Sayfa 58/78 İlkİlk ... 838545556575859606162 ... SonSon
1543 sonuçtan 1.141 ile 1.160 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar garantili araç kullanıcıları garantinin bozulmaması için FİATIn önerdiği yerlerde yaptırmak zorunda istanbulda deha oto ve kantarcıda yapılıyor.az önce günzel fiyatları aldım.

KANTARCI otomotiv ;

-LGP montaj bedeli+proje =2000 TL nakit
    -kredi kartı taksit komisyon bedeli =150 TL
    -LGG sızdırmazlık raporu,ruhsata işletme vb.işlemler(muameleci ile değil direk kendiniz yaparsanız) =250TL civarı

2400 TL maliyeti var.

fire motorda şehir içi %30 tasuf sağlar dediler şehir dışı %35-%40 arası
    S&S özelliği olan araçlara uygulabiliyormuş.Ama S&S her devreye girdiğinde benzinle çalişip LPG ye geçiyormuş.S&S olan araçlarda ayrı bir kit uygulanıyormuş.

DEHA oto ;

-LGP montaj bedeli+proje =1900 TL world card a 7 taksit
    -LGG sızdırmazlık raporu,ruhsata işletme vb.işlemler(muameleci ile değil direk kendiniz yaparsanız) =250TL civarı

2150 TL maliyeti var.

fire motorda minumum %30 tasuf sağlar dedi.
    S&S özelliği olan araçlara uygulabiliyormuş.S&S in kapatılarak kullanılmasını tavsiye etti
    Artık heryıl sızdırmazlık raporuna gerek yokmuş.ilave vergi vb. yıllık ilave gideri yokmuş

Umarım faydalı olmuştur
    Kıvanc yuhh yanı bu fıaytlara 2000 tl lpg mı olur .
    Bu arada olayın yabancısıyım
    LGG sızdırmazlık raporu,ruhsata işletme vb.işlemler(muameleci ile değil direk kendiniz yaparsanız) =250TL bu nıye bu dnelı yuksek muayene dahılmı ıcıne
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıvanc yuhh yanı bu fıaytlara 2000 tl lpg mı olur .
    Bu arada olayın yabancısıyım
    LGG sızdırmazlık raporu,ruhsata işletme vb.işlemler(muameleci ile değil direk kendiniz yaparsanız) =250TL bu nıye bu dnelı yuksek muayene dahılmı ıcıne
    Zeynel kardeş aracım garantili FİAT garantinin devam etmesi için İstanbulda 2 tane servisin montajını kabul ediyor.yoksa garanti iptal diyor.

Deha otonun dediğine göre evolar için italyadan ayrı bir kit geliyormuş(S&S ile uyumlu)

Arcım dualogic , city riski var piyasada 250-300 TL ucuza takıcam diye riske atamam ve aracım henüz 3 aylık bile değil 33 aylık garantisi var

250 tl ücreitin içinde sızdırmazlık raporu,ruhsata işlenmesi vb.işlemler var yanlış hatırlamıyorsam muanede var.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

geçen sene brc yi 1500/10 taksitte yaptırdım vade farksız. 136tl muayene,50tl ruhsat,10lira ek1, 25 lira sızdırmazlıkla toplam 221tl tutmuştu. muayene bu sene 150 civarıymış sızdırmazlık gerekmiyor yeni düzenleme ile. bununla birlikte servisin araç garanti dışında kalma olayını belirtip araç sahiplerinden ekstra 300 tl almasını da kınıyorum. piyasada 1500 1600 tl lik bir malı daha pahalıya satmak çok ayıp bence. bu işi yapan tüm servisleri kınıyorum. lpg bana 1750 tlye mal olmuştu ve taktırdığımdan beri 16bin km yol yaptım 11 ayda hesaplarıma göre artık kardayım güncel fiyatlara göre çok avantajlı.

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene brc yi 1500/10 taksitte yaptırdım vade farksız. 136tl muayene,50tl ruhsat,10lira ek1, 25 lira sızdırmazlıkla toplam 221tl tutmuştu. muayene bu sene 150 civarıymış sızdırmazlık gerekmiyor yeni düzenleme ile. bununla birlikte servisin araç garanti dışında kalma olayını belirtip araç sahiplerinden ekstra 300 tl almasını da kınıyorum. piyasada 1500 1600 tl lik bir malı daha pahalıya satmak çok ayıp bence. bu işi yapan tüm servisleri kınıyorum. lpg bana 1750 tlye mal olmuştu ve taktırdığımdan beri 16bin km yol yaptım 11 ayda hesaplarıma göre artık kardayım güncel fiyatlara göre çok avantajlı.
    halilbey aynı tepkiyi bende verdim söyledikleri aynen şuydu;

" Fiat evolarla uyumlu kitleri İtalyadan getirtiyor.piyasadakilerle aynı marka ama kitleri farklı"

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777
    Edilen teşekkür: 88

Kısacası 7200 TL lik benzin kullandığınız zamn kara geçiyorsunuz.Km hesabı yapmadan kaba bir hesapla ben ayda ortalama 1,5 depo benzin kullanıyorum

4,62*65(lt) =300 TL

7200/300 = 24 ay da kara geçiyorum tabi LPG olduğunda daha çok kullanıcağim için bu süre 18 ayı bulur.

ayda 3 depo kullanan biri 12 ayda karda LPG güzel birşey
    Abi çekişte düşüş var mı??? Yanlış anlama abi merak ediyorum konuya yabancıyım ???

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı puntor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi çekişte düşüş var mı??? Yanlış anlama abi merak ediyorum konuya yabancıyım ???
    bende bilmiyorum ki takmak mantıklımı diye araştırıyorum
    kullancılar cvp verirse çok güzel olur

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende bilmiyorum ki takmak mantıklımı diye araştırıyorum
    kullancılar cvp verirse çok güzel olur
    %5 düşüş yaşanır ama profesyonel sürücü bile bunu anlayamaz.
    Kıvanççığım ankaraya yolun düşmezmi?

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %5 düşüş yaşanır ama profesyonel sürücü bile bunu anlayamaz.
    Kıvanççığım ankaraya yolun düşmezmi?
    yazın geçiçicem büyük ihtimal hayırdır

Oğuz IŞIK
    Anakha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

Arkadaşlar bende Fiat servisten Landi Renzo 'yu yeni taktırdım. Taktırmaya gitmeden öncede Olgunlar ile Landi Renzo hakkında görüştüm. Neden Fiat daha farklı fiyat veriyor diye sorduğumda bana yazılımlarının aynı olduğunu ancak bazı parçaların sadece Fiat modeline özel parçalar olduğunu kendilerinde tüm araçlara uyacak olan modellerinin bulunduğunu söyledi. Ben 1750 TL ye Merkez Servis / İzmir 'e taktırdım. Daha 2 sene garantim var herşeyiyle kafam rahat. Arada 200 TL fark vardı ancak herhangi bir sorunda 2 yer arasında git gel yapmak yerine tek yerle muhatap olacağım. Benim vize zamanımda geldiği için bana ekstradan sadece 75 TL fark oldu ki o da sadece bu sene için. Daha yakıtı tam ölçemedim ama 50 TL yakıt ile şehir içi 150 km gittim ve daha yeni kırmızı ışık yandı.
    Korkma ondan bundan,
    Ne Ölümden Ne Hayattan.
    Bu dünyada gördüklerinin,
    Hepsi Bir, Hepsi Hak'tan.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

lpg filtreniz yaklaşık 8000km den sonra dolduğunu belli ediyor eve araç soğukken ilk lpg geçişinde silkeleme yapıyor. bunun dışında kullanım olarak pek bir fark yok. lpg benzin anlaşılmıyor gibi.kitler farklı diyorsunuz ama s&s li araçlarda nasıl özel bir kit ki ss devredeyken ilk çalıştırmayı benzinle yapıp gaza geçiriyor(bu size deil servise olan sorumdur).benim aracımda kullandığım br kitten farkı yokki bende aracı stop edip çalıştırdığımda benzinle çalışıyor. lpg takılmalı mı??? aslında bu soru kişiye göre değişir durumu iyidir lpg ye güvenmez taktırmaz ya da taktırır tamamen kişiye has bi seçenek. arkadaşımda 2006 active fire var. ben lpg taktırdım o ben lpg taktırmam diyordu geçenlerde yanına gittim lpg yi nerde nasıl taktırabilirim die sordu. bu günkü şartlarda bence paramız olsun olmasın lpg kullanılmalı hem çevre hem cebimizi düşünürsek. güncel yakıt fiyatlarından hesaplarsak lpg kiti de 2bin tl olduğunu varsayarsak kit yaklaşık 18-20bin kmde kendini amorti ediyor. bunu göz önüne alarak aracı ne kadar kullanacaksınız kaç km yol yapacaksınız? bunları belirledikten sonra lpg takılıp takılmaması gerektiğine karar vermeliyiz

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg filtreniz yaklaşık 8000km den sonra dolduğunu belli ediyor eve araç soğukken ilk lpg geçişinde silkeleme yapıyor. bunun dışında kullanım olarak pek bir fark yok. lpg benzin anlaşılmıyor gibi.kitler farklı diyorsunuz ama s&s li araçlarda nasıl özel bir kit ki ss devredeyken ilk çalıştırmayı benzinle yapıp gaza geçiriyor(bu size deil servise olan sorumdur).benim aracımda kullandığım br kitten farkı yokki bende aracı stop edip çalıştırdığımda benzinle çalışıyor. lpg takılmalı mı??? aslında bu soru kişiye göre değişir durumu iyidir lpg ye güvenmez taktırmaz ya da taktırır tamamen kişiye has bi seçenek. arkadaşımda 2006 active fire var. ben lpg taktırdım o ben lpg taktırmam diyordu geçenlerde yanına gittim lpg yi nerde nasıl taktırabilirim die sordu. bu günkü şartlarda bence paramız olsun olmasın lpg kullanılmalı hem çevre hem cebimizi düşünürsek. güncel yakıt fiyatlarından hesaplarsak lpg kiti de 2bin tl olduğunu varsayarsak kit yaklaşık 18-20bin kmde kendini amorti ediyor. bunu göz önüne alarak aracı ne kadar kullanacaksınız kaç km yol yapacaksınız? bunları belirledikten sonra lpg takılıp takılmaması gerektiğine karar vermeliyiz
    +1000

Kit dediğim gibi bayinin söylediği kandırıyorda olabilir

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Anakha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende Fiat servisten Landi Renzo 'yu yeni taktırdım. Taktırmaya gitmeden öncede Olgunlar ile Landi Renzo hakkında görüştüm. Neden Fiat daha farklı fiyat veriyor diye sorduğumda bana yazılımlarının aynı olduğunu ancak bazı parçaların sadece Fiat modeline özel parçalar olduğunu kendilerinde tüm araçlara uyacak olan modellerinin bulunduğunu söyledi. Ben 1750 TL ye Merkez Servis / İzmir 'e taktırdım. Daha 2 sene garantim var herşeyiyle kafam rahat. Arada 200 TL fark vardı ancak herhangi bir sorunda 2 yer arasında git gel yapmak yerine tek yerle muhatap olacağım. Benim vize zamanımda geldiği için bana ekstradan sadece 75 TL fark oldu ki o da sadece bu sene için. Daha yakıtı tam ölçemedim ama 50 TL yakıt ile şehir içi 150 km gittim ve daha yeni kırmızı ışık yandı.
    50 tL ile 150 km yi kış şartlarında benzinle istanbul trafiğinde yapıyorum uygun değil ki son derece fazla geldi
    ?

Ziyaretçi051

yazın geçiçicem büyük ihtimal hayırdır
    montajını burada yapalım diye dedim

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    montajını burada yapalım diye dedim
    3 ay civarı LPG taktırmıycam yaza inşallah szin orda LPG yi hallederiz

Ziyaretçi051

3 ay civarı LPG taktırmıycam yaza inşallah szin orda LPG yi hallederiz
    İyi bakalım gelmeden önce mutlaka bilgilendir hazırlık yapayım.Aynı günde sızdırmazlık ve muayeneyide birlikte hallederiz emniyeti istanbulda halledersin. bu arada abarth spoyler işide burada hallederiz ama erkenden haber ver.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALPARSLAN CANBOLAT
    alparslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 28

bey başka bir yetkili serviste yapılan montajla ilgili arızalara sizin orada da ücretsiz bakılıyor mu?
    Lpg montajı yapan herhangi bir fiat yetkili servisine gitsek aracımıza garanti kapsamında ücretsiz bakılıyor mu?
    Yoksa montajı yapan servise mi gitmek durumundayız? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Ziyaretçi051

Alıntı alparslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bey başka bir yetkili serviste yapılan montajla ilgili arızalara sizin orada da ücretsiz bakılıyor mu?
    Lpg montajı yapan herhangi bir fiat yetkili servisine gitsek aracımıza garanti kapsamında ücretsiz bakılıyor mu?
    Yoksa montajı yapan servise mi gitmek durumundayız? Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Alpaslan bey merhaba
    Lpg sisteminin tüm landrenzo ve fiat servislerinde 3 yıl veya 150000 km garantisi vardır.Hatırladığım kadarıyla sizlede taktırmadan önce telefonla görüşmüştük. Biraz önce başka bir topikteki yazınızı okudum.Ben iki yıldır maltepe servisine bakıyorum ve müşteri memnuniyeti açısından elimden gelen herşeyi yaptığıma inanıyorum.Burada tavsiyeyi müşterilerin yapması gerekli memnuniyetide memnuniyetsizliğide.Bizde buna göre faaliyet planları hazırlamalıyız.Eleştiriniz için teşekkür ederim. saygılar

umut bulut
    kozlulum67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 38

ben bayburttayım bugun erzurum çimenler fıatı aradım.landırenzo markayı 1900 dedı ancak pesın olursa 1800 cıvarına takılır dedı.acaba daha once orda taktıran varmı ve landırenzodan mamnunmusunuz yada degılmısınız?
    aracımın garantısı ıcın fıat bayııı,yoksa bende brc taktırmak ve ucuza taktırmak ıstıyodum ama aklım rahat olsun dedım.beklıyorum tavsıyelerınızı

mehmet mehmet
    efe38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

arkadaslar daha 1 hafta once grande punto aldim 1.4 active modeli , lpg taktirmak istiyorum , arac icin tavsiye edeceginiz lpg markasi hangisidir hangisi daha iyi uyum saglar ....tavsiyelerinizi bekliyorum suan kayserideyim buradan tavsiye edeceginiz iyi ustalar varmi

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

her marka lpg uyuyor firelere.markadan ziyade montajı yapan usta önemli. ben brc kullanıyorum şimdilik oldukça memnunum.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler: