Sayfa 4/78 İlkİlk 123456782454 ... SonSon
1543 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

İlk çıkan lpg sistemlerinde bu sorun vardı yağlanma kaynaklı ancak mevcut sistemler oldukça gelişti.Araca zararı neredeyse yok gibi modern lpg dönüşümlerinin...

yakup goksu
    yakup1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    ypg 83
    Edilen teşekkür: 12

bırak 7 litre yaksın.arkadaşıma sattığım marea simdi sanayi sanayi dolaşıyor.sıralıda düzen tutmuyor.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. misafir3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 375

arkadaslar bazı servıslerın lpg taklmadıgı dogru ama ıstanbulda bu sorun yok ben servısımle konustugumda 2000ytl cıvarı fıat verdı ve garantı kapsamından cıkmıyor ve lpg kendı servıs garantısını verıyor bu guvence altında ben taktırmayı dusundum suan aracım satılık eger satılmazsa mecbur taktıracagım eger dusunen ksııler varsa kırmakoto arayabılrıler irtibat tel02164518222 servısten murat beyle ırtıbata gecebılrıler bu konu hakkında bılgı alabılrıler. saygılarla..

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

15 bin kmdir lpd kyllanıyorum. derler ya tık yok arada basıncı duser oda 2 dakikdaa laptopluk iş. her neyse 1 sene kıyamadım taktırmaya 1 senede 10 in yapmısım taktırdım 5 ayda 15 bin yaptım lpg de en önemlisi markadan ziyade ustadır eger usta takamasın yukarıdaki sorunların hepsini yasarsın. son zamlardan sonra yaktıı hesaplamadım ama bu yaz 1540 iken lpg aracım uzun yolda 110 lira sehir içinde 125 lira yakıyodu.. bu değerler benzinlide sehir dısı 180 sehir içi 220 iidi var gerisini sen hesap et..
    haa bu arada motor oldurme hikayesine gelince . ..
    herkes bu konuda bişey soyluyor ama kanıtlanmıs bi durum yok. cevremde reno 12 tnx kullanan ve 10 yıldır lpg ile kullanılan ticari taksi arac var. arkadsımdır kendisi.. daha motor değişmedi..
    karar senin.

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

lpg motor bitirir kısmı külliyen yalandır . olay bilgisiz insanların araç az yaksın diye aşırı fakir ayar yapmaları sonucu yanma sıcaklığının aşırı yükselmesi ve motorun kropaj yapmasından ibarettir.
    bu arada garantiden kastımız nedir ona bakmak lazım eğer garantiden bahsediyorsak tofaş garantisinden bahsetmeliyiz benim gaz taktırdığım eski ortağımda gaz sistemine garanti verdi. servis garantiyi kendi veriyor diyorsunuz eğer şehirdışında başka bir serviste araçta gaz kiti var diye sisteme not düşülüp araç garantiden çıkarsa o servis bana cebinden komple motor yapabilecek mi ona bakalım..
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Lpg de sorun kuru yakıt olmasından dolayı motorum sürtünmesinin fazla olmasından kaynaklanıyor.Bunu en aza indirmek için lpg li arabalara özel yağ kullanırsın birde sitede femolinin sattığı borpower katkı maddesi kullanarak motora verdiği zararı en aza indirirsin.Yeni sistem lpg ler motor sıcaklığı belli bir sıcaklıpa gelene kadar benzinde çalışıyor ama bun süreyi azalta biliyorsunuz en azından özellikle kışın ilk çalışmada aracınızı benzinle biraz çalıştırır isen sorun yaşamazsın sanırım.

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

kuru yakıttan kastımız eski tip döküm kapaklı motorlarda (örneğn taunus anadol ) sibop kayıtlarının yağlanmasını sağlayan normal veya süper benzinin içindeki kurşundur. kurşunsuz benzinin adındanda anlaşılacağı üzere içinde kurşun miktarı 0 kabul edilebileceğinden yağlayıcı herhangibir içerik bulunmamaktadır.
    motor yaptırılması esnasında sanayideki rektefiyecilerimizin pek çoğu honlama yaparken yağlama çiziği açısını tutturamadıklarından veya ikinci kalite gömlekler kullanıldığından motor gömlek aşıntısı aşırı olmakta bilinçsiz ustalarımız bunu lpg kuru yakıttır gibi bir yorumla geçiştirmektedirler.
    lpg de olabilecek yegane değişiklik yanma odasının içinde oluşan yanma esnasındaki +10 derecelik fark olup bu olay belki bir derece soğuk buji yardımıyla kompanse edilmekte çoğu şartlarda buna da gerek kalmamaktadır.
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

8. Bu mesajı için 3 kişi mkaksoyer'ye teşekkür etti:

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

Standart brc

arkadaşlar merhaba. 1.4 fire dynamic grande puntoma lpg taktırcam. bi yerden fiyat aldım ve brc nin iki farklı modelini söyledi eski sistem dediği fast modeli 1600 ytl, yeni sistem dediği my07 ise 1500 ytl. peşin fiyatları bunlar. bu modeller hakkında bi bilgisi ya da tavsiyesi olan var mı acaba. son olarakta montaj olarak kaliteli iş yapan yerler hakkında deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. başka marka tavsiyeniz var mı ve şu an tüketiminiz ne kadar arkadaşlar. zaman ayıran arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Konu TunFeB tarafından (18/02/2008 Saat 17:03 ) değiştirilmiştir.

SpongeBoq sungerbob
    ahmety - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 xx
    Edilen teşekkür: 1

arkdaslar 1.4 95 beygır puntom 5 ay once deha otomotıvde lpg takıldı ıtalyan marka BRC garantılı aracım lpg den once 250 kurus yakıodu km de sımdı ıse 158 kurus yakıo we ustunde 205 40 17 lastık war buna ragmen bole bı fıyat yakıo war gerısını sız dusunun cebımde kalıo artık paralarım we performansı etkılemıo tamponuda delırmenıze gerek yok ben tamponun altına taktırdım we kımse anlamıo ıstanbuldakı cewahır alıswerıs merkezı dahıl her otoparka gırdım we kımse bısı anlamadı takıcak arkadaslara tawsıye ederım

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaslar bende atiker kullanıyorum. 17 bin km dir biniyorum ve herhnagi bir sıkıntısı yok. sorularınız olursa ayrdımcı olmaya calsıırım. 15000 ytl vermeye gerk yok 1200 ytl yerli malı yurdun malı hehrangi bir sıkıntııs yok admalar buralarda ne yatırım yapmıslar ben bizzat gittim gordum fabrikasını. memnunum sizede tavsiye ederim

Adem KILINÇ
    quixotic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 FA 5364
    Edilen teşekkür: 58

Aracım 2.000 km'de şu an ve 125 ytl ile 475 km gidiyor şehir içinde. . Biraz daha beklemelimiyim?

istanbul'da anadolu yakasında güvenle kullanabileceğim kaliteli bir frma var mı? taktıran arkadaşlardan resimler alabilirmiyim.

Aracım 1.4 active modeli. km'de kaça düşer?

gazlı olduğu için biraz güvensizlik duygusu var. Bir sıkıntı olur u?

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

vala biraz teknik bi bilgye giriyo oalbilir senn durumun cunku aracın benzinliye gore tasarlandı sonucta bu arabanın motrou yeni aslıma yada rodaj suresi falan filan ben olsam en a 5000 yada 10 bin yaapr ondan sonra talktırırm. ben 10bin kmden sonra taktrdım. bu konu biraz teknik bi konu sanırım ama lpg olayı hakkıında herkes kulaktan dolma bilgiye sahip doalyısyla bilgi alacam derken yanlıs yonlendiriliyosun.. teknik olarak yeterli birnin acıklamasına gore davran bence ..
    klasik olarak sunuda diyim ben olsam 10 binden sonra taktırırm

Adem KILINÇ
    quixotic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 FA 5364
    Edilen teşekkür: 58

taktıran arkadaşlardan resim alabilirmiyiz? kaç binde takdırdılar?

burak eren
    bur@k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende atiker kullanıyorum. 17 bin km dir biniyorum ve herhnagi bir sıkıntısı yok. sorularınız olursa ayrdımcı olmaya calsıırım. 15000 ytl vermeye gerk yok 1200 ytl yerli malı yurdun malı hehrangi bir sıkıntııs yok admalar buralarda ne yatırım yapmıslar ben bizzat gittim gordum fabrikasını. memnunum sizede tavsiye ederim

öncelikle verdiğin bilgiler için teşekür edrim. konuyu okudum kadarıyla atiker marka lpg sitemi kullanıyorsun..
    ben gp alıcam ve kararsızım. dizelmi yoksa benzinlimi almakta. şunaki aracımda lpg kullanıyorum ve menunum ancak nede olsa eski sistem ve fazla yakıyor. hep dizel aklımdan geçiyor. ama burayı okuduktan sonra benzinliyede aklım kaydı. malum piaysa fiyuatlarına baktığınızda benzinliler daha uyugun fiyatlı. ve dizelin sesini nedense pek sevmiyorum. tabi yeni puınto unun dizeli nasıl sesi var çaıkçası denemdimde.
    bir sorum olcak sana?? hiç sorun yaşadınmı????

t b
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

arkadaşlar merhaba. 22.02.2008 günü aracıma brc my07 sıralı sistem lpg taktırdım. Aracımın lpg deposunu 38.18 lt lpg alarak doldurdum. Litresi 1.65 YTL' den 63 YTL' ye depom doldu. Yaklaşık 120 km si şehir içinde toplamda 480 km yol yaptım ve gaz bitti. yani km de 0.131 YTL yakmış oldu. Sizce nasıl bi değer?

burak eren
    bur@k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

çok güzel bi değper bence genel olarak. malum mevsim kış ve lpg çok harcanacaktır. yaz aylarında dahda düşcveğine eminim.
    güle güle kullan kardeşim

Aslı KILINÇ
    quixotic2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37
    Edilen teşekkür: 100

lpg taktıran arkadaşlar minimum km'niz kaçtı? aracınız garantidemiydi?
    Daihatsu Copen

t b
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

burak kardeşim teşekkürler iyi dileklerin için. araştıran arkadaşlara yardımcı olmazk adına 2. ölçümüm. 20 ytl gaz ile ( litresi 1.62 ytl den 12.34 lt lpg ) 151 km yol yaptı puntom. 0.132 ytl km başına sarfiyat. bide 4 defa depo dolup boşaldıktan sonra tekrar ayar için gitmem söylendi. yakıtın biraz daha düşeceğini söyledi taktırdığım yer.

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaslar ben bu konuyu atlamısım biraz gec cvp veriyrou kuusra bakmayın benm arac10 binde iken taktırdım herhnagi bir sıkıntım yok suan aracım 27 binde 28e yaklastı. lpg de yaklasık olarak 17 bin km yaptım..
    bi ara sanki cok yakıyomus gibime geldi onun için bi ayara gittim. sonra sıkıntı olmadı yalnız filtresi değişmedi gaz filtresinin değişmesi gerekirmi diye 2 defa ustayasordum bişey olmaz bin dediler bende iyi ozaman dedim ama nedense değişmesi grkeiyo gibi
    he neyse akadaslar ben memnun ve mesut kullanıyorum. sıkıntı yok .
    burak dizel ve lpg arasında kalmısın. ama dizelde tork denen bir olay var ses bi yana tork bi yana ama ben okadar da cok gurltulu oldugunu dusumuyorum dizellerin.. gp nin dizelide fena deil ses konusunda.. ustelik 4 milyar fark var aralarında benzinli ile dizel lpg yi tiker taktrıırsa her sey i ile 1500 ytl ye taktırıısın
    yani sen aslında 2500 yl fark oduyeceksin. burada hesap sana kalmıs. ama su var tabi yok orjinalliği bozulayacak yok torku olcaak diye hareket edersen tabikide dizel ama kaardesim bende 500 ytl cıkmaz dersen tabi lpg sahsen 4 milyar fark verip dizel alamadım

merak ettiiniz sorulara ozelden vp verebilirm arkadaslar

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

merhaba burada yazılanları okuduktan sonra lpg işini ciddi olarak düşünmeye başladım.internetten yaptığım araştırmalarda'da lpg nin hem perfonmans hemde hemde motor sistemi üzerinde ki olumlu etkieri ile ilgili(yanma perfonmansı,kurum oluşmaması,ve kullanımdaki perfonmans)bilgiler sonrası kesin taktırmayı düşünür oldum.hem yerli malı olması hemde burada okuduğum olumlu yazılardan sonra atiker taktırmayı düşünüyorum.bu sistemi kullanan arkadaşlar daha ayrıntılı bilgi verebilirlermi.
    hem özellikle atiker ürünleri ve kalitesi ile ilgili.birde bunun montajını kim yapıyor antalyada bu işi yapan profösyenelce çelışan montaj firma/firmaları hakkında bilgi verilirse memnun olurum

Sayfa 4/78 İlkİlk 123456782454 ... SonSon