Sayfa 21/78 İlkİlk ... 1718192021222324254171 ... SonSon
1543 sonuçtan 401 ile 420 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Mustafa Er
    bluEyes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 JM 495
    Edilen teşekkür: 37

g.olsun cantekin...talihsiz bi olay olmuş umarım bi daha buna benzer sorunlar yasmazsın hic birimiz yasamayalım

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

Gülen Yüz

sonunda gözümü karartım ve bugun lpg taktırdım.atiker markada karar kıldım.tüketimini ölçmedim ama belirgin bir performan kaybı hissetmedim.başlangıçtaki benzinden lpg ye geçişte hissedilmiyor.umarım hep böyle gider.

hayri öztürk
    opn21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 15

cihangir hocam kayseridemi takdırdın ?
    ne kadara mal oldu ? kaç saatte taktılar ?
    birde performans düşmedi diyorsun , aceba tasarruf ne alemde ölçünce yazarmısın ?
    GP

Talha ÖZERİŞ
    talo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

Bende Atiker marka sıralı taktırdım.Peşin para 650 liraya taktılar.40 liralık ilk deneme lpg ile 280 km şehir içi+şehir dışı gitme şansım oldu.Performans düşüşü gözlemlemedim.Sadece araç dik yokuşlarda benzinde de tüptede bayılıyor ama olsun bende arabama bayılıyorum

cantekin keçeli
    cantekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

sizin araçlarda da rölantide sallanma problemi var mı? özellikle lpg de benim araç rölantide sallanıyor.

Talha ÖZERİŞ
    talo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

valla bende bi sorun yok çok şükür ama sen sağlam bir yere bi tüp ayarı yaptır bence...

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

atikeri 650 ye nasıl taktırdınız piyasa okadar dustumu

cantekin keçeli
    cantekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

valla kaç kere yaptırdım değişen bişey yok.

altan bölük
    jarahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34eu9697
    Edilen teşekkür: 16

Günde ortalama 100 - 120 km yapıyordum,benzin parasına çalışıyordum,lpg taktırayım dedim,İstanbul da bir tek DEHA otomotivde takmalarına izin veriyorlarmış,garanti dışı kalmaması için,hadi takayım dedim 1700 lira fiyat çektiler,yuh dedim,fırsatçılığa bakın aynı BRC lpg 1000 lira düzgün ruhsatlı merkezlerde,servislerin çalışma mantığını bildiğim için gittim maslak ÜÇEL otomotivde 900 liraya ATİKER taktırdım 10 taksitle mis gibi,ne çok yakacak korkusu ne klima stressi,aç klimanı sonuna kadar yap istediğin kadar km.inanın performans kaybı da yok,ohh stress yok,zaten 1 sene kalmıştı motor garantisinin bitmesine ki,arıza olsa da servisler nasıl olsa her şeyi kullanıcı hatası diye garanti dışı bırakıp yolmuyorlarmı bizi diye doğru bildiğimi yaptım.

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

650 milyona bedava.Bence 900 de iyi fiyat ama 650 süper gerçekten.

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

Gülen Yüz

10 gün oldu atiker taktıralı ,hiçbir problem yaşamadım.performansta herhangi bir azalma yok.şehiriçi 30 tl lik gazla 230 km yol yaptım.km de 0,130 tl yakıyor.keşke da önce taktırsaymışım.

Aydın Erden
    Painkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003
    Edilen teşekkür: 21

Arkadaşlar merhabalar...
    Uzunca bir ara vermiştim işim nedeniyle foruma pek giremiyordum, artık tatilin başlamasıyla yeniden dönebildim.
    Lpg dönüşümünün garantiye etkisiyle ilgili muamma devam ediyor.

Bununla ilgili siz de biliyorsunuz Ankara Üstün Oto. fiat servisinde garantiyi bozmadan(!) lpg dönüşümü yapılıyor. Ben de dün geçerken uğradım lpg konusunda hem fiyat aldım hem de garantiye etkisini sordum.
    Öncelikle serviste Ziya Bey'e ilgisinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Yalnızca BRC Sequent 24 my07 kit + samçelik marka simit tüp montajı yapılıyor. Fiyat peşin 1500 TL.
    Garanti konusuna gelince Ziya Bey'le görüşmemde o konuda şüpheniz olmasın aracınızın garantisi devam edecek dedi.
    Fakat benim üstüne basa basa garantinin bozulmayacağına dair bana garanti verebiliyor musunuz tarzı ısrarlarım ve bu konuda fiat merkezin puntoların dönüşüm izni olmadığını söylediğine dair aldığım duyumları söyleyince suratında tedirgin bir ifade belirdi. Yüzündeki ifadeden onun da bu konuda şüpheye düştüğünü hissettim. Cuma günü bir kez daha gideceğim, iyice irdeleyip kesin yanıt alacağım.

Sanırım bir arkadaş Üstün otoda dönüşüm yaptırmıştı. Montajdan bu yana yaşadığı herhangi bi sorun varsa ve yakıt tüketimini bizimle yeniden paylaşırsa memnun oluruz.

Harun Gündüz
    bladeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06gdz84
    Edilen teşekkür: 18

bende gittim üstün otoya ve bana artık fiatın yeni bir kararıyla lpg taktırabileceğimi ve garantinin bozulmayacağını söylediler bende ısrarla sordum garanti bozulmuyor değil mi diye bozulmuyor dediler bonusa 1600 liraya 10 taksit yapıyorlar.
    ben kararsızım halen lpg taktıran arkadaşlardan biraz aracın olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşmalarını rica ediyorum

Aydın Erden
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003

Alıntı bladeharun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende gittim üstün otoya ve bana artık fiatın yeni bir kararıyla lpg taktırabileceğimi ve garantinin bozulmayacağını söylediler bende ısrarla sordum garanti bozulmuyor değil mi diye bozulmuyor dediler bonusa 1600 liraya 10 taksit yapıyorlar.
    ben kararsızım halen lpg taktıran arkadaşlardan biraz aracın olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşmalarını rica ediyorum
    Harun Bey,
    Üstün Oto da bu konuyu kiminle görüştüğünüzü söylerseniz yarına gittiğimde o kişiyle de ayriyetten görüşeyim, yarına ön takımlardan gelen sesler ve polen filtresi için Üstün Oto ya uğrayacağım ve lpg konusunu iyice tartışacağım.

Harun Gündüz
    bladeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06gdz84
    Edilen teşekkür: 18

isim almadım ama orada çalışan bayanlar dahil en az 5 değişik kişiye sordum garanti olsun diye hepsi aynı cevabı verdiler

Aydın Erden
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003

Anladım teşekkürler... Ben de şimdi gidiyorum.
    BRC nin GAZ BESLEME APARATI diye benzin enjektörünün önüne takılan ve üzerine hem benzin hem de lpg enjektörü takılabilen bir ara aparatı var bu sayede delme işlemi yapılmıyor. Bu aparatın bizim araçlara uygun olup olmadığını sorucam bakalım ne diyecekler...

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

arkadaşlar bende civic sahibi olarak lpg furyasına katıldım ancak çok buyuk bire araştırma sonucu prins taktırdım. 2000 e mal oldu, motor benzinde nasılsa lpg de butun davranışları aynı. rampa çıkarken en ufak bişr dusme yok, hatta bana lpg de daha bile iyi çekiyor gibi geldi alet bu kadarını hiç ama hiç beklemiyordum. Şehirdışı yolda 120 km sabit hızla arada sırada klimayı açtım ve arada sırada 200 km/saat hızlara çıktım 1,66 tl ye gaz aldım kmde 12 Kuruş yaktı, sizce değerler uygun mu? daha once benzin testlerinde 195 e çıktığım aynı yerde 200 e çıktığını gordum ) acaba ayarları biraz performansa goremi yapıldı anlamadım.

