12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: LPG taktirmalimiyim?

hakan aydın
    aydinhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

Standart LPG taktirmalimiyim?

Merhaba arkadaşlar. 2010 model 8valf 77beygir naturalpower punto evom var. İsim nedeniyle ayda yirmi gün, gunluk 55 km yol gidiyorum. Aracim şuan kazasız 37binde motoru da sifirdan farksiz.Şuan benzin tüketimi kilometrede 28 kuruş. LPG taktirirsam bu tüketim kaça düşer. Bide bu araç bana çok hantal geliyor. Geçenlerde ışıkta apaci şahini benim aracı tokatladi. LPG takınca ne olur düşünmek bile istemiyorum. Elimdekini satıp ayni parayla 95lik bir dizel almaya kalksam 100bini gecmis orası burası boyalı bir punto alabiliyorum. Biliyorsunuz ki bu devirde temiz araba bulmak çok zor. Hele dizel ve 100bini geçmişse. Sizce şuan elimdeki temiz araca lpg taktirip hantal bi arabaya razı mi olmalıyım yada sorunlu olmasını göze alıp dizel bir punto mu alayim. Goruslerinizi bekliyorum. Saygılar

bad sync
    badsync - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 11

kaç lira arası araç alabiliyorsunuz? ona göre öneri yapabiliriz belki

hakan aydın
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri

Elimdekini 28 e satsam 30 bin e kadar butcem var.bu para dizel Grande ye yeter ama onun iç tasarımı çok kotu. Evo veya punto olması gerekiyor.

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Ayda 1.100 Km Yılda 13.200 Km yapıyor gözüküyorsunuz.Benzinle Km'de 280 Kuruş yaptığınızı söylemişsiniz. 13.200 x 280 = 3.696 TL yıllık benzinle yakıt tüketiminiz.Lpg sistemine geçtiğiniz zaman rakam yaklaşık %35 geri gider buradaki yatırım maliyetinin 1yılda geri dönüş bedeli 1.294 TL sıdır. Ortalam LPG sistemi montaj, Trafik ve muayene masrafları dahil 2.250 TL civarında kabul edersek yaklaşık 20 ayda sistemi amorti etmiş olursunuz.Aracın ivmelenmesi ağır olması 77 beygir olması ve atmosferik motor olması sebebiyle normaldir.Araç sakin şehir içi kullanımı için üretilmiş bir araçtır.Aracın motoru Fiat'ın en dayanıklı motorlarından biridir.Ayrıca aracınıza LPG sistemi taktırırsanız benzinli kullanımla arasında hızlanma ve kullanım açısından pek farklılık olmadığını göreceksiniz!

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hakan aydın
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri

Yani dizel alip macera yasamaya gerek yok mu diyorsunuz.

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Aracın ivmelenme konusunda rahatsız olmayacaksınız ikinci el bir dizel kimin elinde olduğunu bilmediğiniz sürece ve bakımlarının nasıl yapıldığı bilinmediği için risk arzeder.Aracınız Km'si düşük modeli yüksek bence bu şartlarda 2 yada 3 sene binmeyi düşünüyorsanız LPG taktırın gitsin.Bir süre sonra LPG taktırmakta geciktiğiniz için kendinize kızacaksınız.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre tokay
    ogzemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 RAJ 85
    Edilen teşekkür: 2

Bence aylik soylediginiz kilometrelerde yol yapiyorsaniz lpg takmak macera degil ihtiyactir ve herseyden oncet um arac sahipleri aracinin ne oldugunu unutmamali. Sonucta bu arabalar ne drag arabasi nede racing araci. Bende bunun bilincinde olup 1.2 benzinli punto aldim. Simdilik benim cok asiri kmlerde seyahatim olmuyor. Hafta sonlari hezmesi haftavici kisa mesafeli saga sola gitmeler birde yaz tatilinde 2-3bin km gezmek okadar. Oyuzden suanda lpg ihtiyaci duymuyorum ama sizin durumunuzda olsam bir an beklemem lpg montajini gerceklestiririm. Egerki maddi gucunuz varsa en iyisini taktirin. En iyisi kavrami genelde goreceli olabiliyor amca landirenzo taktirabilirsiniz yada iyice arastirip ole karar verin. Karar sizin...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

KEMAL AKKAN
    afgankurdu kemalakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 N 4184
    Edilen teşekkür: 16

Lpg kesinlikle şart ya artı fiatın arabaları lpg konusunda hiç sıkıntı cıkarmıyor Landirenzo taktırın keyfinize bakın

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

En uygun fiyatlısından bir kiti İyi Referanslı bir ustaya taktır ve keyfine bak
    Ben 60000-80000km arasında 20binkm kadar LPG kullandım emin ol ki benzin performansından gram fark olmadı. Yeter ki usta iyi ayar yapsın...

8,0lt Benzin yakıyordum ~35KR
    8.7lt LPG yakmaya başladım..~20KR

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

caner adanır
    marineros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 76

Bende farklı bir marka araç var.ve ben de çok düşündüm takayım mı takmayayım diye ama gözümü karartıp taktım.araç 1.6 olmasına karşın lpg de çok uyumlu ve benzine göre ekonomik.1 haftadır her yere gidiyorum ve gayet de memnunum.tavsiye ederim.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hakan aydın
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri

Hepinize tesekkur ederim. Çok yardımcı oldunuz. en kısa zamanda LPG montajı yaptırmaya karar verdim. Ancak montajı iyi bir ustanın yapması çok önemli. O yüzden öncelikle iyi bir araştırma yapmak gerekli.

emre tokay
    ogzemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 RAJ 85
    Edilen teşekkür: 2

Aynen oyle usta konusunda cok iyi arastirma yapin. Kullanacaginiz tertibat isterse dunyanin en iyisi olsun ama ustanin isciligi dort dortluk olmazsa hic biseye yaramaz.

Yer imleri

Yer imleri