20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Uzun Süreli LPG Tecrübeleri (Avantajlar-Dezavantajlar)

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Uzun Süreli LPG Tecrübeleri (Avantajlar-Dezavantajlar)

Merhaba arkadaşlar. Puntolarımızda uzun süre LPG kullanan arkadaşların olumlu/olumsuz tecrübelerini merak ettim. Konuyla ilgili forumda pek çok bilgi mevcut ama çok dağınık durumda.

Kaç yıldır LPG kullanıyorsunuz?

LPG taktırdğınız günden bu güne kaç km. yol yaptınız?

LPG ile ilgili sorunlarınız oldumu? Olduysa nasıl üstesinden geldiniz.

Hangi marka kit kullanıyorsunuz?

Son olarak benim gibi LPG konusunda karar vermekte güçlük çekenlere tavsiyeleriniz nedir? Beni en çok caydıran unsur stepne meselesi.

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Standart Ce: Uzun Süreli LPG Tecrübeleri (Avantajlar-Dezavantajlar)

lpg düzgün takıldıysa, aracın bakımları adam gibi yapılıyorsa LPG sıkıntı falan çıkartmaz. 4 senedir tecrübelerim bunları söylüyor.
    avantajı benzine oranla %40 ekonomi sağlaması.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

1 yıl öncesine kadar tempra aracımda 7 yıl lpg kullandım. son 6 ayında beynini tekar değiştirmiştim. he hangi bir sıkıntı yaşamadım. çokta memnundum. ozamanlar zavoli yada atiker gibi markalar yoktu. son taktırdığımda önceki gibi yerli marka idi ve memnundum. atiker için çok iyi deniyor ama ilk taktırdığındaki denem yanılma aşaması çok önemli. şu kadar km yap gel deniyor ve sem performans ve yakııt tüketimi ile alakalı bilgi veriyorsun. bunlara çok iyi dikkat edip gerekirse not edip takılan yeri bilgilendirmek önemli.
    şimdiden hayırlı olsun.

KEMAL AKKAN
    afgankurdu kemalakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 N 4184
    Edilen teşekkür: 16

selamlar Öncelikle
    Dostum şimdi LPG taktırmanda fayda var açıkcası artık bazı markalar öncelikle HONDA felan isteğe bağlı olarak yeni civic modellerini LPG li olarak müşterisine teslim ediyor yani hiçbir sakıncası yok bence bende fabrikasyon daha doğrusu Fiat bayi çıkışlı 2011 Punto evo var üzerinde Start Stop uyumlu landi Lenzo kit var ve çok memnunum inan tavsiye ederim.Ayrıca LPG işini italyanlar gerçektende çok iyi yapıyor gerek BRC olsun Gerek Landirenzo olsun Gerekse Lavato olsun hepsi çok iyi kitler tabi fiat servislerinin tavsiye ettiği ve taktırdığı model Landi Renzo oda servis aracılığıyla takılırsa üzerinde Fiat yazıyor ama landirenzo

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı mrbleeeed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg düzgün takıldıysa, aracın bakımları adam gibi yapılıyorsa LPG sıkıntı falan çıkartmaz. 4 senedir tecrübelerim bunları söylüyor.
    avantajı benzine oranla %40 ekonomi sağlaması.
    4 yıldır punto ile mi kullandınız LPG'yi. Kaç bin km. yaptınız.

Cemal Uzun
    merghat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

60.000'de aldığım araca hemen Atiker Safefast taktırdım. İki senede 40.000km yaptım bir kere arıza ışığı yakmadı bir kere sıkıntı çıkartmadı. Bakım olsun diye 20.000'de filtresini değiştirdim bir zerre bile çıkmayınca değiştirme işini de bıraktım.

Öz olarak bu araç benzinde de gazda da gitmiyor, gazda en azından daha ekonomik.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

3 tane Lpg li arabam oldu. Bir daha lpg li araç mı ? Asla. Ya Diesel ya Benzin.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yıldır punto ile mi kullandınız LPG'yi. Kaç bin km. yaptınız.
    3,5 sene bmw 1.16 da kullandım, hatta markası da uyduruktu, destro diye bir markaydı, 123binden 168bine kullandım.

puntoda zavoli var, 40binlerde takılmış, 68binde aldım ben aracı, şu an 71binde. hala kullanıyorum, pek kullanmıyorum puntoyu şirket aracım da olduğu için.

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

landırenzo lpg kıtım var benzınden hıc farkı yok sımdıye kadar aracımda 1 kez arıza ısıgı yakmadı ama yedek parcası cok pahalı tavsıye etmem servısı az sonucta benzınlı araclar benzın ıle çalışsın dıye uretılmıs sız ayrı beyın ayrı sıstem koyup ekstra arıza cıkarması ıcın zorluyorsunuz yakıt uygun dıye kullanıyorum eskı sadece mıkserlı sıstemlerde lpg ucuz ve sorunsuzdu yenı araclarda lpg ısı ugrastırır en basıtınden ortalama 100.000 km de lpg kullanınca subapları erıtmeye baslıyor bılgınız olsun dızel ımkanınız varsa o daha mantıklı zaten lpg de pahalı yanı kullanımınıza baglı .

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

60000-80000km arasında 1 yılda 20000km yaptım.
    AKL taktırmıştım 60000de.
    Hiçbir sorun yaşamadan seneyi devirdim.
    %35 tasarruf ettim..

Taktrdgın yer çok önemli bu işte.
    Ayar bir kere düzgün yapılınca ne ışık yanıyor ne de çekişte bir problem oluyor..
    70 ve 80 de bakımını yaptırdım sadece, son bakımdan sonra da aracı sattım.

Ali Gökce
    agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yağmur Gri
    Edilen teşekkür: 2

mayısın 5inde lpg taktırdım atiker. şuanlik bir sıkıntım yok. sadece şehir içi konya 268km yaptım depoyu fulledim 22.6lt gaz aldı. depo 26-27lt alıyor. ortalama 100km 8,43lt gibi gaz tüketim olmuş. gazı 2.09dan alıyorum. km 0,17 kuruş

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı agokce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mayısın 5inde lpg taktırdım atiker. şuanlik bir sıkıntım yok. sadece şehir içi konya 268km yaptım depoyu fulledim 22.6lt gaz aldı. depo 26-27lt alıyor. ortalama 100km 8,43lt gibi gaz tüketim olmuş. gazı 2.09dan alıyorum. km 0,17 kuruş
    Yeni taktıracak arkadaşlara yeri açılmışken uyarıda bulunalım.

Aracımıza 42lt'lik simit tank takılabiliyor ve 34lt gaz alıyor...
    Daha küçük taktırmayın, itiraz edin olmaz derlerse!!
    Ne kadar büyük depo o kadar kesintisiz seyahat

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni taktıracak arkadaşlara yeri açılmışken uyarıda bulunalım.

Aracımıza 42lt'lik simit tank takılabiliyor ve 34lt gaz alıyor...
    Daha küçük taktırmayın, itiraz edin olmaz derlerse!!
    Ne kadar büyük depo o kadar kesintisiz seyahat
    Diğer LPG tankı zaten iç hacmi benim açımdan pek tatmin edici olmayan bagajımı çok daha fazla daraltır. Simit tank taktığımızda ise stepne sorunu ile karşı karşıya kalıyoruz. Lastiklerim 0 ama tatil için uzun yola (Edirne-Tokat 1020 km.) çıkacağım. Bagaj yeterince dolu olacak bir de stepneyi eklersek işler çok karışır. Ama stepnesiz de ne olur olmaz endişesi zihnimin hep bir köşesinde kalacak gibi.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

+

Hakan BARAN
    hknbrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Araçta garantiyi bozmayan (servis mi taktı bilmiyorum benden önceki sahibi -birader- taktırmıştı) Landirenzo marka Punto ile uyumlu kit var.
    Tam olarak 3 yıldır araçta bu LPG sistemi var.
    Toplamda 54.000 km yol yaptı (25.000 Km'si bende olmak üzere).
    Ne bende ne de önceki sahibinde herhangi bir problem çıkarmadı(birader olduğundan biliyorum).
    Araçta Simit tipi LPG var. Bagajdan feragat edilmek zorunda. Bazen diyorum söktüreyim şu lpg'yi stepne yerine alayım bi Subwoofer ama sonra yaptığı ekonomi gözönüne gelince vazgeçiyorum (Dün yaklaşık olarak 400 km yol yaptım ve 55-60 lira gibi birşey yaktı -tam olarak ölçmedim ama 15 Krş'un üstüne kesinlikle çıkmamıştır; tam ölçüm yapıp değerleri paylaşabilirim)
    Tavsiye edilir mi?
    Bence edilir; ben benzin ve LPG arasında performans farkı görmüyorum. Araç zaten güçlü değil bari ekonomi yapsın.
    Herkese hayırlı günler diliyorum.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı hknbrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araçta garantiyi bozmayan (servis mi taktı bilmiyorum benden önceki sahibi -birader- taktırmıştı) Landirenzo marka Punto ile uyumlu kit var.
    Tam olarak 3 yıldır araçta bu LPG sistemi var.
    Toplamda 54.000 km yol yaptı (25.000 Km'si bende olmak üzere).
    Ne bende ne de önceki sahibinde herhangi bir problem çıkarmadı(birader olduğundan biliyorum).
    Araçta Simit tipi LPG var. Bagajdan feragat edilmek zorunda. Bazen diyorum söktüreyim şu lpg'yi stepne yerine alayım bi Subwoofer ama sonra yaptığı ekonomi gözönüne gelince vazgeçiyorum (Dün yaklaşık olarak 400 km yol yaptım ve 55-60 lira gibi birşey yaktı -tam olarak ölçmedim ama 15 Krş'un üstüne kesinlikle çıkmamıştır; tam ölçüm yapıp değerleri paylaşabilirim)
    Tavsiye edilir mi?
    Bence edilir; ben benzin ve LPG arasında performans farkı görmüyorum. Araç zaten güçlü değil bari ekonomi yapsın.
    Herkese hayırlı günler diliyorum.
    400 km'ye 55-60 tl hiçbirşey değil. Performansla ilgili çok bir kaygım yok. Benzinle zaten solu kapatıp yardırmadığımız için LPG'nin de sağdan sağdan gitmek için yeterli performansı sunacağı aşikar.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

3 Yıldır BRC kullanıyorum Allaha şükür hiç bir sıkıntım olmadı çekiş hissedilir derecede fark etmedi herhangi bir sıkıntıda cıkarmadı her 10 binde bir fılıtre degısımı ıcın gıdıyordum onada 30 TL veriyordum şimi internetten 15 TL ye alıp bakıma gıderken değiştiriyorum.
    Ekonomı kısmına gelince daha cok Km daha az maliyet 1 depo ile 585 km yaptım 65 TL ye toplamda 29 bin km yaptım.Stepne evde yatıyor onun yerıne lastık sısırıcı kompresör ve lastık tamır edıcı köpük var şükürler olsun bugune kadar da ihtiyacım olmadı.3
    20 TL ye 90-105 km yok gıdıyor Km de 0,20 Kurus ile 0.212 kurus arasında gıdıp gelıyor
    Konu ZAK1980 tarafından (11/05/2015 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 Yıldır BRC kullanıyorum Allaha şükür hiç bir sıkıntım olmadı çekiş hissedilir derecede fark etmedi herhangi bir sıkıntıda cıkarmadı her 10 binde bir fılıtre degısımı ıcın gıdıyordum onada 30 TL veriyordum şimi internetten 15 TL ye alıp bakıma gıderken değiştiriyorum.
    Ekonomı kısmına gelince daha cok Km daha az maliyet 1 depo ile 585 km yaptım 65 TL ye toplamda 29 bin km yaptım.Stepne evde yatıyor onun yerıne lastık sısırıcı kompresör ve lastık tamır edıcı köpük var şükürler olsun bugune kadar da ihtiyacım olmadı.3
    20 TL ye 90-105 km yok gıdıyor Km de 0,20 Kurus ile 0.212 kurus arasında gıdıp gelıyor
    Yaygın olarak BRC tercih ediliyor galiba. Ben de benzinli olduğu halde 10.000'de bir bakıma sokuyorum. Ama bundan sonra 8.000'i geçirmemeyi planlıyorum. 20.000 falan diyorlar bizim araçlara çok afaki bir rakam bu km'ler. Bakım yapılırken filtre de değişir.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Deneyimlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım lpg konusunda benim gibi tereddütleri bulunanlar için faydalı olur

CEM ŞAHİN
    sahincem2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 9

lpgsiz araca bindigim hergüne lanet ediyorum....lpg ekonomidir...Hangi araç uzun yolda 16 kuruş yakar bu devirde ? tabiki lpg li bir araç! ne dizel nede benzin illede lpg...taktıracak arkadaşlar hiç şüpe etmeyin hemen taktırın. Landirenzoyu şiddetle tavsiye ederim.
    Kontrolsüz güç, güç değildir !