir makine.
    Bi yazdıklarımız okuyun lütfen tek bir fanatizm varmı. Ben yapmam nitekim fiatın fanatizmini hiç yapmam. Bugüne kadar hayatta binmem dediğim bir markaya biniyorum
    Veriler ortada çok imkansız bir durum yok
    X5 X6 ağır araçlar kalkışta ( 130-140 )4. vitese kadar önde olmamız bu kadar enteresan bişey değil
    5.30 231 hp otomatik ve 1600+ kg bunuda geçmemiz çok abuk subuk bir durum değil. Adı bmw diye herşeyede eyw. denmez. Her aracın bi gideri vardır. Ben bi tjet kullanıcı olarak arabamın nerde avantajlı nerde olmadığını artık biliyorum. Emin olun biizm arablar alt viteslerde kalkışta deli gibi ancak üst limitlerede 200km yakınlarına geldikçe turbo ufaklığından artık atmosferik gibi üflüyor bitiyor yapacak bişey yok. Mesela benim arabamda
    2.vites 60 la gidin bide 3. vites 60 la gidin 3. vitesde 2. boy daha iyi değerler alınıyor. üst devilere çıktıkça avantaj bitiyor bu bi gerçek. Fanatizm yapsam her türlü abartır yanlış eksik yanlarını söylemem ben bi kullanıcı olarak neyin ne olduğunu tam net biçimde anlatıyorum. Bu kadarda birbirimizin samimiyetinde şüphe etmeyelim lütfen.

Elmedin Başkol
    Elmedin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 89

Ben sana nasıl olduğunu söyleyim ertuğun arabada egzoz sistemi yazılım falan var bu haliyle yüklenebilcek herşey var yani ( 1550-160hp civarları ). Biz onunla 1 önceki yazılımlarımızda ( ikimizinkinede güncelleme yapıldı artık daha iyi gidiyor iki araçta )
    2. vites 50 ile rolling yaptığımızda 2. vites sonuna kadar kafa kafaya sonra 3. vitesten itibaren ben uzaklaşmaya başladım. Ertuğda doğruluycaktır zaten dediğimi.
    ( 120 tjetle 150 tjet arasındaki farklar şanzıman, değişken geometrili turbo, yazılım ve ufak tefek mekanik değişimler. )
    ------
    Bu arada garrett sitesinden bak gt 15 serisine orda açıklamalarda
    küçük facimli motorlar motorsikletler için idealdir diyor ve 200civarlarına kadar güç verir diyor. Örneğin abarth essesse 180 hp daha hard bi yazılımla 200hp ye yakın oluyor diye biliyorum ki onda gt14 var. gt15 de pervane biraz daha büyük ve daha verimli, olcaktır.
    Bakın size bişey anlatayım ne demek istediğimi anlayacaksınız
    Yeni golf tsi 160 hp turbosu 170lik gt turbosundan pervane olarak milimetrik olarak daha büyük. Bi uygulama okumuştum aynı yerde yapılıyor iki araç aynı modifkasyonlar var ve 160 lıktan 230 civaları güç alınırken 170 likten 220 civarları güç alınmış. Yani gelen havada milimetrik bi hacim farkı bile çok fazla değişikliğe sebep olabilcek şeyler.
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. parçacı bir arkadaşım var, turbo istersen ucuza getirtirim dedi. egzoz sisteminde sorun olmaz diye düşünüyorum çünkü zaten orta egzozu iptal ettim son susturucuya da süpersprint taktım. egzoz borusu kalın yani yeteri kadar büyük, sıkışma olmaz. sadece katalitikin ordaki boru sıkıntı çıkartacak standart ufak olduğu için. onu da daha büyük borulu spor katalitik ile değiştirdim mi bi engel kalmayacak. aklımdaki en büyük soru yazılım konusu. arabamda zaten hali hazırda chip var zaten. turboyu yaparsam çipteki yazılımla tekrar oynamam gerekecek mi diye merak ediyorum.

