Sayfa 3/3 İlkİlk 123
51 sonuçtan 41 ile 51 arası

Konu: Otomobilin intiharı:Modifiye

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Alıntı E_N_D_E_R_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Eğitimci olarak ;bence araçları değilde Kafaları Sürekli Modifiye etmek Gerekli :=)
    tebrik ederim hocam aynen katılıyorum...

Mertcan Mertcan
    deniz6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

Bana kalırsa modifiye tadında güzeldir jant,egzoz,yay vs. bunlar bir aracı çok daha gösterişli hale getirebiliyor fakat bazı arabalarada yakışmıyor ne yaparsan yap yollarda Borbet jantlı alçalmış şahinleri görünce midem bulanıyor.

Taşkın Cin
    synx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tip yazılar yüzünden modifiyeli arabalar kiminin gözünde serseri arabası gibi bakılıyor modifiye nedir? insanın duygularını ve stresini aracının üzerinde atmasıdır.ama bizim ülkemizde buna karşı gelenler var bizim için modifiye suç değil yaşam tarzıdır.
    Bu cümlenize aynen katılıyorum. Önemli olan araba şöyle olsun böyle olsun değil. Önemli olan modifiyenin bizim için bir uğraş olmasıdır. Bende şu olmazsa olmazlardan spoiler egsoz falan taktırdım arabaya fotoları eklerim yakında

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Hayatı çok keskin yaşamamak lazım.. Dolayısı ile, herhangi bir konuya direkt taraftarlık veya karşısında yer almak, daha sonradan geriye dönüp bakıldığında kişinin kendisine gülmesine neden olabilir. Bir de toplumsal had bildirme, neyin nasıl yapılacağını söyleyip şerh koşmayı adet haline getirmişiz. Farklı gördüğümüz herşeyi direkt olarak kesmek, en başta durdurmak ve heves kırmakta üzerimize yoktur...

Şu üç altın kuralı unutmayın...
    İki şey vardır ki..
    O öyle olmaz, böyle olur..
    Bak koçum bundan sonrasına şu şekilde devam edeceksin..
    Erkek adama yakışmaz..
    vs. vs.

Pehh...!

Herkes kafasına göre takılsın, aracını nasıl seviyorsa o hale getirsin... Elbette beğenilerimizi ve eleştirilerimizi yapmak da bir hak ancak heyecan / heves kırmamak lazım..

Modifikasyon dünyanın her yerinde taraftar bulan; eldeki ile yetinmeyen, elindeki materyali daha da güzelleştirmek/güçlendirmek isteyen kişilerin tutkusu.. Ve bunun para ile de fazla ilgisi yok, bakış açısı/algı ve psikoloji ile ilgili bir durum. Örneğin Adana/Antakya ve çevresinde eskiden asgari ücretle çalışan çocukların bisikletlerini/motosikletlerini aldıkları yevmiyenin %80'ini harcayarak nikelaj kaplatmalarını, sürekli yeni şeyler denemelerini, 500 TL'lik motosiklete 3.000 TL'lik harcama yapmalarını varlıklı olmakla açıklayamazsınız..

Yanısıra; bir üreticinin ürettiği malın daha da iyi/verimli/atak çalışmasını sağlayabilecek bir donanım pekala olabilir. Başka biri üretilen bir malın eksiğini fark edebilir veya ek yaparak yeni bir kullanım işlevi katabilir. Örneğin NOs/Dashboard/K&N filtre/Alaşım jantlar/Chip uygulamaları gibi binlerce örnek verilebilir.

Zevk kardeşim, kimisi siyahı sever, kimisi beyazı.. Bence savaş uçakları fosforlu turuncu/limon sarısı olsun, üzerinde airbrush alevler vs. olsun mesela, bu halini sevmiyorum...
    Beneficium accipere libertatem est vendere

Tamer Ağaoğlu
    KARBEYAZ tamert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06BA6015
    Edilen teşekkür: 0

ben görselden çok arabaya kattığı + dan yanayım jant ve spoiler dışında gerisi zevk meselesi

Hmd Gnc
    hamdi1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 22

birazda modifiyeni arabana göre yapacaksın.mesela şahinlere öyle bir sistem yapıyorlarki caddeden geçerken bası taa arka sokaklarda duyuyorum taktıkları xenon da cabası zaten merceğide geçtim far ayarı falan hakgetire.karşıki kör olsun gebersin kulağı sağır olsun rahatsız olsun camları patlasın alarmı çalsın ama dikkatini çeksin mantığı.ben bilmiyom sanki breakera falan para vermek yerine 100 liraya xenon takmayı karşıdan geleni takmayı.yazık yazık.o arabayı satıp üzerine o modifiye parasını koyup daha eli yüzü düzgün araba alınabilir.varsın sesi çıkmasın sonuçta bindiği araba belli.o araba insanda ne müzik zevki burakır ne göz zevki.sırf mide bulantısı vede arkasından edilen söz sarfiyatı.hatta bazıları arkaya özlü sözler yazıyor onlar zaten ayrı bi mesele.o da modifiyeden sayılıyor onlara göre.bu benim görüşüm tabi gene zevk meselesi ama arbasına göre baştada söylediğim gibi.benim içinse önemli olan hem karşıdan bakana hoş gözüksün hemde kullanışlığın yanında ruhuma hitab etmesi
    Konu hamdi1905 tarafından (07/06/2011 Saat 03:27 ) değiştirilmiştir.

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

Otomotiv öğrencisiymiş bunu yazan. Karşı karşıya gelip muabbet etsek sap gibi kalır bilgi konusunda ama yazı yazmış yayınlanmış.. Yeterki yayınlancak bişi olsun...

cem toksöz
    lowRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı ultraslan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar..öncelikle modifiyeci arkadaşları sözlerimin dışında tuttugumu ve naçizane fikirlerimi paylaşmak istediğimi belirterek başlamak isterim ki kimseyi incitmeyelim...bence potansiyel olarak her Türk o aracın ar-ge sini ve üretimini yapan mühendis takımından potansiyel olarak daha zeki oldugunu zannederek bazı girişimlerde bulunur ki sonuç facia olur ancak almanya da bulunan haman, brabus, scyhneitzer, amg gibi modifiye firmalarının üretiği daha doğrusu modifiye ettiği araçlara bakarsanız bizim çok boyanmış kadın gibi komik duran araçlarla aradaki modifiye felsefesi farkını anlarsınız. şunu da sölemeden edemeyecem bi araç siyah camsız marşpiyersiz mercekli farsız spoilersiz asla tam bi araba değildir...
    saygılar
    Bir kere şu zihniyetten kurtulalım " Mühendislerden daha mı iyi bilecez adamlar zaten yapmış yapcagını öyle olsa adamlar baştan modlar verirdi" bir kere AMG cosworth CSL Mpower, brabus, scyhneitzer ne bilemedim ama bi ac schnitzer var onu biliyorum bunlar zaten firmalarla anlaşmalı performans departmanları bazıları ise ayrı firma. O zaman sizin fikrinize göre tuning parça üreticileri kapatsınlar dükkanları bireysel tuningde bitsin herkes arabasını gitsin bu firmalara yaptırsın. "Her Türk" diye genellemede yanlış olur her tuningciyi ayaklı pavyon yapan şahincilerle karıştırmayın biraz araştırın ülkemizde ne cevherler var kendi araçlarını nasıl ortaya çıkarıp sorunsuz sıkıntısız biniyorlar. Şahsen arkadaşımın '99 Audi A3 1.8 T 450hp Normal bir Audi S3 ten daha iyi yürüyor. Demekki S line dan daha iyi bir araç çıkartılabiliniyormuş mühendis olmaya gerek yokmuş. Son bi dipnot olarak kesinlikle amacım mühendisleri aşağılamak değil tasarım konusunda onlara ihtiyacımız var bir elektrik elektronik teknikeri olarak elektrik elektronik mühendisinden daha çok projelendirmeye pratiğe deneyime ve el yatkınlığına sahibim genel olarak piyasaya cıkan teknikerlerde bu yönde eğitiliyor mühendislere tabiki ihtiyacımız oluyor ama mühendis olmak demek herşeyi biliyor olmak demek değil. Birçok tanıdığımda var evinin garajında zevkine serçesini turbolayan sıkıntısız binen. iş ki okuyup araştırıp uygulamaya kalıyor. Bizim milletimiz gayet zeki ve çalışkan istedimi elinden iş kurtulamaz. o yüzden tuning e devam!

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cihan Eyigün
    Abarth_GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 12

yaw 3 sayfa yazı okudum herkez karsı gelmıste yazıda bahsedılen mekanık modıfıye herkez janttan lastıkten bahsetmıs.Tamam yazıya dogru demıyorum ama bence lıp takmak jant takmak xenon koymak modıfye temasına gırmıyor.Sadece makyaj dıye adlandırılmalı bende mekanık modıfıye desteklıyorum hatta 3 4 yıl sonra hayalım ek kasa 99 civic alıp K20a motor swaplamak ve hafıf aracta 200+hp gucunu tatmak.Ama bu degıldırkı ben muhendıslerden cok akıllıyım yada onlar cok aptal muhendısler ve otomobıl fırmaları arz talep dengesıne ve urettıgı malın sorunsuz sekılde calısıp adını lekelememesıne dıkkat eder. Cem bey arkadasının 450hp A3 yapıp yurudugunden bahsettı ama acaba kac km o basınca dayanacak motor. ama bir S3 minimum 200000km gıdıcek cunku sadece guc degıl dayanıklılıkta dusunulerek yapılmıstır.

VE NE YAZIKKI SUNADA KATILIYORUM GENELDE TURKIYEDE MODIFIYELI CIKS TIKCY APACHI OLARAK ADLANDIRILAN GENCLIK TEMDE MAKASLAR ATAR KARSIDAKININ CANINI DUSUNMEZ SOKAK ARASINDA TAKTIGI BIR SOBA BORUSUYLA GECENIN BIR YARISI BAGIRTIR VE DAHA NE SERSERILIK VARSA YAPMAYA CALISIR ISTE BU YUZDEN HALKIN GOZUNDE KOTUDUR ISTE KURUNUN YANINDA YAS YANMASI KACINILMAZ SONDUR.

Ben hıc bır subinin yada evonun sokagı donerken el frenı cektıgı gormedım hanı modıfıyelı ya 250 + hp sahıpya ama arkaya kadar duz boru cekmıs bır pug elınden gelen herseyı yapar cunku dıkkat cekıcek bu pıyasada bnde varım dıcek !!! ( sozum meclısten dısarı pugcular alınmasın )

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oktay Can Eren
    defeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

Alıntı Genius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence çok saçma bir yazı, kuramı çarpık fikir üzerine kurulu çünkü. Bir adam 200 kilo yüklersen kaldıramaz ama o adam spor yapmaya başlayıp kendini geliştirdikçe bununda üstesinden gelebilecek kabiliyete ulaşır. Bu örnek bile benim gözümde dandik bir sav'ın üzerine fikir bina etmeye benziyor. Benim için modifiyenin en güzel mantığı firmaların bize dayattığı tek tip arabalara binme mecburiyetini ortadan kaldırmanın en güzel ve en zevkli yolu. Parası, zamanı yada imkanı olmayanların yapamaması yada yapmamayı tercih etmesi ise başka bir tartışma konusudur
    Hayatta en nefret ettiğim şeylerden biri,ışıklarda yanıma benim arabamın aynısının gelmesidir.Bu yüzden "ufak,zevk sahibi modifikasyon" diyorum.Hel bulduğunu takmak bence modifiye etmek değildir.

Gökay B
    wepster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 62

Alıntı ayanikwalla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende zaten para biriktiriyorum Ferrari için...Bu tarafta alamasamda öbür tarafta Yüce yaradandan isteyeceğim

ferrari alsan nolcak ona benzin yetiştirmesi esas sorun.

ara gazı 5 lira

Sayfa 3/3 İlkİlk 123