Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande punto cam tavan ve modifiye tavsiyesi..

Serkan Küçük
    serkangsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Standart Grande punto cam tavan ve modifiye tavsiyesi..

Arkadaşlar uzun zamandır grande punto araştırıyorum almaya karar verdim yakın zamandada inşallah benimde bir puntom olacak
    Beyaz renk ve cam tavan almayı düşünüyorum sizce nasıl olur?
    Artı 1.3 multijet Dizel düşünüyorum mutlaka ve mutlaka 1.750.TL verip cam tavan taktırmayı düşünüyorum ama mesela modifiye sayfasındaki resimlere bakıyorum neredeyse hiç bir arabada yok skydome..
    Niye yok tercih edilmiyormu sorunlumu yoksa zevk meselesimi demeliyim bilmiyorum ama sizin gibi punto severlere bir sormak istedim varsa bi eksisi bilmek isterim..
    Ayrıca spoiler taktrmayı düşünüyorum ama orjinali varmı yokmu?
    Artı çokta abartmadan çokta masraf çıkartmadan arabaya ne gibi modifiye yapabiliriz bilgi verirseniz çok sevinirim..
    Herkese iyi forumlar..

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

hosgeldin serkan.

skydome malesef sonradan takilamiyor alirken aldin aldin.sky kesinlikle keyfli bir sy eksi yonu yok tek eksi yonu aracinizla takla attiginizda meydana gelir ama +yonlerini sayamam bundan sonra bravo dusunuyorum ve kesinlikle sky li olacaktir

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

serkan tanışma bölümünde kendini tanıtırsan iyi olur.
    kesinlikle cam tavan al. derim..

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Aşırı dikkat çekiyor, tek dezavantajı bu

Serkan Küçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hoşbulduk femoli şu ana kadar takla atmadım bundan sonrada atmam inşallah
    scottie tanışma bölümüne bakayım bi..
    smartmavi o zaman almıyim ya :p

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

cam tavan'ın araca kattığı artılar yanında dezavantajlarıda var malesef.
    zamanla sistemde sorunlar çıkabiliyor,su sızması olabiliyor.
    bence honda jazz daki gibi panoramik(açılıp kapanmayan,sabit) cam tavan olsa daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

4 yili askindir kullaniyorum su namina ufacik bisi gormedim bunlar zor seyler sifir arac aldiginizda motoru bozulur dmek gibibir sey olacagi varsa olur ama krnik asla degildir kronik hic bir sorunu yoktur.

savaş ölmez
    savagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 399

hiçbir sorun çıkarmadı bana da arkadaşım al gönül rahatlığıyla bin,tadını çıkart.bu arada beyaz skydomme mu dedin
    https://forum.grandepuntotr.com/gara...es-garage.html

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Walla al bin on numara olur yanlız gunes tepedeyken baya bı ısıtır içeriyi sanırım bıde balkon altına koyma ustten bırı saksı falan dusurur
    I ' m c a p u l i n g . . .

MUSTAFA USA
    dj_sisart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    51HA661
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Walla al bin on numara olur yanlız gunes tepedeyken baya bı ısıtır içeriyi sanırım bıde balkon altına koyma ustten bırı saksı falan dusurur
    incelediğim kadarıyla içten kapklarla kapatılıyor.güneş hep içerde değil.taklayı nezaman atacağın belli olmaz.balkon altına koymama meselesine katılıyorum.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

İnsanlar sıfır alırken ekstradan 1.750 gibi rakam ödemek sanrım biraz fazla geliyor. Birde Skydome için ekstradan bekletiyorlar. O yüzden ikinci planda kalıyordur. Ama gayet güzel bir olay.

Serhat GEDİK
    Yarasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 54

Skydome gerçekten güzel heleki GP lerdeki, diğer araçlardan daha çok spor bi hava katıyor.
    Çok fazla sonuna kadar açarak kullanmadım. Yarım sadece arka kısmı havaya kaldırarak kullanıyorum genelde. Ama tepemde yukarda bi yerde skydome olduğunu bilmek hoşuma gidiyor
    2006 Grande Punto 1.3 Multijet 90Bg 6ileri 195/55 R16 + (SP) Hi-fi Ses -> 26 EsEs

Mehmet BAŞLI
    mehmetbasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 72

bulunduğum yerde genç mühendis bir arkadaş full paket 3.20 d aldı. tabiki sunroof opsiyonlu. ancak geçtiğimiz kış aracı çarşıda parketmiş durumda iken yoldan geçen gençlerden bir tanesi olmadı be şöyle bir arabamız deyip arabanın tavanına eliyle kuvvetlice vuruyor. tabi bunu oradaki esnaf arkadaşlar görmüş ve duymuşlar. mesai sonu mühendis aracına biniyor çalıştırır çalıştırmaz sunroofu aralayacak ya butona dokunur dokunmaz tavan bummm! patlamış. neyse özellikle komple cam tavanlara karşı ciddi önyargım var. mesela çoğu belli km süratten sonra türbülans yapıyor. bozuk yollarda ses yapar ama en kötü ikisi bir müddet sonra lastik contaların eskimesiyle su sızdırmaya ve geçenlerde ankarada olduğu gibi dolu yağdığınıda düşünürseniz artık sis hesap edin. uzmanlar sunroofun aracın rijitliğini olumsuz etkilediğini herzaman belirtmişlerdi. her nekadar güçlendirme ve takviyele olsada aracı taşıyoan nokta tavan ve orada bir boşluk var. herneyse bence açılır tavan sadece ve sadece hava için işe yarar.

Serkan Küçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı mehmetbasli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulunduğum yerde genç mühendis bir arkadaş full paket 3.20 d aldı. tabiki sunroof opsiyonlu. ancak geçtiğimiz kış aracı çarşıda parketmiş durumda iken yoldan geçen gençlerden bir tanesi olmadı be şöyle bir arabamız deyip arabanın tavanına eliyle kuvvetlice vuruyor. tabi bunu oradaki esnaf arkadaşlar görmüş ve duymuşlar. mesai sonu mühendis aracına biniyor çalıştırır çalıştırmaz sunroofu aralayacak ya butona dokunur dokunmaz tavan bummm! patlamış. neyse özellikle komple cam tavanlara karşı ciddi önyargım var. mesela çoğu belli km süratten sonra türbülans yapıyor. bozuk yollarda ses yapar ama en kötü ikisi bir müddet sonra lastik contaların eskimesiyle su sızdırmaya ve geçenlerde ankarada olduğu gibi dolu yağdığınıda düşünürseniz artık sis hesap edin. uzmanlar sunroofun aracın rijitliğini olumsuz etkilediğini herzaman belirtmişlerdi. her nekadar güçlendirme ve takviyele olsada aracı taşıyoan nokta tavan ve orada bir boşluk var. herneyse bence açılır tavan sadece ve sadece hava için işe yarar.
    Güzel bi noktaya değindin teşekkür ederim örnek içinde sağol aslında art niyetli bi insan için cam tavan suistimal edilebilir dediğin gibi eliyle olmasada sert bi cisimle vurduğu anda hasar görmesi yüksek ihtimal..
    Ama bi şeye takıldım bozuk yollarda ses yapması dedin böyle bi sorunla karşılaşan varmı yada su sızdırmayla karşılaşan varmı? Contadansa conta değişir o su sızıntısı giderilir ama ses çıkarmasıyla karşılaşan varmı?

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Benim aracım skydome lu ve okadar memnunum ki anlatamam... Uzun yolda klima ve cam açmadan skydome açıp doğal hava ile yolculuk yapıyorum... Şuanda dezavantajına hiç rastlamadım ama arkadaşlarımızından birinin dediği gibi hemde benim arabam tek kapılı olduğu için çok gösterişli oluyor... Balkon altına koyuyorum herşeyi yapıyorum full kaskom olduğu için korkumda sıkıntımda yok. İsterlerse komple söksünler skydome'u komple yenisini taktırırım Fiata kaskodan Yolculuk esnasında tepende cam olduğunu bilerek yolculuk mükemmel oluyor.. Şiddetle tavsiye ediyorum... Pişman olmazsın...

Serkan Küçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracım skydome lu ve okadar memnunum ki anlatamam... Uzun yolda klima ve cam açmadan skydome açıp doğal hava ile yolculuk yapıyorum... Şuanda dezavantajına hiç rastlamadım ama arkadaşlarımızından birinin dediği gibi hemde benim arabam tek kapılı olduğu için çok gösterişli oluyor... Balkon altına koyuyorum herşeyi yapıyorum full kaskom olduğu için korkumda sıkıntımda yok. İsterlerse komple söksünler skydome'u komple yenisini taktırırım Fiata kaskodan Yolculuk esnasında tepende cam olduğunu bilerek yolculuk mükemmel oluyor.. Şiddetle tavsiye ediyorum... Pişman olmazsın...
    Teşekkürler yorumun için bu arada bugün bi arkadaşla konuştum kafama takıldı skydome olan araçların kaskosunun daha yüksek tutabileceğini çünkü sonuçta cam tavan olduğu için hasara karşı daha hassas olduğunu söyledi sen ne kadar ödüyosun kaskoya yada normal araçtan ne kadar farkediyo kasko cam tavanla?

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Skydome aracın üzerinde standart bir özellik olduğu için artı bir ücret ödemiyorum ben.. Allah göstermesin kırılsın patlasın direk kaskodan karşılanıcak.. Ama kasko yaptırırken muhakkak standart üzerinde skydome olduğunu belirt ve aracın özelliklerine SKYDOME vardır ibaresi konulsun.. Benim kaskom %50 hasarsızlık indirimiyle 656 TL ye kestirdim...
    Skydome dan şaşma... Çok büyük bir keyiff....

vedat güçük
    Phaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 43

Kaskomda ekstradan bir artış söz konusu olmadı. Balkon altı muhabbetine gelince saksı düşecek olduktan sonra ha cam olmuş ha sac olmuş zarar gördükten sonra herikiside olacak. uzun yolda muhteşem bir zevk gökyüzü manzarası eşliğinde yolculuk yapmanın tarifi yapılamaz. geçen yaz temmuzda antalya yolcuğulumda bir tek cam tavan açtım klime cam hiçbirine gerek duymadım. bence kezinlikle almanı tavsiye ederim sonradan pişman olma. haa bu arda sese ve suya gelince 2 sene olacak daha hiç bir şey yok.

Serkan Küçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ekstradan ücret istemiyolarsa skydome için sorun yok tabiki ben mutlaka ve mutlaka taktırmak istiyorum hatta bu arabayı almamdaki belki en büyük etken skydome taktırmamak olmaz yani

Mehmet BAŞLI
    mehmetbasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 72

Alıntı Phaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaskomda ekstradan bir artış söz konusu olmadı. Balkon altı muhabbetine gelince saksı düşecek olduktan sonra ha cam olmuş ha sac olmuş zarar gördükten sonra herikiside olacak. uzun yolda muhteşem bir zevk gökyüzü manzarası eşliğinde yolculuk yapmanın tarifi yapılamaz. geçen yaz temmuzda antalya yolcuğulumda bir tek cam tavan açtım klime cam hiçbirine gerek duymadım. bence kezinlikle almanı tavsiye ederim sonradan pişman olma. haa bu arda sese ve suya gelince 2 sene olacak daha hiç bir şey yok.
    düşen saksı cam tavanda kafana gelir ama sac tavanda sadece tavana hasar verir.Ama hasarlı bir sac tavanı düzelttiğinizde hiç kimseye anlatamazsınız bu aracın ciddi bir hasar almadğğını veya takla atmadığını. ama cam tavanda üniteyi komple yenilersiiz kimöse anlamaz servis kaydı hariç. Ama cam tavanda veya geniz sunrooflu bir araçla Allah göstermesin taklalı bir kazayı düşünemiyorum bile.. Henüz araçlarınız yeni olduğu için sızdırma ve sess problemi yaşamayabilirsiniz blki de çok ihtimam gösterdiğiniz için de sorun yaşamıyor olabilirsiniz. ama biraz araştırın özellikle skydome tarzı tavanları mesela Mercedes a serisi ve megane 2. emin olun çoğu kullanıcı bu kanuda ciddi sıkıntılar yaşadılar inanmazsanız bu araçların forum sitelerini takip edebilirsiniz.araçların kasko bedelleri donanımlarına göre değişiyor. dolayısıyla skydome kasko bedelini ve ödeyeceğiniz rakamı yükseltiyor hangi kaskoya sorarsanız sorun.

Sayfa 1/2 12 SonSon