Sayfa 22/78 İlkİlk ... 21819202122232425264272 ... SonSon
1543 sonuçtan 421 ile 440 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Harun Gündüz
    bladeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06gdz84
    Edilen teşekkür: 18

bende ertelemeye karar verdim ve şimdi şikayetimi bildireceğim fiata

atilla aytan
    agaytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bn 5074
    Edilen teşekkür: 4

puntolara izin verilmemesinin sebebi acaba araç da başka sorunlar mı çıkıyor. (elektrik sisteminde falan) birde lpg ile direksiyon sisteminin ne alakası var ki city arızası da garanti kapsamın da kalıyor?

Aytuğ Alataş
    aytuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

nazar değmesin, 5.000 km oldu hala sorun yok, aracım 31.500 de, 2008 punto 1.4 fire 77, brc lpg, izmir karabağlar 2a müh. taktırdım, düşünenler için öneririm, sorun olarak sadece göstergeyi becememişler, bitene kadar kullanıyoruz bizde ))
    Fear Can Hold You Prisoner...Hope Can Set You Free...

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

adil okur
    adilll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşlar merhaba ankarada atiker taktıran ve menmun kalan arkadaşlarımız varsa bana yardımcı olursanız sevinirim atiker taktırcam neresi en iyi servisse oraya yaptırıym... şimdiden teşekkürler

hayri öztürk
    opn21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 15

yarın üçel e bırakıyorum aracı atiker taktıracam neticede kurtlar vadisini sunuyor ,
    adill koçum çetin otogaz taner abiyi ara o sana söylesin ankarada nereye taktıracağını ?
    GP

Taygun Mertcan
    taygunm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

arkadaşlar merhaba, pztsi günü sinyal kolu için Ankara Kartaş( konya yolu) gittiğimde lpg yi sordum bana aynen ustanın dediği "fabrika GP ye lpg için izin vermiyor onun içinde GP lere takmıyoruz" dedi, bilginiz olsun...

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

Mutlu

arkadaslar lpg konusunda en hassas kişilerden biriyimdir.3 hafta önce gözümü karartıp taktırdım.forumlaradan baktığım kadarıyla atikerden fazla şikayetçi olan yok diyerek atikerde karar kıldım.taktırdıktan sonra en ufak bir koku,silkeleme,performans düşüklü hissetmedim.gazda mı benzinde mi gittiğim belli değil.en son pazar günü ölçüm yaptım ve 34,5 tl lik gaz ile şehir içi 300 km yol gitmişim ( km de 11,5 krş).benzinde de gözle görülür bir azalma yok.hiç düşünmeyin ve iyi bir usta bulup taktırın.

TOLGA TACALOGLU
    Ulş.Er silentscream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    FJ 7600
    Edilen teşekkür: 187

Merhaba herkese...Ben de lpg takmayı ciddi ciddi düşünüyordum ki forumda yazılanlar biraz korkuttu acıkcası...Ve Fiat müşteri hizmetlerini aradım 1.4 fire aracıma lpg taktırmak istiyorum garantisi ne oalcak diye sordum..Lpg yi fiat yetkili servisinde bile taktırsanız aracınız garanti dışı kalır diyolar kesinlikle onay vermiyolarmış mış..Firma kararıymış mış...falan falan..

hayri öztürk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

bende taktıralı 2 gün oldu ,
    atiker . hiçbir problem yok , hatta bana performans arttı gibi geldi . yakıtı ölçüp tekrar paylaşıcam sizinle ama inanın garanti maranti demeyin taktırın diğer gazlarada 600-700 falza vermeyin , atiker bayagı iyimiş.
    GP

Taygun Mertcan
    taygunm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

arkadaşlar aracını sıfır alıpta LPG taktıran var mı? özelliklede ankarada? araç garantiden cıkıyor mu?

adil okur
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar lpg ilk takıldığında araç fazlamı yakıyor 1-2 depo sonramı kendine geliyor

Mustafa Er
    bluEyes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 JM 495
    Edilen teşekkür: 37

ben servise takdırdım hic birsey farketmedi performans artısı beklemek gereksiz zaten kayıp olmamasını beklemek lazım sıralı sistemin amacıda o zatn ben brc taktırdım ve gayet memnunum benzinde pek kullnmadım ne kadar yaktıgını olcmedim aam lpg 156 146 arası devirlide kullanmıyorum malum 77bg 8v seri olmak icin

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Standart nasıl oluyor?

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar lpg konusunda en hassas kişilerden biriyimdir.3 hafta önce gözümü karartıp taktırdım.forumlaradan baktığım kadarıyla atikerden fazla şikayetçi olan yok diyerek atikerde karar kıldım.taktırdıktan sonra en ufak bir koku,silkeleme,performans düşüklü hissetmedim.gazda mı benzinde mi gittiğim belli değil.en son pazar günü ölçüm yaptım ve 34,5 tl lik gaz ile şehir içi 300 km yol gitmişim ( km de 11,5 krş).benzinde de gözle görülür bir azalma yok.hiç düşünmeyin ve iyi bir usta bulup taktırın.

bizim burda gaz 1.64, (34,5x1,64) / 300 = 18,8 Kuruş yapıyor km başına düşen maliyet.

gökhan akkan
    gakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35 F 5602

Alıntı adilll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lpg ilk takıldığında araç fazlamı yakıyor 1-2 depo sonramı kendine geliyor

Adil, benim bundan önceki arabada(slx) vardı gaz.Evt ilk taktırışta hemen performans ölçümü yaparsan yanılabilirsin.Biraz zaman geçmesi ve sonra bakman daha dogru sonuç verecektir.Sonuçta arabaların bile ilk başlangıçta yaktığı benzin için 20 bin km den sonra oturur deniliyor.Gaz için bu kadar olmasa da elbette biraz zaman geçmesini beklemelisin

hayri öztürk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

km de kaç lt yaktıgını nasıl ölçüyorsunuz arkadaşlar ?
    ben taktırdım lpgyi fulledim depoyu , 200 km yaptım tekrar fullettim.
    sonra ölçtüm 38 tl lik gaz aldı. yol bilgisayarına göre 150-160 kuruş yakması lazımdı. servisi aradım o şekilde ölçümün sağlıklı olmadığını , gaz bitene kadar km yapıp o şekilde ölçmek gerektiğini söyledi ? işi bilen arkadaşlar sizcede o şekilde mi ?
    GP

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Standart çok fazla sarfiyat!

Alıntı opn21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    km de kaç lt yaktıgını nasıl ölçüyorsunuz arkadaşlar ?
    ben taktırdım lpgyi fulledim depoyu , 200 km yaptım tekrar fullettim.
    sonra ölçtüm 38 tl lik gaz aldı. yol bilgisayarına göre 150-160 kuruş yakması lazımdı. servisi aradım o şekilde ölçümün sağlıklı olmadığını , gaz bitene kadar km yapıp o şekilde ölçmek gerektiğini söyledi ? işi bilen arkadaşlar sizcede o şekilde mi ?
    38 L ile 200 km yol yapmışsın, o halde 1 km de 38L/200km=0,19L lpg tuketmişsin. fakat bu cok buyuk bir rakam, yani 0,19x1,68 (lpg L fiyatı)=31,9 Kuruk yakmışsın km başına ve 100 km de ki tuketiminde 100x0,19=19 L lpg olmuş ya aracı cok ama cok sert kullandın ya ayarlarda bir bopzukluk var yada ilk dolumda depoyu tam olarak fulleyememiştin. Aynı işlemi bir kez daha tekrarla ve hesapla bence.

Gazı tekrar fulle kac Tl aldıysa bu rakamı onceki fullemenden sonra yaptıgın km ye bol, yani bir onceki doldurdugunda km sayacını sıfırlamıştın ve simdi aracın diyelim 55 tl gaz aldı ve yaptıgın km 380 ise 55/380 şeklinde işlem yapoacaksın km de yaktıgın L yı bulacaksın.
    Konu ugurozer tarafından (16/07/2009 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir.

adil okur
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

teşekkürler arkadaşlar ben ilk depoda 45 tl lik gaz aldım 310 kmde şuan halada gidiyorum kırmızı ışıkta daha birde sabah ilk çalıştığın bazen benzin kokusu geliyor ve aracım 1 km gitmeden gaza geçiyor normalmi?

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    38 L ile 200 km yol yapmışsın, o halde 1 km de 38L/200km=0,19L lpg tuketmişsin. fakat bu cok buyuk bir rakam, yani 0,19x1,68 (lpg L fiyatı)=31,9 Kuruk yakmışsın km başına ve 100 km de ki tuketiminde 100x0,19=19 L lpg olmuş ya aracı cok ama cok sert kullandın ya ayarlarda bir bopzukluk var yada ilk dolumda depoyu tam olarak fulleyememiştin. Aynı işlemi bir kez daha tekrarla ve hesapla bence.

Gazı tekrar fulle kac Tl aldıysa bu rakamı onceki fullemenden sonra yaptıgın km ye bol, yani bir onceki doldurdugunda km sayacını sıfırlamıştın ve simdi aracın diyelim 55 tl gaz aldı ve yaptıgın km 380 ise 55/380 şeklinde işlem yapoacaksın km de yaktıgın L yı bulacaksın.
    38 liralık benzinle 200km yai km.de 19 kuruş...... 38 lt olsa idi km.de harcaması 31.9 kuruş olurdu...

Bu arada lpg 1.64 ise 23.17 lt gaz almış demektir...
    100km de 11.6 lt gaz sarfiyatı ise şehiriçi dur-kalk ya da seri kullanım demektir ki bence birazcık fazla...

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Fuzuli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    38 liralık benzinle 200km yai km.de 19 kuruş...... 38 lt olsa idi km.de harcaması 31.9 kuruş olurdu...

Bu arada lpg 1.64 ise 23.17 lt gaz almış demektir...
    100km de 11.6 lt gaz sarfiyatı ise şehiriçi dur-kalk ya da seri kullanım demektir ki bence birazcık fazla...
    hakketten adam tl yazmış ben litre gormusum ona gore hesaplamışım kusura bakmayın.

Alıntı adilll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler arkadaşlar ben ilk depoda 45 tl lik gaz aldım 310 kmde şuan halada gidiyorum kırmızı ışıkta daha birde sabah ilk çalıştığın bazen benzin kokusu geliyor ve aracım 1 km gitmeden gaza geçiyor normalmi?

sistem motorun sıcaklıgına bakar, bazen gazla dahi çalışabilir motor sıcaksa. kışın daha uzun surer.
    Konu ABNEW tarafından (18/07/2009 Saat 21:01 ) değiştirilmiştir.

Aytuğ Alataş
    aytuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

- izmir-antalya klima açık , full depo 54 tl alıyor, 380 km yol gitti arkadaşlar,
    -kesin sonuç bu benim için çünkü arka arkaya doldurttum hep aynısı oldu, 54 tl yaklaşık 33 lt aygaz yada shell-auto gas, toplam 380 km yol... çok sıcakta klima ile çekiş düşüyor bayağı ve araç çok zorlanıyor, bizim motor yetmiyor,..
    Fear Can Hold You Prisoner...Hope Can Set You Free...