Merhaba arkadaşlar Puntomu satmama rağmen yılların verdiği bağımlılık mı diyeyim bilmmiyorum bu foruma hemen hemen her gün göz atıyorum.Geçtiğimiz haftalarda aldığım yeni fiesta aracımın plakalarını beğenmediğim için APP plaka olayını araştırmaya başladım ve dün akşam itibarı ile 90 TL mühürlü plakalarımı taktırdım.

Şimdi gelelim yasak olayına; artık trafik tescil mührünü trafik şube isteseniz de vurmuyor yani mecburen cemiyet mührü geziyorsunuz. Şöyle ki, siz bugün alın elinize plakayı trafiğe gidin "mühür artık yok" cevabını alırsınız.Zaten dikkat ederseniz yeni araçların plakalarına tek mühür vardır.Bu da demek oluyor ki (Abartılı fontlarla yazılmış APP ler olmamak kaydıyla) APP kullanımı yapılabiliyor.

Zaten kanuna göre 4 font var kabul edilen,tabiki APP fontları bu 4 madde içersinde değil ama,bunlara en yakın İstanbul APP modeli en sade ve şık olanı bence.

Bu arada mühürlü-mühürsüz olayına dikkat etmenizde fayda var.Mühürsüz yaptırırsanız eski plakalarınızı yanınızda bulundurun. Mühürlü taktırdığınız da zaten eski plakalarınızı firma imha etmek üzere sizden alıyor.