10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Würth lpg katkısı

.. ..
    khanjar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Standart Würth lpg katkısı

würth'ün lpg katkısını kullanan var mı?

ürünün üstünde 1 depoya 300ml doldurulması gerektiği ve benzin deposuna doldurulması gerektiği yazıyor.

1. katkıyı koymadan önce benzin deposu full olmalı mı?
    2. katkıyı koyduktan sonra depo boşalana kadar benzinde mi kullanmamız gerekir yoksa lpg'de mi?
    3. şehir içi kullanmamız mı gerekir yoksa şehirdışı mı?

bu soruların yanıtlarını hiçbir yerde bulamadım

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Standart Cevap: Würth lpg katkısı

ben kullandım belkide arabamda sorun yoktu o yüzdenmidir bilemiyorum ama bi değişiklik olmadı

mantık olarak benzin deposuna ürünü doldurup lpg de kullanırsanız ürünün bi faydasını zaten göremezsiniz

ayrıca aracı benzinde uzun yol kullanmanız gerekir
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

.. ..
    khanjar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

benzin deposuna doldurduğumuz katkı lpg enjektörlerini nasıl temizleyebilir peki?

ihsan gökalp
    kovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

1 katkıyı koyup üstüne depo fullenir.2 katkıdan sonra 100 km.benzinde kullandım.3 tercihinize kalmış.

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

Alıntı khanjar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzin deposuna doldurduğumuz katkı lpg enjektörlerini nasıl temizleyebilir peki?
    benzin deposuna konulan katkı lpg yakıt sistemini temizlemez ne lpg regülatöründe ki kalıntıları nede lpg enjektörünü temizler
    tamamen satış stratejedisi

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Bu urun ise...

LPG PERFORMANS İYİLEŞTİRİCİ 300 ML
    ÜRÜN KODU: 5861 200 300

LPG‘li araçlar için katkı.

Valf ve valf yuvalarında koruyucu tabaka oluşturur
    • Aşınmayı ve yıpranmayı azaltır.

Korozyona karşı korur

Yakıtın etkisini uzun süreli olarak arttırır

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzin deposuna konulan katkı lpg yakıt sistemini temizlemez ne lpg regülatöründe ki kalıntıları nede lpg enjektörünü temizler
    tamamen satış stratejedisi
    yahu kusura bakmayın yanlış bi durum var sanırım benimde kafam karıştı gördüğüm ve emin olduğum konulara varsa tecrübem dahilinde titizlikle cevap yazmaya çalışırım eski aracımda bu tarz bi katkıyı lpg deposuna basmışlardı siz bu katkıyı lpg katkısı diye benzin deposuna doldurduysanız yada doldurdularsa zaten lpg sistemine uğramadan yanma odasına püskürtülür bi iş yaramaz üzerinede istediğiniz kadar gaz yada benzin yükleyin pek bi fark olmaz

benim bildiğim bu katkılar lpg tankına gaz dolum memesınden basılıp üzerine gaz bastırılır ve uzun yol önerilir sizde farklı bi ürün varsa bunu paylaşın bizede tecrübe olsun çünkü çok ilginç bi durum var ortada açıkcası merakta ettim
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Anlaşılan bu konuda bir bilgi eksikliği var, acizane katkı sağlamak isterim.

1) konusu geçen ürün lpg katkısı değil, benzin katkısıdır
    2) würth pazarlama hilesi yapmakta, araçların %41'inin lpgli olduğu ülkemizde Türkçe etiketi farklı bir ürüne yapıştırarak müşteri kandırmaktadır
    3) ürün kurşunsuz benzinlerde kurşunun yerini alması için yapılmış üründür "lead substitute"
    4) liqui moly'nin lead substitute ürünü bile, etiketi orijinal olmasına rağmen (lead substitute) ülkemizde lpg katkısı diye satılmaktadır, almanı anladım da ülkem insanı neden böyle yapıyor onu anlamıyorum
    5) eski araçlar (sanırım 70ler ve öncesi) demir subaplıdır, kurşun, yanma odasındaki şiddetli patlamaya karşı yastık görevi görür ve subep gaydlarını ve subapları yağlayarak korur, kurşun yakıttan çıkınca yeni araçlar çelik subaplı üretildi ama eski araçlar için böyle bir ürün gerekti
    6) Euro 5 ile birlikte magnezyum alaşımlı subaplar devreye girince lpgnin farklı yanma karakteristiği subaplarda aşınmayı hızlandırdı (bu nedenle subap aşınmalarında celik stelitli subapla değiştirmeye çalaşıyorlar, lpgye dayanıklı oluyor)
    7) ülkemizde bu ürünler konusuna gerçek bilgiyi vermektense "doğuya bu kadarı yeter" mantığıyla lpg katkısı diye satılan ürün aslında subap yağlayıcıdır
    8) ürün kursun yerine başarıyla geçebilir lakin lpg için ne ölçüde ya da ne kadar süre koruma sağladığı ile ilgili tek bir çalışma bulamadım (bulan varsa iletirse sevinirim). yeni teknolojili benzin sistemine orta-uzun vadede (yanı katkıdan şüphelenemeyeceğiniz zaman sonra) ne gibi etkisi var o da belli değil
    9) araçları lpgde kullandığımız için bu ürün kullanım doğası gereği yeterli desteği sağlamaz
    10) aracınızı her 2000kmde 100km benzinde lpg sisteminiz için değil benzin sisteminizin sağlıklı çalışması için yaparsınız, bu ürün için bir anlam ifade etmez, enjektör temizlemiyorsunuz
    11) subapları korumak istiyorsanız zengin/fakir karışıma bırakmayacak sekilde gaz ayarınızı yaptırın ve ek olarak (bu kısım tercih) aygaz kullanırsınız, yağlama görevi için katkı vardır ve günlük kullanımda subaplarınızı koruyacaktır (aygaz kullanımı sonrası lpg filte değişiminde filtreyi ve haznesini kontrol edebilirsiniz, yağ goreceksiniz)
    12) illa bu üründen alıp kendinizi yanıltıcı alman pazarlamasının kollarına bırakacaksanız liqui moly kullanın, daha ucuza 5 kat fazla kullanacaksınız (ölçüm aparatı var ve depoya daha az kullanılıyor)
    13) lpg 3ü benzin 5i geçmiş, pazarlama hilelerinden uzak durunuz, 90tlye lpg doldurup bir de en az 30tl verip kullanmadığınız yakıt sistemine masraf etmeyin
    14) lütfen ürün ve teknolojilere yabancı diye, ya da alman diye kanmayın, yerli diye karalamayın

Sağlıcakla..

NOT: lütfen, würth büyük marka mutlaka testini yapmıştır gibi yorum yapmayalım, Türkiye ile savaş çıkabilir lobisiyle Yunanistan'a hurdaya ayırdığı denizaltıları 1.5 milyar $'a satmış bir ülkeden bahsediyoruz. vw skandalını da hatırlatayım, konuyu tatlıya ve emisyon temelli astıma bağlayalım..
    Konu MKavruk tarafından (12/02/2017 Saat 02:13 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesajı için 4 kişi MKavruk'ye teşekkür etti:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Benzin&lpg araçlard katkılara mesafeliyim. Tamamen içgüdüsel bir davranış benimkisi.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ölüm Gaz Pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

lpg de asıl onemlı olan kanaatimce lpg enjektör temizliği uzun zamandır lpg tankına doldurulan lpg katkısından dusunuyordum (arıyordum) gecen haftasonu sefakoyde motto
    markalı lpg katkısından lpg tankına ekledım sımdı kullanıyorum hafıf katkısı oldu desem belkıde psikolojik lpg tankına ekleyebiceğim ciddi bir solvent içerikli ürün arıyorum
    ancak solventler yanıcı olduğu için (ve lpg yanıcı ve tankı basınçlı olduğu için) böyle bir katkı sanırım bulamayacagım
    ancak yurtdışında enjektör girişinde ki boruları söküp cok farklı uygulamalar yapanlar var yaz gelsin kafamda farklı bakım projeleri var
    -