Sayfa 7/78 İlkİlk ... 345678910112757 ... SonSon
1543 sonuçtan 121 ile 140 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Stefanelli marka lpg taktıran varmı acaba ?? Görüşlerinizi belirtirmisiniz.

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

bore ben taktırdım goruslerımı belırtırım tabı..
    oncelıkle enjektorlerı cok sessız calısan bır makra ve buda gercekten cok onemlı bazı enjektorlerın dızel gıbı ses yaptıgını duyduk..
    ben 45lık sımıt tup taktırdım..montaj buyuk tıtızlıkle yapıldı ama ılk ayar yapıldıgında bır ınce ayarı yanlıs oldugu ıcın sabah benzınde calısmada sıkıntı vardı ama gııtım bır guzel ayar yaptırdım sımdı sıkıntı yok super calısıo..
    gecısler guzel sessız yakıtı 150 kurus yakıo(sadece lpg)...sormak ıstedıgın baska bır sey?
    Konu goldumut tarafından (30/03/2008 Saat 11:27 ) değiştirilmiştir.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

4. 30/03/2008, 11:36

umut kaya
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Umut ben şu anda ciddi araştırma içerisindeyim 10 gün içinde nişanlımın aracına (1.4 fire gp) stefanelli veya brc marka lpg taktırıcam..stefanelli için 950 ytl brc içinde 1400 ytl fiyat verdiler (ruhsat ve sızdırmazlık gibi giderler bu fiyat içindemi onu bilmiyorum)..Stefanelli hem italyan markası hemde internette forumlarda araştırdığım kadarıyla hemen hemen herkes bu markadan oldukça memnun gözüküyor,Ankarada bir taksi durağındaki arkadaşlarla da konuştum onların arasında da bu markayı kullanan ve atiker kullananlar var taksiciler bile oldukça memnunlar..

Sadece birkaç forumda senin de dediğin gibi sabah benzinle çalışmasında (soğuk havalar dahil) sorun yaşandığı,aracın titrediği rolantinin değiştiği fakat bir süre sonra kendiliğinden düzeldiğini okudum,bu da sanırım ayarlarla ilgili ve serviste kolayca düzeltilebilecek bir sorunmuş..

Enjektörlerin sessiz olması da çok güzel bir durum tabii ki , bunu şu an ilk kez senden duydum o kadar araştırma yapmama rağmen..Ayrıca bizim stepne yeri en fazla 35 lt simit tank alır diye duydum sen 45 lt nasıl taktırdın ?? Eğer sığıyorsa süper..

Sağlam bir araştırma yapmadan taktırmak istemiyorum senin pozitif görüşlerinde şu an benim için çok önemli ve biraz rahatladım çok teşekkür ederim yani sırf BRC diye 500 ytl fark vermek anlamsız geliyor bana...
    bence hıc o kadar buyuk rakamlara gerek yok...ben steffanelliyi 1250ytl/12(sımıt tup farkı dahıl)sekılde taktırım....
    hee yok ben 5-8sene bınıcem kesın satmam dıyorsan landı renzo yada prıns taktır onlarda 1500 -1800 arası ama ınan gerek yok...atıker bıle canavar gıbı calısıyor..bıle dıyorum hanı yerlı markası ya ondan..
    sabah calısmama problemı benım ustanın senkronıze ınce ayar hatasından oldu yoksa olmazdı..ama sımdı saat gıbı..
    benım marka hem ıtalyan hemde uygun yanı..
    tabıkı 45 lt sıgıyor...
    Konu goldumut tarafından (30/03/2008 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Evet Umut teşekkür ederim gerçekten anlamsız gibi duruyor diğer markalar ve garantili montaj+önemli taahhütlerle beni ikna ettiler stefanelli konusunda..Ufak ince ayarları ise aracın beyninden veya enjektör ayarlarından-gaz kelebeği ayarlarından hallediyorlarmış ilk 2-3 depo lpg den sonra araç iyice rayına oturuyormuş..

Bizim araç çok fazla şehir trafiğine dahil olmadığı için (+3 kapı ve 77) ortalama yakıt tüketimi 6,7lt civarında..Lpg den sonra yüzde 10 artışla bu en fazla 8 lt/100 km. olsa bile 8*1,61 ytl = 12,8 kuruş yapıyor..Bu ciddi anlamda bir tasarruf demek..Ben şu anda 24 kuruş yakıyorum
    Konu tempesty tarafından (30/03/2008 Saat 11:50 ) değiştirilmiştir.

umut kaya
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562

yani ciddi bir tasarruf olucak tabı ama sen genede hesaplarını 14.5-15kurus gıbı hesapla genelde %40 tasarruf olmuyor sen onu %37 gıbı dusun..
    bence taktır derım yıllık kac km yapıyorsun bılmıyorum ama benzın ıbresının dususunu seyretmekten bıktım..30ytl lpg atıyorum 210 km pasa pasa gıdıyorum

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

bora kardeş.ben henüz takdırmadım(bazı maddi durumlardan)ama bende bayağı araştırdım ve şunu gördüm.piyasada onlarca marka var.hatta bazı markaların iki distribütör'ü var.ve hemen herkes her markayı takıyor.bir çok şeyde olduğu gibi bizim ülkede bu işler kör tuttuğunu hesabı yapılıyor.takılan yerlere bakarsan hurdacı dükkanı gibi.bunların dışında çeşitli forumlarda okuduğum kadarı ile her markada ufak tefek(bazılarında canından bezdirecek kadar)sorun çıkıyor.kısaca arkasında her an her yerde destek verebilecek bir firmanın malını taktırmanda şu an için fayda var.umut kardeşinde seninde dediğin gibi ileride ne olacağı belle olmıyan ayrı ayrı firmaların ithal ettiği markalar yerine ve bir sıkıntı anında karşında muhatab olarak bulacağın bir firma olması faydalı olur.açıkçası bu konuda atiker bir adım önde görünüyor.en azından yarın öbürgün kardeşim biz artık o malı bıraktık gibi kullanıcıyı ortada bırakan sorunlarla uğraşmazsın.nacizane benim düşüncem bu yönde.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Çok haklısın abi zaten sen en başında bu konuya yazdığında ben serviste taktırabiliyorsan çok iyi olur demiştim hatırlarsan,ama malum serviste takılmıyor anlaşılan o yüzden bende arayış içerisine girdim çok araştırdım taksicilerle bile konuştum Ankara'da 2-3 ünlü firma var ve çok güzel yorumlar almışlar aralarından 1 tanesini bütçemiz ölçüsünde tercih edicez artık bir şekilde...Bende zaten BRC-ATİKER VE STEFANELLİ arasında çok kararsız kalmış durumdayım fakat stefanelli oldukça uygun fiyatlı,üstelik şikayetçi olan 2-3 kişi olmasına rağmen onlarında sorunu sadece ufak ayarlarla giderilmiş,ben parayı bir miktar tamamladım sayılır abi 1 hafta içinde inşallah teslim edicem arabayı.İnşallah sende sorunsuz şekilde halledersin yukarıda hesap yaptım okumuşsundur ciddi anlamda tasarrufa geçiyoruz.. -(ceteris paribus tabi)-

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

hayırlısı olsun boracım.inşallah her şey gönlünce olur taktırma işlemin bitince senden ayrıntılı yorumlar bekliyorum haberin olsun.(bu arada seni/sizi tebrik ederim ve mutluluklar dilerim).

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Teşekkür ederim abi..

Güvenlik için resimdeki bölgeye C şeklinde çelik koruma yaptırıyım diyorum olur mu acaba ?? yada gereksizmi ki...

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

bir yerde okumuştum,güvenlik için değil ama ses yapmaması ve stepne yerinin çizilmemesi için,etrafındaki boşluklara sprey köpükle izalasyon yapıyorlardı geçi bazı resimlerde gördüğüm kadarı ile kötü bir işçilik yapılmış'dı.ama iyi bir işçilik ile güzel olabilir.yalnız gaz deposunu taktırırken step veya atiker taktır.bildiğim ve gördüğüm kadarı ile step depolar oldukça iyi.biliyorsun piyasada herşeyin merdiven altı oluyor.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Haklısın abi ses yaptığını daha önce hiç duymadım ama eğer doğruysa dediğin gibi araya köpük vs sıkılabilir..

Bu depo da oldukça şıkmış yafu

Konu tempesty tarafından (30/03/2008 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.

Adem KILINÇ
    quixotic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 FA 5364
    Edilen teşekkür: 58

Daha öncede yazmıştım topiğe.. aracım şu an 3500'e dayandı. 1 Aralık 2007'de almıştım. Ayda ortalama 1.000 km gidiyorum. Bu yüzden dizel almadım.

10.000' olduğu an inşallah kesinlikle Lpg taktırıcam.

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Araştırma Konusu

Alıntı quixotic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha öncede yazmıştım topiğe.. aracım şu an 3500'e dayandı. 1 Aralık 2007'de almıştım. Ayda ortalama 1.000 km gidiyorum. Bu yüzden dizel almadım.

10.000' olduğu an inşallah kesinlikle Lpg taktırıcam.

Sizde benim gibi az km yapıyorsunuz ama bu benzin litre fiyatında artık az-çok km yapmanın bir anlamı kalmadı yani 3,21 ytl !!

Bende 2 yılda 19.000 km yapmışım sadece..

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

20 bin km de lpg kendini amorti ediyor yaptigim basit hesaba gore. Bu km den fazla km yapmayı planlayan arkadaslar her 10 bin km de 1000 YTL kar edecekler şuanki lpg ve benzin litre fiyatları arasındaki fark korundugu surece. Taktırmalı mıyım yoksa taktırmamalı mıyım diyen arkadaslarımın bilgilerine...

22. Bu mesajı için 4 kişi ugurozer'ye teşekkür etti:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Ben şu anda benzinle şehir içi km.de 24 kuruş yakıyorum,lpg ye geçince bunun 14 kuruş olacağını varsayarsak eğer km başına 10 kuruş tasarruf edicem,benim gibi ayda 800 km yapan birisi 1 ayda 800*10=80 ytl kar eder..

İyi bir lpg marka montajı 1500 ytl civarına yapılıyorsa eğer lpg kendini : 1500/80 = 18 ay (1,5 yıl) içinde amorti ediyor..Yani 18 ay*800 km = 14.400 km sonra amorti ediyor..

Eğer lpg montajı sonrası araca daha fazla binileceğini hesaba katıp ayda 800 km yerine 1000 km yapılırsa bu değer biraz daha geri çekilir tabii ki..1,5 yıl ve 14.000 km bence fazla değil...

Eğer bu araca 5 yıl binmeyi düşünüyorsanız 1,5 yıl sonra dizellerden bile kat kat daha fazla tasarrufa geçiyorsunuz (tabi koşullar bu şekilde sabit devam ettiği ve lpg veya araç arıza yapmadığı sürece..)

24. Bu mesajı için 2 kişi tempesty'ye teşekkür etti:

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

lpg taktırma işini ruhsat sızdırmazlık ayarlar gt gel vs. 2000 YTL olarak hesap edin bence. Tabi LPG nin cok muntazam ve araca hicbir zarar vermeyecegini varsayıyoruz. Biliyorsunuz araçlarımıza Lpg takıldığında yaklaşık %10 daha fazla yakıyor (L hesabı olarak) Ekonomi tamamamen Lpg nin daha ucuz olmasına dayalı. Olaki ve hatta velevki )) lpg li araclar cogaldı hadi buna vergi geçirelim ogullarımıza gemicikler alalım denildigi anda benzinden daha fazla sarfiyatlı bir yakıt olması işten bile değil. İnş boyle birsey olmaz..

26. Bu mesajı için 3 kişi ugurozer'ye teşekkür etti:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arabaya lpg takılırken bu dusunceye sahip arkadaslar taktırmamı soylediler iste yarın oda atar diye ama oyle lmadı taktıralı 1 yıl oldu 1 yılda lpg de 19 bin km yol gittim. ilk taktırdıgımda 10 binde idi bakımlarını yaptırıdktan sonra taktırdım markası atiker 19 bin km yol yaptım lpg de suan bi sıkıntısı derdi yok son ve net olcumlerim 140 sehirdısı 160 sehiriçi arkadaslar. gazın fiyatı 1700 lerde ona gore siz hesaplayın ankarada 1500 oldugu soyleniyor ozmaan dahada duser b fiyat..
    taktırmayı dusunen arkadaslar bence beklemesinler iyi bir ustaya gecmişi olan bir firmaya taktırsınlar destek onemli ne olur ne olmaz arkadasşlar.. bence önemli olan marka deil ustadır lpg de eger br yanlıs takılma yada e biliyim manifoldu ters bir acıdan delerse istedigin markayı taktır sorun yasarsın..

28. Bu mesajı için 2 kişi pdr42'ye teşekkür etti:

mustafa kırıskan
    mustafa373737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

ocak ayında lpg taktırdım 1.4 95hp benzinli grande puntoma .marka prins 2000 ytl tuttu.daha ruhsata işletemedim.adanaya uzun yolda sakin kullanımda 110 kuruş yaktı yalnız lpg taktıran arkadaslardan sabahları motorda titreme sorunu olan oldumu olduysa daha sonra bu sorunu nasıl hallettiklerini yazabilirlermi.bide arac bazı devirlerde örnegin 5 ci vites 3000 devirde yokuş yukarı titreme tarzı bi hareket yapıyormu yazarlarsa sevinirm

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

bende yaklaşık 2 aydır brc kullanıyorum. herhangi bi titreme sorunu ile karşılaşmadım. bence taktırdığınız yere götürüp ayar yapılmasını isteyin.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

prins ile ilgili bi reklam duymuyorum pek ancak lpg işinin mercedesi oldugu soyleniyor bazı arkadşlar tarfndan brc den dahamı iyidir bu yani?

Sayfa 7/78 İlkİlk ... 345678910112757 ... SonSon