Sayfa 53/78 İlkİlk ... 33349505152535455565773 ... SonSon
1543 sonuçtan 1.041 ile 1.060 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Zafer Varol Varol
    Puntist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

Öyle birşey yok hocam hatta boş olmaması gerekli sanırsam çünkü adam nerden anlayacak gaz sızıp sızmadığını ona da bakıyor hatta sanırırm depo boş mu dolu mu diye.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FEYYAZ DENİZ SARIGÖL
    delkano_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar ben kendim araçlara lpg takıyorum. kendi puntoma dymco marka tüp taktım gayet memnunum. yüksek devirde benzine geçme olayıda tamamen tüpün beynindeki ayarlarına kalmış bir olay.

ulaş GİRİT
    ulasss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar yeni katıldım aranıza bu konuyu okudum ama pek birşey anlayamadım yeni punto sahibi oldum. grande punto 1.4 motor 77 beygir triptonic 2008 model lpg taktırmak istiyorum sizden ricam bu motora sahip arkadaşlar hangi kiti taktırdınız ve nerede taktırdınız sorun yaşıyor musunuz lütfen yardımcı olun. sorun yaşayıp arabadan soğumak istemiyorum deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum..tşk'ler

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

ben nisan ayında brc taktırdım aracıma 1500 tl ye gayet memnunum. forumda çok çeşitli markalarda lpg kiti kullanan var bildiğim kadarıyla fire motoru olupta kitten şikayeti olan yok. ama tüm kullanıcıların da dediği gibi kit değil montajı yapan önemli. ben çorluda taktırdım. takan kişi tanıdıktı o yüzden brc taktırdım. atiker takmış olsaydı atiker taktıracaktım. yalnız ustamın demesine göre kendi daha önceden atiker montajı yapıyormuş fakat kitin çıkardığı sorunlar yüzünden atikeri bırakmış. ama benim araca atikerin sorunsuz olacağını söylemişti.

özcan türken
    ozcanturken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar merhaba
    95 hp 6 ileri 1.4 motor 3 kapı bir grande punto aracım var. gaz taktırdım lavoto marka fakat aracımda bir türlü bitmek bilmeyen bir stop etme problemi yaşıyorum. nereye gitti isem çözümlenemedi, kaç aydır bu şekilde kullanıyorum, beyin arızası vermiyor, fakat benzinde silkeleme yaptığını hissediyorum, elektrik aksamına bakıldı acaba ondanmıdır diye elektriksel bi sorunda yok dört dörtlük. fakat aracı sattıracak üzüntüden ne iştir anlamadım. konuyla alakalı olarak buna benzer sorun yaşayan ve sorunu aştıysa ne şekilde aştıysa yazarsa sevinirim. okuyan be destek veren herkese teşekkür ederim. allah herkesin gönlüne göre versin

tolga kaya
    toggykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 BP XXXX
    Edilen teşekkür: 22

senin sorun yazılımsal yada enjectorlerle ilgili olabilir.. yeni yazılım yükletmeyi denedinmi lpg beynine?

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ozcanturken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    95 hp 6 ileri 1.4 motor 3 kapı bir grande punto aracım var. gaz taktırdım lavoto marka fakat aracımda bir türlü bitmek bilmeyen bir stop etme problemi yaşıyorum. nereye gitti isem çözümlenemedi, kaç aydır bu şekilde kullanıyorum, beyin arızası vermiyor, fakat benzinde silkeleme yaptığını hissediyorum, elektrik aksamına bakıldı acaba ondanmıdır diye elektriksel bi sorunda yok dört dörtlük. fakat aracı sattıracak üzüntüden ne iştir anlamadım. konuyla alakalı olarak buna benzer sorun yaşayan ve sorunu aştıysa ne şekilde aştıysa yazarsa sevinirim. okuyan be destek veren herkese teşekkür ederim. allah herkesin gönlüne göre versin
    starjet motorların lpg sorunu ile ilgili çok yazı oldu istersen diğer sayfadan bakabilirsin

umut bulut
    kozlulum67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 38

slmlar.arkadaslar bendede 2010 1.4 fıre fun var.bende lpg taktırmayı dusunuyorum.brc takanlara hangı malıyete geldı? bıde lpg taktırdıgımızda arac garantıden dusuyomu? allah korusun cıty arızası olursa en azından garantıye guvenıyorum.garantıyı deldırmeden nasıl taktırırız lpg yı?
    tesekkurler...

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

yanılmıyosam landi marka lpg kiti anlaşmalı yerlerde takılırsa garanti bozulmuyor benim garantim yoktu brc taktırdım ruhsat dahil 1760 tlye geldi. 12000kmdir kullanıyom şimdilik memnunum

umut bulut
    kozlulum67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 38

cvp verdıgınız ıcın tesekkurler

Murat Bayır
    muratpunto16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 KBR 52
    Edilen teşekkür: 31

arkadaşlar gaz ayarınızı kaç km yaptırıyorsunuz ? 5 depoda bir ayar ister diyorlar ? bilgisi olan varmı ?
    Fiat Grande Punto 2011

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Alıntı muratpunto16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gaz ayarınızı kaç km yaptırıyorsunuz ? 5 depoda bir ayar ister diyorlar ? bilgisi olan varmı ?
    Kim uydurduysa iyi sallamış
    2.5 yıldır LPG'li araç kullanıyorum sadece benzin pompam yandığında lpg ayar bozdu bir kere gittim ayara öyle 5 depoda bir ayara gitseydik ohooo lpgciden çıkmazdık.Milletin kafasında 10 yıl öncesi kalmış bagaja piknik tüpü koyarlar yok patlar yk ayar tutmaz yok çekişten düşür.Kullanmadan saçma sapan konuşanlara ayar oluyorum.Kullandınmıda yorum yapıyosun
    Bu arada LPGde en önemli şey montajın iyi olmasıdır.Eğer montaj güzel yapılmışşa bi sıkıntı yaşamazsınız

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

Murat kim sallamış onu öle yaaLPG li puntomu yeni sattım.İlk taktırdıgında 2-3 kez gidiyosun belki yanlış hatırlamıyosam 1000 km olana kadar mı ne ondan sonra 10000 de bir kontrol için yada değişck bise varsa onun ıcın gidersin.Aracın çekişten düşmez benzzinden gaza geçiş yaptıgını bile anlamazsın.Valla uygun dizel bulmazsam tekrar LPG ye dönüş yapabilirim o kadar memnundum Dizeli vergi yönünden tercih ediyorum ve denemek istiyorum

ertan alp
    meltdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

ben de kullanmayıp da şöyleymiş böyleymiş diyenlere ayar oluyorum ya kullanacaksın ya da yakınındaki birinin fikirlerini paylaşacaksın kim demişse uydurmuş LPGnin filtresini istersen 10binde istersen 15binde bir değiştirebilirsin... ben 10binde bir değiştiriyorum... saygılar...

Murat Bayır
    muratpunto16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 KBR 52
    Edilen teşekkür: 31

bende ilk defa duydum arkadaşlar şaşırdım her kafadan bir ses çıkıyor lpg filtresi ne kadar ?
    Fiat Grande Punto 2011

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

eylül ayında 50tl ye değişmiştim

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Ankaradan Garantili araçlarına garantiyi delmeden taktırmak isteyenler Maltepe Kartaş Servisine gidip Küçük beyle görüşsün kendisi servis müdür forumdan geldiğinizide söylerseniz kendisi çok yardımcı olacaktır. Garanti kapsamı dahilinde Landi Renzo marka LPG dönüşüm sistemi takılmaktadır. Taktıralı 4000 km oldu uzun yolada gittim (ankara istanbul) araba full yükte 3 kişi ağır olmasına rağmen ve arabada bagaj dahil full yükte olmasına rağmen 120/140km hızlı 90 TL lik gazla gittim. gazın litresi 2.11 den aldım opetten hiç bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar yüksek devirdede yetmeme gibi bir durumuda olmadı. Tamamen araca uyumlu bir sistem şiddetle tavsiye ediyorum. Bilmediğiniz yerlerde yaptırıpta aklınız kalmasın. Ayrıca gaz dolum yeri ilede ilgili çok güzel çözümleri var kesinlikle belli olmuyor.

hugur ugur
    hugur1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaslar gp tıptronıc vıtes kulanıcısıyım aracım benzınlı ama lpğ taktırmak ıstıyorum servıse gıttım landrenzo takıyorlarmıs fıyat 1500 aracım garantıde oldugundan dısarıdan da taktıramıyorum garantı dısında kalıyormus servıs boyle soyledı . bu durumun aslı varmı yada ne yapmalıyım? arada kaldım yardımcı olabılırmısınız artık benzınlıkte 200 200 bayılmaktan yoruldum ankarada yım

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Evet Garanti dışı kalıyor araçlar. Olabilecek sorunlara karşı (ki sorun yaşayan pek duyulmadı LPG ile ilgili forumda) sorumluluk alıyorsanız taktırın dışarıda. İlerde büyük sorunlara 300-400 tl vermektense hali hazırda o parayı servise verdim aracımda LPG sistemimde garantili.

turan yiğit
    TuranY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 4

Merhabalar
    10 Gün önce Punto Evo aldım 1.4 77hp dualogic start-stop da var. Yeni olduğundan mı bilemiyorum ilk depo doldurmamda şehir içi 100 km de 8,6 lt olarak ölçtüm. LPG taktırmayı düşünüyorum ama aracımı aldığım Birmot start-stop olanlarda sorun çıkardığını söyledi ancak ankaradaki diğer bütün yetkili servisler sıkıntı olmadığını ve garantisi bozulmadan Landi Renzo marka taktıklarını söylediler. Dualogic LPG olanlar sıkıntı yaşıyorlar mı bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.