8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: GP'ye Jant :(

SALIH YUCEL
    mmrsiyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    50 EP 313
    Edilen teşekkür: 2

Soru GP'ye Jant :(

arkadaşlar merhaba ben aslında gp kullanıcısı olarak eskiyim ama site kullanıcısı olarak daha yeni yeni yazdıklarınızı okuyorum. bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. benim bir problemim var. Aracım 1.4 starjet 95 hp emotion rock siyahı bu araca 17 inç jant taktırmak istiyorum.Ama çevremde bilen bilmeyen herkes konuşup kafamı karıştırıyor. Bu arabaya o kadar para verip jant lastik taktırcaksın bide arabanın konforundan olucaksın arabanı yorucaksın die gerçektende dar yanaklı lastik ve büyük jant aracı bu kadar rahatsız eden ve zorlayan bişeymidir. yorumlarınızı bekliyorum saygıar

serkan sarıok
    serkansrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

bence kimsenin dediğine kulak asma bu senin aracın senin zevkin... bende burda yeniyim aracımıda 3 seneden beri kullanıyorum 1 ay önce jant lastik aldım taktırdım 17 inç hatta 18 alıcaktım maddi durumdan dolayı giremedim jantımı yayımı taktırdım çokta hoşuma gidiyor tamam yaydan ve lastik inceliğinden dolay biraz sertleşti araç çukurlara dikkat ediceksiz ama şunuda bil fena giriyorum viraja yol tutuyor araç eskisinde daha iyi sonuçta birşeyler istiyorsan pek fazla şöyle olurmu böyle olurmu diye düşünmeyeceksin yoksa hiçbirşey yapamazsın ben sana şimdiden hayırlı olsun jantın lastiğin ve yayların diyim bari seke seke gezersin artık

hee garajımdan bakabilirsin aracıma fikir sahibi olursun görsel açıdan yay olayını araştır derim eibach 5 cm var bende aracı güzel basmadı farklı markalara bak ama önce gör derim
    Konu ABNEW tarafından (10/04/2009 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir.

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Lastik ve dreksiyon hakimiyeti ile ilgili konularda araçlarımızın city motorunun zorlandıgı ve bu yüzden bozuldugu duyumları aldım city motorunuz bozulursa orjinal lastik ve cantlarınız atmayın servisler garanti kapsamına almıyorlarmış uygun olmayan ebat cant ve lastik kullanılmasından dolayı. Tabiki kanunen de haklı oluyorlar hiçbirşey iddia edemiyorsunuz bu modifikasyonu yapacaksanız lütfen iyi düşünün.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SALIH YUCEL
    mmrsiyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    50 EP 313

srkan yorumun için çok teşekkür ederim bu arada servise kalsa zaten ne yaparsan yap adamlar garanti kapsamı dışında bırakcak gibi konuşuyolar insanın moralini bozuyolar serkan peki bişi sorcam uzun yolda felan giderken sürtme felan gibi problemler yaratıyomu badala felan girince çok sert tepkiler veriyomu yoksa aradaki fark anlaşılmayacak kadar azmı çünkü benim devamlı uzun yolada gitmem gerekiyo ve bu malzemeler beni yarı yolda bırakmasın bide bi araştırma yaptım gerçekten çok pahalı ve yaptırıyorsam buna değmeli arabaya zarar vermemeli die düşünüyorum. Bide ayrıca şu gp nin sport paketindeki take off jantlar varya ondan bulamazmıyız mı?

ufuk şimşek
    ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 GF 0401
    Edilen teşekkür: 10

benim aracımda 205 40 17 jant ve lastikler var +3.5 cm yaylarım var arabada 5 kişiyolculuk ederken özellikle 100 km nin üstüntünde araç yaylandığı zaman sürtme yapıyor ama şuana kadar bir zararını görmedim aksine orjinal jantlar takılıyken ön iki davlunbazı parçaladı neden oldu halaha çözemedim...

serkan sarıok
    serkansrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

valla kardeşim uzun yola gidiyorsan sıkıntı sonuçta Türkiye nin yol hali belli çukurlar canını sıkar yay sert lastik ince baloncuk olması çukura girince çok ses gelmesi felan ben uzun yola gideceğim zaman jant lastik değişikliği yapıyorum yoksa rahatsız ediyor onu söyleyim ama arkadaş yazmış 3,5 cm yay var 5 kişi bindiğince sürtüyor bende 5 cm var ve 5 kişi yürüdüm ne bir sürtme nede başka birşey oldu Allah a şükür şans kısmet bazen bu işler dediğim gibi çok düşünürsen yapamazsın birşey

ufuk kardeş aracının resimlerini garajına koyarsan güzel olur hemde aracında bulunan malzemeleri markalarını nasıl olmuş araban bakarız hem 3,5 cm yayla sürtmesi zor imkansız hatta...
    Konu anvil tarafından (14/04/2009 Saat 15:20 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ufuk şimşek
    ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 GF 0401
    Edilen teşekkür: 10

serkan bey 5 kişi nekadarlık bir yol gittiniz doğrusu merak ettim 50-60 km hızlarda zaten bir problem olmaz benim dediğim sürtme anlık olarak oluyor siz 5 kişiyle 100km hızla topkapıdan k.çekmeceye bir gidin bakalım E-5 te sürtme yapıyormu yapmıyormu araba yaylanma yaptığı zaman kesinlikle sürtme yapar.resim eklemeye çalıştım ama işallah olmuştur
    Konu ufuk tarafından (18/04/2009 Saat 19:43 ) değiştirilmiştir.

kutlay
    Ziyaretçi kutlay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

17 inch jant, lastikler 205 45 17
    yay yok, orjinal yaylardan 1 diş/çıt kestirdim, araba indi.
    yaysız kullanıyorum. sürtme yok, bol balon oluyor, jant eğiliyor ülkemin yollarında..

yay takmadan, orjinal yayları kestirip 17 takan başka arkadaşım var mı bilmiyorum ama benimki biraz kör cesareti oldu, 1.5 senedir yaz-kış hiç çıkarmadım, en ufak sürtme sorunu yok!
    geçensene ocak ayında 17.lerle karın üstünde ank.dan ist.a gidişimi hiç unutamam )