13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: LPG ciler yardım!

mesut nmlky
    gpmesud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

Standart LPG ciler yardım!

Arkadaslar aracım lpg li bazen gaza geçiyor bazen geçmiyor. Önceden nadir oluyordu o yüzden depo bitmeden dolduruyordum bidahna uğrasmamak için. Bugün yine aynı sekilde oldu lpg bitti benzine geçti ve lpg ye bidaha geçmedi araç soğuk ondan dedim 90 derecede hala geçmiyor meret. Bayramdada uzun yola gidicem mafedecek beni. taktik lazım )) şuphem: ecu:/

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Cevap: LPG ciler yardım!

İyi bir lpg ustası arayışına girin fazla uğraşmamak için.

mesut nmlky
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi bir lpg ustası arayışına girin fazla uğraşmamak için.
    Bayramda o kadar yoğunki heryer. Acaba bilgisayara bağlatıp lpg ye geçirsem en azından idareten iş görürür mü?

Atakan Y.
    pozitifdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 ED 0488
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı gpmesud Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar aracım lpg li bazen gaza geçiyor bazen geçmiyor. Önceden nadir oluyordu o yüzden depo bitmeden dolduruyordum bidahna uğrasmamak için. Bugün yine aynı sekilde oldu lpg bitti benzine geçti ve lpg ye bidaha geçmedi araç soğuk ondan dedim 90 derecede hala geçmiyor meret. Bayramdada uzun yola gidicem mafedecek beni. taktik lazım )) şuphem: ecu:/
    Geçmiş olsun...

Gaz kesme selenoidi bozuk olabilir kapalı konuma geçince takılı kalıyor yada tam tersi benzin selenoidi takılı kalıp lpg nin ecusunu bloke ediyor...

Diğer ihtimal ise ecu yazılımsal bir sebepten (terminal hatası da olabilir) lpg sistemini devreye sokamıyor üstte yazmış olduğum ihtimal ile zincirleme hata da olabilir.

Bu tür sorunlarda çok iyi bir lpg ustası bulmanızı ve tesisata müdahale edilirken kes bantla yerine soket sokete bağlantı yaptırmanızı öneririm.
    Vw passat b6 1.6 fsı comfortline gece mavisi.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mesut nmlky
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı pozitifdeger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun...

Gaz kesme selenoidi bozuk olabilir kapalı konuma geçince takılı kalıyor yada tam tersi benzin selenoidi takılı kalıp lpg nin ecusunu bloke ediyor...

Diğer ihtimal ise ecu yazılımsal bir sebepten (terminal hatası da olabilir) lpg sistemini devreye sokamıyor üstte yazmış olduğum ihtimal ile zincirleme hata da olabilir.

Bu tür sorunlarda çok iyi bir lpg ustası bulmanızı ve tesisata müdahale edilirken kes bantla yerine soket sokete bağlantı yaptırmanızı öneririm.
    Usta bulmakta zor inanın kimse uğrasmıyor ecu sorun ise direk ecuyu değistirelim taraftarı ustalarda Oyüzden simdi bayram öncesi yoğunlar hiç uğrasmazlar bayramdan sonhra baktırırım artık. Birde bu ara lpg ye geçti diyelim stop ediyor 2. marsta falan alıyor ama. Biyerde kaçak mı var acaba diye supheleniyorumda. Çünkü dur kalkta yoğun gaz kokusuda geliyor. özellikle stop etme olayı ilginç önceden hiç böyle birsey olmazdı. yada 3 4 gün kullanmayayım yine 1 2 defa stop ediyor. O yüzden biraz gaz vererek çalıstırıyordum bende. 10 yıl doldu. sistemide değistircektim seneye düsünüyordum ama hem muayenesi var diye önümüzdeki sene komple tesisatı değistiricem bakalım.

Atakan Y.
    pozitifdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 ED 0488
    Edilen teşekkür: 37

Usta bulmakta zor inanın kimse uğrasmıyor ecu sorun ise direk ecuyu değistirelim taraftarı ustalarda Oyüzden simdi bayram öncesi yoğunlar hiç uğrasmazlar bayramdan sonhra baktırırım artık. Birde bu ara lpg ye geçti diyelim stop ediyor 2. marsta falan alıyor ama. Biyerde kaçak mı var acaba diye supheleniyorumda. Çünkü dur kalkta yoğun gaz kokusuda geliyor. özellikle stop etme olayı ilginç önceden hiç böyle birsey olmazdı. yada 3 4 gün kullanmayayım yine 1 2 defa stop ediyor. O yüzden biraz gaz vererek çalıstırıyordum bende. 10 yıl doldu. sistemide değistircektim seneye düsünüyordum ama hem muayenesi var diye önümüzdeki sene komple tesisatı değistiricem bakalım.
    Gaz kokusu içeriye camlar açık değilken geliyorsa tüp çıkışından yada tüpten sonraki ilk bağlantıdan sızıp muhafazadan içeriye giriyor olabilir...

Elektronik kart onarımı işi artık çok ilerledi ciddi arızalar olmadıkça değişim yapılmıyor direk değiştirelim diyen usta da "kasap" ustalardandır.

Stop etme vb. Sorunlar da olduğuna göre enjektörler (lpg) dahil komple bakım yapılması gerekiyor lpg sistemleri kaliteli markalardan alınmaz veya toplama kitlerden yapılırsa bu tür problemler çıkabiliyor.

Tekrar geçmiş olsun.
    Vw passat b6 1.6 fsı comfortline gece mavisi.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Aracınız lpg'de benzinde olduğu gibi rahat ve akıcı bir şekilde gitmiyorsa benzine alıp öyle kullanmak lazım. Tekleye tekleye stop ede ede zorladığınız zaman daha büyük mekanik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Zamanı geldiyse sistemi değiştirin rahat edin.

KEMAL ÇAPOĞLU
    kemalcapoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüşhane
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

Standart LPG ciler yardım!

Benzer bir durumda bir arkadaşım farklı bir araçla gaza geçmeyip yolda kaldığı olmuştu. Sadece lpg filtresi değişimiyle sorun çözülmüştü. Sizin sorunu okuyunca ilk aklıma filtreler geldi. 10binde bir ve 50binde bir değişmesi gereken iki filtre var diye biliyorum ancak siz hiç böyle bir değişim yaptınız mı bilmiyorum. İsterseniz filtreyi kendiniz alıp deneyin 50 lira civarında birşeydir.

Ha bide bu filtrelerin tıkanıklığı dolayısıyla sizin ve diğer arkadaşların belirttiği gibi ecu arıza yapmış da olabilir.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mesut nmlky
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız lpg'de benzinde olduğu gibi rahat ve akıcı bir şekilde gitmiyorsa benzine alıp öyle kullanmak lazım. Tekleye tekleye stop ede ede zorladığınız zaman daha büyük mekanik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Zamanı geldiyse sistemi değiştirin rahat edin.
    Sabah yüksek devirde çalıstı soğuk olunca stop etme vs olmadı. Benzinde de öyle bisi yok çekisi falan çok güzel ama malum yakıt fiyatlarından dolayı cep yakıyor. Sistemin zamanı geldi artık aslında 10 sene oldu ama ben önümüzdeki sene candan mühendisliği gidip yeni bir sistem yaptırmak istiyorum suan idare edelim biraz daha tessekkür ederim.

mesut nmlky
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı kemalcapoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer bir durumda bir arkadaşım farklı bir araçla gaza geçmeyip yolda kaldığı olmuştu. Sadece lpg filtresi değişimiyle sorun çözülmüştü. Sizin sorunu okuyunca ilk aklıma filtreler geldi. 10binde bir ve 50binde bir değişmesi gereken iki filtre var diye biliyorum ancak siz hiç böyle bir değişim yaptınız mı bilmiyorum. İsterseniz filtreyi kendiniz alıp deneyin 50 lira civarında birşeydir.

Ha bide bu filtrelerin tıkanıklığı dolayısıyla sizin ve diğer arkadaşların belirttiği gibi ecu arıza yapmış da olabilir.

filtrelerimi kesinlikle 10 bin dolmadan değistiririm 50 binde değismesi gerek filtre nedir onu bilmiyorum normal bu 10 binde değisen filtreyi mutlaka değistiririm.

KEMAL ÇAPOĞLU
    Nereden
    Gümüşhane
    Rengi
    Beyaz

filtrelerimi kesinlikle 10 bin dolmadan değistiririm 50 binde değismesi gerek filtre nedir onu bilmiyorum normal bu 10 binde değisen filtreyi mutlaka değistiririm.
    50 binde değişen aslında filtre değil de lpg sisteminde su devirdaim yapan pompa gibi bişey var o sanırım.

mesut nmlky
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı kemalcapoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 binde değişen aslında filtre değil de lpg sisteminde su devirdaim yapan pompa gibi bişey var o sanırım.

regülatör demek istediniz sanırım onu taktıralıda bi 20 bin oldu sanırım.

KEMAL ÇAPOĞLU
    Nereden
    Gümüşhane
    Rengi
    Beyaz

regülatör demek istediniz sanırım onu taktıralıda bi 20 bin oldu sanırım.
    O zaman sizin sorununuz bunlardan kaynaklanmıyordur muhtemelen. Lpg sisteminin de bakımı olduğunu bilmeyen çok insan olunca söyleyim demiştim ama görünen o ki siz benden daha bilgilisiniz bu konuda.

Talk pudrası iPhone aracılığıyla gönderilmiştir.