x6 konusuna gelecek olursak arabamın şu anki durumu konusunda muratı teyid edebilirim. 4. vitese kadar x6 3.0 dizelin şansı dahi yok ama 4'e taktıktan sonra bizim fındık motorlar bitiyor ve bu noktada büyük hacimliler coşmaya başlıyor o yüzden ilk başta önde götürürken sonradan geçiliyorum

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Elmedin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. parçacı bir arkadaşım var, turbo istersen ucuza getirtirim dedi. egzoz sisteminde sorun olmaz diye düşünüyorum çünkü zaten orta egzozu iptal ettim son susturucuya da süpersprint taktım. egzoz borusu kalın yani yeteri kadar büyük, sıkışma olmaz. sadece katalitikin ordaki boru sıkıntı çıkartacak standart ufak olduğu için. onu da daha büyük borulu spor katalitik ile değiştirdim mi bi engel kalmayacak. aklımdaki en büyük soru yazılım konusu. arabamda zaten hali hazırda chip var zaten. turboyu yaparsam çipteki yazılımla tekrar oynamam gerekecek mi diye merak ediyorum.

x6 konusuna gelecek olursak arabamın şu anki durumu konusunda muratı teyid edebilirim. 4. vitese kadar x6 3.0 dizelin şansı dahi yok ama 4'e taktıktan sonra bizim fındık motorlar bitiyor ve bu noktada büyük hacimliler coşmaya başlıyor o yüzden ilk başta önde götürürken sonradan geçiliyorum
    o kadar işer girecekseniz spor katta neyin nesiymiş güzel bi downpipe yaptırın en fazla 1000tl tutar Yanlız farklı turbo demek yeni bir manifold demek bizim manifollar dökme demir olduğu için flansh la falan kaynak tutmaz... Manifold yerine iyi bi headers ile+10hp alınır ama.
    Sana benden kabaca bir hesap
    700-1000tl turbo
    700-1000tl downpipe yada sadece içini boşaltırsın 50 lira ama aynı performans vermez.
    700-1000tl headers yada 400-500 manifold yaptırırsın sadece turboya uygun.
    1000-2000 arasında yazılım tutar.
    yaklaşık 750-1000 civarıda sökme takma işçilik ve ufak tefek aksilikler sonucu ıvır zıvır parası
    hesabı siz yapın
    -----
    yazılım konusu tabikide değişecek hatta öyle ufak bir değişimde değil arabanın çalışma prensibi tamamen değişiyor. Benimde planlarım var ve ben yaptırdığım yerle konuştum bana dediklerini aynen iletiyorum
    " wideband alman şart, buraya gelip dyno üstünde deneye deneye yapıcaz normal motor olmayacağı için öyle map üstünde oynarak olmaz dediler. Fİyat: yaptırdığım paraya yakın bişeyler istiyorlar. Sonuçta bu farklı bi yazılım olcak. gidipte kat iptal ettirsen ona göre bi avans veririm biraz daha rahat basınç açarım ama bu aynı şey değil. Araba bi zenginde yürürse hemen kol kırarsın eğersin. " superchips diyorsun bence git yaptırdığın yerle bi konuş yapıyorlarsa güncelleme çok iyi ama ben kesinlikle ihtimal vermiyorum.
    dipnot: büyük turbolu tsi için custom yazılım 2000tl ye yapmışlar Benimkiler :********(

Elmedin Başkol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

katalitik iptaline girmek istemiyorum çünkü tüv kontrollerinde bu şekilde geçmez. o yüzden spor kat daha mantıklı geldi. kat'ı iptal edip böyle kullanmak performans yönünden en iyisi hatta tüv kontrollerine girmeden önce orjinal katı takarım ama kontrolden sonra tekrar iptal etmem gerekecek ve süreli sök tak yapmak istemiyorum laçkalaşmasın.

yeni manifold ne gerek anlamadım. alt tarafı eskisini söküp yenisini takacak. kaynakla falan işim olmayacak.

inşallah yazılıma tekrar ihtiyaç olmayacak. stok haliyle dyno yaptırmıştım ve yeni turbo ile de aynı paralelde daha üst seviyede eğriler görürsem yazılıma para baymaya gerek kalmayacak

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

benim Alfa Romeo 156 vardı. katalitik konvertör iptali yapılmıştı. TÜV'den hiç sorunsuz geçmişti. Bilginize.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

katalitik iptaline girmek istemiyorum çünkü tüv kontrollerinde bu şekilde geçmez. o yüzden spor kat daha mantıklı geldi. kat'ı iptal edip böyle kullanmak performans yönünden en iyisi hatta tüv kontrollerine girmeden önce orjinal katı takarım ama kontrolden sonra tekrar iptal etmem gerekecek ve süreli sök tak yapmak istemiyorum laçkalaşmasın.

yeni manifold ne gerek anlamadım. alt tarafı eskisini söküp yenisini takacak. kaynakla falan işim olmayacak.

inşallah yazılıma tekrar ihtiyaç olmayacak. stok haliyle dyno yaptırmıştım ve yeni turbo ile de aynı paralelde daha üst seviyede eğriler görürsem yazılıma para baymaya gerek kalmayacak

öyle sök tak olsaydı zaten bu işler çok kolaydı
    O turbo manifold üstünde durur manifolddan gelen hava turboyu döndürür. Her turbonun giriş yeri farklıdır mesela garrett gt1446 vardır gt 3070 gt3076 vardır bunlarım ikinci 2 haneli sayısı manifolda birleşme yerinin kodudur. Ona göre yer olcakki takabilesiniz Ha bizim manifolda uygun bi turbo bulurum derseniz o ayrı ama bulursanız banada haber verin bende alcam
    ----
    yazılımsız yapıldığında bi verim alamassınızki araba yığılır kalır anca üstlerde büyük olduğundan biraz daha fazla üfleyteceğinde biraz etkilenir ama büyük turbo takmayla alakası olmayan güçler. O güç için o kadar para harcamaya değmez

Emre Güzel
    ..:: GP BağımLısı ::.. emrequzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661
    Edilen teşekkür: 298

tam bir fransız kalıyorum bu konulara

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

şu işi kesinleştirelim şimdi...bi kere muratcım yanlış bilgilendirme yaptın esseesse garrett gt1446 kullanıyor fakat bu turbonun dışarı satışı yok..ona en yakın versiyon olarak GT1548 takılıyor sonradan takma olarak..

elmedin sana benim bikaç fikrim olucak muratında dediği gibi..

t-jette turbo büyütme-abarth tubosu ve bunların hepsinin örnekleri var avrupada..yakından takipteyim bende..sana tavsiyem kolay bulman için garrett GT1548--forge veya uygun boyutlarda başka bir intercooler..kaliteli bir down pipe..eğer yaptırabilirsen headers..sona kadar düz boru..forge-bmc veya gsr cai kitleri..krom inlet pipe..daha kaliteli ve sağlam forge hortum kitleri..enjektörler...iyi bir yazılım yada uydurabilirseniz beyin..gerekli gösterge saatleri boost-egt-afr..coilover kit...önlere 5 arkalara 20mm spacer seti..abarth baskı balata seti..brembo diskler-ebc balatala...aklıma gelenler bunlar en öncelikli =) şu an benzer hatta çoğu aynı sistemlerle 260+hp alan puntolar var..fiat 500 lere hiç gelmiyorum onlar daha iyi
    Konu Romeo_er2 tarafından (19/02/2010 Saat 21:31 ) değiştirilmiştir.
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu işi kesinleştirelim şimdi...bi kere muratcım yanlış bilgilendirme yaptın esseesse garrett gt1446 kullanıyor fakat bu turbonun dışarı satışı yok..ona en yakın versiyon olarak GT1548 takılıyor sonradan takma olarak..

elmedin sana benim bikaç fikrim olucak muratında dediği gibi..

t-jette turbo büyütme-abarth tubosu ve bunların hepsinin örnekleri var avrupada..yakından takipteyim bende..sana tavsiyem kolay bulman için garrett GT1548--forge veya uygun boyutlarda başka bir intercooler..kaliteli bir down pipe..eğer yaptırabilirsen headers..sona kadar düz boru..forge-bmc veya gsr cai kitleri..krom inlet pipe..daha kaliteli ve sağlam forge hortum kitleri..enjektörler...iyi bir yazılım yada uydurabilirseniz beyin..gerekli gösterge saatleri boost-egt-afr..coilover kit...önlere 5 arkalara 20mm spacer seti..abarth baskı balata seti..brembo diskler-ebc balatala...aklıma gelenler bunlar en öncelikli =) şu an benzer hatta çoğu aynı sistemlerle 260+hp alan puntolar var..fiat 500 lere hiç gelmiyorum onlar daha iyi
    ----
    nerde yanlış bilgilendirme yaptım ule bende gt1446 dedim abarth essesse dedim
    ertuğ sende abarthmışın haa
    Dediklerinin çoğu gereksiz valla. Gidipte hortum seti almak tamamen gereksiz bizim horrtumlarımız zaten güzel kaliteli peugeotlardaki gibi dandik plastik değil bi karşılaşırsanız bakın anlarsınız.
    Sonra brembo diske falanda aşıır gerek yok sanki o kadar ne bascaz Onun yerine biraz erken frene basarım tamamdır.
    inlet pipe hiç gereksiz bence Bizim kendi borularımızdaa krom zaten sadecec parlak krom olcak diye para verilirmi ule
    O saatlerin çoğuna gerek yok En gereklisi videband çünkü artık araban ona göre yürüycek sen kontrol etceksin sorun varsa yüklenmeyeceksin yoksa motoru kırar diğerleri biraz fantaziye kaçıyor
    abarth turbosu ebayde var diye biliyorum yoksada sorun yok dediğin gibi en yakını gt15 oda cuk diye oturmuyor bizim orjinal turboların manifold girişi 48 lik değil. Buna adım gibi eminim
    ------
    Bide benden liste
    aem videband = 450tl ( maksimum gereklilik )
    garrett gt1548 700-1000tl arası
    çıkma intercooler( forge alıpta fazlada para vermek yazık günah bence Bi adı için hayatta vermem) sökme takma en fazla 500tl
    mutlaka gerekecektir manifold minimum 500tl isterler yapmaya.
    İntercooler için gerekirse 2 tane hks silikon hortum 200tl ye yakın tutar.
    Benim düşünceme göre %90 ihtimalle yeni enjektörler( mevcutu bencce yetmez )
    downpipe 700-1000tl arası

Elmedin Başkol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

oy yo oy ne de datlı datlı konuşuyonuz

ne gerekiyorsa yapıcaz artık ama intercooler işine girmeye gerek var mı diye düşünmüyor değilim. neden diyorum çünkü bizimkiler ince ama gayet de uzun. 300 beygirlik subarularınkini görmüştüm onlarınki de geniş ama kısa, kare nerdeyse. hani yüzey alanı olarak düşündüğümde bizimkiler yetecek gibi duruyor.

öte yandan bu konulara biraz yabancıyım ama çok da abartılı bir modifiye olmayacağı için wideband UEGO'ya gerek var mı? yanlış biliyor olabilirim ama bizim araçlarda galiba oksijen zenginliği sensörü yok, o yüzden UEGO yapmak çok kolay ama AFR'yi görsem ne olacak görmesem ne olacak. OZS olsa o zaman daha meşakatli, mecburen onu da iptal etmemek lazım yoksa motor arıza işiği sürekli yanık kalır . hadi 500 beygir araba olsa AFR önemli, sonuçta pistonların kaputtan fırlamasını istemem oran çok yüksek olacağı için. ama 200 beygir ile heralde bizim araçların motorları sorun çıkarmaz. yani oran biraz fazla yüksek olsa motorlarımız kaldırır gibime geliyor (duygusal yaklaşıyorum ).

du bakalım, enjektörleri karıştırmayın şimdi. her saydığınız madde bana masraf olarak yansıyor . bi bakalım önce, bakarsınız stok enjektörlerlerin randımanı yeterli gelebilir.

sağolun arkadaşlar. söylediğiniz herşeyi araştırıcam. yapılabilir ve yapılamaz şeyler neymiş bir bakayın ondan sonra bir masraf hesabı da yapar bakarım altından kalkabilir miyim? bol bol sanayiye mekik dokuyacağım anlaşılan

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Ben bişey takmadım araştırırsanız 120tjet ile 150tjet arasındaki farkları sizde anlayacaksınız. Bizdeki ekstradan 30hp güçü veren şey o değişken geometri olayı yoksa hava üfleyen pervane büyüklüğü aynı.
    değişken geometri sadece dizellere takılıyor diye bişey yokki BAzen bende duyuyorum bu tarz şeyler ama yanlış bilgi emin olun.
    Kardeş ben sadece dizellere takılır gibi birşey demedim ki, benim bildiğim ki yanlış olabilir stok olarak sport bravolarda da sabit geometrili turbo var.

Değişken geometrili turbolar tabiiki benzinli araçlara da takılmaya başladı ama egzoz sıcaklığı ve basıncı dizele göre daha fazla olduğu için değişken geometriyi sağlayan "flap"lerde aşınma problemi oluyor ve randımanlı olması için pahalı bir malzemeden yapılması gerekiyor. 70-80bin TL olan araçta bulunsa anlarım da, bravoya da koymuşlarsa helal olsun...Ben ekstra 30bg yazılımsal olarak sağlanıyor diye düşünmüştüm.

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Kardeş ben sadece dizellere takılır gibi birşey demedim ki, benim bildiğim ki yanlış olabilir stok olarak sport bravolarda da sabit geometrili turbo var.

Değişken geometrili turbolar tabiiki benzinli araçlara da takılmaya başladı ama egzoz sıcaklığı ve basıncı dizele göre daha fazla olduğu için değişken geometriyi sağlayan "flap"lerde aşınma problemi oluyor ve randımanlı olması için pahalı bir malzemeden yapılması gerekiyor. 70-80bin TL olan araçta bulunsa anlarım da, bravoya da koymuşlarsa helal olsun...Ben ekstra 30bg yazılımsal olarak sağlanıyor diye düşünmüştüm.
    Peki sana bir soru
    Eğer benim turbom 120tjet ile tamamen aynı olsaydı. 120tjetten yazılımla ancak ve ancak 160 lara çıkılabiliyor çünkü turbonun gideri bu Ben üstüne bi 30 daha nasıl aldım
    150 deki farkları ben söyleyim ( Benim araştırmalarıma göre )
    1- Puntolara ve 120 tjet bravolara göre kısa şanzıman( 120tjet bravosu olan biri denesin 6. vites 3000dd de kaçla gidiliyor benim aracım 116 ile gidiyor ama bir arkadaşım 125 ile gittiğini iddia etti doğal olarak burdan çıkan sonuç sportlarda kısa oranlı şanzıman var )
    2- Değişken geometrili turbo ve wastegate farkı
    3- Yazılım
    4- Bunlarla birilikte bunları tamamlıycak ufak tefek küçük mekanik detaylar.

oy yo oy ne de datlı datlı konuşuyonuz

ne gerekiyorsa yapıcaz artık ama intercooler işine girmeye gerek var mı diye düşünmüyor değilim. neden diyorum çünkü bizimkiler ince ama gayet de uzun. 300 beygirlik subarularınkini görmüştüm onlarınki de geniş ama kısa, kare nerdeyse. hani yüzey alanı olarak düşündüğümde bizimkiler yetecek gibi duruyor.

öte yandan bu konulara biraz yabancıyım ama çok da abartılı bir modifiye olmayacağı için wideband UEGO'ya gerek var mı? yanlış biliyor olabilirim ama bizim araçlarda galiba oksijen zenginliği sensörü yok, o yüzden UEGO yapmak çok kolay ama AFR'yi görsem ne olacak görmesem ne olacak. OZS olsa o zaman daha meşakatli, mecburen onu da iptal etmemek lazım yoksa motor arıza işiği sürekli yanık kalır . hadi 500 beygir araba olsa AFR önemli, sonuçta pistonların kaputtan fırlamasını istemem oran çok yüksek olacağı için. ama 200 beygir ile heralde bizim araçların motorları sorun çıkarmaz. yani oran biraz fazla yüksek olsa motorlarımız kaldırır gibime geliyor (duygusal yaklaşıyorum ).

du bakalım, enjektörleri karıştırmayın şimdi. her saydığınız madde bana masraf olarak yansıyor . bi bakalım önce, bakarsınız stok enjektörlerlerin randımanı yeterli gelebilir.

sağolun arkadaşlar. söylediğiniz herşeyi araştırıcam. yapılabilir ve yapılamaz şeyler neymiş bir bakayın ondan sonra bir masraf hesabı da yapar bakarım altından kalkabilir miyim? bol bol sanayiye mekik dokuyacağım anlaşılan
    --
    intercooler a ben olsam ilk başta girerim ki nitekimde girdim. Orjinal cooler 5 para etmez minnacık hemen ısınıyor. Çok derdini çektim denemelerde 3. denemeden sonra ısınıp çok rahat geçtiğim arabalara geçiliyordum ki artık o sorunjum kalmadı
    --
    afr yi görünce ne olcak söyleyim turbon büyüdüğü zaman aracın hep kaliteli benzinle çalışmak zorunda kalcak bütün ayarlar ona göre yapılcak. Olurda 97 yerine pompaco 95 koyarsa sende afr den bakmayıp o haliyle basarsan 10dk da conta yakarsın Bu arada kol eğmek o kadar zor değil Biraz zenginde gitsin araban biraz yüklen kolların dayanıklılığına göre hemen eğme ihtimalin var
    --
    Enjektör olayıda belki kaldırır yada kaldırıdığı yere kadar yüklenir sınırı o belirler ama değiştirilmesinde tabikide fayda var
    --
    Ben arabayı aldığımdan beri ( 1 senedir )bu işleri araştırıyorum ne yapsam ne etsem o parçamı bu parçamı Ben egzoz sistemi yaptırırken bile ilerde turbo büyütmeye uygun yaptırdım biraz kalın kaçtı ama olsun Sanada faydası olsun diye açık açık söyledim valla gözünüz korktuysa susayım

Ertuğ Torun
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52

hekese yardım edıyon kendıne hayrın yok hıt bı turbo al kendınınkınıde bana ver anlaşalım ahahaha =)
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hekese yardım edıyon kendıne hayrın yok hıt bı turbo al kendınınkınıde bana ver anlaşalım ahahaha =)
    Sen bana gt1548 al bende sana benimkini vereyim

Elmedin Başkol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

hop hop turbo çıkaran mı var? murat senin turboya ben de talibim . ne güzel 2. el ucuza kapatıcam

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ben çok gıcık bi satıcı olurum ama burnunuzdan getiririm
    Teklif aynen geçerli bana gt1548 getirene benim turbomu verecem

Elmedin Başkol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

ohoo sen de çok istiyon, gt15'i gider önce kendime alırım öyle baka kalırsın sonra

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

ohoo sen de çok istiyon, gt15'i gider önce kendime alırım öyle baka kalırsın sonra
    Ama sonra kol eğince sende bana baka kalırsın ah tüh vah Murat demişti dersin.
    ----
    şaka bir yana bu işlere gerçekten girecekseniz bu kadar iyimser düşünmemeniz sizin yararınıza olur . rjinal yazılım kaldırır ( imkanı yok şu ankil yazılım ile sağlıklı yol almanın ), kol dayanır herşey dayanır gibi düşünürseniz ilk günden sanayi çiviyle sabitlenir valla

Ertuğ Torun
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52

kankacım çoktan ayrıldı turbon benim
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon