Sayfa 3/78 İlkİlk 12345672353 ... SonSon
1543 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Murat ÖZDİLEK
    MOZDİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DB 6402
    Edilen teşekkür: 1

arkadaşlar slm, daha önce lpg'li arabalarım oldu ve sizlerle paylaşmak istediğim birkaç husus;bagaja koydurursanız eğer; taksicilerin simit lpg'ler diye tabir ettikleri lpg çeşidi var.stepnenin yerine koyuyorlar ama hacmi küçük haberiniz olsun. diğer bir paylaşımım da; ilk çalıştırmada benzinle çalışıp daha sonra lpg'nin devreye girdiği modelleri şimdi taksiciler daha çok tercih ediyorlar, çünkü ilk çıkanlarda bu durum manueldi ve çoğu arkadaş benzinliye geçirmiyordu ve bir süre sonra çoğunun motoru kurum bağladı ( gerçi şimdiki tüplerin çoğu zaten ilk çalışmada benzinle çalışıp otomatik olarak lpg devreye giriyormuş ) bilginize....

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

Alıntı MOZDİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar slm, daha önce lpg'li arabalarım oldu ve sizlerle paylaşmak istediğim birkaç husus;bagaja koydurursanız eğer; taksicilerin simit lpg'ler diye tabir ettikleri lpg çeşidi var.stepnenin yerine koyuyorlar ama hacmi küçük haberiniz olsun. diğer bir paylaşımım da; ilk çalıştırmada benzinle çalışıp daha sonra lpg'nin devreye girdiği modelleri şimdi taksiciler daha çok tercih ediyorlar, çünkü ilk çıkanlarda bu durum manueldi ve çoğu arkadaş benzinliye geçirmiyordu ve bir süre sonra çoğunun motoru kurum bağladı ( gerçi şimdiki tüplerin çoğu zaten ilk çalışmada benzinle çalışıp otomatik olarak lpg devreye giriyormuş ) bilginize....

dostum zaten bızım gp lere sıralı sıstem dısında başka sıstem takılmıyor dıye bılıyorum öbür türlü senın dedığın gıbı olursa arabayı çöpe atmak olur zaten bılgın için sağol şahsen sana benım sısıtemden kısaca bahsedeyım araç benzsınle çalısıyor ve her zaman deponda çeyrek depo olma zorunluluğu var yanı benzın lambası yanmamalı enjeksıyon sısıtemı arıza yapmaması için benzınle çalışan motorumun ısısı 30 derece ye gelmedığı sürece kendımı yrtsam Gp yı patlatsam araba lpg ye geçmez, geçıremem sıstem bu çünkü. motora zara verme olayı % 0 artı % 05 ve %10 arası performans sağladığı gıbı aracın lpg lı olduğunu ancak pompaya yanaşşınca hatırlıyorsun ben geçen yıl temmuz sonundan berı kullanıyorum :ok: :ok: bugune kadar bır sıkıntım yok geçen hafta sonu bursaya gıdıp geldım toplam 473 km yolyaptım ve yaktığım yakıt inanması zor bende çok şaşaırdım ama malesef 33ytl depo fulleyıpgıttım geldım yaptığım km yukarda tekrar fulledım 33 ytl aldı depom ha bu arada bende 40lt simit depo var stepneın yerınde saygılar merakedılen bır şey olursa kulanıcısı olarak ben burdayım :telekom: :telekom:

Murat ÖZDİLEK
    MOZDİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DB 6402
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı vulas54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum zaten bızım gp lere sıralı sıstem dısında başka sıstem takılmıyor dıye bılıyorum öbür türlü senın dedığın gıbı olursa arabayı çöpe atmak olur zaten bılgın için sağol şahsen sana benım sısıtemden kısaca bahsedeyım araç benzsınle çalısıyor ve her zaman deponda çeyrek depo olma zorunluluğu var yanı benzın lambası yanmamalı enjeksıyon sısıtemı arıza yapmaması için benzınle çalışan motorumun ısısı 30 derece ye gelmedığı sürece kendımı yrtsam Gp yı patlatsam araba lpg ye geçmez, geçıremem sıstem bu çünkü. motora zara verme olayı % 0 artı % 05 ve %10 arası performans sağladığı gıbı aracın lpg lı olduğunu ancak pompaya yanaşşınca hatırlıyorsun ben geçen yıl temmuz sonundan berı kullanıyorum :ok: :ok: bugune kadar bır sıkıntım yok geçen hafta sonu bursaya gıdıp geldım toplam 473 km yolyaptım ve yaktığım yakıt inanması zor bende çok şaşaırdım ama malesef 33ytl depo fulleyıpgıttım geldım yaptığım km yukarda tekrar fulledım 33 ytl aldı depom ha bu arada bende 40lt simit depo var stepneın yerınde saygılar merakedılen bır şey olursa kulanıcısı olarak ben burdayım :telekom: :telekom:
    o zaman süper , benim eski arabada eski sistem vardı ordan biliyorum. demekki artık bütün modeller seninde söylediğin gibi yeni. gerçekten yaptığın km gerçekten çok iyi

Tayfun Gürkan SÜREN
    tigis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 FT 643
    Edilen teşekkür: 4

vedat hocam vallahi yazdıklarını okuyunca hemen adaya gelip şu lpg yi benim araca bağlayasım geldi abi rakamlar çok iyi
    gelsem herhalde yardımcı olursun değil mi?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bir de arkadaşlar sıralı sistemlerde motor belirli bir devirden sonra (Örneğin 5000d/d) tekrar benzine dönüyor duyduğuma göre, kullananların yorumu nedir acaba?

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

vulas abi sen naptın 69 lira yakmıs kmde uffbe yalnıznaısl kullandın herhalde cok nazik incitmeden kullandın sen bu arabayı bana oyle geliyo. bu arada bende okumusutm belli bi devirden sonra bazı markalar yetiştiremiyor diye ama ben 5000 devir gordum ve benzine gecmedi bundan sonra 6000 deviri zorluycam baklaım ozaman gececekmi bende merak ettim.
    bu arada bende vulasın tuketim değerlerini gorerekten lpg taktırmaya karar verdim. ve iyide yaptıgıma inanıyorum. tuketim değerlerini gordukten sonrada insallah pişman olmam ama olacagımı da zannetrmiyorum

Boran Tolga Demir
    matrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Mango Turuncu
    Edilen teşekkür: 23

arkadaşım hayırlı olsun

atiker kullanan tanıdıklarım var yerli malı yurdun malı
    ben sorun yaşayacağını sanmıyorum
    benim daha evvelki arabama tek nokta enjeksiyonlu idi bende 6 ay araştırıp voltran taktırmıştım o da yerli malı çok da memnun dum
    şehir dışı 87 bin lira
    şehir içi 110 ila 120 bin lira arasında yakıyordu
    ne ayar nede farklı bir sorun yaşamadım
    benzin de 190 zor yapıyordu
    gazda 190 ı gördüm yani performans da iyiydi
    gaz fiyatı o zaman da aynıydı yani 1 470 idi
    tekrar hayırlı olsun
    1.3 Multijet 90 hp ve turruncuuu
    Tolga

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de arkadaşlar sıralı sistemlerde motor belirli bir devirden sonra (Örneğin 5000d/d) tekrar benzine dönüyor duyduğuma göre, kullananların yorumu nedir acaba?

arkadaşım dedığın olayı ben yaşadım ve hemen servıse gıttım (lpg) bune dıye cevap çok basıttı arabandakı gaz yaptığın hıza göre depoda çok az ne alaka falan dedım adam sordu deponda yakıt nekadar var dedı bende tek lamba yeşil dedım gel dedı gıttık depoya 20ytl lık daha ekledık ve denedık araba 6000 küsürlerde devır ve hız azeğimli yolda 195 km hızda ve sorun yok lpg devam sonra gazım yıne tek lambaya düşünce denedım3-5 gün sonra gerçekten araba devırı boş ver 130 km hızdan sonra benzıne geçer gıbı sınyal vermeye başladı (ama benzıne geçmıyor sadece sınyal verıyor) )) daha sonra bunu bır kaç kez yıne denedım adamın dedığı doğru çıktı anlayacağınız depodakı gaz 15 litrenın altına düşünce bu sorun 5000-6000 devırı bılememde 130- 140 tan fazla hızlı gıdersenız oluyormuş amasorun değilyanı depo dolu gezın veya yaptığınız hızı en iyisiz bılırsınız eğer ben yok arkadaş 150-190 km hız yapacam dıyorsanız 15 lıtreden fazla gazınız olsun depoda gerçe türkiyede süreklı o hızla gıdecek ne yol nede izin veren trafık kanunu var

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

matrox tesekkürler. valla bizde guvenerek taktırdık bakalım insallah sorun yasamayız. insallah iyi olurda hem biz kazanırız hemde yurudmuz kazanır

ferruh biner
    ferruh25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    25FR***
    Edilen teşekkür: 13

Arkadaşlar Benim Araba şu Kiş Günlerin De 270 Ytl Tam ölçüm Yakiyor 1.4 16v 95 Bg Erzurum Soğuğu 4 Lastik Kişlik 195*60*15

Nafiz UYBAT
    SONAX ALSANCAK 4216059 Nafiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 247

Standart 1.4 8v 77 hp GP için sıralı LPG görüşleriniz.

Merhaba arkadaşlar.
    GP m için doğrumu yanlışmı bilmiyorum ama sıralı LG düşünüyorum.Genelde 7 litreden aşagı yakamıyoruz.Bu bi çözüm olurmu.

çağatay bayraktar
    cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 BC 2556
    Edilen teşekkür: 63

henüz garanti süresi dolmadıgı için tahminim insanlar takıtrmıyorlar, ancak her arabada kaliteli bi sıralı oto gaz sisteminin yakıtta %55 tasarruf sagladıgını biliyorum.

Nafiz UYBAT
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

izmir de enriko aliberti üstünden BRC marka garanti dışı olmadan takılabiliyormuş.Anlaşmaları varmış.

Hakan Yalçın
    Radiance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 120

7 litre civarında yakıyorsa km de yaklaşık 21 kuruş tüketiminiz var demektir ki benim sattığım paliomun lpg tüketimi bu kadardı.

lpg taktırmanızın olumlu yanları
    yaklaşık % 30-35 civarı tüketiminiz düşer.

arabanın çekişiyle ilgili hissedilir bi fark yaşamazsınız.

arabayı satmak isteyince benzinin pahalı olması yüzünden benzinli araba
    almak istemeyen kişilerin aracınızla ilgilenme ihtimali artar.

olumsuz yanları ise,

kapalı otoparklara girmekte zorluk yaşarsınız.

bagajınızda stepne sorun olur.

sıralı sistem lpg dönüşümünün fiyatı ve ruhsata işlenmesi için yapacağınız masrafı çıkarmak için, eğer aracı çok fazla kullanmıyorsanız geçen süre bir kaç yılı bulabilir.

arabınızın orjinalliği bozulur hasbelkader montajı düzgün yapamazlarsa göstergelerde zaman zaman beliren arıza lambası, rolantide titreme, silkeleme gibi sorunlar canınızı sıkabilir.

15. Bu mesajı için 7 kişi Radiance'ye teşekkür etti:

Nafiz UYBAT
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

1.2 16v 2005 paliom da var 65ytl ye 480 km gidiyor.Taktırmanın yakıtı Yarı dan fazla düşüreceğini düşünüyordum.Tabi şanssızlık olurda dediğiniz komplikasyonlar da oluşmazsa.titreme ıvır zıvır.ama stepne dediğin gibi sorun.

Peki aracımın 8v oluşundan kaynaklanabilecek bi sorun olurmu sizce arkadaşlar.

Hakan Yalçın
    Radiance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 120

lpg fiyatı benzin fiyatının yarısından zaten fazla, buna lpg tüketiminin litre olarak benzinden %20-25 fazla olması ve araçtaki herhangi bir arızanın veya gaz ayarının düzgün olmamasının direk tüketimi artıracağı düşünüldüğünde beklendiği kadar ucuza gelmediği görülecektir. İlk çalıştırmada harcayacağınız benzinide unutmamak lazım.

65 ytl ye 480 km ise şehir dışında ise normal bi değer ancak şehir içinde bu değeri yakaladım diyorsanız dizel araba alan birisi olarak benden iyi durumdasınız diyorum.

Bu arada 8v oluşundan kaynaklanan bi sıkıntı yaşayacağınız sanmıyoum. sıralı sistemlerde aracın benzin veya lpg ile çekişi arasında hissedilir fark yok.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

19. 13/01/2008, 23:32

Sebep
    Konu zaten açılmış! ;)

20. 13/01/2008, 23:51

Sebep
    Konu zaten açılmış! ;)

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

yaklaşık 4bin km dir lpg kullanıyorum yakış 13 kuruş civarında aradaki fark kmde 8 kuruş civarında lpg fiyatını yaklaşık 20bin kmde çıkartıyor .benim için yaklaşık 9 aylık bir süre. bu arada hiç bir servis punto grandeye garantili lpg montajı yapmıyor. taktırıken ince simitlerden taktırın standart simitler kabarıklık yapıyor.eğer bagajlık fazla bir işin yoksa stepne içerde kalabilir.
    lpgnin her halukarda dizele uygun bir alternatif olduğunu düşünüyorum. hesapları yaptığımda ikisinde de aynı maliyetle yol yapıyorken aylık bakım masrafları arasında yaklaşık 50 ytlye yakın bir fark hesapladım ki zaten dizel lpg farkı satın almada 2300 ytlye yakın bir fark var.
    Konu mkaksoyer tarafından (14/01/2008 Saat 09:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Kilometrede 210kuruş bence iyi bir değer ben şuan dizel arabamla aynı değeri yakıyorum.Arabanı yakın bir zamanda satmayı düşünmüyorsan ve bağaz sorunum olmaz diyorsan taktır derim.Yeni sistem sıralı sistem lpg ler gayet iyi.Arabanın garanti süresinin dolmasını beklersen zaman baya geçer birde sonra satarım belki arabayı diye taktırmazsın.Benim benzinli arabam varken taktırmaya karar vermiştim evdekiler yani arabaya lpg mi takılır diye engellemişlerdi beni sonra takmaya karar verdiğimde de artık araba eskidi değiştirmek gerekli demiştim.Anlıyacağın taktıramamıştım.

kenan çohatutar
    alaaddin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

benim 98 model otomatik corsa ya taktırmıştım yakıt harcaması bayağı fark etmişti sonra ayarı kaçtı nerdeyse benzinli gibi harcamaya başladı ve bir türlü düzeltememiştim çekişte bir kaybı olmamıştı satarken avantaj sağladı

Aslı KILINÇ
    quixotic2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37
    Edilen teşekkür: 100

bir süre sonra motoru bitiriyor diyorlar. peki bunun için düşünceleriniz nedir?
    Daihatsu Copen

Sayfa 3/78 İlkİlk 12345672353 ... SonSon