Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.3 90Hp'ye yapılabilecek performans arttırıcı modifiyeler

High Fidelity
    HIGH FIDELITY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 11

Standart 1.3 90Hp'ye yapılabilecek performans arttırıcı modifiyeler

Nelerdir arkadaşlar. Eğer biliyorsanız yaklaşık fiyatını da (varsa linki de) belirtirseniz çok yardımcı olursunuz. Ne çip den ne de powerbox tan anlamıyorum. Ve modifiyeli bir araç ne kullandım ne de görüp inceledim. O yüzden bu konuda baya cahilim. Ama bu konuya sıcak bakıyorum. Teşekkürler.

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

powersystem in di galiba, 90 hp'yi 116 hp ye çıkarıyordu chip ile. fiyatı sorduğumda 580 euro idi kdv dahil

High Fidelity
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi

Bu çip olayında forumdan okuduğum kadarıyla programlanabilir eppromlar kullanılıyormuş. Garanti olayı da önemli. Garanti bozmayan yöntemi varsa daha iyi olur tabiiki. Aslında 1. öncelik motora zarar vermemesi, 2. öncelik ise garanti olayını etkilememesi. Bundan bi 2 sene sonra zaten garanti olayını da düşünmeyiz.
    Garanti deyince motora eklenen bir parça arabanın tüm garantisini mi bozuyor. yoksa sadece ilgili bölgenin garantisi mi devredışı kalıyor buda ince bir ayrıntı.
    Neyse, havafiltresi olayı nasıl. Bundan da güç elde edilebiliyormuş duyduğum kadarıyla.

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

sadece ilgili bölge garantiden çıkar. motora chip takarsan neredeyse tüm motor garantiden çıkar mantık gereği. ama chip i takıp çıkarması çok kolay; arabanın beynine müdahele edilmiyor, beyinle motor arasına chip takılıyor mantık bu. istediğin zaman kolayca sökülebiliyor. garanti problem olmaz bence. bakıma götürürken sökersin

High Fidelity
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi

Aa iyiymiş ya sök tak meselesi. Bir de diğer topicte Powerbox'un da garantiyi bozmadığı yazmış. O ne ola ki.?
    Ayrıcana bu bahsedilen çip ve powerbox'lar motora bir zarar veriyormu. (abandığımızda)

mehmet akif aydın
    Ryu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 RYU 92
    Edilen teşekkür: 19

ilk olarak modifiye yerine gaza basmayı deneyebilirsin farukcum :araba-suren: . benden sana tiyo iyi gidiyo meret. sonra yetmezse powerboxlar bildiğim kadarıyla fazla dizel fazla gidiş demek chip de garanti dışı demek. ontknow:
    photoshop soranlar oluyor.....

High Fidelity
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi

fazla yaksın önemli değil. O zaman bu powerbox'lar uygun gibi. Fiyatı ne kadar acep?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Buray bir incele istersen:https://www.powersystem.com.tr/

Chiptuning ile aracının beyni eğer mümkünse yeniden programlanır ya da değiştirilir.Garantiyi bozar.Geriye dönüş zordur.
    Ara beyinlerle (Powersystem gibi) aracının mevcut beynine modüler bir parça takılır, eklenir.İstenildiği zaman kolayca sökülebilir.Servise gittiğinde eğer motorda unutursan yine garanti dışı kalır

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu alet hoş gibi. aceba gerçekten işe yarıyor mu? bizim arabalarda söküp takması kaç dk alıyor. motor kapağını açmakla beraber fln. ve de sök tak işlemlerinden sonra bilgisayarımız sapıtmasın. lambaları yakıp bizi deli etmesin.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu alet hoş gibi. aceba gerçekten işe yarıyor mu? bizim arabalarda söküp takması kaç dk alıyor. motor kapağını açmakla beraber fln. ve de sök tak işlemlerinden sonra bilgisayarımız sapıtmasın. lambaları yakıp bizi deli etmesin.
    Tabi denemek lazım birşey diyemiyorum kullanmadığımdan.Zaten yol bilgisayarı saçmalarsa servise bizi de ispiyonlayabilir

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

arkadaşlar motorların pistonları egzantirik milleri motor kapağı emişi çekişi yani anlıyacağın her şeyi 90 bg göre ayarlı sen bunu motora hiçbir işlem yapmadan yükseltmeye çalışırsan motora çok büyük arızalar verebilirsin bu aracı yapan arkadaşlar bunu düşünmüyormu fabrika cıkışı chıp takarak 116 beygir yapıp daha iyi satmazlarmı bir düşün istersen elbette modifiye yap ama bir birine bağlantılı şeyleride yükseltmen gerekir yoksa pistonu kaputtan çıkarırsın

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorların pistonları egzantirik milleri motor kapağı emişi çekişi yani anlıyacağın her şeyi 90 bg göre ayarlı sen bunu motora hiçbir işlem yapmadan yükseltmeye çalışırsan motora çok büyük arızalar verebilirsin bu aracı yapan arkadaşlar bunu düşünmüyormu fabrika cıkışı chıp takarak 116 beygir yapıp daha iyi satmazlarmı bir düşün istersen elbette modifiye yap ama bir birine bağlantılı şeyleride yükseltmen gerekir yoksa pistonu kaputtan çıkarırsın
    Üreticiler, emisyon kuralları, yakıt tüketimi, uzun ömürlülük gibi nedenlerle daha fazla güç üretebilecek motorları nispeten daha düşük güçte banttan çıkarırlar.Dolayısıyla her motorun bir tolerans payı vardır.Neticede bir miktar güç ve tork artışının yakıt tüketimi ve bir miktar da olsa motor ömrünü kısaltması (200000km yerine 150000km gibi) dışında pek de bir zararı yoktur.Tabi sözünü ettiğim %10-15 lik güç ve tork artışları...

Emir Dal
    Too Slow.Too Sleepy.ZzZzZ Gajiin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üreticiler, emisyon kuralları, yakıt tüketimi, uzun ömürlülük gibi nedenlerle daha fazla güç üretebilecek motorları nispeten daha düşük güçte banttan çıkarırlar.Dolayısıyla her motorun bir tolerans payı vardır.Neticede bir miktar güç ve tork artışının yakıt tüketimi ve bir miktar da olsa motor ömrünü kısaltması (200000km yerine 150000km gibi) dışında pek de bir zararı yoktur.Tabi sözünü ettiğim %10-15 lik güç ve tork artışları...

çok doğru, yazılımla alınabilecek %10-15 civarında güç artışlarının ne motor ne yürüyen ne de fren modifiyesine ihtiyaç doğurmayacağını Onno usta da söylüyor. tabi o bu chip işinden para kazanıyo ama olsun güveniyorum ben ona.

:fiatsmile: Grande Punto 1.3 Mj. 75 Bhp Rock Siyahı 3k

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Gajiin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok doğru, yazılımla alınabilecek %10-15 civarında güç artışlarının ne motor ne yürüyen ne de fren modifiyesine ihtiyaç doğurmayacağını Onno usta da söylüyor. tabi o bu chip işinden para kazanıyo ama olsun güveniyorum ben ona.
    Ben kazanmıyorum ama :yerlerde:

vedat küskün
    vedat73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 z 7124
    Edilen teşekkür: 75

arkadaslar ben power box taktim cok memunum yakit düsdü ve 110 beygire cikti 175 den son surat 200 cikti bursa istanbul git ve gel ortalama 6.2 önceden simdi ayni mesafeyi ve ayni surata ortalama 5.7 yani 100 km 0.5 litre az yakti tabiki hep sikistirirsan 7,5 kadar cikiyor ama size anlatamam arac öyle degistiki inanilmaz ben bursa dayim denemek isteyen beni arasin 05332154746 sorulariniza ve göstermeye hazirim ve komole 350 euro mahl oldu ve en yeni sistem uzaktan komandolu istedin zamman ac ister kapat neyse detayli billgi isteyen arkadaslara cep tel yazdim selamlar

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

valla süpermiş görüşelim bu konu hakkında

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

bir görmek lazım uzaktan kumandalı öylemi

mehmet aydın kadan
    bestmilenyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

selam kardeş bende de 1,4 95 hp starjet tek kapı var egzotik kırmızı .bende elezyon yaylarını kestirdim bu sefer görüntü güzel oldu ama süspansiyon bitti .sende indirmişsin etekleri sen neyaptın eğer bana yardımcı olursan sevinirim email adresim darkblue_25@hotmail.com şimdiden çok sevinirim

Deniz K
    uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

aracı alçaltmak adına yayların kestirilmesi önerilmez,yol tutuş ve dolayısıyla viraj kabiliyeti ve aracın stabiltesi bozulur,konforun bitmesi de cabası,bu nedenle ya orijinal yaylarla devam, yada alınacak orijinal yaylarla bu işlem gerçekleştirilmelidir.

Barbaros BAYRAK
    Ecu Prof.Hondata-Aem-VEMS performanceshop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

Aracınızda chip değişmiyor. Lütfen bu mantığı unutun
    1990 senesi otomobillerde epromları programlanamadığından yeniden yazılabilir olanlar ile değiştiriliyordu.
    Hiçbir şekilde ecu nuzda ne eprom ne de başka bişi war sadece microişlemci war
    saygılar
    İmzanız Geçersizdir!

Sayfa 1/2 12 SonSon