Aydın Erden
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003

Sorunsuz kullanmanız dileğiyle hayırlı olsun... Bence değerler çok iyi.

Az önce servisten geldim. Garanti bozmadan lpg takılmasıyla ilgili serviste görüşmediğim kimse kalmadı.
    Servis danışmanları lpg dönüşümünün yapıldığını ve garantinin bozulmadığını söylemişlerdi. Satış danışmanları ile yaptığım görüşmelerde ise Linea'lar için dönüşüm izninin olduğunu fakat Grande Punto'lar için lpg dönüşüm izni olmadığını söylediler.

Bunun üzerine iki gün önce servise geldiğimi ve lpg dönüşümü yaptırmak istediğimi söyledim ve eğer araştırmamış olsaydım serviste bana söylenen doğrultusunda garantimin devam edeceğini düşünerek bu işlemi gerçekleştirmiş olacağımı belirttim. Eğer o gün yaptırsaydım garanti durumunun ne olacağını sordum.

Satış danışmanı; eğer yaptırmış olsaydınız yine de garantiden bir sorun çıkmayacağını, madur olmayacağımı ve eğer garantiden bir parça değişimi veya herhangi bir tamir durumu söz konusu olursa, harcamaların lpg yi takan kendi servislerine fatura edileceğini söyledi.
    Nihayetinde Grande Puntolara lpg takılma izni yok. Fakat yetkili serviste taktırmış olanların garantileri devam edecektir dendi!

Sonuç: Lpg taktırmayı garanti bitene kadar yahut Grande Puntolar için kesin izin çıkana kadar ertelemeye karar verdim.

gökhan akkan
    gakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35 F 5602
    Edilen teşekkür: 12

arkadaşlar ben de izmir de araştrıdım izmir de bornavadaki sevis takım yapıyor sadece.(ağaçlı yolun oradaki).Ama onlar da sadece izin verilen araçlara takıyorlar garantiyi öldürmeden...Bu markalar palio,linea vb ama puntolara henüz takım izni verilmemiş,deneme aşamasında dediler.Ben de izin verilirse hemen taktırmayı düşünüyorum.Araç daha 1500 km de ben fulleyerek denedim.26 kuruş yakıyo km de.Çok fazla bence.o yüzden kesinlikle lpg düşünüyorum.Tek derdim garantinin devamı.Forumda okuduğum kadarıyla aracın garantisi önemli,sanırım ilerde servise gitmeyi gerektirecek sorunlar olabiliyormuş puntolarda.city fonksiyounun sorun çıkarması gibi...
    izmirli puntocular LPG takımı hakkında bilginiz varsa veya olursa yazın lütfen...

gökhan akkan
    gakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35 F 5602
    Edilen teşekkür: 12

Standart lpg düşünen arkadaşlar DİKKAT

bu arada üstteki yazımdan sonra fiatın internet sitesinden şikayet ve öneri kısmına konuyu iletip sordum.Hemen aradılar,türkiyede hiçbir servisin puntolara lpg takma yetkisi olmadıgını söylediler.Bunu yapabilmeleri için izin verilmesi gerekiyormuş ve PUNTO İÇİN KESİNLİKLE LPG TAKIM İZNİ SERVİSLERE VERİLMEMİŞ,hatta böyle bir iznin gündemde olmadığı belirtildi.Kendi servisleri dahil nerede lpg taktırırsam taktırayım aracın garanti kapsamından çıkacağını söylediler...Sanırım garantiyi veren servisler kendi servis garantilerini veriyorlar.Böylece sizi sürekli oraya gitmeye mecbur kılıyorlar,aksi halde aracınzın garanti dışına çıkacağı kesin görünüyor.
    Bence hep birlikte fiatın sitesinden şikayet ve öneriler kısmından maillerle bir baskı unsuru yaratalım,en azından bu işi gündemlerine almalarını sağlayabilirizz.Neden bazı araçlara izin verilmiş te pntolara izin verilmiyor anlamadım...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler: