Sayfa 5/78 İlkİlk 1234567892555 ... SonSon
1543 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bence markadan daha önemli olan nokta projelendirme ve montaj.İyi bir işçilikle sorunsuz çalışıyor lpg sistemleri.Bir arkadaşım Atiker taktırmıştı ama memnun olmadı birkaç defa ayar için gitti geldi en sonunda sattı aracını.Tabi dediğim gibi bu markadan değil de montajdan kaynaklanmıştı bence...

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

cevap için teşekkürler arda bey.çok haklısınız tabiiki.yalnız iyibir uygulamayı,iyibir sistemle gerçekleştirmek de çok önemli o nedenle takılacak sistem ve uygulayıcı konusunda arkadaşların önerisini beklemekteyim(antalyada'ki uygulama yerleri)

3. 01/03/2008, 01:10

Sebep
    Mesaj tekrarı

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı şekerlioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevap için teşekkürler arda bey.çok haklısınız tabiiki.yalnız iyibir uygulamayı,iyibir sistemle gerçekleştirmek de çok önemli o nedenle takılacak sistem ve uygulayıcı konusunda arkadaşların önerisini beklemekteyim(antalyada'ki uygulama yerleri)
    Evet en ideali bu: en kaliteli sistem+en iyi işçilik

Yalnız piyasadaki farklı markalara ait lpg parçalarının bir kısmı aynı elden çıkmış durumda.Yani marka çok da önemli değil teknolojisi aynı ise...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

arkadaslar lpg montaj konulu baslık acıyorum bakın ltf

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

LPG sistemlerindeki en çok dikkat edilmesi gereken nokta sıralı sistemin ECU'su. Eğer lpg ecu'su kafasına göre sinyal üretirse ve arabanın ecu'su ile çakışırsa o zaman sizi çok sinir edecek arızalar vermeye başlıyor. En çok karşılaşılan sorunlardan biride araç lpg'de iken ecu'nun lambda sensörü ayarı, Bu sensörün değişen sinyal seviyesini sabit bir değer olarak ecu'ya gönderilmesi gerekiyor, yoksa az önce bahsettiğim ecu'da lambda sensörü arızası çıkıyor. buda aracın rolantide dalgalanmasına ve çok yakmasına sebep oluyor. İkinci en önemli nokta ise montaj, montaj işinin ehli ve temiz bir işçilikle yapılması gerekiyor.

FIAT araçlarında akıllı beyin tabir edilen ECU sistemi yer alıyor. Eğer aracınızı belirli bir süre benzinde kullanırsanız sensörlerden gelen sinyallerin stabil olacağından dolayı kendi kendine adaptasyon yapıyor.

LPG sistemlerinde en önemli nokta ateşleme sisteminin kusursuz çalışması. LPG'nin yanması sonucu ortaya çıkan sıcaklık daha fazla olduğundan ateşle sistemi bileşenlerinin periyodik bakımlardan önce arada bir defa daha (mesela 10.000-20.000 aralığında 15.000 gibi) kontrol edilmesi yada değiştirilmesi gerekmektedir.
    GP in mirror is faster than they appear !

Süleyman Kocaoğlu
    rigormortis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben bu konuyu atlamısım biraz gec cvp veriyrou kuusra bakmayın benm arac10 binde iken taktırdım herhnagi bir sıkıntım yok suan aracım 27 binde 28e yaklastı. lpg de yaklasık olarak 17 bin km yaptım..
    bi ara sanki cok yakıyomus gibime geldi onun için bi ayara gittim. sonra sıkıntı olmadı yalnız filtresi değişmedi gaz filtresinin değişmesi gerekirmi diye 2 defa ustayasordum bişey olmaz bin dediler bende iyi ozaman dedim ama nedense değişmesi grkeiyo gibi
    he neyse akadaslar ben memnun ve mesut kullanıyorum. sıkıntı yok .
    burak dizel ve lpg arasında kalmısın. ama dizelde tork denen bir olay var ses bi yana tork bi yana ama ben okadar da cok gurltulu oldugunu dusumuyorum dizellerin.. gp nin dizelide fena deil ses konusunda.. ustelik 4 milyar fark var aralarında benzinli ile dizel lpg yi tiker taktrıırsa her sey i ile 1500 ytl ye taktırıısın
    yani sen aslında 2500 yl fark oduyeceksin. burada hesap sana kalmıs. ama su var tabi yok orjinalliği bozulayacak yok torku olcaak diye hareket edersen tabikide dizel ama kaardesim bende 500 ytl cıkmaz dersen tabi lpg sahsen 4 milyar fark verip dizel alamadım

merak ettiiniz sorulara ozelden vp verebilirm arkadaslar
    mustafa bey bende lpg taktırmaya karar verdim anacak siz taktırdığınızda araba garantilimiydi..takınca garantiden çıktı mı..yani konyada garantisi devam ederek takan yetkili bir fiat servisi var mı..??

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

benim arac garantili suanda garantisi devam ediyor. normalde garantisi biter dendi ama arabayagarantiden işlem yaptırabiliyorum. serviste denen eger aracın bilgilerine lpg ekledni gibi bişey yazrsak garntiden cıkar dendi. bentaktırmadna once garnatiden cıkmasın diye yetkili serviste taktrımak istedim ama grandeelre izin yokmus fabrika izin vermiyomus falan filan dendi. ozelde taktrıdım bende suan gararntili takan servis varmı yokmu bilmiyorum. ama şunuda unutmamamak lazım garantiden cıksa ile sadece lpg ile ilgili arızalardan dolayı garantiden işlem görmez. ben birazda buna guvenerek lg taktırdım. örnegi kapının aynasi ile ne alakası var lpgnin...
    atiker konusuna gelince baska forumlarda her markadan sorun yasayan insanlar var ve bunların sebebi markadan değil montajdan. gecenlerde yineforumda okuduk piyasadaki en iyi marka prinstir. ama onubile sokturmus. neden montaj hatası.
    hep derim marka onemli değil montj önemli ben brc atiker tartarini lovato prins omvl öneririm. diğer markaların kullanıcıları bilmediğim için bişey demiyorm ama onlarda da bi sıkıntı olacagını zannetmiyorum en iyisi iyi bir usta
    neden atiker dedim?
    en önemlisi 1200 ytl ucuz ve 10 taksit
    sonra yurdun malı
    sıkıntı yok
    lpgde 28 bin km gittim ve gidiyorum sıkıntı yok
    dlayısyla arkadaslar cok para odememek için atiker taktırdım

burak eren
    bur@k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok

mustafa kardeşim bu lpg konsunda gerçekten bizi çok bilgilendirdin teşekkür ederim.
    evet dizel ve benzin/lpg ikilemiS: ben hep benzinli araç kullandım ve dizellerin sesinden iğreniyorum. arkdaşlar yanlış anlamasın çok ekonomik olmasına rağmen dizeller işte bende böyle bir duygu var. şuanda yine lpg li palıo ile devam ediyorum ve çok mutluyum açıkçası. hiç bir sıkıntım yok.
    tabiki içimizde halen bir modifiye tutkusu var ve bu tutkunun en başındada tabiki egsos geliyor. bildiğim kadareıyla dizelden egsos sesi almak çok güç bir olaymış.
    sonuç olarak galiba bende benzinli bir punto ile devam edicem tabiki 16v olnalrla

tuncay kardeş. seninde verdiğim veriler için telşekkürler..çok ii fiyatlar gerçekten. ve dizeli hiç aratmıyor bence...

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

merhaba bende atiker taktırmayı düşünenlerdendim(yined düşünüyorum)ama yerli malı konusunda biraz şüphelerim var.bir başka sitenin ATİKER SIRALI SİSTEMİ GÖREN VARMI?forumunda'ki bilgiler atikerin reklamlardaki gibi yerli mal değil toplama bir mal olduğu konusunda bilgiler var açıkcası pek yabana atılır bilgiler değil.atiker burada atikerin ürettiğini söylediği ürünler,bir polonya firması olan, ac gas.tarafından üretilen üniversal ürünler olduğu söyleniyor.burada ürünle ilgili olumsuz birşey yok,fakat atikerin neden bunu gizlediği ve yerli malı diye sunması acaba doğrumu.üstelik bu firmanın sitesinde atikeri türkiye distribütörü olarak sunması'da bu konudaki şüphelerimi ve güvensizliğimi artırıyor.sizlerinde bu konudaki düşüncelerinizi bekliyorum.
    Konu şekerlioğlu tarafından (02/03/2008 Saat 22:49 ) değiştirilmiştir.

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

ayrıca birde şöyle bir resim var.

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

arkadaşlar tekrar merhaba herkese. ben aracımda brc kullanıyorum. brc nin tek sıkıntısı enjektörlerden diğerlerine göre biraz fazla ses gelmesi. bunun haricinde montajda güzel olduktan sonra gerçekten sorunsuz kullanılıyor sıralı sistemler. yeni ölçümlerimi sunuyorum. 30.63 lt lpg ile 343 km yol yaptım. bu arada arkadaşlar yakıt konusundada fikirlerinizi yazarsanız gerçekten iyi olur diye düşünüyorum. hangi marka lpg kullanıyorsunuz. mesela benim taktırdığım yer aygazın yakıtında bir süredir sorun olduğunu söyledi bana. tavsiyelerinizi paylaşırsanız yararlı olacağı kanaatindeyim

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Alıntı şekerlioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bende atiker taktırmayı düşünenlerdendim(yined düşünüyorum)ama yerli malı konusunda biraz şüphelerim var.bir başka sitenin ATİKER SIRALI SİSTEMİ GÖREN VARMI?forumunda'ki bilgiler atikerin reklamlardaki gibi yerli mal değil toplama bir mal olduğu konusunda bilgiler var açıkcası pek yabana atılır bilgiler değil.atiker burada atikerin ürettiğini söylediği ürünler,bir polonya firması olan, ac gas.tarafından üretilen üniversal ürünler olduğu söyleniyor.burada ürünle ilgili olumsuz birşey yok,fakat atikerin neden bunu gizlediği ve yerli malı diye sunması acaba doğrumu.üstelik bu firmanın sitesinde atikeri türkiye distribütörü olarak sunması'da bu konudaki şüphelerimi ve güvensizliğimi artırıyor.sizlerinde bu konudaki düşüncelerinizi bekliyorum.
    Arkadaşımın italyan Marea'sına taktırdık, gayette güzel ve sorunsuz çalışıyor. Yeterki sağlam ve iyi işçilik olan biryerde yaptırınız.
    GP in mirror is faster than they appear !

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

Alıntı t_ozkok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tekrar merhaba herkese. ben aracımda brc kullanıyorum. brc nin tek sıkıntısı enjektörlerden diğerlerine göre biraz fazla ses gelmesi. bunun haricinde montajda güzel olduktan sonra gerçekten sorunsuz kullanılıyor sıralı sistemler. yeni ölçümlerimi sunuyorum. 30.63 lt lpg ile 343 km yol yaptım. bu arada arkadaşlar yakıt konusundada fikirlerinizi yazarsanız gerçekten iyi olur diye düşünüyorum. hangi marka lpg kullanıyorsunuz. mesela benim taktırdığım yer aygazın yakıtında bir süredir sorun olduğunu söyledi bana. tavsiyelerinizi paylaşırsanız yararlı olacağı kanaatindeyim
    en sessız enjektorlere sahıp steffanelli marka ıtalyan urunu herkese tavsıye edıyorum ben kullanıorum bızzat..
    yakıt tuketımı konusunda konusunda daha olcumlerımı yapmadım cunku 4 gun oldu
    45lt sımıt tankıma 73 ytlık lpg aldım aygazdanb lıtresı 1.75 den.....
    bakalım bır depo ne kadar gıdıcek??
    Konu goldumut tarafından (03/03/2008 Saat 12:12 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

atikeri arastırıken o konuyubende gordum sordum nedir diye kendi üretimi ymiş sadece beyinmi nedir onu uretemiyolar diyebiliyorum imdi onuda uretbiliyolarmıs.
    hem benm için önemli olan randımanlı olması problem cıkarmaması . baska kulanıclarada bak aama bende atiker kullancısıyım usteik forumlarda hiç tanımadıgın kişlerden daha cok tanıyabilrsin cunku buranın mudavimiyim
    her neyse lpg için hep diyorum her tıurlu marka olabilir onemli olan montaj ama atiker yerli malı konya malı neden turkiye kazanmasın bi sorun olmadıktan sonra
    burak rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

19. 12/03/2008, 16:17

Sebep
    Mesaj tekrarı!

ozan alkan
    ozana99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

peki şimdi garanti bozuluyormu bozulmuyormu. ben aracı alırken servise sormuştum bana sadece albea ve doblolarda garanti verdiklerini söylediler. lpg dönüşümünüde 2000ytl'ye yapıyorlar. ama gp de garanti bozulur dediler

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

merhaba,arkadaşlar.kendi adıma bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum.kendimce yaptığım araştırmalarda şunu gördüm'ki hiçbir bayii veya satıcı yoğurdum ekşi demiyor.
    bende yaptığım değerlendirme ve aldığım fiyatlardan sonra,üç marka üzerinde yoğunlaştım sizlerin önerisi ve görüşleri tam belirleyici olacaktır.aşağıda aldığım fiyatlar ve markaları bilginize sunuyorum.

1)landirenzo-simit tüp-1600 ytl-10 ay vade(tofaşın,garantiden düşmeden-uludağ otogaz)
    2)omwl-step,simit tüp-1550 ytl-10 ay vade(önder otogaz)
    3)atiker-1200 ytl-10 ay vade(atiker bayii)
    sizce bunların arasında hangi seçenek sağlıklı olur.ayrıca şunuda elirtmek isterim.bu benim aldığım ilk sıfır arabam ve aracımı satmayı hiç düşünmüyorum.yılda en fazla 6000km yol yapıyorum ,yani motor ömrünü doldurana kadar zaten 40 yıl geçer.bunu söylememdeki amaç şu,bir kerelik bir taktırma işlemi yapıp uzun yıllar problemsiz bir şekilde kullanma amacı.bu nedenle objektif yorumlarınızı cuma'ya kadar bekliyorum teşekkürler.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

23. 18/03/2008, 20:29

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

teşekkür ederim bora kardeş.sen şimdi garanti konusunuda açıp beni bunalıma ittin.ama sanada hak veriyorum.bende tırsıyorum bazen,ama mecbur uzatıcaz herhalde.
    yıllık km'yi şunun için yazdım.bazıları amortismanın uzun olmasından dolayı değmez diyor.ama ben zaten yıllarca bineceğim için(allah'tan birşey olmaz ise).her koşulda amorti olacaktır.

ayrıca senin görüşünede özellikle değer verdiğimi bilmeni isterim.
    Konu şekerlioğlu tarafından (18/03/2008 Saat 21:10 ) değiştirilmiştir. Sebep: ilave

25. 18/03/2008, 21:17

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

bakın arkadaslar aracın garantisi bitse bile sadece yakıtla ilgili problemlere bakmıyorlar.. simdi direksiyonla lpgnin yada ayna ile lpgnin akası varmı yok. dolayısyla aracın yakıt sistmeindeki garantiniz biter. her neyse öncelikle sunu soyluyum garanti grandepuntolarda yok servisin kendi insiyatifinde olan bi durum bu bende pg taktrıdım ama garantiden dolayı işlem yatırabiliyorum. sen servis garnti veriyor diyosun ama sadece o servis dğer servis o garantiyi vermes. her neyse bende atiker kullanıyorum ve sıkıntısı yok bi problemde yasamadım. bu garanti olayını iyi arastırın sonra canınız sıkılmasın . hangi bayi takarsa taksın garantin ouyor ama bazı serviler bana gelirsen ben seni pgli olarak gormuyorum diyor benm servisim n yaptıgı gibi.
    ama bana kalırsa atiker taktır nedenmi ben kulanıyorum sıkıntı grmedim henuz 20 in kmdirde biniyorum gerisini sen dusun..
    ustelik 1200 ytl bide su gaza hiç gelme yerli malı yada yabancı iyidri yerli kotudur. bu sadece uydurmadır... her neyse karar senn
    son yakıt tuketimim sehirdısı20 ytl ye 140 km sehirci 125 km gidiyor

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

yaklasık 1 sene oldu lpg y geceli bende gecerke acaba bunada benzin gibi zam gelirmi diye dusunmuyor deildim. geliyo zam ama aynı sekilde yani cok abartı deil.. eger cok km yapıyosan tavisye ederim

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

mustafa kardeş,yorumların için teşekkür ederim.garanti konusu şöyle.uludağ şirketi tofaş yetkili servisi (başpınarlar)ile anlaşma yapmış.aracın kendi garantisi bozulmuyor.yani bu takacak servisin verdiği garanti değil.onu zaten ikiyıl olarak hepsi veriyor.ve sanada samimi açıklamaların.için saygılar.birde senden şöyle birşey rica edebilirmiyim.km'de kaç litre yakıyorsun,çünki verilen parasal değerler kişinin kullanımına göre değişir.
    örnek:48lt/1100km=4.3lt/100km-4.3*3.2ytl=13ytl
    yani ben uzun yolda 100 km'de-13 ytl harcıyorum buda km'de 130krş gelir.bu hesapla,senin ki 180.2 kuruşa geliyor.ki benden fazla yakıyorsun demektir.
    benzinle,gaz km2de lt ılarak aynı tükettiğine göre benim kullanımımla bu 100 km2de 6.5-7 ytl'ye isabet eder.bunu şunun için yazıyorum sen uzun yolda yaktığını söylediğin değerleri tahmin ediyorum basarak yaptın.o nedenle ortalama hız ve ortalama tüketim değerlerini verirsen bende daha sağlıklı bir karşılaştırma yaparım.

*
    Konu şekerlioğlu tarafından (18/03/2008 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 5/78 İlkİlk 1234567892555 ... SonSon