Sayfa 28/78 İlkİlk ... 824252627282930313248 ... SonSon
1543 sonuçtan 541 ile 560 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

atilla aytan
    agaytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bn 5074
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı mehmetoozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 1,5 ay önce tertemiz çok az kullanılmış 15.000 km'de bir Siyah 2007 1,4 Fun Puntom oldu...Arabama zevkle binmekteyim ancak benzin parası yetti artık dedirtmeye başladı..

Hergün en az 60 km Eryaman- Odtü (CEPA AVM ) arası yol yapmaktayım..

Kafaya koydum LPG taktıracağım bir an önce... ama Ankara'da sağlam bir USTA arıyorum çakal çukal olmayan helal süt emmiş..

Bu konuda yardımcı olabileceklere ya da referans verebilecek arkadaşlara minnet duyarım.

Saygılarımla.
    selam bende lpg taktıracağım 6 aydır araştırıyorum garanti bitince (ocak sonu) halledeceğim teleflex iyi ama ben prinsde karar kıldım şaşmazda memduh usta var çok meşhur lpg yi türkiyede ilk uygulayan adam herkes onu övüyor bende ona prins taktıracağım.. bende hergün eryaman ulus git gel benzine para yetiştiremiyorum...

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Alıntı agaytan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam bende lpg taktıracağım 6 aydır araştırıyorum garanti bitince (ocak sonu) halledeceğim teleflex iyi ama ben prinsde karar kıldım şaşmazda memduh usta var çok meşhur lpg yi türkiyede ilk uygulayan adam herkes onu övüyor bende ona prins taktıracağım.. bende hergün eryaman ulus git gel benzine para yetiştiremiyorum...
    Memduh usta dediğiniz şahıs lpg montajı falan yapmıyor sadece kalitesi kabul görmüş Prins marka kit kullanıyor ve onun arkasına sığınarak işlerini yürütüyor şüpheniz olmasın ben 2 yıl önce dükkanına gittiğimde lap top önünde chat yapıyordu 16 yaşındaki çıraklarda bir Focus'a montaj yapmaya çalışıyorlardı (üstelik de ağızlarında sigarayla)

Tabii bu benim izlenimim tercih sizin belki de şu an öyle değildir yerinde gidip incelemenizi tavsiye ederim..

Ben uzun sayılabilecek bir araştırma sonrası Teleflex markasında karar kıldım ve yerinde gidip inceledim...2 tane makine mühendisi nezaretinde üstleri başları , çalışma ortamları bile tertemiz tecrübelerine , konuşmalarına bile saygı duyduğum ustalar tarafından -3- saatte değil -3 günde- yapılan bir montaj sonrası Allah'a şükür 42.000 km.yi devirdim bugün..
    Konu tempesty tarafından (30/12/2009 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

atilla aytan
    agaytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bn 5074
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memduh usta dediğiniz şahıs lpg montajı falan yapmıyor sadece kalitesi kabul görmüş Prins marka kit kullanıyor ve onun arkasına sığınarak işlerini yürütüyor şüpheniz olmasın ben 2 yıl önce dükkanına gittiğimde lap top önünde chat yapıyordu 16 yaşındaki çıraklarda bir Focus'a montaj yapmaya çalışıyorlardı (üstelik de ağızlarında sigarayla)

Tabii bu benim izlenimim tercih sizin belki de şu an öyle değildir yerinde gidip incelemenizi tavsiye ederim..

Ben uzun sayılabilecek bir araştırma sonrası Teleflex markasında karar kıldım ve yerinde gidip inceledim...2 tane makine mühendisi nezaretinde üstleri başları , çalışma ortamları bile tertemiz tecrübelerine , konuşmalarına bile saygı duyduğum ustalar tarafından -3- saatte değil -3 günde- yapılan bir montaj sonrası Allah'a şükür 42.000 km.yi devirdim bugün..
    uyarı için teşekkürler bir kişiden daha bugün aynı şeyi duydum.. teleflex de benim için tek sıkıntı montajın uzun sürmesiydi ama onuda halledicez bi şekilde artık

adil okur
    adilll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşlar atiker tüplerin filtreleri kaç km de değişiyordu bilen varmı?

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

atikerin filtresi 15 binde degismesi gerekir. bu araa ben sehir ici olcumunu yaptım 20 kurus yakıyor havalar sogudu burada tabii biraz artmıstır . umut arkadasımın degerleri ile hemen hemen aynı yakıyoruz ender beyin verdigi rakamlar ise gercekten cok dusuk. tabi burada gaz 1.90 tl onuda hesaplamak lazım

Mehmet Özer
    mehmetoozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE5299
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Selamlar,
    Önerinize güveniyorum. Yer ve adres de verirseniz süper olacak.

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

behcet demir
    demir5665 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar garanti bitmeden lpg taktırılabiliyor mu?
    Ben Hatay/İskenderundayım ve çevre illerde dahi araştırma yapmama rağmen netice alamadım.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı demir5665 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar garanti bitmeden lpg taktırılabiliyor mu?
    Ben Hatay/İskenderundayım ve çevre illerde dahi araştırma yapmama rağmen netice alamadım.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
    Aslında siteyi daha dikkatli inceleseydiniz sorunuza cevap bulabilirdiniz kolaylıkla. Ama yine söyleyeyim. Malesef, Fiat GP ler için LPG ye izin vermiyor. Aracınızın garanti kapsamı dışına alınması söz konusudur. Saygılar.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

tabi sadece lpg ile alakalı olan parcaların garantisi bozuluyor. örnegin direksiyon garantiniz devam ediyor

Umut Somyürek
    Yaşayan GP yasayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 67

Yaa arkadaşlar LPG de 5. depoyu fulledim. Fiyatlar değişken olduğu için Litre hesabı yaptım.
    Pompa tırlayınca hemen dolumu bitiriyorum ve son depoda 7,7 lt/100km ortalama hesapladım.
    Ancak yol bilgisayarınıda sıfırlıyorum dolumlarda ve trip a 5,5lt/100km gösteriyor. Yani 5,5*1,2= 6,6lt LPG yakması gerekmiyormuydu?
    Yoksa LPG ya geçince yol bilgisayarı normalden düşükmü gösteriyor sizce?
    Çünkü her zaman gidip geldiğim güzergahtı ve benzinliyken genelde 6lt ortalamam olurdu.
    LPG ayarımı fazla açık acaba?Düşük viteslerde LPGde sanki çekiş daha iyi gibi.
    Yada LPG yi farklı yerlerden aldığım için olabilirmi? Pompa basınçlarının farklı olması falan?
    Ben bir sonuca ulaşamadım, benzer durumda olan arkadaşlar varsa görüşlerini bekliyorum...

Aytuğ Alataş
    aytuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

15.000 km yi devirdik kazasız belasız , hayırlısı, LPG bakıma girdi BRC de, 60 lira tuttu filitre değişimi, değişimden sonra çok farketti, araba titreme yapıyormuş meğersem farketmemişiz , şimdilik iyi sorun yok , (GP 2008 , 1.4 77bg active, brc kit)
    Fear Can Hold You Prisoner...Hope Can Set You Free...

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Teknik Konu

Alıntı yasayanadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaa arkadaşlar LPG de 5. depoyu fulledim. Fiyatlar değişken olduğu için Litre hesabı yaptım.
    Pompa tırlayınca hemen dolumu bitiriyorum ve son depoda 7,7 lt/100km ortalama hesapladım.
    Ancak yol bilgisayarınıda sıfırlıyorum dolumlarda ve trip a 5,5lt/100km gösteriyor. Yani 5,5*1,2= 6,6lt LPG yakması gerekmiyormuydu?
    Yoksa LPG ya geçince yol bilgisayarı normalden düşükmü gösteriyor sizce?
    Çünkü her zaman gidip geldiğim güzergahtı ve benzinliyken genelde 6lt ortalamam olurdu.
    LPG ayarımı fazla açık acaba?Düşük viteslerde LPGde sanki çekiş daha iyi gibi.
    Yada LPG yi farklı yerlerden aldığım için olabilirmi? Pompa basınçlarının farklı olması falan?
    Ben bir sonuca ulaşamadım, benzer durumda olan arkadaşlar varsa görüşlerini bekliyorum...
    Bence kendi yaptığınız -doğru- hesaplamayla aracın yol bilgisayarındaki -tahmini- hesaplamayı kıyaslamak oldukça yanlış olucaktır..Çünkü ben mesela ankara şehiriçinde yol bilgisayarım ortalama 8.0 lt tüketim gösterirken kendi kafamdan yaklaşık olarak lpg de 100 kilometrede 10 lt yakmışımdır diye hesaplıyorum zira zaten 40 lt lpg ile 400-450 km. yol yapıyorum bu da zaten 100 kilometrede 10 lt lpg yakmamla eşdeğer oluyor dolayısıyla kendi yaptığım hesap doğru oluyor fakat yol bilgisayarı benzin sarfiyatına göre tahmini hesaplamalar yapıyor..Mesela benim araç bazen yokuşlarda tıkanıyor dolayısıyla gaza daha fazla basmak zorunda kaldığımdan bu sefer anlık tüketim 14-15 lt göstermeye başlıyor dolayısıyla bu da ortalama tüketimi yükseltiyor halbuki araç benzin sarfiyatına göre yorum yaptığı için benim o anda lpg olduğumdan gaza daha fazla bastığımı tabii ki algılayamıyor o yüzden ortalama tüketim sürekli 7.5-8 litre arası gösteriyor ben inanıyorum ki aslında bunun da aşağısındadır..Aracıma lpg taktırmadan önce ortalama benzin tüketimi yol bilgisayarında genelde kışın 7.0 ın üzerine çok zor çıkardı fakat Lpg den sonra 8.0 görüyorum...

Ama tabii ki lpg aldığınız değişik pompalara göre hesap yapmak da yanıltıcı olabiliyor PO'nun pompasından depoyu full yaptığımda 39 litre gaz OPET'in pompasında full yaptığımda 41 litre alıyor..

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

lpg yi yanlıs hesaplamıssınız en kolay ve en basit yolunu soyluyum. deponuzda sıfır gaz kadlığında petrole gidin ve 10 liralık gaz alın tabi buraya gazın litresi nekadar kaç litre aldıgınızıda belirtin. sonra gaz bitinceye kadar dolasın işte size gerçek sonuç. bu arada yol bilgisayarı gazı benzin zannederek hesaplama yapıyor bunuda dikkate alın dogru bir ölçüm değil oradaki veriler

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg yi yanlıs hesaplamıssınız en kolay ve en basit yolunu soyluyum. deponuzda sıfır gaz kadlığında petrole gidin ve 10 liralık gaz alın tabi buraya gazın litresi nekadar kaç litre aldıgınızıda belirtin. sonra gaz bitinceye kadar dolasın işte size gerçek sonuç. bu arada yol bilgisayarı gazı benzin zannederek hesaplama yapıyor bunuda dikkate alın dogru bir ölçüm değil oradaki veriler

10 TL gibi az miktarlarla ölçüm yapmak yanılıtıcı oluyor. Ben derim ki, bir depoda bile kesin bir sonuc alınamıyor. Birkaç depo ölçüm yapıp, daha sonra ortalama değeri hesaplamak daha emin bir sonuc veriyor.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

20. Bu mesajı için 3 kişi pilotender'ye teşekkür etti:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Araştırma Konusu

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 TL gibi az miktarlarla ölçüm yapmak yanılıtıcı oluyor. Ben derim ki, bir depoda bile kesin bir sonuc alınamıyor. Birkaç depo ölçüm yapıp, daha sonra ortalama değeri hesaplamak daha emin bir sonuc veriyor.
    +++++++ katılıyorum....

22. Bu mesajı için 2 kişi tempesty'ye teşekkür etti:

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

10 tl ile sonuc alınabilir. aama siz kullanım olarak farklı farklı kulalnıyorsanız elbette degiskenlik gostercektir ozaman ortalamayı hesaplamanız gerekecek. ornegin 10 lirayı sadece sehir icinde kulalnabilrisiniz veyahut uzun yolda kullanabilrisiniz. bu sekilde kısa yoldan hesaplanabilir

cantekin keçeli
    cantekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

en son lpg ölçümüm: tamamı şehir dışı 30 liralık gazla gazın litresi 1910 dan 80-90 km hızla 215 km yol yaptım 100 km de 7.3 litre lpg sarfiyatım oldu.

Kemal Atalay AR
    atalayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 UE
    Edilen teşekkür: 262

çok konuşuldu biliyorum ama ben izmirde teleflex-gfi tatırmaya karar verdim.araştırmalarım sonucunda Atasanayide eren otogaza taktırmayı düşünüyorum.taktırmadan evvel mavişehir fiat ile garanti durumunu konuşmam gerekir mi sadece motor garantiden çıkacağına dair.ara 2009 model garantinin bitmesine 1 yıldan az kaldı.siz garantiden sadece motor cıkacagını nasıl teyit ettirerkmi yaptınız.teşekkürler. sevgilerle

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

teleflex markasını cok sık duymadım. benim cevremde kullanıcılar su sekilde atiker lovato tartarini brc prins landirenzo bikac tane daha var isimleri aklıma gelmiyor suan. yalnız genel olarak sistemleri aynı ben hic bir firmanın diggerindne daha az yaktırıyorum iddası ile gundeme geldigini gormedim. bunu idda eden birisinin ispatlaması da gerekir ki kimse yapmamıs boyle sanırım . ama sen iyi bir usta bul