Sayfa 74/78 İlkİlk ... 2454707172737475767778 SonSon
1543 sonuçtan 1.461 ile 1.480 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Samir Kadiroğlu
    samirr86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 R 8694
    Edilen teşekkür: 20

Standart Ce: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Alıntı agokce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracı alalı 2 ay oldu. lpg düşünüyordum. dün konya akgünlerde atiker microfast obd2 taktırma konusunda anlaştık.yarın takılacak.umarım lpgnin keyfini çıkarabilirim

3 ay önce Atiker fast modelini aracıma taktırdım.(OBD li değil). Yakıt ve performans olarak inanılmaz derecede memnunum. . Ben şu an da Lpg de mi yoksa benzin de mi gittiğini inanın anlamıyorum. Aracın lpg ye geçtiğinde sadece geçiş esnasında çıt diye enjektör sesi geliyor o kadar.Yakıt olarak kırmızı yandığında gidiyorum. 50-55 tl arası gaz alıyor. 280-300 km arası yapmış oluyorum. Bu değer tamamen şehir içi. 3 ay da 2500 km yol yaptım. Gaz haricinde 50 tl lik benzin aldım.(Kış sebebiyle belki biraz fazla yakmış olabilir.)

Kesinlikle tavsiye ederim.
    2013 Punto Easy 1.4 Fire 77 BG + Lpg

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Gökce
    agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yağmur Gri
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı samirr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 ay önce Atiker fast modelini aracıma taktırdım.(OBD li değil). Yakıt ve performans olarak inanılmaz derecede memnunum. . Ben şu an da Lpg de mi yoksa benzin de mi gittiğini inanın anlamıyorum. Aracın lpg ye geçtiğinde sadece geçiş esnasında çıt diye enjektör sesi geliyor o kadar.Yakıt olarak kırmızı yandığında gidiyorum. 50-55 tl arası gaz alıyor. 280-300 km arası yapmış oluyorum. Bu değer tamamen şehir içi. 3 ay da 2500 km yol yaptım. Gaz haricinde 50 tl lik benzin aldım.(Kış sebebiyle belki biraz fazla yakmış olabilir.)

obd2 olması ne anlama geliyor. servisteki usta senin araca obd2 iyi olur dedi.obdli olmasa ne olur yada olması ne fayda eder?

Samir Kadiroğlu
    samirr86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 R 8694
    Edilen teşekkür: 20

obd2 olması ne anlama geliyor. servisteki usta senin araca obd2 iyi olur dedi.obdli olmasa ne olur yada olması ne fayda eder?
    Atiker Sıralı Otogaz Sistemleri LPG ve CNG Otogaz Dönüşüm Sistemleri LPG Tank Üretimi

Yukarıdaki bağlantı da basitçe açıklanmış.

mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=101482474&p=1#101482474

Burada da teknik olarak açıklanmış.

Iyi akşamlar.
    2013 Punto Easy 1.4 Fire 77 BG + Lpg

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Merhaba arkadaşlar, Ankarada Üstün oto ve sait usta adındaki iki firmadan atıker microfast obd II için fiyat aldım üstün oto servis 1200 tl dedi sait usta 1000 tl dedi, bu iki firma google de arama yaptığında en çok reklamı olan ve ismi duyulmuş firmalar, bu firmalara lpg taktıran arkadaşlarım varmı, bu fiyat farkı neden bu kadar fazla, ustalıkları nasıl bilgi verebilecek bir arkadaş varsa çok sevinirim.Teşekkürler.
    Beklenen Şuan Düşünüyorum....
    2009 Fiat Grande Punto Fire Fun
    2006 Opel Vectra 1.6 essentia
    2011 Fiat Grande Punto 1.4 fire active

MURAT ÜNAL
    rawski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

Standart Re: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

bende atiker taktırmayı düşünüyorum 1000 tl gibi bir fiyata takrırıp memnun kalan arkadaşlar var mı ankarada
    yoksa paraya kıyıp brc mi taktıralım

MURAT ÜNAL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Standart Re: Ce: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Alıntı samirr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hocam ne kadar fiyata taktırmıştınız bir yerde daha duydum tavsiye ediyorlar fiyatıda ekonomıkmış ama sıralı degıl sanırm

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Sıralı olmayandan taktırma, onlar eski tip sistemler.Atıker,lovato,brc fiyata göre sıraladım, ankarada atıker 1200, lovato 1650, brc 1850 fiyat verdi. Hala muallaktayım.
    Beklenen Şuan Düşünüyorum....
    2009 Fiat Grande Punto Fire Fun
    2006 Opel Vectra 1.6 essentia
    2011 Fiat Grande Punto 1.4 fire active

Serdal Açar
    srdlacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Ce: Re: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Alıntı rawski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende atiker taktırmayı düşünüyorum 1000 tl gibi bir fiyata takrırıp memnun kalan arkadaşlar var mı ankarada
    yoksa paraya kıyıp brc mi taktıralım
    Hocam arabanız kaç model ?

güven öğün
    guven_ogun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    68AG517
    Edilen teşekkür: 64

Alıntı Kadir00906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, Ankarada Üstün oto ve sait usta adındaki iki firmadan atıker microfast obd II için fiyat aldım üstün oto servis 1200 tl dedi sait usta 1000 tl dedi, bu iki firma google de arama yaptığında en çok reklamı olan ve ismi duyulmuş firmalar, bu firmalara lpg taktıran arkadaşlarım varmı, bu fiyat farkı neden bu kadar fazla, ustalıkları nasıl bilgi verebilecek bir arkadaş varsa çok sevinirim.Teşekkürler.
    2 ay önce Üstün oto'da sıralı atiker sistem taktırdım.1000TL/9

Şener Usta ve Yunus Usta var.Benim aracımın montajını Yunus Usta yaptı,cumartesi günü olmasına rağmen sabah 9da başlandı,öğleden sonra 14:30da aracımı teslim aldım.Öncelikle işçilik çok hoşuma gitti,gereksiz kesme delme yapıştırma işlemi yok.O tarihte depo 73TL'ye doldu,Şehir içi 485km'de gaz bitti.Daha önce Paliomda da atiker sistem kullanıyordum ancak bunda dikkatimi çeken özellikler benzinden gaz'a çok kısa sürede geçiyor.En soğuk havalarda bile 1.5km'yi geçmiyor.Ve geçiş sırasında kesinlikle ses,sallama,titreme olmuyor.Hiç farkedilmiyor.Tavsiye ederim Üstün oto'yu.

Palio 1.2 16v EL
    Grande Punto 1.4 Fire Dynamic
    Linea 1.3 Multijet Emotion Plus Dualogic

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MURAT ÜNAL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Standart Re: Ce: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Alıntı guven_ogun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 ay önce Üstün oto'da sıralı atiker sistem taktırdım.1000TL/9

Şener Usta ve Yunus Usta var.Benim aracımın montajını Yunus Usta yaptı,cumartesi günü olmasına rağmen sabah 9da başlandı,öğleden sonra 14:30da aracımı teslim aldım.Öncelikle işçilik çok hoşuma gitti,gereksiz kesme delme yapıştırma işlemi yok.O tarihte depo 73TL'ye doldu,Şehir içi 485km'de gaz bitti.Daha önce Paliomda da atiker sistem kullanıyordum ancak bunda dikkatimi çeken özellikler benzinden gaz'a çok kısa sürede geçiyor.En soğuk havalarda bile 1.5km'yi geçmiyor.Ve geçiş sırasında kesinlikle ses,sallama,titreme olmuyor.Hiç farkedilmiyor.Tavsiye ederim Üstün oto'yu.
    hocam maşallah ya gerçekten bende taktıracağım hala memnun musunuz üstün otodan.. yada tavsiye edebileceğiniz başka yer var mı ?
    genel olarak arkdaşlarında tavsiyesini bekliyorum ANKARA için

Ali Gökce
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yağmur Gri

sonunda kararımı verdim ve lpgli oldum. 2 gün oldu takılalı gayet memnunum. 2 günde 80km yol yaptım tüp göstergesinin hiç düşmemiş olmaması ayrı bir mutluluk

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

sonunda kararımı verdim ve lpgli oldum. 2 gün oldu takılalı gayet memnunum. 2 günde 80km yol yaptım tüp göstergesinin hiç düşmemiş olmaması ayrı bir mutluluk
    Hayırlı olsun hangi markayı tercih ettiniz ve toplam maliyeti bekalar oldu size.

Özkan Sen
    ozi28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

LPG için düşünen arkadaşları anlamıyorum bir an önce taktırın kafanız rahat olsun eskisi gibi LPG uyumsuzluğu yok artık ben taktıralı 3ay oldu neredeyse bu zamana kadar en ufak bir sıkıntı yaşamadım taktırdığım kit lavoto zaman kaybetmeyin kar edin

Ali Gökce
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yağmur Gri

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hangi markayı tercih ettiniz ve toplam maliyeti bekalar oldu size.
    atiker nanofast 900TL taktırdım. obd2 microfast diye çıkmıştım yola. montajı yapan ustada da 2008 model 1.4 fire active var.kendisi 7 yıldır lpg ile kullanıyormuş. sağolsun baya ilgilendi aklımdaki tüm soruları uzun uzun konuştuk. araçlarda aynı olunca tavsiyelerine uydum.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

atiker nanofast 900TL taktırdım. obd2 microfast diye çıkmıştım yola. montajı yapan ustada da 2008 model 1.4 fire active var.kendisi 7 yıldır lpg ile kullanıyormuş. sağolsun baya ilgilendi aklımdaki tüm soruları uzun uzun konuştuk. araçlarda aynı olunca tavsiyelerine uydum.
    Hayırlı olsun. Fiyatta oldukça iyi. Şu stepne işi olmasa bende çok niyetliyim ama hayırlısı bakalım.

Ali Gökce
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yağmur Gri

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Fiyatta oldukça iyi. Şu stepne işi olmasa bende çok niyetliyim ama hayırlısı bakalım.
    ben stepneye taktırmadım. silindir taktırdım küçük 32lt'lik. 26-27 litre alıyor.her ne kadar lastik 15" olsada bagaja koyunca tamamını kaplıyor. yan yatırdık dik koyduk hiç bir şekilde kullanışlı olmadı.birde arkadaş bir kaza anında-allah göstermesin- arkada yer alan teker araç içinde faciaya yol açabilir deyince silindir mantıklı oldu.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

ben stepneye taktırmadım. silindir taktırdım küçük 32lt'lik. 26-27 litre alıyor.her ne kadar lastik 15" olsada bagaja koyunca tamamını kaplıyor. yan yatırdık dik koyduk hiç bir şekilde kullanışlı olmadı.birde arkadaş bir kaza anında-allah göstermesin- arkada yer alan teker araç içinde faciaya yol açabilir deyince silindir mantıklı oldu.
    Evet bu önemli bir ayrıntı. Kaza esnasında stepne eğer yerinde sabit bir şekilde durmuyorsa ve çarpmanın şiddeti biraz fazla ise ön koltukta oturan kişinin hayatına mal olabilir. Diğer türlü silindir şeklinde takınca da zaten küçük olan bagajımız -benim açımdan- kullanılamaz hale gelir. Bu handikap içerisinde günler aylar geçip gidiyor

Ali Gökce
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yağmur Gri

evet bagaj biraz daha küçüldü.stepne bagajda taşınacaksa bence kesinlikle silindir. ama tekeri taşımam derseniz simit. çünkü stepne benim tanktan daha büyük yer kaplıyor.2ayda bir izmire gittiğim için stepnesiz olmaz diyip silindir taktırdım.

Serdal Açar
    srdlacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart LPG taktırmalımıyım?

Arkadaşlar 2010 model Grande Punto fire Active motor 1.4 77b aracımı 16 Nisanda 30075 km. de aldım. Aracıma 100 tl benzin aldım. Şu anki km 30467 de. aracıma LPG taktırıp taktırmama konusunda kararsızım. Tavsiyeniz nedir.
    Temmuz ayında 2000 km ye yakın tatil için km yapacağım. Tatil sonrasımı değerlendireyim. Teşekkürler şimdiden. Not: Yılda en fazla 7000 km yol yapmaktayım şehiriçi.

Ali Gökce
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yağmur Gri

Standart Ce: LPG taktırmalımıyım?

Alıntı srdlacar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2010 model Grande Punto fire Active motor 1.4 77b aracımı 16 Nisanda 30075 km. de aldım. Aracıma 100 tl benzin aldım. Şu anki km 30467 de. aracıma LPG taktırıp taktırmama konusunda kararsızım. Tavsiyeniz nedir.
    Temmuz ayında 2000 km ye yakın tatil için km yapacağım. Tatil sonrasımı değerlendireyim. Teşekkürler şimdiden. Not: Yılda en fazla 7000 km yol yapmaktayım şehiriçi.
    2500km lpg takılı. full depo şehir içi 55tl(26lt) 300km-310km arası gidiyorum. benzinde 100 lira ile anca 300km yapardım.yarı yarıya tasarruf söz konusu. lpg konusunda çok kararsız kalmıştım bende. iyiki taktırdım diyorum şimdi