Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 21 ile 32 arası

Konu: Araç Far Sistemleri ile İlgili Genel Bilgiler

Deniz Hamamcioglu
    denizhamamcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    ..
    Edilen teşekkür: 114

Alıntı b55can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala çok ilginç geliyor bu durum, ilk fırsatda gideceğim, yanlız çıkmacıların sağlam bir ürünü kırdığını ilk defa duyuyorum.

O farı kırdıkdan sonra kimseye ne gündüz farını halkalarını nede ledli sinyal bölümünü satabilir.

Hatta şöyle deyiyeyim arkadaşımın Vectra C aracı için bir adet far lazım olmuşdu, neyse bulduk aldık ama 1-2 çıkmacı farı satmadı komple set dedi bozamam dedi, ne demek istediğini sorduğumuzda;

Bu araç arkadan darbeli önüde hasar yok önden darbeli bir araç geldiğinde komple veriyoruz dedi, yani tampon ızgaralar vs set şeklinde, bırak farı kırıp içindeki merceği satmayı adamlar tek far bile vermeyebiliyor bazen.

Nedense bize bir türlü böyle bir satıcı denk gelemedi, geçen ay başka bir arkadaşın Golf 1 aracına çamurluk bakaliti alıcakdık neyse bulduk araç heralde 10 yıldır duruyor, adam dedi üstünden kendin sökersen 200 liraya veririm, ben şu an onla uğraşamam dedi, sizin satıcı gerçekden çok acayip bir insanmış.

Dükkanın adı kredi kartı extrenizde yazıyordur zahmet olmaz ise bakıp yazamısınız, kartla aldım demişdinizde ondan söyledim. Belki bu şekilde dükkanı bulmak daha kolay olur

Bir daha sıfır F10 farına denk gelirseniz,bu sefer kırdırmadan alırsanız ben 750 Tl den talibim.
    Kıracağını tahmin etmiyordum zaten Farı açmak için kolay bir yöntem keşfetmişler herhalde, nasıl söküp verecek acaba diye beklerken ani bir çekiç darbesiyle kırdı. Mercekleri söküp verdi. Selenoid kablosunu da alabilir miyim dedim, hangi kablo olduğunu bilmediği için gösterdim, onu da verdi. Sonra yüzsüz gibi mercek kapaklarını da sordum, ona da tamam dedi. Hatta ihtiyacım olmamasına rağmen belki lazım olur diye mercekleri tutan plastik ayakları da istedim. Onları da verdi. Fişi şu an bulamadım. Ancak harcama özetlerime internetten bakıp yakın zamanda söyleyeceğim

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

benim düşüncem zaten F10 alan adam kaza yapsa bile gidip çıkma parça almaz servise gider bunlarda elimde kalır diye düşünüp kırıp vermiştir mercekleri
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

metin koca
    b55can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Öyle bişey olsa keşkede bütün yeni bmw,mercedes ,porshe parçalarını toplasak hem sıfır olmasada olur

Deniz Hamamcioglu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    ..

Valla ne mantıkla kırdığını bilemiyorum. Çok merak ediyorsanız gidince sorun. Dükkanın adına henüz internetten bakamadım. Eski telefon hattım kullanmadığım için kapandığı ve bankada eski telefonum bulunduğu için internet şubesine giriş yapamıyorum (eski hattıma akıllı sms göndermeye çalışıyor). Boş bir vakitte kayıtlı olduğum şubeye gidip yeni telefonuma yönlendirtmem gerek. Ya da tekrar çıkmacıya yolum düşerse o zaman bakarım. Ancak sık sık çıkmacılara giden ve sanayiyi bilen birisi olarak eski tarifimle çok rahat bulursunuz. Sarıoğlu (ya da Sarı'lı bir şey) BMW çıkmacısının yan dükkanı.

Osman KOCA
    cezalandirici083454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34GZ2403
    Edilen teşekkür: 18

Selamunaleyküm
    Benim punto evo aracın kısa farları kesti.
    H4 lamba lmam gerek ozaman. Tavsiye edeceğiniz model varmı. 2 sinidemi değiştirsem daha iyi olur. Ben değiştirebilirmiyim.

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Alıntı cezalandirici083454 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamunaleyküm
    Benim punto evo aracın kısa farları kesti.
    H4 lamba lmam gerek ozaman. Tavsiye edeceğiniz model varmı. 2 sinidemi değiştirsem daha iyi olur. Ben değiştirebilirmiyim.
    kendi aracımda Osram Breaker H4 kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim , Philips Extreme Vision H4 de tavsiye ederim alttaki kendi konum resimlerle beraber , değiştirmesi kolay kaputun içinden farın arka kapağını açıyorsunuz ampülü çıkartıp yerine yenisini takıyorsunuz oturtup aynı şekilde kapayın tamamdır

https://forum.grandepuntotr.com/yede...r-plus-h4.html
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

çok ama çok faydalı bir paylaşım olmuş.
    emeğinize sağlık.
    keşke bu konu sabitlense.
    merak eden herkes kolay ulaşabilse.

Kaya ÇORAK
    Arkheon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 33

Standart Cevap: Araç Far Sistemleri ile İlgili Genel Bilgiler

Görmeyenler vardır diye konuyu hortlatayım ayrıca elinize sağlık.

zafer koçyiğit
    zaferqw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok

Motorsiklet 'de beyaz ısık ıstıyorsak nasıl bır ampül kullanmalıyız. Motorsiklet'de kullanılan ampül çeşitleri tipleri nelerdı ?
    Mumkunse bu soruyuda yanıtlarmısınız .

Deniz Hamamcioglu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    ..

Yazıyı beğenen herkese teşekkürler. Foruma iş yoğunluğum sebebiyle artık pek giremiyorum. Zafer Bey, özel mesajınıza yanıt gönderdim.
    Konu denizhamamcioglu tarafından (05/04/2016 Saat 15:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: Teşekkür mesajı eklendi.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Samet Ünlü
    efsanedogus2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01ff955

Alıntı denizhamamcioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazıyı beğenen herkese teşekkürler. Foruma iş yoğunluğum sebebiyle artık pek giremiyorum. Zafer Bey, özel mesajınıza yanıt gönderdim.
    Hocam konuyu hortlatıyorum ama bir sorum vardı benim. Ondan önce verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bende 2004 model fiat albea 1.3 2 e.l var. Araca xenon far taktirmayı düşünüyorum. Internette bilgilere ulaşamadım belki siz yardımcı olabilirsiniz. Ben hem beyaz hem de önümü rahat görebileceğim bir far ıstiyorum. 4500 veya 5000 iyi gibi. Fakat farlar mercekli mi veya hangi kodlu farı almam gerektiğini bilmiyorum nereden öğrenebilirim? Teşekkürler.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı efsanedogus2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam konuyu hortlatıyorum ama bir sorum vardı benim. Ondan önce verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bende 2004 model fiat albea 1.3 2 e.l var. Araca xenon far taktirmayı düşünüyorum. Internette bilgilere ulaşamadım belki siz yardımcı olabilirsiniz. Ben hem beyaz hem de önümü rahat görebileceğim bir far ıstiyorum. 4500 veya 5000 iyi gibi. Fakat farlar mercekli mi veya hangi kodlu farı almam gerektiğini bilmiyorum nereden öğrenebilirim? Teşekkürler.
    xenon değilde led öneririm tesisatı kesme biçme olmadan normal ampul gibi takabilirsiniz geri eski ampule geri dönmek isterseniz değişimi kolay

elektrikçiler ellerinde kalan xenonlardan ötürü xenon önerebiliyor bu durumla karşılaşırsanız led isteyin
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Sayfa 2/2 İlkİlk 12