Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
81 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: T-Jet'e Bi-Turbo ve Süperşarj uygulaması

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Yakında Veyronu geçen olursa şaşırmıyacağım forumda
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Alıntı Stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abarth turbosu takanlar vardı , aracı fazla hırpalamadan performansı arttırmanın yolu bir de üstüne de yazılım felan atarsın, öyle aşırı masrafa girmeden güzel bir performans alırsın bence.

X6yı kalkışta geçtim diyen arkadaşlara, diğer şöför kaale almamıştır diyorum . X5 & X6 yı kalkışta ancak yokuş yukarı giderken biraz olsun zorlarsınız o da araçlar 2ton+, yokuşta bizim araçlara göre çok daha fazla yük biniyor motorlara ama düzlükte 3. vites bitmeden o araçlar puntoyu yer, doğruya doğru
    kardeşim ilk buluşmaya gel yada bi akşam murat sen ben çıkalım ne dersin bizim 3. vitesler 1.5-1.7 bar peak atıyo yüksek devire kadarda 1.0.-1.2 bar ın altına pek inmiyo benimki hadi neyse de bravoda +6 vites var 3 viteste 530 un yüksek kilosuyla pek şansı yok bence =)
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

Arabam.com - Testler - 5.30i buyrun size 5.30 un teknik verileri Keşke 0-100 6.6 olsada bende onu geçmiş olsam ne keyiflenirim haa
    ----
    Benim dediğim araç atmosferik benzinli yani 5.30d değil. 5.30 d nin düz vitesi 0-100 7.1 otomatiği ise biraz daha fazla ilk kalkışta onunla kafa kafaya giderim ama sonradan 140 den sonra falan alır gider.
    3.30d ise kesinlikle rakibim değil Yanına bile yaklaşmam bile bilede lades olmazki.
    ------
    Bu arada abarth turbosu, garrett gt15 serisi, golf tsi turbosu bunlar senin işini görür senin aracını 200hp civarlarına getirirki bu çok çok çok büyük bir değişim demektir. Bugün en güzel yazılımla bile 120tjetten 160hp üstüne çıkılmıyor o turbonun basacağı son nokta o malesef. Benim turbomdada aynı büyüklükte ve sadece değişken geometriye sahip olunmasıyla 190hp civaların üstüne çıkabilen yok dünyada.
    ------
    Bu arada standart yazılımla sadece egzoz ve filtre ile yeni kasa X5 3.0d içinde tek kişi var bende tek kişiyim. 4. vitese kadar(130-140) 1 boy öndeydim 4. vitesten sonra geçti. Denemesi bedava .
    Niye abartalım yada yalan söyleyelimki Öyle bi derdimiz olsa geçtim gittim derim açık açık olanı biteni yazmamki
    Arabam.com - Testler - Yeniliği içinde gizli
    Buda x5 teknik verileri. Okuyunca imkansız olmayacağını anlayacaksınız.
    Dipnot : Benim aracımın şu andaki 0-100 7.2-7.3 civarlarında.
    -------------
    Araştırma yapmadan, herhangi bi konuda bilgi sahibi olmadan Veyronu da geçen olur laflarını kendinize yakıştırıyorsanız dmeye devam edin benim için problem yok. Ben o araçaların teknik verilerini yazdım inceleyin. Buyrun o halde sizde geçemeyeceğime dair bana elle tutulur bir şey gösterin? Yada o araçlardan bulun test edelim gözlerinizle görün. Kimin dediği doğru çıkıyor.
    Konu Murat Gürakan tarafından (18/02/2010 Saat 20:24 ) değiştirilmiştir.

4. Bu mesajı için 2 kişi Murat Gürakan'ye teşekkür etti:

x y
    000001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

arkadaşım al bak 5.30i nin 0-100 kaçmış

https://bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/5series/sedan/2007/allfacts/engines/engine_data.html

he e tabii 2003 yılı 5.30i sini geçiyosan onuda belirt böyle yanlış anlaşılmalar olmasın...
    Konu 000001 tarafından (18/02/2010 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir.

onur bakır
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Açıkçası ben X6 olayına gönderme yapmıştım.Ayrıca kimin hangi konuda bilgi sahibi olup olmadığını nerden biliyorsunuz şu an sahip olduğum GP benim 3.G.Puntom sana şöyle söyliyim son aracım kendi üzerime devir yaptığım 16. araç ve çevremde bir araç alacak insan gelip bana sorar bu konuda malesef alçak gönüllü olamıyacağım.Mitsubishi evo ve sti kullanmışlığımda var performans araçlarınında ne olduğunu biliyorum dip not siz 5 yaşındayken araç kullanmaya başladım siz 6 yaşındayken ehliyetim oldu onun için kimin neyi bilip neyi bilmediği noktasında yorum yapmayın hep link vermişsin bende veriyim bir link X6 için
    Dünyanın ilk Spor Aktivite Coupe’si BMW X6 Testi - Oto Yaşam
    Son olarak aynı güçteki araçlarla çok farklı 0-100 hızlanmaları elde edebilirsin pilotaj burda çok önemlidir ben iddaa ediyorum X5 ve ya X6 farketmez sürücü koltuğunda ben olayım motoru patlatsanda dikiz aynamdan bakarım sana!

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Konu yine amacindan sapmis fakat arkadaslarin soylediklerinede katilmamak elde degil yani elestirici yorumlarda olmasa okuyanlar diyecekki ya bu GP ve BRAVO neymis boyle...
    Arkadaslar biraz haddimizi bilelim artik !
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

Ertuğ Torun
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52

uzatmaya gerek yok merak eden gelir deneriz...haddimide sizden öğrencek değilim..burda saygısızlık fln yaptığımız yok
    Konu Romeo_er2 tarafından (18/02/2010 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Ertug cok agresif gordum seni neyse gencligine verelim bari... Bu arada su bagajdaki resmi koyda gorelim hep beraber
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertuğ Torun
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52

Alıntı Alp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ertug cok agresif gordum seni neyse gencligine verelim bari... Bu arada su bagajdaki resmi koyda gorelim hep beraber
    kusura bakma abi saygısızlık yapmam büyüğümsün..sadece artık sinirlendiriyo bu tür yorumlar..bizim serseri mayın gibi orda burda illegal yarıştığımı araba kaldırdığımızı düşüncek millet..biz arkadaş ortamı içerisinde bunları deniyoruz sadece ve bunlar görülmüş sonuçlardır..ard arda denenmiş..deneme amacımıza gelincede dynolar malesefki güvenilir değil o yüzden bu yolla gücümüzü ölçmeye çalışıyoruz..bagajdaki resme gelince o sizlere değil kendini bilmezlere
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Keşke bu işler kullanmayla falan olsa . Ahh keşke gerçektende yüz yüze olsakta bi denesek aynı arabayla aynanızda kaybolduğumu görebilsem çok merak ettim doğrusu. Ama fazla yadırgamadım bu tarzda o kadar insan gördümkü kendileri kullandığında arabanın +20hp verebilceğini falan düşünen alıştım artık...
    -----
    benim size verdiğim link yeni kasa 5.30 girip bakmıosan o sizin sorununuz. Oraya girerseniz verilerin güncel 5 kasa ya ait olduğunu çok rahat anlayabilrsiniz. Bu arada o gönderdiğiniz linkteki 272hp güçteki 5.30i türkiyeye gelmedi. 2006 yılında 5.30 ların gelmesi durduruldu. O yüzden 272hp olanından yada o değil dememe gerek yok sanıyorum.
    -----
    Konuları saptırıp tuhaf taraflara çekip konuyu saptırmayalım lütfen bencede. Ben burda böyle polemik oluşturabilccek tek bişey demedim ancak malesef oluyor işte bazen...
    --------
    Bu arada benim size verdiğim linkler türkiye şartlarında türkiye yollarında canlı canlı testler sonuu alınmış veriler. Sizler o gönderdiğiniz linklerdeki verilere inanmaya devam edin. Ben kanıtı olan şeye inanırım yazan şeye değil
    Konu Murat Gürakan tarafından (18/02/2010 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı Murat Gürakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke bu işler kullanmayla falan olsa . Ahh keşke gerçektende yüz yüze olsakta bi denesek aynı arabayla aynanızda kaybolduğumu görebilsem çok merak ettim doğrusu. Ama fazla yadırgamadım bu tarzda o kadar insan gördümkü kendileri kullandığında arabanın +20hp verebilceğini falan düşünen alıştım artık...
    -----
    benim size verdiğim link yeni kasa 5.30 girip bakmıosan o sizin sorununuz. Oraya girersen verilerin güncel 5 kasa ya ait olduğunu çok rahat anlayabilrsiniz.
    -----
    Konuları saptırıp tuhaf taraflara çekip konuyu saptırmayalım lütfen. Ben burda böyle polemik oluşturabilccek tek bişey demedim ancak malesef oluyor işte bazen...
    --------
    Bu arada benim size verdiğim linkler türkiye şartlarında türkiye yollarında canlı canlı testler sonuu alınmış veriler. Sizler o gönderdiğiniz linklerdeki verilere inanmaya devam edin. Ben kanıtı olan şeye inanırım yazan şeye değil
    Arkadaşım bak yine yanlış algılamışsın aynı aracı kullanmıyacağız sen kendi aracını ben geçtiğini idda ettiğin x5 yada x6 yı kulansam demek istemiştim.
    Ben senin bu heveslerini geçeli uzun yıllar oldu pilotajın +20 hp vermiyeceğini senden daha iyi biliyorum ama sen hızlanmada pilotajın ne derece önemli olduğunu bilmeyip birde söyleyeni ti ye alıyorsun.

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bak yine yanlış algılamışsın aynı aracı kullanmıyacağız sen kendi aracını ben geçtiğini idda ettiğin x5 yada x6 yı kulansam demek istemiştim.
    Ben senin bu heveslerini geçeli uzun yıllar oldu pilotajın +20 hp vermiyeceğini senden daha iyi biliyorum ama sen hızlanmada pilotajın ne derece önemli olduğunu bilmeyip birde söyleyeni ti ye alıyorsun.
    Emin olun pilotajın ne kadar önemli olduğunu, ve bu konudaki bilgileriminde en az siizn kadar iyi olduğunu biliyorum. Etrafımda 1.5dci megane ile skyline makasta geçtim diyen adam var. Ve söyleyiş tarzınız aynı ona benzer geldi bana. otomatik arabada ne pilotajından bahsediyorsunuzki 0dan başlanan bişeyde N ye alıp gaza yükleyip D ye takmayacaksan herkes aynıdır. Ben zaten onları geçtiğimi değil 4. vitese( 130 140)a kadar 1 boy önde olduğumu daha sonra geçildiğimi söyledim. İnanması çok zor bişey değil yolda verdiği performans değerlerinide link olarak attım X5 0-100 8.3 çıkkmış benim fabrika verim 8.1 yani söylemek istediğim imkansız değil lütfen anlayın bunu.

x y
    000001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

arkadaşım sitenin update tarihine önce bi bakmanı tavsiye ederim (01 Eylül 2003 yazıyo). Ben kasasına bişi demiyorum, kasa aynı kalmış olabilir bilmiyorum ama motorları farklı, o gösterdiğin 5.30i 231bg, şu an güncel 5.30i ler verdiğim sitedede görürsün 272bg.

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı 000001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sitenin update tarihine önce bi bakmanı tavsiye ederim (01 Eylül 2003 yazıyo). Ben kasasına bişi demiyorum, kasa aynı kalmış olabilir bilmiyorum ama motorları farklı, o gösterdiğin 5.30i 231bg, şu an güncel 5.30i ler verdiğim sitedede görürsün 272bg.
    Bu şeyi 3. kez söyleyecem gerekirse bi kaç kere daha söylerim bıkmadan usanmadan 272hp olan güncel motor türkiyede yok. Bi araştırın isterseniz bana hak vereceksiniz. Ne bi tane satılık görebilirsiniz nede onunla ilgli bişey. 2003 5.30i si olan bi abim aldık bu arabayı ama artık üretilmiyormuş 5.30i ler demişti onun üstüne bakmıştım ve gerçektende satılmıyor ikinci el olarakda yok. Bakarsanız 2006 yılında biter. Umarım açıklayıcı olabildim bu sefer
    ----
    Bakın türkiyede bir tane satılık var
    BMW > 5 Serisi > 5.30i > 2008 ILK SAHIBINDEN FULL; M YAVRUSU #21614267 - sahibinden.com
    Onunda altındaki yazanları dikkatle okuyun lütfen. Adam kendisi getirtmiş.
    Konu Murat Gürakan tarafından (19/02/2010 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

18. Bu mesajı için 2 kişi Murat Gürakan'ye teşekkür etti:

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

çok komik olmuş puntoyu bu kadar hafife almak ya !!!arkadaşlar burada beğenmediğiniz araçlar avrupanın çoğu yerinde abarth tarafından modifiye edilerek satılıyor ve şu anda resmi olarak ulaşabildiği güç 1 8 0 H P evet yanlış görmediniz !! tamam o bayıldığınız bmwler 120lik gpyi geçebilir ancak gelsin 180lik esseeseyi geçsinde görelim bence araçlara bu kadar önyargılı yaklaşmamak lazım.vw bir motor yapıyo koskoca tsi teknolojisi falan 120 hp sıgdırıyor insanlar uf vw ne motor yapmış diyor fiatda bir motor yapıyo içine gene 120 hp koyuyo ve vwye göre çok rahat modlanacak bir motor insanlar ya fiat neymiş ya anca dikizaynamızda goruruz falan ? gerçekten garip ....

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertuğ Torun
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52

stock 122hp lik tsi lar da stock tjetleri geçemiyolar zaten =)
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok komik olmuş puntoyu bu kadar hafife almak ya !!!arkadaşlar burada beğenmediğiniz araçlar avrupanın çoğu yerinde abarth tarafından modifiye edilerek satılıyor ve şu anda resmi olarak ulaşabildiği güç 1 8 0 H P evet yanlış görmediniz !! tamam o bayıldığınız bmwler 120lik gpyi geçebilir ancak gelsin 180lik esseeseyi geçsinde görelim bence araçlara bu kadar önyargılı yaklaşmamak lazım.vw bir motor yapıyo koskoca tsi teknolojisi falan 120 hp sıgdırıyor insanlar uf vw ne motor yapmış diyor fiatda bir motor yapıyo içine gene 120 hp koyuyo ve vwye göre çok rahat modlanacak bir motor insanlar ya fiat neymiş ya anca dikizaynamızda goruruz falan ? gerçekten garip ....
    Arkadaşım ben kendi adıma aracım 120 hp olmasa bile memnunum üsttede belirttiğim gibi 3.kez punto alıyorum memnuniyetsizliğim olsa almazdım.Sadece belli limitler var onu zorlamamak ve fanatizm yapmamak benim anlatmak istediğim.
    Abarth ayrı bir konu o açıdan bakarsak chevrolet lacettininde wrc versiyonu var ama onlar tamamen o platforma göre düzenlenmiş ve standart araçlardan bir çok özellikleriyle ayrılan modeller.kaldıki GP S2000 de 275 hp alıyor ama tamamen o güce göre tasarlanmış bir makine.

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

[QUOTE=Murat Gürakan;284122]
    ------
    Bu arada abarth turbosu, garrett gt15 serisi, golf tsi turbosu bunlar senin işini görür senin aracını 200hp civarlarına getirirki bu çok çok çok büyük bir değişim demektir. Bugün en güzel yazılımla bile 120tjetten 160hp üstüne çıkılmıyor o turbonun basacağı son nokta o malesef. Benim turbomdada aynı büyüklükte ve sadece değişken geometriye sahip olunmasıyla 190hp civaların üstüne çıkabilen yok dünyada.
    ------
    QUOTE]

Merak ettim, benzinli aracınıza değişken geometri turbo mu taktınız ben mi yanlış anladım?

Elmedin Başkol
    Elmedin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 89

selam murat, bu garrett gt15 konusunu merak ettim 200hp'ye getirir derken. bu söylediklerin kesin mi, hesaplanmış bir şey mi? yani yapan oldu mu?

öte yandan senin bravo ile benimkini kapıştırmak isterdim. iki farklı t-jet nasıl tepki veriyor hep merak etmişimdir

Murat Gürakan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Elmedin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam murat, bu garrett gt15 konusunu merak ettim 200hp'ye getirir derken. bu söylediklerin kesin mi, hesaplanmış bir şey mi? yani yapan oldu mu?

öte yandan senin bravo ile benimkini kapıştırmak isterdim. iki farklı t-jet nasıl tepki veriyor hep merak etmişimdir
    Ben sana nasıl olduğunu söyleyim ertuğun arabada egzoz sistemi yazılım falan var bu haliyle yüklenebilcek herşey var yani ( 1550-160hp civarları ). Biz onunla 1 önceki yazılımlarımızda ( ikimizinkinede güncelleme yapıldı artık daha iyi gidiyor iki araçta )
    2. vites 50 ile rolling yaptığımızda 2. vites sonuna kadar kafa kafaya sonra 3. vitesten itibaren ben uzaklaşmaya başladım. Ertuğda doğruluycaktır zaten dediğimi.
    ( 120 tjetle 150 tjet arasındaki farklar şanzıman, değişken geometrili turbo, yazılım ve ufak tefek mekanik değişimler. )
    ------
    Bu arada garrett sitesinden bak gt 15 serisine orda açıklamalarda
    küçük facimli motorlar motorsikletler için idealdir diyor ve 200civarlarına kadar güç verir diyor. Örneğin abarth essesse 180 hp daha hard bi yazılımla 200hp ye yakın oluyor diye biliyorum ki onda gt14 var. gt15 de pervane biraz daha büyük ve daha verimli, olcaktır.
    Bakın size bişey anlatayım ne demek istediğimi anlayacaksınız
    Yeni golf tsi 160 hp turbosu 170lik gt turbosundan pervane olarak milimetrik olarak daha büyük. Bi uygulama okumuştum aynı yerde yapılıyor iki araç aynı modifkasyonlar var ve 160 lıktan 230 civaları güç alınırken 170 likten 220 civarları güç alınmış. Yani gelen havada milimetrik bi hacim farkı bile çok fazla değişikliğe sebep olabilcek şeyler.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon