Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Opel Astra 1.3cdti İşkencesi

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Standart Ce: Opel Astra 1.3cdti İşkencesi

Alıntı fct1071 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet 1.6 benzinli sürdüm (lpg yok) performansı ciddi anlamda kötüydü.

Benimde teyzemde 2009 h kasa 1.6 easytronic var, şöyle anlatayım 80'le gidiyorsunuz önünüze bir araç geldi ve sizde kickdown'a düşürmeden nazlı nazlı sollayayım diyorsunuz ve hafiften gaza basıyorsunuz, araba "abi bana mı dedin" der gibi umrunda olmuyor. biraz daha gaz biraz daha gaz derken araba birden vites düşürüyor, solladığınıza sollayacağınıza pişman ediyor.
    Bence sizin kullandığınız araçlar sıkıntılıymış. Arkadaşımın 1.6 benzinli enjoy 2005 full astrası vardı. Elektronik süspansiyon vs. 2 sene kullandı aracı. Benimde bir çok defa kullanma şansım oldu. Araba 1-2-3 kafa kaldırıyordu resmen. Elektronik süspansiyonu açtığında dengeyi kendi sağlıyordu. Viraja girerken verdiği güven hissi çok farklı. Yani demem o ki siz sırf kötülemek için arabaya kötü yaklaşmışsınız. Opel 'i sevdiğimden değil. Alman Tofaş 'ı diyorum ben Opel 'e ama Astra nın hakkı da yenmez yani. Bu kadar yerden yere vurmanın alemi de yok.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sizin kullandığınız araçlar sıkıntılıymış. Arkadaşımın 1.6 benzinli enjoy 2005 full astrası vardı. Elektronik süspansiyon vs. 2 sene kullandı aracı. Benimde bir çok defa kullanma şansım oldu. Araba 1-2-3 kafa kaldırıyordu resmen. Elektronik süspansiyonu açtığında dengeyi kendi sağlıyordu. Viraja girerken verdiği güven hissi çok farklı. Yani demem o ki siz sırf kötülemek için arabaya kötü yaklaşmışsınız. Opel 'i sevdiğimden değil. Alman Tofaş 'ı diyorum ben Opel 'e ama Astra nın hakkı da yenmez yani. Bu kadar yerden yere vurmanın alemi de yok.
    Arabaları kötülemek için niye kötü yaklaşayım ki? iki araçta kendi aracımız biri abimin biri teyzemin. ikiside bakımlı boyasız darbesiz araçlar. yani mal neyse o. elektronik süspansiyon dediğiniz şu sport tuşuna basınca mı devreye giriyor? o herneyse onunla bi alıp veremediğim yok yol tutuşunda eleştirdiğim bir yan yok. ama iki araç ta (1.3 olan 44.000'de - 1.6 olan 7000(yedi bin) km'de) 1-2-3-4-5-6 hangi viteste denersen dene öyle kafa kaldıran yok siz 1.6 turboyu kullanmış olamayasınız? Yalnız bizim 1.6 motor olan astra otomatik vites daha doğrusu otomatiğimsi hantallığı ondan kaynaklanıyor da olabilir. kafasına göre vites değiştiriyor easytronic.
    A.T.K.ve Y.

Ahmet Efe
    cagris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Bu opel beygirleri kesin yanlış hesaplıyor. 1.2 85lik corsa 70 beygirlik çıkmışti ekspertiz testinde. Kesin bu opelde bi sıkıntı var. Bizdeki opel düşkünlerini anlamak ayrıca bi zor zaten.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

1.3 cdti kullanıoyurm 2 gündür opel corsa d 2011 model valla fena değil bana hoş geldi tam şehir içi arabası yakıtını ölçemedim ama
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

Corsa D puntoya çok fazla benziyor. sürüş olarak ta punto gibi mi? dışardan kaba hatlarıyla çok farklı durmuyor
    A.T.K.ve Y.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Ben 1.6 Benzinli Manuel vites kullandım. Hemde araç 170 bin km de
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

babam 2010 yılında sıfır 2011 astra h sedan 1.3cdti aldı 1yıl kadarda kullandı aracı 4kişilik bi aileyiz genelde de bagaj hep doludur ve oturduğumuz yer rampa doludur deve bağırtan derler buralara dediğiniz gibi birşey nedense biz hiç yaşamadık. bence de motor o kasaya az geliyordu ama kalkış olsun hızlanma olsun 1.3 için hatrı sayılacak seviyede iyidi sollamada devire vurmak gerekiyordu tabi ki 1.6golf gibi bi araç değildi. 1kez uzun yol yaptım araçla önce edirne oradan da çeşmeye gittim klima hep açıktı çekiş kaybı farketmedim. sizin kullandığınız araç normal değilmiş bence balata kokusu rampada kalma falan 1.0 poloya 4kişi binip dolaybağına çıkıyoruz biz 1.3 araba nasıl kalıyor rampada

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

demek ki rampadan rampaya, astradan astraya fark var o zaman
    A.T.K.ve Y.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Burda bazı arkadaşlar canla başla opelin zaafını kapatmaya çalışsalarda görünen köy klavuz istemez.Ben fatih arkadaşın söylediklerine katılıyorum.Gerek kullanan birisi olarak gerekse teknik ve fizik kuralları yönünden işe bakarsak suyun sıfırın altında donması ne kadar gerçekse 1.3 90 hp motorun 1300 kilo civarı bir araçta hantal olması da o kadar gerçektir.1150 kiloluk 90 beygir puntonun kalkışı bile bazı kesimler tarafından eleştirilirken nasıl 1300 kilo civarı bir aracın kalkışı hantal değil dersiniz anlamış değilim.Fiziken söylediğiniz şey mümkün değil zaten.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

halil cankurt
    freeboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

1.6 golf gibi değildi.1.6 bravo gibi desen vw hayranlığın ortaya çıkmazdı astra h kasa dünyanın en iyi araç test eden programında ti ye alınan bir araç astra j ise ağır fakat yola feci yapışan bir kasa kullanıcıları 3 4 bin devirle kaldırıyor o aracı ve gidiyor araba 3 4 bin devirle 2 3 4 yaptımı oluyor. Zaten yakmıyor araba kalkarken biraz yuklenicen sollama yaparken vites küçültüceksin j kasa 95 bg zaten 0 100 ü boşverin 100 den sonrası 1.6 136 beygir kopmaya devam eder.

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

abim hala kullanıyor astrayı, çok ilginç gayet te memnun görünüyor. bir kaç seferdir 75 beygirlik puntoyla kırmızı ışıkta kalkarken geçiyorum, "bu ağır araba normaldir" deyip gidiyo
    A.T.K.ve Y.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

şu bir gerçek ki opel alman tofaş ıdır bence opel in fiat tan renault tan bir farkı yok hatta renault bence opel den bazı modeller bazında daha üstün mesela clio corsa dan çok daha şık ve iyi bir araç captur da mokka dan daha güzel bir araç dizel motor olarakta renault un dci leri çok başarılı şimdi kalkıp demeyin opel multijet kullanıyor diye opel 1,6 dizellerinin multijet le alakası yok ve oldukça sorunlu forumlarda şikayetleri okuyabilirsiniz.Ben 70-75 cıvarı bir araç alacak olsam vw ne , ford a veya temiz ikinci el volvo lara bakarım opel akılma bile gelmez ancak herkes farklı düşünebilir tabi.

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Valla opel o kadar da küçümsenecek bir araç MOKka ve captur demişsiniz ama mokka kalite anlamında capturun içinden geçer Renault'da ben kendimi güvende hissetmiyorum Açıkça kapılar çok hafif ve ince geliyor kaza testinden 5 Yıldız alabilir ama Şahsi düşüncem insana güven vermiyor ayrıca opel artık kendi dizel motorunu üretiyor 136 hp güç üretiyor motor opelin bana kalırsa en büyük sorunu ağarlık bundan dolayı performans Düşüyor ve çok yakıyor şu an İnsignia kullanıyorum 17.000 km deki arabayı 50.000 tlye aldım ve satsam daha iyisini almak için en az 40.000 daha koymam Lazım kendi seviyesindeki arabalardan daha ucuz ve Parasını sonuna kadar hak ediyor bence
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T
    eski dizelci eski puntocu

halil cankurt
    freeboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Yeni kasa astra geliyor o 250 kg hafifletilmiş artık plakalarına bakarız ama çok pahalı olacaktır tahminim bide otomatik 1.6 136 bg olacaktır mokka öyle geldi çunkü. Opelin kendi motoru denmiş ama sanmıyorum satıci arkadaş chip lenmiş bravo motoru olduğunu söyledi. Doğruda olabilir yanlış ta fakat gm ve fiat ortak çalışıyor. O yüzden mantıklı gibi sonuçta arge yapıp okadar para harcayıp opel apayrı bir motor yapmaz gibime geliyor. Ama aktarma organları vs. Farklı orası kesin ama motor teknolojisi farklı olmayabilir
    Konu freeboyyy tarafından (14/06/2015 Saat 02:22 ) değiştirilmiştir.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla opel o kadar da küçümsenecek bir araç MOKka ve captur demişsiniz ama mokka kalite anlamında capturun içinden geçer Renault'da ben kendimi güvende hissetmiyorum Açıkça kapılar çok hafif ve ince geliyor kaza testinden 5 Yıldız alabilir ama Şahsi düşüncem insana güven vermiyor ayrıca opel artık kendi dizel motorunu üretiyor 136 hp güç üretiyor motor opelin bana kalırsa en büyük sorunu ağarlık bundan dolayı performans Düşüyor ve çok yakıyor şu an İnsignia kullanıyorum 17.000 km deki arabayı 50.000 tlye aldım ve satsam daha iyisini almak için en az 40.000 daha koymam Lazım kendi seviyesindeki arabalardan daha ucuz ve Parasını sonuna kadar hak ediyor bence
    mokka yı bizzat kullandım mokka tipik bir b-suv dur corsa dan kalite olarak hiçbir farkı yok captur danda kaliteli değil ayrıca donanım ve tasarım olarakta captur mokka dan çok daha şık duruyor ayrıca n-cap tan iyi sonuçlar alıyorsa kapıların ince olması sadece size öyle geliyordur ağır araç yapmak sağlam olduğu anlamına gelmiyor maalesef

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

mokkayı da capturu da kullanmadım ama mokka çok şekilsiz duruyor. Captur ona göre daha tarz duruyor. 250 kilo hafifletilmiş astraya gelince, 250 kilo arabadan ne çıkarmışlar
    A.T.K.ve Y.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Opeller biraz nazlı arabalar.Maximum hızlarına da çok geç ulaştıkları söylenir, tarafımdan da 1.7 DTI'dan tutun 2014 Corsa 1.3'e kadar tercrübe ettim.Opel serisi kronik sorun seviyor malesef, biraz sıkıntılı bi araç.

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Konu Ce: Opel Astra 1.3cdti İşkencesi

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mokka yı bizzat kullandım mokka tipik bir b-suv dur corsa dan kalite olarak hiçbir farkı yok captur danda kaliteli değil ayrıca donanım ve tasarım olarakta captur mokka dan çok daha şık duruyor ayrıca n-cap tan iyi sonuçlar alıyorsa kapıların ince olması sadece size öyle geliyordur ağır araç yapmak sağlam olduğu anlamına gelmiyor maalesef
    Ağar olmak Güvenli demek değil ama hafif bir Arabanın aldığı 5 Yıldız'la ağar bir Arabanın aldığı 5 Yıldız'da bir değil ona kalırsa capturün içiyle de Clionun içi aynı kalite olarak benzer bana kalırsa Renault'un en iyi yanı yürütme masrafı çok az bakımı yakıtı vs ama mesele güven hissi ve yol tutuşsa opel bence çok başarılı
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı freeboyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa astra geliyor o 250 kg hafifletilmiş artık plakalarına bakarız ama çok pahalı olacaktır tahminim bide otomatik 1.6 136 bg olacaktır mokka öyle geldi çunkü. Opelin kendi motoru denmiş ama sanmıyorum satıci arkadaş chip lenmiş bravo motoru olduğunu söyledi. Doğruda olabilir yanlış ta fakat gm ve fiat ortak çalışıyor. O yüzden mantıklı gibi sonuçta arge yapıp okadar para harcayıp opel apayrı bir motor yapmaz gibime geliyor. Ama aktarma organları vs. Farklı orası kesin ama motor teknolojisi farklı olmayabilir
    Opel forumunda gm nin geliştirdiği motor dediler 110 hp ve 136 hp olarak 2 tip açıkcası benim Hoşuma gitti 2016 Astra fiyatına göre düşünülebilir bir araç
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

ORHAN GÜL
    ZeMHeRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 33

O paraya 2010 - 2011 eski kasa focus titanyum alır keyfime bakarım..1.6 dizel 109 beygir araba akıyor yolda..Fiyat olarak aynı..

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon