Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Güzel Özellikler

UĞUR KONAKCI
    .♬..piyanist..♬.. uurknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 182

ilk yağmurda denicem

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Blue&Me ve USB donanımlı modellerde iPhone'u kablo ile araca bağladığınızda bildiğiniz gibi telefon hafızasındaki şarkılar çalmaya başlıyor ve yol bilgisayarı/orijinal navigasyondan şarkıları kontrol edebiliyorsunuz.

Bugün denedim ve gördüm ki telefonunuzda online radyo programları yüklü ise (ben "Radyo" isimli programı ve Fizy'i denedim) bunları da araç hoparlörlerinden dinleyebiliyorsunuz. Hatta Radyo programında kanal adı ve şarkıcı/şarkı bilgileri de bulunduğundan aracın radyo ekranında bu bilgiler görünüyor. Böylece parazitli, düşük ses kaliteli radyo problemim kalmadı Üstelik Radyo programında favorilere kaydettiğiniz kanallar arasında direksiyondaki tuşlarla gezebiliyorsunuz, Fizy ve türevleri ile de ne isterseniz aratıp onu dinleyebiliyorsunuz.

Yalnız şöyle bir detay keşfettim; benim telefonum iPhone 4, eşimdeki 3gs. Eşimin telefon hafızasında şarkı yoktu, haliyle araca bağladığımda çalmaya başlamadı. Aynı Radyo programını çalıştırmama rağmen ses alamadım. Belki hafızada şarkı olmadığı içindir, belki de işletim sisteminden kaynaklanıyordur, bilemiyorum.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sinan UZUN
    Yüksek Lisans sinanuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok
    Edilen teşekkür: 89

Benim araçta daha önce hiç kimse tarafından yazılmayan bir özellik var: Aracın bagajını gece açınca bagaj karanlıktan gözükmüyor. Hırsızlar bagajdakileri görmesin diye yapılmış bir özellik sanırım.

Birde Kaza anında olurda insanlar elleri araç içi tutumaklarda olur o sırada tam tutamakların olduğu yere kesici parça taş vs gelirde yolcuların elleri yaralanır diye önlem olarak araç içi tutu konmamış. İşte özellik dediğin böyle olur.

Not: Bu arada ben tüm tehlikeleri göze alarak aracıma konmayan tutacakların siparişini verdim. Parçalar 170 TL tutuyor servis parça fiyatı 220 TL

5. Bu mesajı için 2 kişi sinanuzun'ye teşekkür etti:

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Arkadaşlar blue and me dışında usb den ipod yönetebileceğimiz bir aparat takılabilir mi acaba orijinal teybe?
    biz gp'yi çok sevdik

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

Alıntı sinanuzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim araçta daha önce hiç kimse tarafından yazılmayan bir özellik var: Aracın bagajını gece açınca bagaj karanlıktan gözükmüyor. Hırsızlar bagajdakileri görmesin diye yapılmış bir özellik sanırım.

Birde Kaza anında olurda insanlar elleri araç içi tutumaklarda olur o sırada tam tutamakların olduğu yere kesici parça taş vs gelirde yolcuların elleri yaralanır diye önlem olarak araç içi tutu konmamış. İşte özellik dediğin böyle olur.

Not: Bu arada ben tüm tehlikeleri göze alarak aracıma konmayan tutacakların siparişini verdim. Parçalar 170 TL tutuyor servis parça fiyatı 220 TL
    serviste montaj dahil ne kadar oluyorki acaba?
    ISmileUDie

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

çok ilginç aracınızın model yılı nedir ? bende 2008 gp multijet dynamic var kapı tavan tutamaçlarıda ( hem ön hem arka sürücü hariç) ve bagaj aydınlatmasıda mevcut ve arkadaşımdada dynamic var onunkide 2007 model mavi fiat logolu ve ondada söylenen parçalar mevcut ? çözemedim sizin araçta olmamasını

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı cihankardes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar blue and me dışında usb den ipod yönetebileceğimiz bir aparat takılabilir mi acaba orijinal teybe?
    Blue&me olmadan olmuyor sanırım
    Aux girişi varsa şarkıları dinlersin tabii ama "kontrol" edemezsin. Bir de fm vericili modeller var ama bunların ses kalitesi kötüdür diye tahmin ediyorum. Sinyal analog olarak gidiyor zira. (Aux'ta da analog ama en azından kablolu)

Sinan UZUN
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok ilginç aracınızın model yılı nedir ? bende 2008 gp multijet dynamic var kapı tavan tutamaçlarıda ( hem ön hem arka sürücü hariç) ve bagaj aydınlatmasıda mevcut ve arkadaşımdada dynamic var onunkide 2007 model mavi fiat logolu ve ondada söylenen parçalar mevcut ? çözemedim sizin araçta olmamasını

Bende 2011 ful kit mjet var. O seri hep aynı çelik jant sis farı var ama ne bagaj lambası ne tutamak var. Açın fiat sitesine bakın adamlar 2013 modelde de bagj lambası ve tutamakalrı opsiyon koymuş. Fiat Punto konfor fonksiyon sekmesine tıklayıp opsiyonlara bakın bagaj aydınlatma opsiyon oarada sorsan araç 2013 model

agop demir
    msi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322
    Edilen teşekkür: 25

Bende bugun bisey kesfettim viraj ici aydinlatmLar devrede iken saga yada sole dondugunuzde ne tarafa donerseniz o tarafin sisi yaniyo ya farlar acikken de ne tarafa sinyal verirseniz o tarafin sisi yaniyo

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Uygunol
    magneta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    48 EU 018
    Edilen teşekkür: 16

Alıntı msi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bugun bisey kesfettim viraj ici aydinlatmLar devrede iken saga yada sole dondugunuzde ne tarafa donerseniz o tarafin sisi yaniyo ya farlar acikken de ne tarafa sinyal verirseniz o tarafin sisi yaniyo
    viraj içi aydınlatmanın amacı zaten o. sistem sis farlarını kullanıyor aydınlatmada.
    ...:::...::: MaGnEtA :::...:::...

cihan kardeş
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Blue&me olmadan olmuyor sanırım
    Aux girişi varsa şarkıları dinlersin tabii ama "kontrol" edemezsin. Bir de fm vericili modeller var ama bunların ses kalitesi kötüdür diye tahmin ediyorum. Sinyal analog olarak gidiyor zira. (Aux'ta da analog ama en azından kablolu)
    Haklısın evren abi. Kendim çok güzel aux kablosu yaptım ama acaba çin malı bile olsa bi modülle direksiyon tuşlarından kontrol edebilir miyiz diye düşündüm. Neyse evo alana kadar böyle idare
    biz gp'yi çok sevdik

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Bende 2011 ful kit mjet var. O seri hep aynı çelik jant sis farı var ama ne bagaj lambası ne tutamak var. Açın fiat sitesine bakın adamlar 2013 modelde de bagj lambası ve tutamakalrı opsiyon koymuş. Fiat Punto konfor fonksiyon sekmesine tıklayıp opsiyonlara bakın bagaj aydınlatma opsiyon oarada sorsan araç 2013 model
    neyse çok önemli ve büyük maliyetli şeyler değil keşke benim araçtada tutamaç ve bagaj ışığı olmasada çelik jant olsaydı tutamaçı çıkmacıdan uygun fiyata alıp montajını kendiniz yapabilirsiniz bagaj lambası desen piyasan binbir türlü çeşidi var o yüzden çok önemli mühim şeyler değil

Sinan UZUN
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neyse çok önemli ve büyük maliyetli şeyler değil keşke benim araçtada tutamaç ve bagaj ışığı olmasada çelik jant olsaydı tutamaçı çıkmacıdan uygun fiyata alıp montajını kendiniz yapabilirsiniz bagaj lambası desen piyasan binbir türlü çeşidi var o yüzden çok önemli mühim şeyler değil

Maliyetli değil mi ? çelik jantmı olsaydı ? ikisinin toplam maliyeti çelik jant maliyetiyle aynı; şöyleki tutamakalrı çıkmacıdan alırsanız bir işinize yaramıyor çünkü tutamak yerlerinde içi tutmayı sağlayacak aksam yok yani tutamakların yerinde bir plastik koruyucu var tutamakları takmak için onları çıkarttığınızda boş olan o yere somunu vidası vs de almanız lazım ve bunlar çıkmacıdan alınamıyor nedeni ise o vidanın bir kere monte edilmesi ve sökülememesi sökülünce işe yaramıyormuş. Tutamaklar ve iç tuttutma aparatlar servis fiyatı 200 TL felan işçiliğede 20 Tl koysanız 240 TL Gelelim bagaj lambası işine bagaj lambasının olduğu yer boş ve elektrik buraya çekilmemiş bunun servisteki ücreti bagaj kiliti değişecekmiş elektrik çekilecekmiş yaklaşık 6 ay önce 250 TL denmişti genel toplama bakalım 490 TL 500 Tl ye çelik jant alınır mı alınmaz mı siz karar verin.

Birde arabanıza her binen insanın kolunu tutmak için havaya kaldırdığında kolalrının havada kalması ve bu kadar para verdin bu yok mu demesi bir sorun oluyor. Ben daha arabamda çelik jant olduğu için ne güzel jantlar diyeni duymadım ama tutamağa uzanıpda yerinde bulamayanalrın selzenişlerinede sürekli şahit oluyorum. tutamak işini nasipse hallettik gibi. otomotivden 170 YL ye parçaları sipariş verdim sağolsunlar iyi teklif verdiler.
    Konu sinanuzun tarafından (27/03/2013 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.

cihan kardeş
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604

Yine bir "gizli özellikler" konusu daha "araçta olmayanlar"a dönüşmüş.
    biz gp'yi çok sevdik

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Bu giderken bagaj açılmama,sanırım belirli bir hız için geçerli..Ben yavaş giderken denedim açıldı..Gıcık oldum araçtan inip kapatmak zorunda kaldım..Acaba 20km/h ta kapılar otomatik kitleniyor,bagaj açılmama hızıda o mu?

Okan Kaya
    Kanky kanky54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    54 ZE 344
    Edilen teşekkür: 21

dualogic olanlarda araç hareket halinde kapıyı açarsanız vites boşa geçiyor ve ötmeye başlıyor
    Sakalım çok , sözüm yok !

2008 Fiat Grande Punto 1.3 multijet dynamic 90 hp Dualogic
    2007 Seat Altea 1.6 Staylance 102 hp

20. Bu mesajı için 2 kişi kanky54'ye teşekkür etti:

KENAN YALÇIN
    kartal3520 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 19

Emniyet kemeri takılı olmadığı zaman aracınızda start/stop varsa çalışmıyor.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mertcan Nergis
    jordanmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 60

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu giderken bagaj açılmama,sanırım belirli bir hız için geçerli..Ben yavaş giderken denedim açıldı..Gıcık oldum araçtan inip kapatmak zorunda kaldım..Acaba 20km/h ta kapılar otomatik kitleniyor,bagaj açılmama hızıda o mu?
    büyük ihtimal evet bende denemiştim 20km üstünde açılmıyor ama altında açılıyor..

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Bana göre en gizli özellik; dijital klimalı puntolardaki dijital klimanın iç sirkülasyon tuşuna uzun süre basıp ardından klima ekranından motor devri, hız, motor suyu sıcaklığı bilimum ıvır zıvırın öğrenilmesidir

Yeni 2013 Puntolarda anı durum devam ediyor mu bilmiyorum, denemek lazım.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

25. Bu mesajı için 3 kişi erdiyilmaz'ye teşekkür etti:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

bi özellik aklıma geldi. Koltuklar antisubmarining yani kaydırmaz. Kaza anından çarpmanın şiddetiyle sürücüyü koltuğa sabitliyor. Yani popomuz kaymıyor
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon